Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dishonored

Arkane Studios Bethesda PS4 PS3 XONE X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
554 odpowiedzi na ten temat

#481 Chewie Napisany 13 marca 2013 - 11:26

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Jest lepsze niż twoja ulubiona gra.


bardzo śmieszne
  • 0

#482 Kradziej Napisany 13 marca 2013 - 18:13

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Mówisz Kradziej, że warto??


Nie mam bladego pojęcia, jaka jest ulubiona gr Chewiego, ale w DIshonored zdecydowanie warto zagrać ;)

Gra ma swoje wady: fabuła jest prosta (co nie oznacza, że zła - nie ma dziur czy głupot, po prostu jest dość sztampowa i nie posiada zaskakujących zwrotów akcji), a ostatnia misja zdecydowanie nie jest szczytem wyzwania i rozbudowania, którym powinna być.

A mimo to warto. Świat przedstawiony - poznajemy go przez notatki, podsłuchane rozmowy i obserwowanie otoczenia, jak w dobry "inteligentnym FPP" (Bioshock, Deus Ex, Thief, System Shock, STALKER) przystało - jest szalenie interesujący. Z jednej strony nie chciałbym, żeby Dishonored uległo sequelizacji i zamieniło się w kolejny brand, ale marzy mi się też zobaczyć w akcji połów wielorybów czy kontynent, o których tyle przeczytałem. Znakomita jest też mechanika: rozbudowana, z otwartymi poziomami, pozwalająca kombinować. Nie mogę też zapomnieć o Sercu - genialny patent w budowaniu nastroju Dunwall. Nie powiem, co to dokładnie, ale naprawdę stanowi dużą część doświadczenia.

No i na PC gra się w to ZNAKOMICIE. W dużej mierze dzięki wychylaniu się pod Q i E ( <3 ), myszce, skrótach klawiaturowych i quicksave'ach. Dishonored to jedna z tych pozycji, które na komputerach naprawdę lśnią.

Graj, Max, graj :)

Spoiler

  • 0

#483 Kradziej Napisany 13 marca 2013 - 18:30

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No i jest oficjalna zapowiedź nowego dodatku: The Knife of Dunwall. Powinno być osum, tym bardziej, że DLC do wersji RHCP (nie chodzi o Red Hot Chilli Peppers, a Russian, Hungarian, Czech, Polish) wreszcie trafi na Steama (także Dunwall City Trials, obecnie niedostępne dla Europy środkowowschodniej): http://www.rockpaper...all-unsheathed/

16 kwietnia, czyli już niedługo :)
  • 0

#484 twilitekid Napisany 13 marca 2013 - 18:37

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Wychylanki są też na konsolach :). Akurat to świetny patent, znany z Deus Exa chociażby, bo w skradankach się sprawdza.


BTW, ogromnie liczę na jakieś wydanie Complete/Ultimate/GOTY ze wszystkimi dodatkami. Swoją kopię puściłem dalej, póki można było za nią dostać normalnie pieniądze właśnie z myślą o kupnie rozszerzonej wersji. Ale to Bethesda, więc pewnie będzie.

Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 13 marca 2013 - 18:38

  • 0

#485 Kradziej Napisany 13 marca 2013 - 18:50

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Wychylanki są też na konsolach :). Akurat to świetny patent, znany z Deus Exa chociażby, bo w skradankach się sprawdza.


Że są - to wiem. Ale wiem też, że nie pod Q i E, a o to mi chodziło ;)
  • 0

#486 MaxVarEmreis Napisany 13 marca 2013 - 19:53

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Powinno być osum, tym bardziej, że DLC do wersji RHCP (nie chodzi o Red Hot Chilli Peppers, a Russian, Hungarian, Czech, Polish) wreszcie trafi na Steama (także Dunwall City Trials, obecnie niedostępne dla Europy środkowowschodniej):

Gdzie taka informacja??
  • 0

#487 Kradziej Napisany 13 marca 2013 - 20:00

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
We właściwym wpisie nie ma, ktoś wrzucał cytat z Twittera w komentarzach. Klik!

Akurat wczoraj wieczorem chciałem sobie kupić Dunwall City Trials, ale okazało się, że zmiana stosunku Bethesdy/ZeniMaksu do polskiego Steama dotyczyła tylko Skyrima i RAGE, bo dodatku do Dishonored ni widu, ni słychu.

W połowie kwietnia to ja będę namiętnie łupał w Injustice, ale kilka godzin dla gry Arkane znajdę :)
  • 1

#488 Zwyrol Napisany 11 kwietnia 2013 - 17:25

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:


  • 0

#489 Kradziej Napisany 11 kwietnia 2013 - 22:10

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Ooosom. Czekam, a skoro zrezygnowałem z zakupu Injustice to będe mógł ograć na premierę :)

 

No i muzyka mi się bardzo podoba.


Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 11 kwietnia 2013 - 22:13

  • 0

#490 Jedah Napisany 12 kwietnia 2013 - 09:38

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:

Juz się nie mogę doczekać tego DLC. Daud zaraz okaże się ciekawszą postacią niż Corvo :)


  • 0

#491 pumba132 Napisany 12 kwietnia 2013 - 10:29

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:

 

hue hue hue


  • 0

#492 Kradziej Napisany 12 kwietnia 2013 - 11:37

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Juz się nie mogę doczekać tego DLC. Daud zaraz okaże się ciekawszą postacią niż Corvo :)

O to nietrudno :P


  • 0

#493 Jedah Napisany 15 kwietnia 2013 - 11:16

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z DLC i polskim wydaniem gry? Pytam ponieważ nie widzę opcji w menu Dishonored, zaś na polskim Live w dalszym ciągu nie pojawiło się Dunwall City Trials.


Ten post był edytowany przez Jedah dnia: 15 kwietnia 2013 - 11:21

  • 0

#494 wrog Napisany 15 kwietnia 2013 - 11:48

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:

Polskie wydanie musi mieć osobną wersję DLC, ale:

 

„RHCP release for The Knife of Dunwall coming the same day as the rest of the world (Dunwall City Trials, too)”

 

 

RHCP to Ruskie, Węgry, Czechy i Polaki, jakby ktoś nie zrozumiał :)

 

Edit: olo kilka postów wyżej już o tym było Jedah...


Ten post był edytowany przez wrog dnia: 15 kwietnia 2013 - 12:10

  • 0

#495 Jedah Napisany 15 kwietnia 2013 - 12:27

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:

Tam szło o Steam :(


  • 0

#496 wrog Napisany 16 kwietnia 2013 - 12:15

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:

Masz: http://marketplace.x...25319?cid=SLink

 

Knife jest na polskim XBL, to znaczy, że działa też z PL wersją. City Trials na razie nie widać coś.


  • 0

#497 Kradziej Napisany 16 kwietnia 2013 - 12:56

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Podobnie na Steamie - Knife of Dunwall już jest w Polsce, ale Dunwall City Trials nie widać.


  • 0

#498 Jedah Napisany 16 kwietnia 2013 - 13:24

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:

Olałem wrogu. Sprzedałem polskie wydanie, kupiłem angielską limitkę. Zmieniłem region swojego konta XBL na UK i już zassałem oba dodatki. Dzisiaj obadam.

Pierwsze wrażenia w mediach są pozytywne. Trzy misje długościowo też ponoć dają radę, więc DLC jest warte swojej ceny.


  • 0

#499 117 Napisany 16 kwietnia 2013 - 15:34

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Ja siebie bardzo trialami rozczarowalem, tak bardzo, ze sama gre sprzedalem. Gameplay moze i w dishonored byl fajny ale w chwili gdy byl elementem skladowym gry. Zrobienie dodatku opartego na samym gameplayu, do tego wymagajacego skilla... moim zdaniem okazalo sie pomyslem chybionym. Do drugiego dodatku niestety rowniez mnie nie ciagnie... dla mnie dishonored to zamknieta bardzo udana produkcja, ktore nie potrzebuje DLC. 

 

Wystarczy mi wiec jak jedaszku opiszesz drugi dodatek, co fajnego do uniwersum wprowadza. 


  • 0

#500 Kradziej Napisany 16 kwietnia 2013 - 18:09

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Wrzuciłem kasę na kartę, kliknąłem "purchase for myself" i... nic. Knife of Dunwall na Steamie wyparowało z naszego regionu =_=


  • 0

#501 MaxVarEmreis Napisany 17 kwietnia 2013 - 08:14

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

I co z tym dodatkiem Kradziej. Dzisiaj wygląda, że jest ok. Próbowałeś??


  • 0

#502 Kradziej Napisany 17 kwietnia 2013 - 08:28

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Przed chwilą kupiłem i właśnie ściągam. Wieczorem pogram dopiero.


  • 0

#503 Jedah Napisany 17 kwietnia 2013 - 10:18

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:

Ja wczoraj grałem.

Jakieś 2,5-3h zajeło mi ogarnięcie pierwszej misji. Jest naprawdę nieźle pod względem klimatu i poziomu trudności. Zwiedzając rzeźnie kilka razy miałem ochotę zwrócić obiad. Żałuje że trochę pozmieniali lokację. Na obrazkach z Knife of Dunwall widziałem kawałka wielorybiego ogonu z fragmentem kręgosłupa i miesa (moc), a w grze są tylko bebechy, które od tak sobie leżą nic więcej.

 

Druga misja jest już zupełnie inna - nowa dzielnica Dunwall. Długo nie zwiedzałem, jednak już nie mogę się doczekać plądrowania tych wszystkich budynków. 

 

Trzecia misja (jej jeszcze nie sprawdziłem) jest w zatopionej dzielnicy, gdzie ekipa Daud'a ma swoją bazę. Liczę, że lokacja będzie się mocno różnic od tego, co było w Dishonored.

 

Daud'em gra się troszeczkę inaczej niż Corvo. Dziwnie też słyszeć głos (M.Madsen) postaci, którą sterujemy. Zdolności są mniej więcej takie jak wcześniej. To samo tyczy się arsenału. W żadnym razie to nie przeszkadza. 

 

Babunia Łach ma swoje 5 minut, co bardzo mnie cieszy.

 

Ogólnie DLC warte swojej ceny. Już nie mogę się doczekać kolejnego fabularnego dodatku.


  • 0

#504 Cola Napisany 21 maja 2013 - 03:23

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Jestem gdzieś w połowie przygody. Gra przypadła mi do gustu bardziej niż nowy BioShock. Poznawanie świata gry sprawia masę frajdy. Jak tylko skoncze, to od razu biorę się za DLC. Teraz mam też smaka na Thief 4.
  • 0

#505 Jedah Napisany 23 maja 2013 - 14:05

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:

Nowy Thief to już nie ten sam Thief :( Wypranie miasta z jego najlepszych elementów, to totalne nieporozumienie.


  • 0

#506 Cola Napisany 24 maja 2013 - 04:19

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Ale za scenariuszem/historią stoi chyba ten sam gość - Austin Grossman. Wszystkie notatki z Dishonored super mi się czyta i liczę,że podobnie będzie w Thief 4, ale ja tam nie wiem, nigdy w złodzieja nie grałem.
  • 0

#507 Jedah Napisany 24 maja 2013 - 07:26

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:

To nie ma znaczenia. W The City nie masz już kultowych gildii, a charakterystyczny "magiczny" świat został wyprany ze wszystkich istotnych elementów. Po pierwszych materiałach nowy Thief moim zdaniem za mocno przypomina Dishonored. Wcześniej oba te światy można było łatwo odróżnić lecz teraz zlały się w jeden. Uniwersum Garretta, jak sam Garrett zmieniło się nie do poznania, dlatego na chwilę obecną wolę poczekać na paczkę HD do Thief: GOLD niż na restart serii.

 

Dzięki nowym teksturom, poczciwe Dark Project wygląda na zupełnie świeży produkt.

 

thief_2012-06-07_00-15-17-58.jpg

Tutaj więcej info

 

Wracając jednak do Dishonored. Po zakończeniu kampanii gorąco zachęcam Cię do zakupu najnowszego DLC. Ja bawiłem się świetnie, a Daud momentami jest dużo ciekawszą postacią niż Corvo.

Co zaś się tyczy notatek w grze, utknęła mi jedna w pamięci - ta, gdzie było opisane, jak polują na wieloryby. Mocne opisy.


  • 0

#508 Cola Napisany 25 maja 2013 - 03:31

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
DLC biorę na pewno. W weekend zrobie sobie nocke z Dishonored, o tak.
  • 0

#509 xell Napisany 28 grudnia 2013 - 23:12

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

Przeszedłem dzisiaj główną kampanię. :^^: Bardzo przyjemna gra z ciekawym światem, wszechobecność połowu wielorybów  w kulturze miasta jest ciekawa, aż się prosiło o jakąś misję na morzu. Gejmplejowo najbliżej giereczce do DX Human Revolution, tylko nie ma tak rozbudowanych hubów. Grając całą grę jako skradankę, trochę za mało urozmaiceń, jedynie misja z

Spoiler
. Konstrukcja poziomów jest dobra, ale to mimo wszystko głównie takie szerokie tuby - kilka poziomów-kompleksów w stylu tych z Thiefa by naprawdę pomogło tej giereczce.

 

Jak ktoś nie zagrał, to szczerze polecam. :) No i fajnie, że Bethesda potwierdziła sequel - zwłaszcza, że raczej wyjdzie tylko na next-geny i PC, a taka gra naprawdę zyska dzięki większej ilości RAM w nowych konsolach.


  • 2

#510 Stan Napisany 03 marca 2014 - 23:01

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

Dwójka  produkcji. Oficjalnie dopiero na e3 2014. Nie wiem zatem czy zakładać(albo niech ktoś założy) temat czy raczej czekać? 

 

1393880745-dishonored-2-darkness-of-tyvi


  • 0



Inne z tagami: