Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

Square Enix Switch XONE PS3 PS4 Vita iOS AND PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1127 odpowiedzi na ten temat

#151 Cola Napisany 13 stycznia 2012 - 12:48

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Wszystko zależy od punktu widzenia, X cenię sobie bardziej niz VII, dlaczego ? Bo w przygody Tidusa grałem wcześniej, a siódemka umkła mi za czasów szarak, byłem za młody i głupi na gry tego pokroju w czasie gdy miałem PSXa, co nadrobiłem gdy nabyłem PS2, ale grać w VII po X to juz inna bajka, odczucia nie te, grafa nie ta i zdążyłem naczytać się masy spoilerów zanim zagrałem.
  • 0

#152 szczudel Napisany 13 stycznia 2012 - 13:46

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Ja grałem jak pan Bóg przykazał czyli po0 kolei i nie uwazam ze 7 deklasuje 10. Byla wczesnie, pare rzeczy trzeba jej wybaczyc ale 10 to tez swietna gra.

Finale z 3D mapa swiata mialy inny klimat - preferowalem to rozwiazanie i ta chwile wytchnienia towarzyszaca wejsciu na mape swiata.
  • 0

#153 Lady Luck Napisany 13 stycznia 2012 - 18:50

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Każda z nich: VII i X mają swoje ogromne i odmienne od siebie plusy. Po prostu :) Ja też uwielbiam obie i obie polecam :)
  • 0

#154 Spuczan Napisany 14 stycznia 2012 - 01:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

Gófno prawda. Gra jak gra - w innym tonie ale dała nam najlepsze ATB w historii - mozna pluc na fabułe ale grało sie fajnie.


Może Tobie i jeszcze trzem osobom. Bez dwóch zdań ta gra to najgorszy FF jaki wyszedł do tej pory.
  • 0

#155 Lady Luck Napisany 14 stycznia 2012 - 01:28

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Nie pitol, Spłuczan, w FFX-2 system walki, nie licząc transformacji a`la Czarodziejka z Księżyca przy zmianie profesji, był dynamiczny i przyjazny jednocześnie. Bardzo fajnie wykorzystane ATB. Jedyny (no, może poza muzyką) plus tej gry.
  • 0

#156 szczudel Napisany 14 stycznia 2012 - 20:10

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Jakby sie tak przyjrzec to system z FFX-2 był protoplasta tego z FFXIII - zmiana profesji w locie - co innego jest w FF13 [oczywiscie na korzyść X-2 która pozwalała dobrać dodatkową umiejętność z innego "zawodu"].

A wracając do FFXHD to ciekawi mnie czy pozwola na sterowanie kamerą?
  • 0

#157 Spuczan Napisany 16 stycznia 2012 - 14:40

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:
Wasze zdanie. W takim razie ciekawi mnie jaki FF według Was zasługuje na miano najgorszego. Pewnie jak przeszliście grę to byliście wniebowzięci po świetnej fabule i pięknych tańcach. Tobie w sumie LL się nie dziwię bo to gra przede wszystkim dla dziewczyn. I widzę, że aż Cię pupa zapiekła ze złości co jest w sumie domeną ludzi na tym forum.
  • 0

#158 burnstein Napisany 16 stycznia 2012 - 14:53

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Grałem w FFVI, VII, X, Tactics, Tactics Advance, Legend III i demko XIII-2. Najgorszy był VII.
  • 0

#159 kowal Napisany 16 stycznia 2012 - 15:25

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
grałem w VIII, X, X-2, XII, XIII, VII CC, Tactics. najgorsza zdecydowanie trzynastka.
  • 0

#160 szczudel Napisany 16 stycznia 2012 - 15:54

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Najgorsze ze wszystkich finali zdecydowanie FF:Mystic Quest.
  • 0

#161 Lady Luck Napisany 16 stycznia 2012 - 21:02

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Wasze zdanie. W takim razie ciekawi mnie jaki FF według Was zasługuje na miano najgorszego. Pewnie jak przeszliście grę to byliście wniebowzięci po świetnej fabule i pięknych tańcach. Tobie w sumie LL się nie dziwię bo to gra przede wszystkim dla dziewczyn. I widzę, że aż Cię pupa zapiekła ze złości co jest w sumie domeną ludzi na tym forum.


