Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bez-Bezpieczeństwo


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
192 odpowiedzi na ten temat

#61 Ryan Napisany 21 czerwca 2011 - 13:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Prawdopodobnie zatrzymano jednego z członków LulzSec.
http://nakedsecurity...-scotland-yard/
  • 0

#62 torq314 Napisany 21 czerwca 2011 - 13:57

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 493 Postów:
po tym jak wyłożyli ich dane osobowe, powinni wszyscy być do złapania w przysłowiową chwilę. o co więc tu chodzi?
  • 0

#63 Psycho-Mantis Napisany 21 czerwca 2011 - 14:12

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Dodany obrazek
  • 0

#64 ACZ Napisany 21 czerwca 2011 - 17:35

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
LulzSec i Anonymous łączą siły.
http://pclab.pl/news46310.html

Aktywne w ostatnich miesiącach grupy hakerskie, LulzSec i Anonymous ogłosiły połączenie swoich sił i wypowiedziały wojnę wszystkim rządom, bankom i dużym korporacjom. Jednocześnie wzywają hakerów z całego świata do przyłączenia się i wzięcia udziału w otwartej wojnie. Swoje siły zaoferowała między innymi grupa irańskich hakerów - IranianCyberArmy. Ta półtora roku temu dała pokaz swoich możliwości, atakując m.in. serwis Twitter oraz największą wyszukiwarkę chińską - Baidu. Wsparcie dla działań wojennych zapowiadają kolejne odłamy grupy Anonymous, z różnych zakątków świata.

Kampanię dwie wiodące grupy nazwały Anti-Security (AntiSec). Nie podano jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia ofensywy, ani celów. Obecnie hakerzy prawdopodobnie grupują się i przygotowują plany działań. Trudno stwierdzić, co to może oznaczać dla internetu. Wydaje się, że już niebawem możemy stać się świadkami prawdziwej cyber-rewolucji.

Hakerzy już teraz zapowiadają, że chcą przede wszystkim kraść i wypuszczać do sieci tajne dokumenty rządowe, w tym adresy i komunikację elektroniczną (e-mail). Oprócz instytucji rządowych, ich celami są banki i duże firmy.

To niespodziewany obrót spraw. LulzSec i Anonymous miały prowadzić wojnę między sobą, a ostatecznie wyszło na to, że po pierwszych potyczkach doszło nie tylko do zawieszenia broni, ale wręcz połączenia sił. Ich celem jest ujawnienie korupcji i ośmieszenie tych, którzy m.in. chcą cenzurować internet.


  • 0

#65 torq314 Napisany 21 czerwca 2011 - 18:16

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 493 Postów:

Swoje siły zaoferowała między innymi grupa irańskich hakerów


tia. tak myślałem że za Lulz i innymi gówniarzami stoi ktoś, ale że młodzi siedzą w kieszeni ajatollahów to brzmi jak z kiepskiego kawału.
  • 0

#66 Psycho-Mantis Napisany 21 czerwca 2011 - 18:55

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Dziś w wiadomościach mówili o zatrzymaniu tego gościa z Lulzsec. Przytoczyli kilka ich włamów do FBI senatu, Sony itd. i skończyli zdaniem,że doszło do tego,że Sony ogłosiło, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa grom Nintendo... :eek:
  • 0

#67 Eldarion Napisany 21 czerwca 2011 - 20:39

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

Sony ogłosiło, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa grom Nintendo... :eek:

słyszalem i potwierdzam :pac:
  • 0

#68 ACZ Napisany 22 czerwca 2011 - 15:04

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
http://www.ps3site.p...wiezienia/76800

Niemiecki haker, Alexander Egorenkov, znany w środowiskach hakerskich pod pseudonimem Graf_Chokolo, który swego czasu rozpowszechniał "pracę" George'a Hotza dotyczącą kodów bezpieczeństwa konsoli PlayStation 3, prawdopodobnie wyląduje w więzieniu. Powód? Oskarżenie opiewające na kwotę 1 miliona euro oraz brak pieniędzy na koszta sądowe.
Jak czytamy na stronie internetowej hakera:

"Nie mam już pieniędzy na to, żeby się bronić. Prawdopodobnie pójdę niedługo do więzienia, albowiem nie jestem w stanie pokryć kosztów sądowych. Ale wiecie co? Jestem na to gotowy. Jestem gotowy na wszystko, również i na to, że zamkną mnie za kratami. Nieistotne jest to czy wygram z nimi czy przegram. Wazniejsze jest to by ostatecznie i raz na zawsze pokazać, że jesteśmy gotowi by walczyć. Oni nie mogą przestraszyć mnie tak łatwo. Tak, jestem gotowy na to by pójść do więzienia za moją ideologię!

Ludzie, nigdy nie chciałem od nikogo pieniędzy za moją pracę. I zawsze dzieliłem się nią nie tylko ze społecznością posiadaczy konsoli PlayStation 3, ale również producentami gier. Pracowałem nad przywróceniem możliwości instalacji Linuxa w PlayStation 3, ale, jak wszyscy dobrze widzieliście, Sony postanowiło mnie powstrzymać.

Większość uważa hakerów za złoczyńców lub słabe, samotne dzieci. Że chowamy się w naszych komputerowych "jamach", że żremy cały dzień pizzę, i że ciągle grzebiemy w sprzętach nie dbając o higienę osobistą i że potrzebujemy tylko uwagi. Może i tak jest, ale ja nie zaliczam się do tej niechlubnej grupy. Kiedy wyjdę z więzienia, prawdopodobnie będę kontynuował swoją pracę. To znaczy dla mnie bardzo wiele."


  • 0

#69 ACZ Napisany 22 czerwca 2011 - 18:12

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
Oficjalne oświadczenie LulzSec i Anonymous.
http://www.ps3site.p...acza-sily/76851

Witajcie,

Zdajemy sobie sprawę z tego, że internetowy ocean kontrolują rządy różnych państw, oraz inni terroryści. Siedzą sobie ładnie w lukach ładunkowych pełnych nieuczciwie zdobytego łupu i wydaje im się, że stawianie warunków i zniewalanie wszystkich innych statków jest w porządku. Nasza wojenna flota Lulz Lizard deklaruje niekończącą się wojnę o efekcie natychmiastowym, w której wrogami są sprzątający "moderatorzy" roku 2011.

Witajcie w Operacji Anti-Security (#AntiSec). Zachęcamy każdą pływającą jednostkę, dużą lub małą, by otworzyła ogień w stronę dowolnej instytucji rządowej, która stanie jej na drodze. W pełni popieramy chwalenie się słowem „AntiSec” na dowolnej zniszczonej stronie internetowej danego rządu, oraz uwiecznianie go fizycznie w formie graffiti. Zachęcamy was, byście roznosili wieści o AntiSec, bo zostanie to zapamiętane. By wzmocnić siłę naszych działań łączymy siły z Anonymous i innymi statkami wojennymi.

Czy jesteś z nami, czy przeciwko nam, czy żywisz do nas jakąś urazę - zapraszamy cię, byś dołączył do buntu. Razem możemy obronić się skutecznie - tak, by nasza prywatność nie została opanowana przez nienasyconych bogaczy. Twój kapelusz może być biały, szary, lub czarny, kolor skóry nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli zdajesz sobię sprawę z korupcji, pomóż w wyciąganiu jej na światło dzienne w imię Anti-Security.

Głównym priorytetem jest wykradanie i ujawnianie wszystkich tajnych informacji, właczając w to e-maile i inne dokumenty. Głównymi celami są banki i inne ważne instytucje. Jeżeli spróbują cenzurować nasze postępy, zrównamy ich z ziemią.

Teraz, albo nigdy, oczekujemy cię. Historia zaczyna się dzisiaj...


  • 0

#70 Texz Napisany 22 czerwca 2011 - 18:23

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Niech się biorą za Tuska, a nie jakieś bzdety nam wciskają.
  • 0

#71 torq314 Napisany 22 czerwca 2011 - 18:35

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 493 Postów:

Zdajemy sobie sprawę z tego, że internetowy ocean kontrolują rządy różnych państw, oraz inni terroryści. Siedzą sobie ładnie w lukach ładunkowych pełnych nieuczciwie zdobytego łupu, a Wy, obywatele, siedzicie pod pokładem i pracujecie na tych nieudaczników.

Dlatego My Wam pomożemy. Będziemy zatapiać statki, pod pokładami których siedzicie, żeby udowodnić jak licho są zabezpieczone przed różnymi przeciwnościami! To, że przy okazji też utoniecie, to drobna niedogodność. Pamiętajcie, że robimy to dla Was. Będziecie martwi, ale świadomi!


fixed.

właczając w to e-maile i inne dokumenty


:fp:

a numery kart kredytowych, loginy, hasła, adresy to się nam niechcący wykradły. oddamy je na torrentach.
  • 0

#72 Heisenberg Napisany 22 czerwca 2011 - 18:39

Heisenberg

    praise Kek

  • Forumowicze
  • 5 589 Postów:

LulzSec i Anonymous łączą siły.
http://pclab.pl/news46310.html


Viva la Revolucion!
  • 0

#73 Ryan Napisany 22 czerwca 2011 - 19:56

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Dżizas, pojechali z Graf_Chokolo. T_T Koleś publikował wyłącznie swój kod i "dump" własnej wiedzy. Nie publikował (w przeciwieństwie do GeoHota) zmodyfikowanego firmware'u, uczestniczył w scenie homebrew i napisał kilka użytecznych i używanych programów open source. No ale nie jest tak "medialny" jak Hotz. Co za debilizm.
  • 0

#74 Heisenberg Napisany 23 czerwca 2011 - 11:22

Heisenberg

    praise Kek

  • Forumowicze
  • 5 589 Postów:
Gdyby mogli wysłaliby na nich morderców Ryan.
  • 0

#75 Ryan Napisany 23 czerwca 2011 - 21:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Spektakularny sukces policji: zatrzymany jest domniemanym adminem serwera IRC, na którym znajduje się publiczny kanał Anonimowych. :fp:

Tymczasem:
http://minicrit.com/?p=182
  • 0

#76 Ryan Napisany 23 czerwca 2011 - 21:46

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Świetny raport o LulzSec
http://www.washingto...AgfH_video.html
  • 0

#77 Heisenberg Napisany 23 czerwca 2011 - 22:05

Heisenberg

    praise Kek

  • Forumowicze
  • 5 589 Postów:
Prowadzenie IRCa to już przestępstwo? To się porobiło.
  • 0

#78 Ryan Napisany 24 czerwca 2011 - 10:23

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Dobry raport. ;)
http://www.mediaite....s-like-lulzsec/

Bonus: nowy pozew zbiorowy przeciw Sony.
http://www.ps3hax.ne...ainst-sonyscea/
  • 0

#79 Heisenberg Napisany 24 czerwca 2011 - 10:52

Heisenberg

    praise Kek

  • Forumowicze
  • 5 589 Postów:
Mam pomysł. Skoro zbierają pomysły który serwer położyć to zróbmy coś pożytecznego - cała Polska pisze żeby wzięli się za serwer IPN :klaszcze:
  • 0

#80 Blizzard Beast Napisany 24 czerwca 2011 - 16:30

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
IPN nikogo.
  • 0

#81 Blizzard Beast Napisany 24 czerwca 2011 - 21:28

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Buehehehe.

