Skocz do zawartości

Zdjęcie

X360 Live Arcade


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
1347 odpowiedzi na ten temat

#1291 Kradziej Napisany 24 sierpnia 2010 - 10:35

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

gry gry gry gry gry gry gry gry 78 zeta to niewygórowana cena za takie wypasy ^_^

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
  • 0

#1292 Marbel Napisany 24 sierpnia 2010 - 11:32

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Tak, za punkty warte około 500 zł. To przykładanie ręki do oszustwa. Jak możecie się na to godzić?? Na logikę wychodzi, że śmierdzi na kilometr!
Na Polygamii był artykuł o punktach w ogóle i m.in. o tym zjawisku.

Dalej nie rozumiem jakim cudem MS nie ukraca tego procederu? Przecież te konta i tak są banowane po chwili...
BTW po RODzie nie ma szans na odzyskanie tego co się kupiło w ten sposób.
  • 0

#1293 FoXeR Napisany 24 sierpnia 2010 - 16:36

FoXeR

    Link

  • Forumowicze
  • 372 Postów:
Microsoft nie ukraca procederu bo nic na tym nie traci, to nie punkty są kradzione tylko karty kredytowe z których są one kupowane.
  • 0

#1294 Wezyr Napisany 24 sierpnia 2010 - 16:40

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 413 Postów:
Kiedy Rayman: Origins, kufa?

Greg wspiera złodziei.
  • 0

#1295 BeSOS Napisany 24 sierpnia 2010 - 17:05

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
greg zawsze był piratem, wielkie mi zdziwko :mrgreen:
  • 0

#1296 MahDee Napisany 24 sierpnia 2010 - 17:19

MahDee

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 810 Postów:
FoXeR, moze jakies szczegoly? bez powtarzania domysłów?
  • 0

#1297 FoXeR Napisany 24 sierpnia 2010 - 18:45

FoXeR

    Link

  • Forumowicze
  • 372 Postów:
Fakt, to tylko domysły ale z linka którego podał Marbel wynika że zdrapki są legalne, więc przyczyną ich niskiej ceny najprawdopodobniej jest nielegalna kasa :) Kumpel kupił jakiś czas temu te punkty i gadał ze sprzedawcą, ten odpowiedział że sprzedaje je od 3 miesięcy i żadnych banów na razie nie było.
  • 0

#1298 Godot Napisany 24 sierpnia 2010 - 18:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No cóż, nie jest udowodnione przez nikogo, że kody są kradzione, czy ze skradzionych kart kredytowych. A, z tego co wiem, obowiązuje domniemanie niewinności, a nie winy. Więc...
  • 0

#1299 Marbel Napisany 24 sierpnia 2010 - 20:48

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Na logikę rzecz biorąc, jeśli ceny w MSP są takie a nie inne, a zdrapki z MSP kosztują odpowiednio 1600 MSP -70 zł, 4000 - ok150 zł (USA - z takich korzystam), a z przelicznika na $ wynika jakoś, że 400 MSP = 5$. Tutaj 10000 MSP 70 zł kosztuje, jakoś 6 razy taniej. Doskonale to wygląda porównując z PSN, gdzie ceny wyrażone są po prostu w walutach, przelicznik który podałem powyżej się mniej więcej zgadza, w przypadku zakupu zdrapek. Nie w przypadku procederu który ma miejsce wyżej - tanie konta z punktami.
Drugie "ale" - Dlaczego są sprzedawane konta a nie same punkty - zdrapki? To jest sposób nabywania punktów (ew. płatność kartą), jednak na własne konto.
Trzecie "ale" - dlaczego te konta są banowane po 24h?? Bo są legalne? No chyba nie.

Logika. Jak coś jest zbyt tanie, zapytaj się: dlaczego?

FoXeR nieważne, że nie traci MS. Ktoś traci. Komuś zwinięto kartę/dane karty kredytowej i temu komuś ktoś kradnie kasę z konta bankowego. Czyli złodziej upuszcza pieniądze wprost na punkty doładowując lipne konta silver.
  • 0

#1300 Godot Napisany 24 sierpnia 2010 - 20:52

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja jednak sądzę, że to nie są punkty kupione kradzionymi kartami. Na logikę rzecz biorąc są "ciekawsze" rzeczy do roboty ze skradzionymi kartami kredytowymi niż kupowanie za nie MSP i sprzedawanie za grosze. Raczej ktoś złamał algorytm i wie jak tworzyc wirtualne konta graczy razem z punktami już
  • 0

#1301 piterekd Napisany 24 sierpnia 2010 - 20:57

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Raczej ktoś złamał algorytm i wie jak tworzyc wirtualne konta graczy razem z punktami już


Czyli okrada Microsoft :rolleyes:
  • 0

#1302 Godot Napisany 24 sierpnia 2010 - 21:00

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Frankly my dear, I don`t give a damn
  • 0

#1303 117 Napisany 31 sierpnia 2010 - 15:02

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Limbo ROX!! Kapitalnie pomysly na zagadki, swietnie umiejscowione pulapki... z drugiej strony gra IMO na jeden raz.
  • 0

#1304 Kurzy Napisany 01 września 2010 - 10:49

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
chyba skorzystam z tych punktów za 40 zł =>4 tys. Za bardzo kuszące :unsure:

BTW po RODzie nie ma szans na odzyskanie tego co się kupiło w ten sposób.

Haha jednak zmieniłem zdanie. Mój xbox jest bliski wyzionięcia ducha ;]
  • 0

#1305 donmatheo Napisany 01 września 2010 - 11:18

donmatheo

    Blanka

  • Narybek
  • 203 Postów:

chyba skorzystam z tych punktów za 40 zł =>4 tys. Za bardzo kuszące :unsure:

BTW po RODzie nie ma szans na odzyskanie tego co się kupiło w ten sposób.

Haha jednak zmieniłem zdanie. Mój xbox jest bliski wyzionięcia ducha ;]


Zawsze zostaje te konto, które nie znika ;)
  • 0

#1306 Kurzy Napisany 01 września 2010 - 11:55

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
czyli moje ;]
  • 0

#1307 Marbel Napisany 01 września 2010 - 12:26

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Kurzy, nie daj się pokusom ciemnej strony mocy. I właśnie wszystko możesz stracić :P
  • 0

#1308 MahDee Napisany 01 września 2010 - 13:34

MahDee

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 810 Postów:
Ale na tym kupionym koncie te rzeczy chyba nie znikna, nie?
I czy w ogóle te problemy po RRODzie są pewne?
  • 0

#1309 Marbel Napisany 01 września 2010 - 13:43

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Tak, bo to konto z tymi tanimi punktami jest banowane po jakimś czasie. 7 dni? Podobno ktoś tam oferuje pewne konta, ale akurat mało prawdopodobne. A zbanowanego konta nie odzyskasz po RODzie. A to ono ma prawo do tych DLC itp.
  • 0

#1310 vagrant3 Napisany 01 września 2010 - 13:48

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Tak, bo to konto z tymi tanimi punktami jest banowane po jakimś czasie. 7 dni? Podobno ktoś tam oferuje pewne konta, ale akurat mało prawdopodobne. A zbanowanego konta nie odzyskasz po RODzie. A to ono ma prawo do tych DLC itp.

dokładnie. bedziesz miał te rzeczy sciągniete na dysku, ale niewidoczne dla głównego konta.
  • 0

#1311 cybercotlet Napisany 01 września 2010 - 13:57

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 608 Postów:
Do tego czasu i tak pewnie większość(jak nie wszystkie) gier zdąży mu się przejść i przejeść tak, że nie będzie pewnie miał ochoty do niektórych wracać.
  • 0

#1312 vagrant3 Napisany 01 września 2010 - 14:01

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
byc moze, poza tym strata finansowa to zadna. tylko pisał, ze konsola mu zdycha...
  • 0

#1313 Marbel Napisany 01 września 2010 - 14:06

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Do tego czasu i tak pewnie większość(jak nie wszystkie) gier zdąży mu się przejść i przejeść tak, że nie będzie pewnie miał ochoty do niektórych wracać.

Do którego czasu? Wiesz kiedy dostanie RRODa? Może dziś kupić, jutro go dostać. I kasę w błoto wyrzuci. Ludzie nie obchodźcie systemu. To najzwyklejsza kradzież. Chcecie przykładać do tego rękę? Developer kasę dostaje za gierki czy content, ale nie z waszej kieszeni, ale kogoś, kto może nawet na oczy Xboxa nie widział. Wg mnie to to samo co piractwo. Kuszą gierki taniej, ale czy kupujecie gierki na targu jeszcze wypalone na Verbatimach? Ja wiem, że to walka z wiatrakami, ale przez to, że będziecie kupować te konta, to za chwilę zwykłych zdrapek na Allegro już wcale nie będzie - już jest ich mało. MS jest też chciwe, bo osoby korzystające z tych kont powinny mieć banowane konsole. Wtedy by nie było tego procederu. Ale skoro kasa na konto MS wpływa to nie robią z tym wiele.
Ja zamierzam kupić zdrapkę 4000MSP jak trochę kasy mi przybędzie, za 150zł, może taniej jak się trafi. Czy jestem naiwny, bo za tą kwotę pewnie bym mógł mieć 16000 czy 20000? Jestem uczciwy i chcę mieć czyste sumienie.
  • 0

#1314 Marbel Napisany 01 września 2010 - 18:10

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Widzę, że zakończyłem dyskusję ;)

Wracając do głównego tematu, to ostatnio gry ważą dużo za dużo. Chciałem ściągnąć triala Lary Croft oraz Shanka i każdy po 2GB! Dość, że mam wolnego miejsca zaledwie 5 GB to jeszcze na moim łączu to by się ściągało wieki. 2GB to już jest zdecydowane przegięcie. 1GB to już dużo (Dead Rising) i mnie odrzuca samo sprawdzenie. Przesada. Gierki powinny zajmować max 1GB, przecież do dystrybucja cyfrowa a nie Games on Demand.
  • 0

#1315 Kurzy Napisany 01 września 2010 - 18:19

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Czekamy na polskiego LIVE i będziemy mogli kupować nasze oryginalne zdrapki. Trochę wyżej ale będziemy wspierać MS Polska :] Ciekawe co z biznesikiem na allegro się stanie(o zdrapki na gold).
  • 0

#1316 Blizzard Beast Napisany 02 września 2010 - 07:22

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Póki nie będzie przenoszenia kont - nic.
  • 0

#1317 MonsieurWoland Napisany 02 września 2010 - 08:47

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Wracajac do tych pakietow po 10k punktow - nawet moglbym skorzystac gdyby brak mozliwosci przenoszenia licencji pomiedzy gamertagami.
  • 0

#1318 Marbel Napisany 02 września 2010 - 09:06

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Póki nie będzie przenoszenia kont - nic.

Dokładnie. Ja mam konto na USA i potrzebuje MSP z tego regionu. Choć ostatnio 4200 EU opłaca się bardziej kupić niż 4000 USA - w takiej samej cenie, a ostatnio nawet jest jedna aukcja 4200 za 140 zł...
  • 0

#1319 Godot Napisany 12 września 2010 - 21:38

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dwie godzinki z Limbo za mną. Powiem Wam szczerze, że nigdy nie grałem jeszcze w tak absolutnie poważną i depresyjną grę. Przez bite dwie godziny nie uśmiechnąłem się ani razu, nie zezłościłem się ani razu. Klimat jest przerażający. Wszędzie walają się trupy, muchy. Sytuacja w której czekamy, aż oszalały z bólu koleś po drugiej stronie jeziora rzuci się do wody, utonie, abyśmy skacząc po jego ciele przeszli na drugą stronę po prostu mną wstrząsnęła. Ale zaraz, to nie koniec. Bierzemy później tego trupa, ciągniemy go ze sobą i wrzucając na linę powodujemy, że spada na niego ogromny kawał żelastwa. Platformówka? OMG! Każdą rozwiązaną zagadkę wita się z poczuciem ulgi, każdą śmierc (a śmierc w tej grze jest bardzo częsta, bardzo bolesna i widowiskowa) z przygnębieniem. Gameplayowo porównałbym gierkę z Another World. Można biec na pałę i w momencie w którym zginiemy wiemy, czego unikac. Albo można iśc ostrożnie rozglądając się. Unikniemy większości pułapek, ale o pozostałych dowiemy się gdy utną nam głowę. Albo ręce. Albo zmiażdżą. Albo utoniemy. Albo... Jest trochę kombinowania, jest trochę zadań na zręcznośc. Wyważenie dobre. Graficznie jest... no mrocznie. Każdy widział screeny, więc wie o co chodzi. Miejscówki są, wbrew pozorom, zróżnicowane. Brak jakiejkolwiek muzyki pogłębia depresję gracza. Ciężko mi Limbo ocenic, czy polecic. Gameplayowo jest ok, ale bez jakiejś szczególnej rewelacji. Jak ktoś chce się podołowac to niech w Limbo zagra. Ja skończę, ale już chyba do niego nie wrócę.
  • 0

#1320 Kurzy Napisany 12 września 2010 - 21:42

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Mnie strasznie jarają Limbo i Lara Croft. Może jak oszczędzę pieniądze na "głupie" wydatki to się bym skusił w tym miechu już na jakieś punkciki. No takiej gry jak Limbo nei było. Screeny przyciągają do tej gry bo to coś totalnei nowego i widać że klimat kosi. Po za tym ja lubię depresyjne klimaty ;]

Co do tych punktów mam jakieś opory. Kusi...ale jakoś wolę zapłacić normalnie i mieć na sowim koncie na zawsze to niż 10 tysięcy za 70 zł i nakupować wszystko co się da...hmmm

Tyle że też kiedyś zrobiłem błąd że kupiłem na konto brata bo taniej były na USA...więc tż tego nie będe miał...hmmmm...no generalnei to te punkty jak za grosze. Idę pooglądać co na tym rynku jest;]

Czy jest przypadek jakiegoś bana na konsole i live'a za korzystanie z takiego konta?
  • 0