:o
  • 0

#162 Spuczan Napisany 16 stycznia 2012 - 23:41

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:
Ja grałem w:

FF VI
FF VII
FF X
FF X-2
CC: FFVII

I z tego grona X-2 oceniam najniżej oraz jest to prawdopodobnie najgorsza gra w jaką grałem na PS2.
  • 0

#163 kowal Napisany 16 stycznia 2012 - 23:50

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
chyba jednak zmienię zdanie. X-2 była najgorsza. w końcu XIII skończyłem a sequela dziesiątki nie. nie mogłem zdzierżyć akcji rodem z czarodziejek z księżyca.
  • 0

#164 szczudel Napisany 17 stycznia 2012 - 08:49

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
To z czym wy wogole uderzacie do ludzi? 5 finali skonczonych i juz zaczyna sie hipsterowanie?
Skończyłem wszystkie Finale od 4 [z niedokonczeniem 6 i niedotykaniem 11] i ograłem 2 tyle spinoffów [CC, DoC, T, TA, MQ i inne ktorych juz chyba nawet nie pamietam].

FFX-2 miało najlepszy system walki zwany szumnie ATB [podobny był troche do chrono triggera - tam tez postacie zmieniały pozycje]- to ze setting miało "czarodziejkowy z ksiezyca" to inna sprawa.
Jakby FF7 miało wyjść w postaci remake to widziałbym tam ATB z X-2.
Gdyby nie to że 10 miała przyjemny turowy system walki to też wolałbym wprowadzenie ATB z X-2.
Hell!! w FF13-2 widziałbym ATB z X-2.

Mamy tutaj chyba problem z komunikacją ja i LL piszemy o systemie walki a wy jak potłuczeni o całokształcie FFX-2....
  • 0

#165 kowal Napisany 17 stycznia 2012 - 10:06

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
aha. to ja się nie wypowiadam. w X-2 zabrnąłem zaledwie kilka godz.ale zmuszony byłem zaprzestać gry bo współlokatorzy zaczęli na mnie dziwnie patrzeć, a sam też się bałem, że po dłuższym obcowaniu z w/w tytułem zdziewiczeje.
  • 0

#166 szczudel Napisany 17 stycznia 2012 - 11:16

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Klimat tej przygody był totalnie popaprany [YRP - WTF?! jak sie pytam] ale sytem walki był swietny:
-Timing cisów miał znaczenie
-dynamiczne poruszanie sie postaci po arenie
-Berserker Rikku :) - Capoiera genialnie sie prezentowała :D
-Mozliwość doboru umiejętności wspomagającej [np biały mag mógł używać dodatkowo czarnej magii albo tanca -{HASTE}].

System walki był genialny - rozwoju postaci całkiem poprawny - calosc złożyła sie na najlepsze ATB w serii.
  • 0

#167 117 Napisany 19 stycznia 2012 - 01:45

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Gralem w I,II,VII,VIII,X,X-2,XI,XIII. Liznalem IX... Dla mnie X jest imo najlepsza... Potem VII
  • 0

#168 Spuczan Napisany 19 stycznia 2012 - 17:52

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

Mamy tutaj chyba problem z komunikacją ja i LL piszemy o systemie walki a wy jak potłuczeni o całokształcie FFX-2....


Przecież jak oceniam gry to nie wymieniam jej dobrych/złych elementów. Oceniam całokształt i wybieram FFX-2. Inni chyba, też oceniali w ten sposób. Jaki ma sens pisanie, że FFX-2 jest najgorszą grą w jaką grałem z serii skoro system miał fajny? I tak jest najgorsza.

W takim bądź razie który FF jako CAŁOŚĆ jest dla Was najgorszy (dla LL i szczudela)?


Reedycje w HD nie powinny kosztować 199 zł. Sam trochę się wstrzymam z zakupem MGS HD i DMC HD przypominając sobie sytuację z ICO&SotC. I mam nadzieję, że twórcy nie będą uzależniać ceny od spędzonych z grą godzin bo to nie jest fair. Dla mnie wszystkie reedycje powinny kosztować 100 zł a najlepiej tyle i ile zapłaciłem za ICO&SotC (69 zł).


EDIT:
"BTW: odmienia sie szczudła ;)"
Roger!
  • 0

#169 szczudel Napisany 19 stycznia 2012 - 19:31

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:


W takim bądź razie który FF jako CAŁOŚĆ jest dla Was najgorszy (dla LL i szczudela)?


Juz pisałem - FF: Mystic Quest :cf:
A tak na powaznie to dla mnie chyba FF9 - jakos mi to nie podeszlo - doceniam gre, styl graficzny, powrót do korzeni i cala reszte [nawet ATE było fajne] ale walka w tej czesci moim zdaniem słabowała [ATB]. Totez moim subiektywnym zdaniem [do którego nie będe nikogo przekonywał] FF9 jest najslabszym nowożytnym finalem. Rzoumiem ze FFX-2 moze byc dla kogos najgorsze ale dla mnie nie jest.
Nie porównuje Finali z ery przed 32 bitowej bo to troche nie ma sensu.

Reedycje w HD nie powinny kosztować 199 zł. Sam trochę się wstrzymam z zakupem MGS HD i DMC HD przypominając sobie sytuację z ICO&SotC. I mam nadzieję, że twórcy nie będą uzależniać ceny od spędzonych z grą godzin bo to nie jest fair. Dla mnie wszystkie reedycje powinny kosztować 100 zł a najlepiej tyle i ile zapłaciłem za ICO&SotC (69 zł).


Zgadzam sie w 100%- uwazam ze przepłaciłem za Collosusa i juz tego blędu nie popełnie przy wyczekiwanej przezemnie ZOE HD collection. Kolekcje God of War wpadły mi okazyjnie bo 1 kupiłem w trylogii a 2 na spółe z chłopakami na PSN.
Licze ze nie zrobi nas wszystkich SE w bambuko i bedzie to prawdziwy remake.

Swoja droga dzisiaj czytałem ze SE mówi ze nie ma co liczyc na remake FFVII - to w takim razie dlaczego dłubią przy FFX ?- nie widze tu ciaglosci polityki - taka zagrywka zrazi fanów moim zdaniem.

BTW: odmienia sie szczudła ;)
  • 0

#170 Lady Luck Napisany 19 stycznia 2012 - 20:07

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
No właśnie, dlatego coś nie chce mi się wierzyć, że FFX HD to będzie remake. Jasne, VII było dłuższe, świat był większy itp., ale robienie całej gry kalibru FFX od początku wydaje się... no, wręcz nieprawdopodobne, tym bardziej, że SE jest znane z rzucania się na łatwą kasę, więc samo podciągnięcie rozdziałki byłoby dla nich najlepszych rozwiązaniem. Who knows. Co do przypuszczenia, że fani się zrażą- nie powiedziałabym. Raz, że rzucą się na FFX HD tak czy inaczej, a dwa jeśli (jeśli) ma to być remake, to narobi im to smaka na podobny numer z FFVII.
  • 0

#171 Sylvan Wielki Napisany 29 stycznia 2012 - 20:02

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Wystarczy spojrzeć ile nowa gra na PS3 kosztuje, a ile jej odpowiednik na PC. Ale to jeszcze nic. Przyjrzeć się należy ile za trylogie takiego SP na komputer osobisty się zapłaci, a ile na konsole. To dopiero kolosalna różnica. Pazerność twórców nie zna granic. Ale, przecież każdy z nas robiłby to samo na ich miejscu.