Dodany obrazek


  • 0

#82 117 Napisany 25 czerwca 2011 - 15:10

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
a dostaliscie emaila z Bioware?

od	Aaryn Flynn GM BioWare Edmonton bioware@em.ea.com
odpowiedz do	Aaryn Flynn GM BioWare Edmonton <support-bwfbb2bbgwmbfsau65qw3r9gw22hdc@em.ea.com>
do	gmail.com
data	24 czerwca 2011 00:06
temat	An important message about your BioWare account.
wysłana przez	m.em.ea.com
podpisana przez	em.ea.com
ukryj szczegóły 24.06 (1 dzień temu)
We recently learned that hackers gained unauthorized access to the decade-old BioWare server system supporting the Neverwinter Nights forums. We immediately took appropriate steps to protect our consumers’ data and launched a thorough ongoing evaluation of the breach. We have determined that no credit card data was compromised from the servers, nor did we ever have or store sensitive data like social security numbers. Our investigation shows that information such as user names, encrypted passwords, email addresses, mailing addresses, names, phone numbers, CD keys and birth dates from these forum accounts on the system may have been compromised, as well as other information (if any) that you may have associated with your EA Account. In an abundance of caution, we have changed your password to ensure account security. Please visit this https://www.ea.com/us/profile/...OXGc6YtXRqIO0eK99ZT_sBGqvV8zae3dcJ2P_H15aw1Kajy_QFvJ1w..&locale=en_US to reset your password immediately.

If your link has expired, click here to generate a new email.

We take the security of your information very seriously and regret any inconvenience this may have caused you. If your username, email address and/or password on your EA account are similar to those you use on other sites, we recommend changing the password at those sites as well. We advise all of our fans to always be aware of any suspicious emails or account activity and report any suspicious emails and account activity to Customer Support at 1-877-357-6007.

If you have questions, please visit our FAQ at http://support.ea.com/app/answers/detail/a_id/5367/ or contact Customer Support at the phone number above.

Aaryn Flynn
Studio GM, BioWare Edmonton
VP, Electronic Arts

  • 0

#83 Ryan Napisany 25 czerwca 2011 - 15:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nope, ale Bioware nie ma mojego emaila. :)
  • 0

#84 Ryan Napisany 25 czerwca 2011 - 21:19

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Bardzo ciekawy tekst o LulzSec.
http://www.guardian....om-logs-hackers

Przy okazji: zidentyfikowano kim jest Sabu. Nie wiadomo jedynie gdzie przebywa.
  • 0

#85 Heisenberg Napisany 25 czerwca 2011 - 21:42

Heisenberg

    praise Kek

  • Forumowicze
  • 5 589 Postów:

IPN nikogo.


Oprócz tych którym rujnuje życie. I zakłamuje historię.
  • 0

#86 Psycho-Mantis Napisany 25 czerwca 2011 - 21:54

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Oprócz tych którym rujnuje życie. I zakłamuje historię.


:fp:
  • 0

#87 Heisenberg Napisany 25 czerwca 2011 - 21:57

Heisenberg

    praise Kek

  • Forumowicze
  • 5 589 Postów:
Prawda w oczy kole?
  • 0

#88 Psycho-Mantis Napisany 26 czerwca 2011 - 01:29

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
:fp: x2
  • 0

#89 Nexus Napisany 26 czerwca 2011 - 08:22

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Oprócz tych którym rujnuje życie. I zakłamuje historię.

+1. Najbardziej chyba żałosna instytucja w PL.

List pożegnalny Lulzec. Rozwiązują się.

http://pastebin.com/1znEGmHa
  • 0

#90 Blizzard Beast Napisany 26 czerwca 2011 - 09:27

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Oprócz tych którym rujnuje życie.



Ci też nikogo. Gdybym chciał się babrać w przeszłości, pizgałbym na Atari 2600.

Przy okazji: zidentyfikowano kim jest Sabu. Nie wiadomo jedynie gdzie przebywa.



Dodany obrazek


Na stole leży.
  • 0