Skocz do zawartości

Jakie pady warto kupować?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
60 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 18:07

Gość__*
  • Goście
Kupilem playa 2 uzywanego no i po prostu pad jest juz lekko zajechany (co smieszne jest to oryginalny pad a pekl w nim plaskik i to juz podczas gry jak go mialem a nie u poprzedniego wlasciciela :? )! Pomyslalem wiec nad kupnem nowego.

Ale tak sie zastanawiam czy warto kupowac pada od Sony. Na allegro kosztuja 50zl + przesylka (i nie wiadomo czy to oryginal) a u mnie z Poznaniu w komputroniku moge kupic po hurcie za 41zl pada Logitecha Precision Controller, o takiego: adres do sklepu.

Mam ogromne zaufanie do sprzetu logitecha i nie bez powodu wszystkie peryferia do kompa mam tej firmy. Posiadam tez tego pada do kompa:
Logitech Dual Action Gamepad ktorego sprzedaje bo mi juz nie potrzebny.

No ale moje pytanie jest nastepujace: glowna roznica w padzie logitecha a sony jest inny krzyzak. U logitecha okragly a w sony wiadomo jaki. Czy taki okragly D-Pad nie przeszkadza? Na kompie tez taki mialem i nie bylo problemow ale wiadomo ze na kopmie nie ma np. tekkena. Czy ma ktos moze w/w pada do swojego playa albo innego logiego co ma takiego krzyzaka?

Nie chce zeby bylo cos takiego ze bede nacisnac dol a wejdzie mi ukos dol-prawo.

Czekam na odpowiedz :)

PS tak z ciekawosci: ma ktos takiego pada? dualshock2 cobra, takiego dualshock warez lub tego wyczesanego killera manty ;P Manta PS2 Double Shock

Wiem ze to nie sony ale o to chodzi. Czy nadaje sie jako 2gi pad jak przyjdzie kumpel zeby pograc np w tekkena? Czy raczej od razu moze nie dzialac cos itp. problemy? No i czy te perfidne podroby maja analogowe przyciski i sa w pelni kompatybilne z PS2?
  • 0

#2 Danteusz Napisany 14 marca 2006 - 18:11

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Wiem ze to nie sony ale o to chodzi. Czy nadaje sie jako 2gi pad jak przyjdzie kumpel zeby pograc np w tekkena? Czy raczej od razu moze nie dzialac cos itp. problemy? No i czy te perfidne podroby maja analogowe przyciski i sa w pelni kompatybilne z PS2?

Takie tanie pady powinny wystarczyć do używania raz na tydzień przez godzinę. Jeśli na pudełku jest PS2 compatible to najprawdopodobniej ma przyciski analogowe, a przynajmniej w taniej podróbce którą kupiłem były.
  • 0

#3 Aras Napisany 14 marca 2006 - 18:53

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

moge kupic po hurcie za 41zl pada Logitecha Precision Controller, o takiego: adres do sklepu


ja bym go nie kupował, powód? zamiast typowego krzyzaka (4 kierunki) ma niby kółeczko (wokół 'góra,dół,prawo,lewo' są ukosy) z doswiadczenia wiem ze takie rozwiązanie nie zapewnia super kontroli a przy grach typu tekken czy pes po prostu wku*wia... jak się rozgladasz za jakimś tańszym padem to zwracaj uwage żeby krzyżak był 'cztero przyciskowy'
  • 0

#4 Scorpio Napisany 14 marca 2006 - 18:54

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Osobiście polecam pady tylko z krzyżakiem rozdzielonym na cztery przyciski. Jest 200krotnie bardziej precyzyjny i sprawia mniej problemów z nagłym wskakaniem dziwnych kierunków.
A najlpiej i tak DS2 orginalnego kupować. Przebojowa konstrukcja.

EDIT: Ha, w tej samej chwili, niezależnie od Ganona, napisałem tą opinię. Coś w niej więc musi być :D
  • 0

#5 Zeus-Nelson Napisany 14 marca 2006 - 19:00

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
lookash, jako stosunkowo "świeży" użytkownik powinieneś już raczej znać zasady regulaminu :wink: takze powinieneś wiedzieć że zakładanie osobnego topicu aby zadać jedynie jednego pytania, aby ktoś wspomógł Cię radą przy jakieś rozterce tworzy jedynie niepotrzebny bałagan na forum :twisted: swoje pytanie mógłbyś zadać chociażbyTUTAJ. A napewno ktoś by Ci tam doradził którego pada wybrać 8)
Poza tym, już pare osob podzieło się z Toba swoimi doświadczeniami, także dalszych rozterek niepowinieneś mieć :wink: osobiście raczej nietrawie zbytnio nieorginalnych padów, poniewaz potrafia być bardzo tandetne i dość skutecznie utrudniaja zabawe :?
Jako że paru użytkowników zdazyło juz sie wypowiedziec w tym temacie, także póki co zamykać go niebęde :angel:

  • 0

#6 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 19:00

Gość__*
  • Goście

A najlpiej i tak DS2 orginalnego kupować. Przebojowa konstrukcja.

DS2 nie kupie bo szkoda mi tyle siana - minimum 75zl to jednak troche jest :?

jak się rozgladasz za jakimś tańszym padem to zwracaj uwage żeby krzyżak był 'cztero przyciskowy'

No tylko problem w tym ze bardzo trudno znalezc pada za ok 40zl ktory bylby rownie dobry konstrukcyjnie co produkty logitecha. Chyba ze ktos z was poleca jakiegos innego pada ze zwyklym krzyzakiem ktory bylby do kupienia do ok 40zl i godny zaufania a nie jakis szit.

PS

lookash, jako stosunkowo "świeży" użytkownik powinieneś już raczej znać zasady regulaminu :wink: takze powinieneś wiedzieć że zakładanie osobnego topicu aby zadać jedynie jednego pytania, aby ktoś wspomógł Cię radą przy jakieś rozterce tworzy jedynie niepotrzebny bałagan na forum :twisted: swoje pytanie mógłbyś zadać chociażbyTUTAJ. A napewno ktoś by Ci tam doradził którego pada wybrać 8)
Poza tym, już pare osob podzieło się z Toba swoimi doświadczeniami, także dalszych rozterek niepowinieneś mieć :wink: osobiście raczej nietrawie zbytnio nieorginalnych padów, poniewaz potrafia być bardzo tandetne i dość skutecznie utrudniaja zabawe :?

No jako doswiadczony moderator wiem ze takie posty z pytaniami w jednym wielkim skupisku sa po prostu olewane przez wieksza czesc userow forum. Swoja droga bardzo pomocne w szukaniu tematu do umieszczenia danego pytania bylaby wyszukiwarka ktora nie wiedziec czemu ma tylko opcje szukania autora - co jest dla mnie po prostu bezsensownym rozwiazaniem :?
  • 0

#7 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 19:05

Gość__*
  • Goście
Ja bym tu kupil, w przyszlosci tez planuje kupic pada; http://allegro.pl/it... ... wany_.html
  • 0

#8 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 19:09

Gość__*
  • Goście

Ja bym tu kupil, w przyszlosci tez planuje kupic pada; http://allegro.pl/it... ... wany_.html

Z tego co sie ostatnio dowiedzialem na innym forum poswieconym PS2 to te pady nie sa oryginalne - nie wiem na ile wierzyc w te slowa ale tam duza wiekszosc ludzi sie tak wypowiada wiec cos musi w tym byc niestety. Podobno oryginaly na allegro zaczynaja sie dopiero od ok 75zl choc i tak nie zawsze sa to prawdziwe soniacze :(
  • 0

#9 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 19:11

Gość__*
  • Goście
Wszytsko jest mozliwe, ale ja bym jednak kupil chocby dla sprawdzenia, jesli sie dobrze dogadasz mozesz potem zwrocic jesli ci nie pasi, a 50zl to niezbyt duzo. Tak wogole, ten kto mowi ze nie sa orginalne kupil ? Czy tylko uznaje sie za jasnowidza i zniecheca wszystkich do kupowania ?
  • 0

#10 Zeus-Nelson Napisany 14 marca 2006 - 19:12

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

No jako doswiadczony moderator wiem ze takie posty z pytaniami w jednym wielkim skupisku sa po prostu olewane przez wieksza czesc userow forum. Swoja droga bardzo pomocne w szukaniu tematu do umieszczenia danego pytania bylaby wyszukiwarka ktora nie wiedziec czemu ma tylko opcje szukania autora - co jest dla mnie po prostu bezsensownym rozwiazaniem


Tematu postanowiłem mimo wszystko jednak niezamykać 8) pozwoliłem sobie jedynie zmienić nazwę topicu na trochę bardziej ogólną :angel: zeby można było się tu wypowiadac na tematy różnych padów, zarówno orginalnych jak i nieorginalnych :twisted:
a co do wyszukiwarki to już niestety nie odemnie zalezy i niejesteś jedyną osobą która jej brak denerwuje :wink:

  • 0

#11 Scorpio Napisany 14 marca 2006 - 19:14

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

minimum 75zl to jednak troche jest

No, trochę jest. Ale zastanów się, czy wolisz dołożyć sumę, którą i tak w ciągu kilku tygodni byś zaoszczędził, czy potem męczyć się z padem z powodu jego dziwactw. Krzyżak niepodzielony, analogi rozkalibrowane czy nie łapiące Rki i Lki potrafią wkur#$ do takiego stopnia, że do kumpli własnego DS2 noszę.
DS2 na PS2 to klasa sama w sobie nie do przebicia. Moja rada: chcesz grać dobrze, zainwestuj w niego! A jak chcesz być pewien na 100% kup w sklepie Sony lub markowym komputerowym. Bolesne dla kieszeni, łagodne dla zdrowia psychicznego i rąk.
  • 0

#12 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 19:40

Gość__*
  • Goście

Tematu postanowiłem mimo wszystko jednak niezamykać 8) pozwoliłem sobie jedynie zmienić nazwę topicu na trochę bardziej ogólną :angel: zeby można było się tu wypowiadac na tematy różnych padów, zarówno orginalnych jak i nieorginalnych :twisted:
a co do wyszukiwarki to już niestety nie odemnie zalezy i niejesteś jedyną osobą która jej brak denerwuje :wink:

Ok :) Dzieki

Krzyżak niepodzielony, analogi rozkalibrowane czy nie łapiące Rki i Lki potrafią wkur#$ do takiego stopnia, że do kumpli własnego DS2 noszę.

No rozkalibrowanych L R lub gałek sie nie obawiam w produkcie Logitecha - do tej firmy mam wlasciwie bezgraniczne zauwanie - nawet wieksze niz do sony :P Wszysto co mam do kompa mam logitecha i wszystko dziala tak jak powinno - pad co pc rowniez :)

No wlasnie jedyny problem to ten krzyzak :( No jeszcze pomysle i moze sie wypowie ktos jeszcze na ten temat.

PS co dziwne nie wiem czemu logitech przestal robic krzyzaki takie jakie mam w padzie do PC. Ten moj jest okragly ale jakos tak zrobiony ze operuje sie nim idealnie. Jest lekko zaglebiony w obudowe. Tak jak tu na fotce:

Dodany obrazek

A te nowsze juz pady sa robione z typowo okraglymi krzyzakami :? Dziwne posuniecie :(

Tak wogole, ten kto mowi ze nie sa orginalne kupil ? Czy tylko uznaje sie za jasnowidza i zniecheca wszystkich do kupowania ?

No niestety kupili je i sa niezadowoleni - podobno juz od pierwszego zetkniecia sie z tymi padami "niby sony" widac ze to nie org DS2 :(
  • 0

#13 Aras Napisany 14 marca 2006 - 20:49

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
OMG jak zobaczyłem na zdjeciu to 'kółko' w miejscu krzyżaka to mi ciary przeszły :mrgreen: Sony mnie pokocha za to co powiem (zresztą 98% konsolowego świata ma to samo zdanie) kupuj DUALA !! wydasz troszke więcej peklu ale napewno nie będziesz nim rzucał tak jak nieoryginalnym w którym 'cos nie załapie' i go tak szybko nie zepsujesz :D
po prostu za jakość się płaci, rozumiem że to troszkę kasy ale mając pewność że kupi się sprzęt najwyszej jakości i bezkonkurencyjny to ta suma az tak nie boli

a jakbyś koniecznie chciał coś za 4 dychy to mam oryginalnegop duala do opchnięcia:
http://img481.images...zdjcie157lq.jpg
http://img93.imagesh...zdjcie161ha.jpg
http://img481.images...zdjcie179ov.jpg

po prostu igiełka- działa jak wygląda :P jest wspólne dzieło moje i NBA live 2005
  • 0

#14 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 21:01

Gość__*
  • Goście
zdecydowanie odradzam kupowanie padów typu manta, warez i inne tego typu wynalazki. Niby pady wuglądają jakby były ok, porządny plastik i wykonanie- ale tak naprawdę to więcej z nimi nerwów, więc nie warto oszczędzać kasy i kupić jakiś lepszy- np. Logitech lub oryginalnego Duala.

a jakbyś koniecznie chciał coś za 4 dychy to mam oryginalnegop duala do opchnięcia:

ja kupie, ale więcej niż 3 dychy nie dam bo na zdjęciach widac że troche porysowany :lol:
  • 0

#15 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 21:06

Gość__*
  • Goście
@Aras - ostro :lol: Przypomnialy mi sie czasy commodorka jak joye masowo szly na smietnik :D
  • 0

#16 Aras Napisany 14 marca 2006 - 21:23

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

ja kupie, ale więcej niż 3 dychy nie dam bo na zdjęciach widac że troche porysowany

35 i się dogadamy :P

lookash, może się z stealthassasinem, policytujesz?
a tak szczerze to pamiętam do dziś jak z pokojowego,kochającego świat, szczeniaczki,małe kotki i pijącego mleko młodzieńca zmieniłem się w Hulka żeby nim rzucić o ściane(na raz poszedł!) :twisted: grałem na dualu2 a ten pad to było pierwsze co mi wpadło w łapy jak przegrałem kolejny mecz. mimo wszystko uważam ze cena nie jest az tak złodziejska 8)

jak widac po crush teście dualschocka jeszcze bardziej polecam jego zakup (bo analogi nie wypadły) gorąco polecam :lol:
  • 0

#17 Gość__* Napisany 14 marca 2006 - 23:40

Gość__*
  • Goście
tez przyda mi sie nowy pad bo cos mi analog w dualu sie je.ie :)
co powiecie na to ?
http://aukcja.onet.p...p?item=91362943
  • 0

#18 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 06:55

Gość__*
  • Goście
jak wydawac hajs to tylko zgłową dlatego proponuje kupowac jedynie oryginalne produkty w tym oczywiscie równiez pady które sa wygodne a nie jak tanie podróbki
  • 0

#19 Scorpio Napisany 15 marca 2006 - 08:16

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kurcze, do PS2 powinna być zasada nr.1: pady i memorki tylko orginalne. Inaczej masz jakieś 30% zabawy :lol:

Snejk: to jest to. DS2 ... tylko że Cobra :lol: Właśnie takie low-name lub no name dają gwarancję, że będziesz się bawił jak na Amidze. Co 2 miechy nowy joy. Ale joye wtedy tańsze były!
  • 0

#20 Yoori Napisany 15 marca 2006 - 10:17

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Ja też właśnie mam zamiar kupić nowego pada, myślałem nad takim http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3459 , jak byscie mogli doradzić który lepszy :) Może ktoś z was ma któryś z tych padów :?: Mogli byście opisać jak się sprawóją.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 10:27

Gość__*
  • Goście
tja Kobra jest w pyte :lol:
nie no, raczej qpie Duala Soniacza tylko musze wiecej kasy pozbierac.

sory, nie mam czasu calego tematu czytac wiec sie zapytam. Ile teraz kosztuja DS2 Sony ?
:patyk:
  • 0

#22 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 10:42

Gość__*
  • Goście
120 zł nóka?
  • 0

#23 Aras Napisany 15 marca 2006 - 11:05

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
stówka, 89 jakl się zakręcisz
  • 0

#24 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 14:30

Gość__*
  • Goście

jak wydawac hajs to tylko zgłową dlatego proponuje kupowac jedynie oryginalne produkty w tym oczywiscie równiez pady które sa wygodne a nie jak tanie podróbki

Fet ma rację- polecam także Logitechy- co prawda potrafią kosztować ale nie popsują się po 2 tygodniach jak jakaś Manta czy też inny Media-Tech
  • 0

#25 PomezZ Napisany 15 marca 2006 - 14:40

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

sory, nie mam czasu calego tematu czytac wiec sie zapytam. Ile teraz kosztuja DS2 Sony ?


Ludzie czy was pogieło?
120 zł?
89 zł?
Wy chyba macie za dużo pieniędzy.

http://www.allegro.p...lver_nowe_.html

http://www.allegro.p...cja_sklep_.html

http://www.allegro.p...apakowany_.html

I broń boże nie kupować tych wynalazków typu kovbra czy inne takie, no chyba że macie małe wymagania co do sprzętu.
  • 0

#26 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 15:01

Gość__*
  • Goście

I broń boże nie kupować tych wynalazków typu kovbra czy inne takie, no chyba że macie małe wymagania co do sprzętu

może są i tacy którzy lubią kupować nowe pady co dwa tygodnie. Ja z tego co pamiętam kupiłem dual shocka i 2 memorki od manty i wszystkie w niedługim czasie po zakupie się zepsuły. Tak więc lepiej wydać więcej niż później siedzieć i płakać wydanych pieniędzy

Ja też właśnie mam zamiar kupić nowego pada, myślałem nad takim http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3459 , jak byscie mogli doradzić który lepszy

ha, bezprzewodówki pierwsza klasa, ja osobiście skusił bym się na tego czarnego, tym bardziej jeżeli ci nie szkoda kasy (wiadomo że jak jest droższy to i pewnie lepszy) tylko że takie pady pewnie bardzo szybko "wcinają" baterie




35 i się dogadamy

to ja z licytacji rezygnuje (a tak poza tym to nerwus straszny jesteś jak padami rzucasz gdzie popadnie :lol: )
  • 0

#27 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 18:26

Gość__*
  • Goście
Bezprzewodowe pady mi nieodpowiadaja, bo ladowanie baterii co 5 godzin to nie jest dobry pomysł :|
  • 0

#28 Gość__* Napisany 16 marca 2006 - 14:41

Gość__*
  • Goście

Bezprzewodowe pady mi nieodpowiadaja, bo ladowanie baterii co 5 godzin to nie jest dobry pomysł

Co 5 godziń ? A kture to takie prądożerne są ?
  • 0

#29 Yoori Napisany 16 marca 2006 - 15:50

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Wezme tego czarnego, znalazłem nówke, z gwarancją na dwa lata za 129zł :D
Baterie starczają na 50 godz. grania z włączoną wibracją :)
  • 0

#30 Gość__* Napisany 16 marca 2006 - 16:38

Gość__*
  • Goście

Baterie starczają na 50 godz. grania z włączoną wibracją

wiesz, to są informacje podane przez producenta, a w praktyce to różnie bywa :lol:
  • 0