Skocz do zawartości

Zdjęcie

Playstation 2 - Parę Pytań.


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
43 odpowiedzi na ten temat

#1 Karule Napisany 15 sierpnia 2011 - 00:03

Karule

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:
Witam, chcę kupić PS2, bo naliczyłem ok. 20 gier w które chciałbym zagrać na tej konsolce. O wiele więcej tytułów niż na konsolach obecnej generacji.

Tu pojawia się parę pytań:

1. Czy PS2 często się psuje?
2. Czy nieoryginalne pady (bo chciałbym kupić bezprzewodowy) psują konsolę? Może dojść przez to do jakiejś awarii?
3. Jak długi jest kabel od oryginalnego pada SONY dołączanego do każdej konsoli.
4. Czy konsola dalej jest ogólnodostępna w sklepach typu Media Markt, Saturn itp.
5. Jaka jest jej cena w tego typu sklepach i jakie gry są dołączane do konsoli? Cena to pewnie niezmiennie 399zł (rok temu taką widziałem), ale wolę się upewnić. Ktoś może był ostatnio w takich sklepach i zwrócił uwagę na ceny.
EDIT: 6. Czy jest jeszcze coś, na co powinienem zwrócić uwagę?

Będę wam bardzo wdzięczny za pomoc :)
  • 0

#2 Psycho-Mantis Napisany 15 sierpnia 2011 - 00:17

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
1. zdania są podzielone, ja mam dwie, jedna premierowa - ograne kilka tysięcy godzin, po 9 latach ostrego szarpania laser nie doczytuje niektórych gier (tych na wczesnych fioletowych płytach) , kupiłem ze 2 lata temu slimke i też zero problemów a jest w ciągłym użyciu .
2. Nie słyszałem o czymś takim, więc się nie wypowiem, ale znam jakość samych nieoryginalnych padów i same w sobie szybko padają.
3. 220cm +
4. tak, aczkolwiek to zależy od danego punktu. Np. w dużych empikach są bez problemu, całe działy z grami i sprzętem, w małych bywa różnie.
5. Różnie, ale ja widziałem już między 350- 370 zł w zestawie jest tylko pad, nie ma już bundle, chyba, że sklep robi promocje i coś dorzuca.
6. Nie zapomnij dokupić kartę na save.
  • 1

#3 Karule Napisany 15 sierpnia 2011 - 00:26

Karule

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:
Dzięki, mam jeszcze jedną sprawę - pielęgnacja konsolki ;P

1. W jakiej pozycji mam trzymać PS2? (Żeby się nie przegrzewała) Pionowo? Poziomo?
2. Jaki jest bezpieczny czas grania? Czy np. po dwóch godzinach powinienem dać czarnulce odpocząć?
3. Jest coś, na co mam szczególnie zwrócić uwagę? Czego nie robić? Na co uważać przy użytkowaniu?
  • 0

#4 Psycho-Mantis Napisany 15 sierpnia 2011 - 00:46

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
1. Chyba wsio jedno dla konsoli, aczkolwiek z doświadczenia wiem, że pionowa pozycja to taki bajer, (slimka potrzebuje dokupienia podstawki), poziome użytkowanie jest najlepsze, konsola leży stabilnie, nie ma ryzyka, że się wywróci jak stuknie się stolik czy szarpnie kablem od pada, a i wyjmowanie płyty jest wygodniejsze (slimka ma podobny system wkładania płyty co PSX, bez szuflady)

2. U mnie konsole nie miały lekko, czasem maratony po 50h bez wyłączania i zero problemów. Po prostu dobrze ją ustaw, żeby nic jej nie zasłaniało od żadnej strony, najlepiej nie wewnątrz szafki, tylko luźno na półce, żeby cyrkulacja powietrza była odpowiednia, (w szafce powietrze się gromadzi i nie ma gdzie się rozejść co podnosi znacznie temperaturę ) to nie będzie problemów. Upewnij się, że nic nie zasłania wylotów powietrza.

3.
- Uważać, przy wciskaniu płyty na wirnik, moim zdaniem trochę to słabawe jest, szufladka w starych "fatkach" była fajniejsza. Upewnij się, że płyta wskoczyła w zatrzaski przed zamknięciem klapki.

- nie macać paluchem po laserze przy wkładaniu/wyjmowaniu płyty.

- warto często przecierać konsolę z kurzu tymi suchymi szmateczkami elektrostatycznymi, żeby go nie wciągała. Raz na rok wycieram na sucho też ją pod klapką (bez dotykania lasera!!!) warto też odkurzaczem wyciągnąć kurz przez kratki wentylacyjne, robię tak raz na rok z każdą konsolą, ps3 też i zero problemów z działaniem czy przegrzewaniem.

- po każdym graniu warto wytrzeć suchą ścierką (taka zwykłą jak do naczyń) pada z potu, a raz na rok taką wilgotną co co sprzedają w paczkach do wycierania mebli czy biurka, będzie zawsze czysty i higieniczny.
  • 1

#5 Karule Napisany 15 sierpnia 2011 - 00:55

Karule

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:
Jeszcze raz, wielkie dzięki za pomoc.
  • 0

#6 Psycho-Mantis Napisany 15 sierpnia 2011 - 01:03

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
^_^

Proszę.
  • 0

#7 Scorpio Napisany 15 sierpnia 2011 - 08:29

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
2. Czy nieoryginalne pady (bo chciałbym kupić bezprzewodowy) psują konsolę? Może dojść przez to do jakiejś awarii?

Kolega kupił PS2 jakieś dwa-trzy lata temu i od razu bezprzewodowca nieoryginalnego. Do dziś nie ma z nim problemów.
  • 0

#8 Gość_gofrowsky_* Napisany 15 sierpnia 2011 - 12:22

Gość_gofrowsky_*
  • Goście
1. Czy się szybko psuje.

Ja kupiłem swoje trzecie ps2 (oba spotkał ten sam los- zostały sprzedane) w tamtym roku, kilkanaście tygodni temu chciałem dokończyc MGS3, gram więc może pół godziny i ps2 się restartuje, włączam Killzone, też coś koło pół godziny gram i się resetuje, włączam więc film i oglądam jakieś 20-30 minut i to samo więc po roku mi padł laser, co jest dziwne bo starałem się uważac na niego, no ale stało się.

4. Czy konsola dalej jest ogólnodostępna w sklepach typu Media Markt, Saturn itp

Wydaje mi się, że są, parę miesięcy temu w Empiku widziałem jeszcze PS2

5.Cena

Wydaje mi się, że ciągle oscyluje w granicach 400 zł, ja w każdym bądź razie ja kupiłem za 399 zł.

6. O czym pamiętac

Jak napisał Psycho, trzeba pamiętac o Memorce, bez tego nie pograsz.
  • 0

#9 Scorpio Napisany 15 sierpnia 2011 - 15:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ja ostatnio rozkręciłem moje PS2, które mam jeszcze od 2000 czy 2001 roku (trwała konstrukcja znaczy) i przeczyściłem Cyber Clean. Od tego czasu znów cicho, nawet klapka nie "szura" przy wsuwaniu w położeniu poziomym. Wszystko się wczytuje.

Moje dbanie o konsolę: raz na około pół roku zabieranie do zaprzyjaźnionego serwisu na groszowe czyszczenie lasera (jednak wolę, jak to zrobi ktoś, kto się na tym zna ... z laserem samowolki nie chce mi się robić), kładzenie nie na podłodze/dywanie, a na półce. Jeśli ma być na dywanie, podkładam pod nią książkę (by kurzu tak nie zbierała). I tyle.
Działa ponad dekadę, do dziś w nią hożo cioram (co widać w sumie z postów), konsola działa ... jak dla mnie kawał dobrego sprzętu. Dbać o niego podstawowo (jak widzę, gdy u kolegi leży wśród kilogramów kurzu przez kilka lat, bez czyszczenia, niczego, to nie dziwię, że przestaje doczytywać), będzie służyła długie lata :)

Pada z potu czyszczę szmatką z mikrofibry popsikaną sprejem czyszczącym do klawiatur/tworzyw. Ten szajs idealnie czyści z potu i podobnych tłuszczy wszelkie plastykowe wytwory sterujące (pad, klawiatury, myszy, obudowy laptopa). Polecam inwestycję, w dowolnym MM czy innym Saturnie.
  • 0

#10 Karule Napisany 15 sierpnia 2011 - 16:31

Karule

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:
Dziękuje wam bardzo za pomoc.

Konsolę kupię na pewno, mam w planie przerobić Tekkena 5, Metal Gear Solid 3, GoW'a 1 i 2, Call of Duty 3 i World at War, Star Wars: The Force Unleashed, Clone Wars, Republic Heroes, Bounty Hunter, Jedi Starfighter, Jedi Power Battle, Indiana Jones; Staff of Kings, Emperor's Tomb, Lego Batmna, jakąś Fifę/ PES'a, jakąś gre wyścigową - najpewniej GT4...

Gry są taniutkie, także pewnie we wszystkie zaplanowane tytuły uda mi się zagrać.
  • 0

#11 Dutch Napisany 15 sierpnia 2011 - 17:15

Dutch

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 037 Postów:
@Scorpio nie wiesz może na czym procedura czyszczenia lasera polega? Nie jest to przypadkiem uruchomienie płyty czyszczącej(jak do pc)? Zainteresowało mnie to trochę.

  • 0

#12 Gość_gofrowsky_* Napisany 15 sierpnia 2011 - 17:19

Gość_gofrowsky_*
  • Goście
World at War i CoD3 odradzam, The Force Unleashed również, wersja na PS2 i PSP podobno ma wycięte coś co jest na PC i Current-Genach, Fify nie zmieniają się na PS2 gdzieś od 08 i wszystkie łącznie z 11 kosztują tyle samo więc bierz 11. Co do GT4, jeśli chcesz pojeździc weź jakiegoś Burnouta, NFS albo Midnight Club, GT4 to raczej symulator.
  • 0

#13 Scorpio Napisany 15 sierpnia 2011 - 17:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

@Scorpio nie wiesz może na czym procedura czyszczenia lasera polega? Nie jest to przypadkiem uruchomienie płyty czyszczącej(jak do pc)? Zainteresowało mnie to trochę.

BROŃ BOŻE NIE PŁYTA CZYSZCZĄCA! To chyba nie kochasz swego napędu :( Takie płyty zwykle bardzo chętnie rysują laser, a zgarniają tylko delikatnie nałożony kurz. Czyszczenie jest wacikiem z odpowiednim preparatem :)
  • 0

#14 Jachu Napisany 15 sierpnia 2011 - 18:28

Jachu

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 353 Postów:

Dziękuje wam bardzo za pomoc.

Konsolę kupię na pewno, mam w planie przerobić Tekkena 5, Metal Gear Solid 3, GoW'a 1 i 2, Call of Duty 3 i World at War, Star Wars: The Force Unleashed, Clone Wars, Republic Heroes, Bounty Hunter, Jedi Starfighter, Jedi Power Battle, Indiana Jones; Staff of Kings, Emperor's Tomb, Lego Batmna, jakąś Fifę/ PES'a, jakąś gre wyścigową - najpewniej GT4...

Gry są taniutkie, także pewnie we wszystkie zaplanowane tytuły uda mi się zagrać.


Fifę odpuść, na PS2 tylko PES. Warto, o ile będziesz miał możliwość kupna za rozsądne pieniądze, zapoznać się z Ico i Shadow of the Colossus. Genialne, piękne gry. Jest kilka ciekawych survival horrorów, natomiast Indy: Emperor's Tomb jest bardzo średni. W tych klimatach koniecznie Tomb Raider: Anniversary. Z klasyków jeszcze Okami, FFX, jest tego trochę i na pewno będziesz miał w co grać.

Jeżeli masz już telewizor HD, a nie "bańkę", która jest najlepsza do poprzedniej generacji konsol, zaopatrz się w kabel Component, nie musi być firmowy, wystarczy najtańszy za 10 zł. Do kineskopu wystarczy standardowy kabel kompozytowy.
  • 0

#15 Zwyrol Napisany 16 sierpnia 2011 - 17:48

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Pamiętaj by zagrać w Okami. :^^:
  • 0

#16 Scorpio Napisany 16 sierpnia 2011 - 18:31

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
O tak, moja porcja gier do ogrania: bezapelacyjnie Devil May Cry! Final Fantasy XII i Persona 4 z jRPG. Z gier akcji Metal Gear Solid 3 i Resident Evil 4, zaś z survival horror Silent Hill 2/3 i niedoceniana perła horrorów, ultratrudna Forbidden Siren. Z mordobić zaś Soul Calibur II, nad którą spędziłem spooro czasu i dobrej zabawy :)

Tak naprawdę, to z każdego gatunku jest pełno gier, które przynoszą autentyczną radość z gry. Musisz wyczuć swój styl, i iść za nim. PS2 i biblioteka gier, o wiele szersza niż obecnych generacji (no, te mają lepszy wybór FPS), zagwarantuje Ci kilka lat po prostu zaje***tych przygód :D
  • 0

#17 Sotaku Napisany 18 sierpnia 2011 - 08:36

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Poleciłbym także serie Fatal Frame z horrorków, Burnouta 3 i GT 4 (można wybrać jaki rodzaj rozgrywki bardziej Ci się spodoba) Black jeśli lubisz strzelanki
  • 0

#18 Holden Napisany 18 sierpnia 2011 - 09:52

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
kup jeszcze koniecznie psychonauta
  • 0

#19 Gość_Hellmans_* Napisany 18 sierpnia 2011 - 23:36

Gość_Hellmans_*
  • Goście
Kiedy premiera konsoli?
  • 0

#20 MonsieurWoland Napisany 19 sierpnia 2011 - 11:24

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Dziękuje wam bardzo za pomoc.

Konsolę kupię na pewno, mam w planie przerobić Tekkena 5, Metal Gear Solid 3, GoW'a 1 i 2, Call of Duty 3 i World at War, Star Wars: The Force Unleashed, Clone Wars, Republic Heroes, Bounty Hunter, Jedi Starfighter, Jedi Power Battle, Indiana Jones; Staff of Kings, Emperor's Tomb, Lego Batmna, jakąś Fifę/ PES'a, jakąś gre wyścigową - najpewniej GT4...

Gry są taniutkie, także pewnie we wszystkie zaplanowane tytuły uda mi się zagrać.


A Ace Combar 4-5-zero, karwa gdzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee???!!?!
  • 0

#21 Gość_gofrowsky_* Napisany 20 sierpnia 2011 - 11:00

Gość_gofrowsky_*
  • Goście
Przeglądając stronę Sferisu znalazłem ps2 za 359 zł, jak brac to stąd.

http://sklep.sferis....arna-90004.html
  • 0

#22 Sotaku Napisany 20 sierpnia 2011 - 19:45

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:

A Ace Combar 4-5-zero, karwa gdzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee???!!?!


też mogę polecić...choć bez fanatyzmu Shiniana
  • 0

#23 Karule Napisany 28 sierpnia 2011 - 20:33

Karule

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:
Stało się, kupiłem PS2 :) Teraz mam pytanko - jak wyłączać gry? Najpierw trzeba wcisnąć przycisk reset, a później otworzyć klapkę? A jak wyłączyć konsolę? Też tym przyciskiem reset? Wolę się upewnić, zanim coś spieprzę ;p



A oto konsolka i 3 tytuły, które kupiłem na start:


Dodany obrazek
  • 0

#24 Travis Napisany 28 sierpnia 2011 - 20:35

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
A w pudełku nie masz czegoś takiego jak instrukcja :)
  • 0

#25 Karule Napisany 28 sierpnia 2011 - 20:39

Karule

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:
Jest po angielsku trollu :)
  • 0

#26 Psycho-Mantis Napisany 28 sierpnia 2011 - 21:40

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
To gdzie Ty to kupiłeś? Już od dawna instrukcje w naszym kraju muszą być dodawane po Polsku.

Lewy guzik to otwieranie klapki do góry, ją można spokojnie wyżej otworzyć sobie ręką niż odskakuje sama, także spokojnie jak nie postawi Ci oporu od razu.

Prawy guzik to reset jak chcemy skończyć grę lub konsola się zwiesi (po prostu raz wcisnąć) służy także do wyłączania, należy przytrzymać chwilę, aż konsola się wyłączy.

Kartę na save kupiłeś?
  • 0

#27 Karule Napisany 28 sierpnia 2011 - 22:02

Karule

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:
Konsolę kupiłem (jak widać na zdjęciu) w Media Markt, tak - mam kartę pamięci.

Można mnie uznać za kretyna, ale ja wolę zapytać nawet o tak głupią rzecz, niż coś spieprzyć. Dzięki za pomoc.
  • 0

#28 Gość_gofrowsky_* Napisany 28 sierpnia 2011 - 22:04

Gość_gofrowsky_*
  • Goście
Wyłączasz grę jak napisałeś, a wyłączasz konsole przytrzymując przycisk "Reset" dopóki nie zrobi się czerwony.
  • 0

#29 Marbel Napisany 29 sierpnia 2011 - 12:11

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Karule - gratulacje. Aż Ci trochę zazdroszczę, bo ja PS2 kupowałem jak szedłem na studia, dawno temu, a Ty tą zabawę masz jeszcze przed sobą. Polecam jeszcze serię Prince of Persia, choć najbardziej Sands of Time, no i GTA Vice City, choć obie mogłeś już dawno ograć na PC. Z Exów, Burnouta 3.

Pierwsze gry dziwne wybrałeś, choć w IJ i SW chciałem zawsze zagrać ;) MK:SM nie przypadł mi do gustu, choć gra dobra.

Jeśli chodzi o wyłączanie, to też się kiedyś nad tym zastanawiałem. Wyłączając grę - raz nacisnąć prawy przycisk z zieloną diodą, wyciągnąć płytkę, a by wyłączyć konsolę, to poprzednia kombinacja + jak wyciągniesz płytę dusisz prawy przycisk aż zamieni się na czerwony.

Miłej zabawy.
  • 0

#30 Gość_Kazuo_* Napisany 29 sierpnia 2011 - 23:24

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Takie średniaczki na start, kiedy do zaliczenia masz istny ocean hitów? W przypadku Indiany nie usprawiedliwiłoby Cię nawet bycie fanem :blah:
  • 0