Wg takie odgrzewane kotlety nie są niczym złym. To jak w nieliniowym RPG: chcesz to kupisz, nie chcesz ich mieć, nie wydasz swoich pieniędzy. Zawsze znajdzie się ktoś chętny. Jeden nadzwyczajnie w świecie nie grał w FF X i chce to zrobić, a inny chce sobie przypomnieć znakomitą grę.

Inna sprawa, że już nie raz pokazano jak takie odświeżenie powinno wyglądać (ostatni Oddworld, czy RE z GC). Inni idą na łatwiznę.

Nie mówiąc już o tym, że trzy części Tekken były dodane do T5. Zatem, jako bonus, takie FF X powinno byc dodane do FF XIII (przykładowo).
  • 0

#172 Spuczan Napisany 29 stycznia 2012 - 21:11

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

Nie mówiąc już o tym, że trzy części Tekken były dodane do T5. Zatem, jako bonus, takie FF X powinno byc dodane do FF XIII (przykładowo).


Fajny pomysł ale nie do zrealizowania. Zresztą widać ,że są reedycje bogatsze (np. MGS, DMC) i biedniejsze (np. SH) co nie zmienia faktu, że i tak powinny być tańsze od gier z obecnej generacji z serii platinium.
  • 0

#173 Sotaku Napisany 30 stycznia 2012 - 01:16

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:


Fajny pomysł ale nie do zrealizowania. Zresztą widać ,że są reedycje bogatsze (np. MGS, DMC) i biedniejsze (np. SH) co nie zmienia faktu, że i tak powinny być tańsze od gier z obecnej generacji z serii platinium.

skoro dobrze się sprzedają w cenie nieco niższej niż nowość to nikt nie będzie ceny obniżał...na szczęście cena składanek szybko spada :tak:
  • 0

#174 Spuczan Napisany 31 stycznia 2012 - 20:26

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:
Mam nadzieję, że kilka reedycji w "świetnych cenach" się nie sprzeda i obniżą je na akceptowalne przeze mnie kwoty ( max 100 zł a najlepiej 69 zł).

Zastanawiam się też jak się sprzeda FFX i która gra z reedycji sprzeda się najgorzej. Obstawiam SH.
  • 0

#175 ACZ Napisany 06 lutego 2012 - 11:04

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 173 Postów:
Dla troli, którzy mi nie wierzyli.

http://www.ps3site.p...ie-remake/99587

Square Enix postanowiło wyjaśnić pewną kwestię dotyczącą Final Fantasy X HD. Mianowicie, niemiecka prasa opublikowała wywiad, w którym rzekomo Shinji Hashimoto miał powiedzieć, iż będziemy mieli do czynienia... z pełnoprawnym remake'em. Jak się okazuje, takie słowa nigdy nie padły z jego ust.
Shinji Hashimoto w trakcie promocji Final Fantasy XIII-2 w Tajpej potwierdził, iż był to błąd w tłumaczeniu, a sama gra będzie jedynie remasterem.


  • 0

#176 burnstein Napisany 06 lutego 2012 - 11:07

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
A ktoś normalny wierzył, że to będzie coś więcej niż konwersja z podbitą rozdziałką?
  • 0

#177 ACZ Napisany 06 lutego 2012 - 11:11

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 173 Postów:
Pojawiały się w tym temacie opary tego typu insynuacji. :olo:
  • 0

#178 117 Napisany 24 lipca 2012 - 20:33

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
kiedy to ma wyjsc?
  • 0

#179 Cola Napisany 25 lipca 2012 - 04:59

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Sam bym chciał wiedzieć. Na E3 chyba nic nie było odnośnie daty wydania.
  • 0

#180 Texz Napisany 25 lipca 2012 - 08:02

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Serio, nie załapałem na ogłoszeniu wydania FFX że ma też wyjść na Vitę. Ciekawe czy przysiedzę przy niej dłużej niż ostatnio przy próbie powtórzenia na PS2.
  • 0



Inne z tagami: