Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tablety - temat ogólny


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2347 odpowiedzi na ten temat

#181 hubson Napisany 07 czerwca 2012 - 11:06

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Hubert jest na mnei zły że nie kupiłem u niego;[


Jak lubisz przepłacać to Twoja broszka.
  • 0

#182 Kurzy Napisany 07 czerwca 2012 - 11:30

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Przecież Ci pisałem/mówiłem że dostaliśmy razem z Macbookiem fajny rabat więc czmeu plujesz głupotą?
  • 0

#183 hubson Napisany 07 czerwca 2012 - 11:52

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Przecież Ci pisałem/mówiłem że dostaliśmy razem z Macbookiem fajny rabat więc czmeu plujesz głupotą?


Głupotą bym tego nie nazwał, ale jak napisałem - Twoja sprawa.
  • 0

#184 Kurzy Napisany 07 czerwca 2012 - 11:55

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
No a czym byś to nazwał? Skoro dostałem taniej i wyszło tak że kupiłem to w bundle'u i wiedziałeś o tym to po co bezsensowane rzeczy wypisujesz tutaj "że lubię przepłacać"?
  • 0

#185 hubson Napisany 07 czerwca 2012 - 12:00

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

No a czym byś to nazwał? Skoro dostałem taniej i wyszło tak że kupiłem to w bundle'u i wiedziałeś o tym to po co bezsensowane rzeczy wypisujesz tutaj "że lubię przepłacać"?


A skąd wiesz jaką cenę byś miał gdzie indziej ? Jałowa dyskusja.

Zmieniając temat:

Samsung Galaxy Tab 10.1 2 - krok w tył w wykonaniu Samsunga. Zero efektu wow, brzydszy i widać, że nadal wzorują się na apple`u...
  • 0

#186 Kurzy Napisany 07 czerwca 2012 - 12:08

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Przecież pytałem Ciebie o cenę...dzień wcześniej chyba...JPR stary, z Tobą jest gorzej z dnia na dzień :| Nie wiem kogo Ty udajesz lol.
  • 0

#187 Schrodinger Napisany 07 czerwca 2012 - 19:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Hubson ma racje. Grubasek kłamie :cf:
  • 0

#188 Kurzy Napisany 07 czerwca 2012 - 22:04

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Nie odzywaj się do mnie na gg do odwołania mendo :cf:
  • 0

#189 Schrodinger Napisany 07 czerwca 2012 - 23:55

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
jak sprawdzam archiwum to ciagle mi Ty zaczynasz coś stękać :olo:
  • 0

#190 Matt Napisany 09 czerwca 2012 - 18:20

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Ok, dokonałem przesiadeczki - z iPada 2 na iPada new. Przyniosłem sobie białego 32GB - pozbywam się białego 64GB. Półtora roku bawiłem się poprzednią generacją i tak wypasiony dysk nie jest mi potrzebny. Zawsze te 40GB leżało odłogiem. Nawet mając trzy pełne katalogi gier, w które nigdy nie grałem. No, ale ja nie o tym.

Ciężko na początku odczuć przesiadkę z 2nd na 3rd gen. Serio, serio. Kształt iPada, waga, wyświetlacz, płynność działania są na pierwszy rzut oka identyczne. Potem wzrok zaczynają przyciągać czcionki i wszelkiego rodzaju napisy, których na wyświetlaczu zatrzęsienie. Te wyglądają cudownie! Odpalam przeglądarkę, wysuwa się klawiatura - nie mam pytań - lekka pixeloza do której przyzwycził mnie iPad 2 zniknęła na zawsze :) Strony internetowe, pudelek.pl, Wasze wypociny - to wszystko przyswaja się duuuużo przyjemniej niż na dwójce :) Retina display to cholernie mocna rzecz i jeśli się ktoś jara wyświetlaczami, rozdzielczościami, gładkością czcionki - ten tablet zmasakruje i dostarczy.

Gry, którymi się głównie bawię na ipadzie to rzemiosło 2D, napisane rok / półtora roku temu. Nikt tego pod retinę nie aktualizował, bo waga gry z 40 / 50 MB skoczyłaby do 400 / 500MB - tak przynajmniej pisze mój guru z MikaMobile. Wyścigi Real Racing 2 HD nieznacznie przyspieszyły (a przynajmniej MNIEJ chrupią), a za Infinity Blade 2 jeszcze się nie brałem. Jedynka przynudzała.

Texz - nie porównuj mi tu iPada do samsunga. Mam Samsunga Galaxy Note zaktualizowanego kilka dni temu do Androida 4.0.3, a dziś przytargałem właśnie tego iPada z iOS 5.1.1. Wyświetlacz wolę samsungowy - AMOLEDowe kolory i kontrasty są bezkonkurencyjne. Ale płynność, wygoda i niezawodność obsługi stoją ZDECYDOWANIE po stronie iPada. Tutaj nawet nie ma się poczucia pracy na systemie - tutaj czuję, jakbym palcem przesuwał elementy, które idealnie podążają we wskazane przeze mnie miejsce. Przeglądarka internetowa dosłownie zapier.dala - czuję tę różnicę pomiędzy 512MB w ip2, a 1GB w ip3. Filmów oglądać nie zamierzam - zdjęcia importowane z aparatu / komputera prezentują się FENOMENALNIE! Ponownie, Retina zabija szczególikami! No i kapitalny (wreszcie) aparat / kamera. Nagrałem żonę i psiaka - podoba mi się kontrast, szczegółowość, płynność odtwarzania. Świetny z tego iPada tablet na kolejny rok.

Ale drugi raz bym się nie przesiadał. Nowości są, wyświetlacz świetny, ale poczucie 'dwójka-z-podbitą-rozdziałką' pozostaje. Minęły trzy godziny mojej zabawy z trzecią generacją. Zapomniałem, że mam nowy tablet i w ogóle, że byłem dziś na zakupach po nowy kawałek elektroniki.
  • 0

#191 Schrodinger Napisany 09 czerwca 2012 - 23:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

Nagrałem żonę i psiaka


Dodany obrazek
  • 0

#192 Texz Napisany 10 czerwca 2012 - 08:28

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Gdzie ja porównywałem Szajsunga co dzieł Apple?
  • 0

#193 Matt Napisany 10 czerwca 2012 - 09:38

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
No wiesz, napisałeś, że 'normalnie jakbym czułem się jakbym kupił Samsunga' i dałeś na końcu dramatyczny trzykropek :) Z moich obserwacji, a siedziałem przy iPadze trzecim całą noc, w ogóle nie odnoszę wrażenia, że iOS przerósł hardware. Jest nieprzyzwoicie płynnie i bardzo przyjemnie w odbiorze.
  • 0

#194 Texz Napisany 10 czerwca 2012 - 09:52

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
A no tak. Nie trawię konkurencji, trudno.

A co do new iPada to sobie i tak go sprawię prędzej czy później. Nie wiem jeszcze czy w tej generacji tego sprzętu czy w ulepszonej - następnej, ale sobie sprawię. Kwestia czasu. Na razie nie stać mnie mentalnie na wydatek 3 kafli na kawałek tego sprzętu. Poczekam i zobaczę. Ale chrapkę mam.
  • 0

#195 hubson Napisany 10 czerwca 2012 - 11:58

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

A no tak. Nie trawię konkurencji, trudno.

A co do new iPada to sobie i tak go sprawię prędzej czy później. Nie wiem jeszcze czy w tej generacji tego sprzętu czy w ulepszonej - następnej, ale sobie sprawię. Kwestia czasu. Na razie nie stać mnie mentalnie na wydatek 3 kafli na kawałek tego sprzętu. Poczekam i zobaczę. Ale chrapkę mam.


Na chwile obecną Apple technicznie jest do tyłu, ale w kwestii szybkości działania oprogramowania bije na głowę Androida, choć ten ma o wiele więcej możliwości jak np. hot spot ( ios tego nie ma czy walnałem głupotę ? )
  • 0

#196 Texz Napisany 10 czerwca 2012 - 12:10

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Serio, kiedy dostaję w pudełku pełnowartościowy hardware z OS, który ładuje się tak szybko że człowiek zachodzi w głowę jak to możliwe, a wszelkie aplikacje 3D działają bez zająknięcia, wszelkie sprawy techniczne to na prawdę sprawa drugorzędna.
  • 0

#197 Danteusz Napisany 10 czerwca 2012 - 16:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Na chwile obecną Apple technicznie jest do tyłu, ale w kwestii szybkości działania oprogramowania bije na głowę Androida, choć ten ma o wiele więcej możliwości jak np. hot spot ( ios tego nie ma czy walnałem głupotę ? )

Jest hotspot w iOS
  • 0

#198 Schrodinger Napisany 10 czerwca 2012 - 18:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Mówiąc technicznie miałeś na myśli że Android ma fajne menusy, widżety i wszystko przystosowane do tabletu? Szkoda tylko że właśnie płynność działania ciągle pozostawia wiele do życzenia w zestawieniu z iOSem a sam Android 4.0 jak bardzo beda zaklinac rzeczywistość to nei zmienia faktu że jeszcze go nie dopracowali, sporo app nie działa pod nim, są problemy itp.
  • 0

#199 Danteusz Napisany 10 czerwca 2012 - 18:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
To że programy nie działają jest drobiazgiem, bo udział w rynku ma 7%, co jest tragedią. Dla porównania- iOS5 ma koło 70%
  • 0

#200 Schrodinger Napisany 10 czerwca 2012 - 18:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Mówimy o rynku tabletów ta?

Btw. ostatnio bawiłem się iP4S i iPad 3, no i porównywałem sobie predkosc smigania po menusach i odpalania progsow na moim Galaxy S Plus i na iPhonie i to karwa nie ma podejścia. Jasne mój Samsung za***rdala kilka razy szybciej niż jakiś szajs z salonu z brandowanycm softem, ale ip4S ma wprost nierealna detekcje ruchu palca
  • 0

#201 Danteusz Napisany 10 czerwca 2012 - 18:52

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Mówię bez podziału na urządzenia
  • 0

#202 Schrodinger Napisany 10 czerwca 2012 - 18:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Czekaj chcesz mi powiedzieć że w rynku mobilnym (smartfony, tablety) iOS bije Androida pod wzgledem ilosci aktywnych urzadzen? przeciez to niemozliwe
  • 0

#203 Danteusz Napisany 10 czerwca 2012 - 18:57

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Nieeeee, mówię o udziale wersji systemu w stosunku do jego poprzednich wersji. Inaczej, Androidów z 4.0 jest 7%
  • 0

#204 torq314 Napisany 10 czerwca 2012 - 19:27

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 501 Postów:
właściwie to na czym polega problem z Andkiem 4.0? przecież to aż dziwne jak się widzi ile urządzeń ma starsze wersje, nawet 2.X ciągle jeszcze widać. i potem "producent zapowiada aktualizację systemu na jesień".

to naprawdę jest tak, że system trzeba przez pół roku dostosowywać do konkretnego urządzenia? a nie że po prostu bierzemy, przekompilowujemy z jakimś zestawem przełączników i mamy?

dla mnie to jest nieporozumienie jakieś.
  • 0

#205 Otacon Napisany 10 czerwca 2012 - 19:55

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
chętka mnie znów bierze na jakiś tablecik.
Najlepiej taki, który mogę zabrać na wyjazd i jak robię zdjęcia to bez problemu mógłbym sobie je zrzucić na większy ekran i spokojnie obadać bo wiadomo jak wygląda badanie zdjęcia na małym ekraniku w lustrze- niby spoko ale jak sprawdzimy w domu na kompie to bywa JPR! :cf: prawda iluck?

z tego powodu chyba niestety ipad odpada bo nie ma slotu na karty...
lookałem dziś na new ipad w sklepiku i były gorące sadzone można by na nich robić i wcale się batka w nich nie ładowała...
  • 0

#206 Danteusz Napisany 10 czerwca 2012 - 20:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

właściwie to na czym polega problem z Andkiem 4.0? przecież to aż dziwne jak się widzi ile urządzeń ma starsze wersje, nawet 2.X ciągle jeszcze widać. i potem "producent zapowiada aktualizację systemu na jesień".

to naprawdę jest tak, że system trzeba przez pół roku dostosowywać do konkretnego urządzenia? a nie że po prostu bierzemy, przekompilowujemy z jakimś zestawem przełączników i mamy?

dla mnie to jest nieporozumienie jakieś.

1. Wygląda to tak: Google robi OS -> producenci telefonów dostosowują go według potrzeb (dodają jakieś badziewne Touchwiz itp) -> operatorzy dorzucają swoje -> operatorzy wypuszczają update w swoją sieć. Po drodze jest masa formalności, testów itp na każdym etapie, stąd opóźnienie
2. Producentom telefonów nie opłaca się wspierać starych telefonów, skoro wypuszczają 20 modeli miesięcznie, a półroczne są wycofywane ze sprzedaży


Otacon, iPad jest jedynym tabletem na który warto wydać pieniądze. Jeżeli potrzebujesz kartę SD do zdjęć z aparatu to można dokupić adapter. Zrób sobie jailbreak, to będziesz miał normalny dostęp do plików. Nie patrz na temperaturę sprzętu na wystawie, normalnie nie puszczasz przez 8 godzin filmu promocyjnego, mając cały czas podpiętą ładowarkę
  • 0

#207 Otacon Napisany 10 czerwca 2012 - 20:43

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
JB można zrobić ale ponoć system się sypie.... a nie chciałbym aby chodził gorzej nie android ;)
  • 0

#208 torq314 Napisany 10 czerwca 2012 - 20:52

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 501 Postów:
http://store.apple.c...oduct/MC531ZM/A

koszt jest zauważalny, ale przy koszcie samego tableta jest pomijalny. a masz transfer bezpośrednio na tableta, bez pc.
  • 0

#209 Danteusz Napisany 10 czerwca 2012 - 20:52

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Od samego JB się nie sypie, zależy od tego jakie dodatki się instaluje
  • 0

#210 Otacon Napisany 10 czerwca 2012 - 21:15

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
ok. na allegro widzę przejściówki 5 in 1 lol w śmiesznej cenie :king:
  • 0