Skocz do zawartości

Zdjęcie

PS3 - NEWS


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
3476 odpowiedzi na ten temat

#31 TomisH Napisany 05 lutego 2006 - 21:30

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
google: 3DMeNow Professional 2 - warto sprawdzić jakby kogoś wciągnęło ożywianie zdjęć ;]
  • 0

#32 MaxVarEmreis Napisany 06 lutego 2006 - 11:19

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Ploteczka :). Mozliwe, że Sony będzie sprzedawać PS3 w dwóch wersjach...

Tansza, za 399$ nie bedzie mogła odtwarzać filmów w formacie Blue-Ray, jedynie gry. Droższa kosztuje ,bagatela, 599$, i ma obsługiwać wszytko. Zadna z wersji nie bedzie zawierać HDD...

Tutaj całość
  • 0

#33 xell Napisany 06 lutego 2006 - 11:29

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Szczerze mówiąc, dziwi mnie to niepomiernie. Po tych wszystkich komentarzach bossów Sony, którzy a propos Xboxa 360 mówili, że co to za 'HD era' bez napędu HD, nie bardzo chce mi się wierzyć, że Sony zdecyduje się na taki krok. Choć jeśli wstawienie Blu-raya do konsoli to różnica aż dwustu dolarów w cenie, to jest to sensowne.

Ogólnie jednak lepiej wstrzymać się do jakiś oficjalnych wypowiedzi na ten temat.
  • 0

#34 Gość__* Napisany 06 lutego 2006 - 11:35

Gość__*
  • Goście
No dziwne a przecież PS3 to głowny motor do promocji swojego napędu i nie z racji gier tylko chodzi o filmy, dlatego wydaje mi sie ze to może być rozgrywka konkurencji :)
  • 0

#35 MaxVarEmreis Napisany 06 lutego 2006 - 11:43

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

No dziwne a przecież PS3 to głowny motor do promocji swojego napędu i nie z racji gier tylko chodzi o filmy, dlatego wydaje mi sie ze to może być rozgrywka konkurencji :)

Dla mnie to też dziwne, zawżywszy, że tak jaj już mówił xelloss, Sony strasznie najeżdzało na MS za taka polityke.
Z drugiej strony, przecierz nawet w tanszej wersji jest blue-ray, tylko ze okrojony z pewnych możliwości, wiec promocja napedu nadal jest :). Sony może chcieć zarobić poprostu na ludziach, którzy kupia PS3 nie dla gier tylko dla tego napędu. Przecież stacjonarny player Blue-Ray ma kosztować nawet 1800$ !!!! Wiec taka osoba oszczędza ponad 1000 zielonych ( oczywiscie jeśli czytnik w PS3 będzie dobry jakościowo). Dla nich 600$ to mała kwota za coś takiego, dla nas dużo. Może o to chodzi. Coż trudno powiedziec. Trzeba poczekać na oficjalne info. Bo może sie okazać ze strzepimy jezyki po próżnicy :)
  • 0

#36 xell Napisany 06 lutego 2006 - 12:32

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Ups, chyba nie doczytałem wcześniej. :oops: Myślałem, że w tańszej wersji w ogóle nie będzie B-R, że będzie samo DVD. Cóż, musze się wczytywać w newsy przed ich komentowaniem.

Jeśli to prawda, to Sony chce się zapewne zabezpieczyć przed tymi, którzy właśnie na starcie konsoli chcieliby kupić ją jako tani odtwarzacz do filmów, a nie jako maszynkę do grania - na starcie producent traci szmal na sprzęcie i odzyskuje o na grach, więc takie zabezpieczenie wcale by nie dziwiło. Ale jak już zostało powiedziane, trzeba czekać na komentarz Sony.
  • 0

#37 TomisH Napisany 06 lutego 2006 - 14:01

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
No ale w takim razie jak miałoby to umocnić standard Blu-ray, skoro nie dałoby się odtworzyć filmów? Przypominam, że według pogłosek różnica między dopasioną wersją 'z filmami' a podstawką to 200$. Tym samym IMHO to właśnie ta tańsza wersja będzie częściej kupowana (odwrotnie niż w przypadku x360).

Ale wg. mnie to ploty, no bo patrzcie - za rok x360 będzie już tańszy. I niech nawet wyjdzie przystawka do HD-DVD pozwalająca na oglądanie filmów (czyli coś a'la dopasione PS3) - i tak będzie to tańsze od PS3 deluxe. A niech MS wyda przystawkę do Blu-ray (co się zapewne nie stanie, ale to tylko scenariusz) - dalej tańszym wyjściem jest x360.

Także ściema mówię 8)
  • 0

#38 McDrive Napisany 06 lutego 2006 - 17:19

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Jak na moje to zwykła plota, a to dlatego że Sony już od dawien dawna huczy że dzięki PS3 mają rozpromować standard Blu-Ray, pozatym wszyscy woleliby kupować wersje tańszą przez co mogliby ze swoim formatem zostać hen, hen za HD-DVD pod względem popularności.
  • 0

#39 Ryan Napisany 06 lutego 2006 - 17:53

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
McDrive: po czym wnosisz, że ludzie wybiorą wariant najtańszy? Xbox360 większość kupuje z dyskiem, nie widzę przesłanek ku takiemu zachowaniu klientów jak piszesz.
  • 0

#40 Gość__* Napisany 06 lutego 2006 - 18:39

Gość__*
  • Goście
w naszym kraju 80% graczy wybrało by tańszą wersje, zupełnie inna sytuacja panowała by na zachodzie.
  • 0

#41 Orange Napisany 06 lutego 2006 - 18:57

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:

w naszym kraju 80% graczy wybrało by tańszą wersje, zupełnie inna sytuacja panowała by na zachodzie.


Myślę że wziąłeś dane z sufitu i przemnożyłeś przez stereotyp o stanie majątkowym Polaków. W tej chwili jeśli kogoś stać na X360, to stać go i na wersję premium i na grę, żeby sprzęt się nie kurzył. IMO analogicznie będzie (ew.) z PS3 - jeżeli wyrzucam te 400 euro na coś nex gena, to może w końcu zarobię na jakiś zestaw HDTV i będę mógł się w pełni cieszyć filmami w 720p. Czas, kiedy rodzice kupowali pociesze "grę telewizyjną" za 200 zł się skończył i te zabawki zmieniają powoli gł. grupę docelową na starszą.

No dziwne a przecież PS3 to głowny motor do promocji swojego napędu i nie z racji gier tylko chodzi o filmy, dlatego wydaje mi sie ze to może być rozgrywka konkurencji

Jestem tego samego zdania. Ile osób jest do tego stopnia zainteresowana rynkiem konsol, że w wypadku kupna tańszej wersji będzie się interesowała, jaką wersję napędu Blu-ray ma na pokładzie? " - Że nie będzie mi jakichś filmów blurej odtwarzała? A ja takich nie widziałem w wypożyczalni. Poza tym, panie - ja mam już dvd!" I z szerokiej promocji formatu nici.
  • 0

#42 gruby Napisany 06 lutego 2006 - 19:06

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Myślę że wziąłeś dane z sufitu i przemnożyłeś przez stereotyp o stanie majątkowym Polaków.

Dokładnie. NIe wiem skąd się bierze ta ciągota do martyrologii w Polsce. Nie jest znowu tak fatalnie z tymi zarobkami, co widać między innymi w ilości użytkowników X360. Nawet core + gra to wcale nie tak mało, a jakoś sporo osób na to stać. (szkoda że nie mnie :D). Z PS3 może być podobnie. Po prostu zależy co się za te 600$ dostanie.
  • 0

#43 Gość__* Napisany 06 lutego 2006 - 19:40

Gość__*
  • Goście
Ja sie jednak po czesci z kolegą Yetim zgodze...

a) 100 [ Przedzial dzielacy core i premium ] usd a 200 [ przedzial dzielacy PS3 "podastawowa" i te deluxe" usd to juz roznica...

b)Xbox 360 premium czyli min : HD, sluchawki, Kabel HD, sluza do GRANIA i sa bardziej lub mniej ( w daleszej perspektywie czasu ) do grania niezbedne...

c) Na PS2 nie ogladalem prawie wcale DVD, ogolnie jestem srednim fanem ogladania filmów w domu... Watpie by blu-ray zmienil u mnie ten zwyczaj.
Naprawde KAZDY z was nalogowo oglada filmy DVD na peesce / Xboxie ?

d) 599usd to KUPA forsy... Te 200usd stanowiace roznice imo lepiej wpakowac w np HDTV lub chocby REVO czy tez porzadne 5.1 :)

e) Trzeba na to wszystko zarobic :D ( Samo PS3 + HDTV ) A do tego daaaaaleka droga.
( jesli o mnie chodzi :) )
  • 0

#44 Gość__* Napisany 06 lutego 2006 - 20:20

Gość__*
  • Goście
Famitsu conducted a survey with developers, dealers and consumers regarding to current and next-gen consoles.

Which next-generation console will you be most satisfied with in 2006?

Developers:
PlayStation 3 - 53.7%
Revolution - 41.4%
Xbox 360 - 2.4%


Dealers:
PlayStation 3 - 56.9%
Revolution - 43.9%
Xbox 360 - 1.7%


Consumers:
PlayStation 3 - 46.3%
Revolution - 43.9%
Xbox 360 - 7.9%



Which console will be No. 1 in 2006?

Developers:
Nintendo DS - 49.9%
PlayStation 3 - 16.7%
Revolution - 10.0%
PSP - 5.0%
Xbox 360 - 1.7%



Dealers:
Nintendo DS - 38.3%
PlayStation 3 - 31.5%
Revolution - 12.3%
PSP - 1.7%
Xbox 360 - 1.7%



Consumers:
PlayStation 3 - 40.3%
Nintendo DS - 32.6%
PlayStation 2 - 11.8%
Revolution - 11.5%
Xbox 360 - 2.5%
PSP - 0.3%



What is the expected retail price of PlayStation 3?

Developers: 40,000 yen (US$339) average
Retailers: 40,000 yen (US$339) average
Consumers: 50,000 yen (US$424) average



What is the expected retail price of Revolution?

Developers: 20,000 yen (US$170) average
Retailers: 25,000 yen (US$212) average
Consumers: 30,000 yen (US$255) average
  • 0

#45 Gość__* Napisany 07 lutego 2006 - 17:38

Gość__*
  • Goście
Ken Kutaragi Keynote on CELL at chip-conference

Sony exec touts Cell processor for real-time tasks

Nicolas Mokhoff
EE Times
(02/06/2006 6:03 PM EST)

SAN FRANCISCO — Real-time computing will bring a paradigm shift for both the PC and semiconductor industries, according to Ken Kutaragi, plenary speaker at the International Solid State Circuits Conference here Monday (Feb. 6).

"In the pursuit of reality through pixel-based technology, graphics on computer entertainment systems have reached the same level of quality as that of the latest movies," said Kutaragi, president and CEO, Sony Computer Entertainment (Tokyo). Kutaragi touted the Cell processor as the means for generating high-quality natural motion for moving objects, just as "pixilation" was used to improve computer graphics.

Natural motion requires vast amounts of physics simulation. Without it, overall graphics would differ little from existing PC entertainment systems. The multicore Cell processor—developed by Sony, IBM and Toshiba—has achieved single precision floating-point calculation performance equivalent to a 200-plus-Gflop supercomputer.

Kutaragi predicted the Cell processor connected to a broadband network could eventually dominate the market. "If you follow the course of computer history, you see how the quest for constant semiconductor scaling and the equal quest for ever higher performance have led to where in 2006 a single chip such as the Cell is one-sixth the size of the original two chips brought out in 1998," said Kutaragi.

"Improving system response changes the relationship between computers and humans," said Kutaragi, citing the example of real-time computing in Formula 1 racing cars packed with sensors and processors that are monitored by a supercomputer miles from the racetrack.

Real-time network computing would require the upgrading of network bottlenecks like servers and switches. Instead Kutaragi proposed forming a Cell-based supercomputer-like server as an application server accessed by many client systems. By incorporating Cell processors, real-time responsiveness could be secured by exchanging only a small number of objects.

Kutaragi noted that the "location-free" concept enables users to access their home terminal via the Internet. "By expanding this concept, it will also become possible to access computer entertainment systems in the home, from mobile clients, in real-time," he said. Thus, mobile clients become a remote display and interface for PC entertainment systems.

"Computer entertainment systems and applications are now leading this trend," said Kutaragi.


Activision Confirms Three for PS3 Launch

http://ps3.ign.com/a...6/686035p1.html
  • 0

#46 Gość__* Napisany 07 lutego 2006 - 19:32

Gość__*
  • Goście
Taka ciekawostka dla przyszłych piratów ;) tu ale jedynie jak nie ma co zrobić z 6000 $ :]
  • 0

#47 Gość__* Napisany 07 lutego 2006 - 22:05

Gość__*
  • Goście
http://www.isscc.org/isscc/

6 Feb 2006

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
  • 0

#48 Gość__* Napisany 08 lutego 2006 - 11:21

Gość__*
  • Goście
Dodany obrazek
Dodany obrazek
PODOBNO screeny z gry na PS3.
Firma stojaca za tym tytułem to...Kuju Entertainment(???), podobno ma byc to gra FPS.
PS. Na tym drugim screenie gosc chyba sie wy(pipi)ał na rowerze i troche przejach po buźce ;) hehe
  • 0

#49 Gość__* Napisany 08 lutego 2006 - 11:26

Gość__*
  • Goście
co on pił :) ciężki miesiąc miał:) szkoda żę zdjęcie nie jest normalnym screenem a tylko fota z TV bo tak można by było dojżeć wszystkie szczegóły.
  • 0

#50 MaxVarEmreis Napisany 08 lutego 2006 - 11:46

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Kuju Entertainment(???)

Oni odpowiadają za niedawnego Battalion Wars na Gacka
  • 0

#51 Gość__* Napisany 08 lutego 2006 - 17:49

Gość__*
  • Goście
It's official: IBM Adopts High-Performance Cell Chip

http://news.yahoo.co... ... _cell_chip
  • 0

#52 f5k Napisany 09 lutego 2006 - 10:05

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Sony Announces Blu-Ray Pricing
http://www.ps3today....s/blr_1832.aspx

Za nowości filmowe na płytach Blue Ray życzą sobie 24$ czyli wcale nie tak dużo jak co niektórzy tutaj wróżyli.
  • 0

#53 MaxVarEmreis Napisany 09 lutego 2006 - 10:14

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Sony Announces Blu-Ray Pricing
http://www.ps3today....s/blr_1832.aspx

Za nowości filmowe na płytach Blue Ray życzą sobie 24$ czyli wcale nie tak dużo jak co niektórzy tutaj wróżyli.

Nie jest to strasznie dużo, ale jednak prawie 50% drozej. Np na Amazonie filmy można dostać po 15-16$ (nowości). Czyli trzeba być przygotowanym na to, że gry będą także droższe ( być możę droższe od tych na X360).
  • 0

#54 Gość__* Napisany 09 lutego 2006 - 10:18

Gość__*
  • Goście
Max ale z Ciebie pesymista ;) cena BD i tak nie jest taka wysoka o jakiej sie mówiło :) . A powiedz mi ile kosztował fil na DVD na Amazonie 5 lat temu?? Przecież to normalne że cena produkcji DVD zmalała kilkukrotnie dlatego spokojnie byli w stanie zniżyć ceny do tego poziomu :)
  • 0

#55 Danteusz Napisany 09 lutego 2006 - 10:18

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Trudno zeby kosztowało tyle samo. Starsze filmy na B-R są w cenie nowości na DVD, według mnie nie jest to za drogo jak na nową technologię.
  • 0

#56 MaxVarEmreis Napisany 09 lutego 2006 - 10:31

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Max ale z Ciebie pesymista ;) cena BD i tak nie jest taka wysoka o jakiej sie mówiło :) . A powiedz mi ile kosztował fil na DVD na Amazonie 5 lat temu?? Przecież to normalne że cena produkcji DVD zmalała kilkukrotnie dlatego spokojnie byli w stanie zniżyć ceny do tego poziomu :)

Heh, taki ze mnie już pesymista :). Jak nie zobacze i nie dotkne, to nikt mnie nie przekona :)

Ot poprostu mówie jak jest, na obecna chwile :). Szkoda tylko, że do tego wszystkiego trzeba wydać jeszcze kilka tysiecy zł na TV....
  • 0

#57 Gość__* Napisany 09 lutego 2006 - 10:40

Gość__*
  • Goście
no cóz też mnie to boli ale juz w ostatnie wakacje zaczolem pracować i zbierać na TV i PS3, do tego wrzucilem moje zarobki na fundusz inwestycyjny:) i juz mnie stac na tv LCD 720p 32" no i ps3(zakladając że będzie kosztować nawet 500$ ) :) ale jeszcze w te wakacje ide do roboty:) i bedzie 37" i 1080i a kto wie może i p :) koniec offtopa:)
  • 0

#58 Gość__* Napisany 09 lutego 2006 - 16:54

Gość__*
  • Goście
Sony to showcase PS3 at Taipei Game Show 2006
Kaddy Chung, Taipei; Steve Shen, DigiTimes.com [Thursday 9 February 2006]

Sony will showcase the PlayStation 3 (PS3) at the upcoming Taipei Game Show (TGS) 2006, which takes place between February 16-20. This will be a first Taipei showing for Sony’s new game console, prior to the official worldwide launch of the unit, although Sony has already shown the PS3 in the US and Japan.

Sony’s exhibit will occupy a total of 80 booths at the TGS show, including 20 booths allocated exclusively for the PS3, according to a February 9 report in the Chinese-language Commercial Times.


http://www.digitimes...60209A8050.html




:D
  • 0

#59 McDrive Napisany 09 lutego 2006 - 19:25

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Czyli co?? Zaprezentują wreszcie gry opini publicznej??
  • 0

#60 Ryan Napisany 09 lutego 2006 - 19:56

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie, to znaczy, że będzie 20 budek z konsolami lub o konsoli. Czy będą odpalone gry, tego nie wiadomo (możliwe, że tak).
  • 0