Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wii U Pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
127 odpowiedzi na ten temat

#1 morciba Napisany 05 grudnia 2012 - 10:25

morciba

    Pikachu

  • Narybek
  • 74 Postów:
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.

Planuję zakup WiiU i mam kilka pytań. Na razie pytania dotyczące zewnętrznego dysku twardego. Czytałem gdzieś, że podobno nie wszystkie dyski działają z WiiU. Pytania do posiadaczy konsoli.

1. Czy ktoś podłączał już dysk zewnętrzny? Czy są jakieś problemy? Mam w domu 3 dyski i chciałbym się dowiedzieć czy będę je mógł wykorzystać.
2. Jak wygląda przygotowanie dysku do pracy z WiiU? Czy można mieć różne partycje na dysku i wskazać WiiU, żeby korzystała tylko z jednej z nich, a pozostałe wykorzystywać do innych celów?

Z góry dzięki za odpowiedź.
  • 0

#2 Danteusz Napisany 05 grudnia 2012 - 10:30

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Brakuje tematu z pomocą, więc przerabiam ten i przypinam
  • 0

#3 mic Napisany 05 grudnia 2012 - 10:44

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Nie mam Wii U, ale z tego co czytałem to partycje nie wchodzą w grę - cały dysk na potrzeby Wii U idzie.
  • 0

#4 Tawotnica Napisany 05 grudnia 2012 - 11:25

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.

Planuję zakup WiiU i mam kilka pytań. Na razie pytania dotyczące zewnętrznego dysku twardego. Czytałem gdzieś, że podobno nie wszystkie dyski działają z WiiU. Pytania do posiadaczy konsoli.

1. Czy ktoś podłączał już dysk zewnętrzny? Czy są jakieś problemy? Mam w domu 3 dyski i chciałbym się dowiedzieć czy będę je mógł wykorzystać.
2. Jak wygląda przygotowanie dysku do pracy z WiiU? Czy można mieć różne partycje na dysku i wskazać WiiU, żeby korzystała tylko z jednej z nich, a pozostałe wykorzystywać do innych celów?

Z góry dzięki za odpowiedź.


1. Żeby dyski plug&play zadziałały muszą być podpięte kablem Y do dwóch wejść usb jednocześnie. Na oficjalnej stronie Nintendo sugeruje dyski z osobnym zasilaniem (np. z adapterem ac). Ja korzystam z dysku Seagate 500gb i mam problemy z zapisywaniem stanów gry. Konsola się zawiesza i wyskakuje błąd 150-1090. Być może to problem firmware.
2. Zanim dysk będzie gotowy do użycia trzeba go sformatować z menu konsoli.

Jak przetestuję jakiś inny dysk dam znać.
  • 0

#5 Kaxi Napisany 06 grudnia 2012 - 10:33

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Czy ktoś posiada wiiloty nie od Nintendo i używał ich na Wii U? Co może nt. powiedzieć?
  • 0

#6 Kaz Napisany 26 grudnia 2012 - 20:40

Kaz

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 613 Postów:

Czy ktoś posiada wiiloty nie od Nintendo i używał ich na Wii U? Co może nt. powiedzieć?

Po przeczytaniu twojego posta z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda z podróbką wiiremota. Nie jest to wii remote żadnej innej firmy typu NYKO ale jakaś podróba która ma na sobie logo nintendo ale widać że nie może to być oficjalny produkt bo przyciski są o wiele twardsze i jest z bardziej ubogich materiałów a głośniczek jest o wiele biedniejszy niż normalnie. Ma z tyłu na klapce z baterią taki niebieski prostokąt i japońskie napisy na nim na biało. Był swego czasu popularny na allegro bo sprzedawane były razem z nunchakiem - też podróbą za kilkadziesiąt złotych...
No i o dziwo działą normalnie. WiiU wykrywa normalnie w menu a także w grze nintendo land normalnie się chula... z tym że grałem przez 2 minuty dosłownie żeby sprawdzić, bo normalnie to mam 4 oryginalne wii remote plus więc nie chce mi się dłużej męczyć z tą podróba -bolą paluch od grania na krzyżaku. Podejrzewam więc że wii remoty innych firm też działają, choć przed premierą były głosy że mogą nie działać.
  • 0

#7 Kazuo Napisany 26 czerwca 2013 - 04:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Takie pytanko - czy Wii U jest wstecznie kompatybilne z Wii?


  • 0

#8 lukaszSA Napisany 26 czerwca 2013 - 07:02

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Ta. Nawet nie trzeba dokupować żadnych passów. Wystarczy Wiilot i grucha


  • 1

#9 Kazuo Napisany 26 czerwca 2013 - 13:45

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No to świetnie :) Mam tylko nadzieję, że Nintendo nie poleci sobie w kulki jak sewgo czasu Sony i nie zrezygnuje w późniejszych modelach Wii U z tej kompatybilności.


  • 0

#10 lukaszSA Napisany 26 czerwca 2013 - 13:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Podzespoły są ze sobą kompatybilne (w przeciwieństwie do PS4/PS3/PS2), więc ewentualne usunięcie kompatybilności wstecznej nie miałoby żadnego uzasadnienia.

 

Czyli nigdy nie wiadomo co im do łbów strzeli


  • 0

#11 Tawotnica Napisany 26 czerwca 2013 - 14:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

No to świetnie :) Mam tylko nadzieję, że Nintendo nie poleci sobie w kulki jak sewgo czasu Sony i nie zrezygnuje w późniejszych modelach Wii U z tej kompatybilności.

 

z Wii wycieli wsteczną kompatybilność pod koniec generacji, więc nigdy nie wiadomo, just sayin'


  • 0

#12 nole Napisany 26 czerwca 2013 - 14:42

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

z Wii wycieli wsteczną kompatybilność pod koniec generacji, więc nigdy nie wiadomo, just sayin'

 
Właśnie koledzy, jak rozpoznać ten model z wsteczną kompatybilnością? Można teraz kupić nowy bez problemu? Mam sporo GCNowych gier i padów, także zawsze dobrze by było mieć odejście.
  • 0

#13 Tawotnica Napisany 26 czerwca 2013 - 14:53

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Pudła na których konsola jest przedstawiona w pozycji poziomej zawierają Wii z wyciętą wsteczną kompatybilnością, czyli family edition, niebieski bundle z Mario & Sonic i czarny z MKWii (no i oczywiście Wii Mini). Nie wiem gdzie się jeszcze da kupić nówkę z BC


  • 1

#14 morciba Napisany 27 czerwca 2013 - 09:05

morciba

    Pikachu

  • Narybek
  • 74 Postów:

z Wii wycieli wsteczną kompatybilność pod koniec generacji, więc nigdy nie wiadomo, just sayin'

 
Właśnie koledzy, jak rozpoznać ten model z wsteczną kompatybilnością? Można teraz kupić nowy bez problemu? Mam sporo GCNowych gier i padów, także zawsze dobrze by było mieć odejście.

 

Gdzieś czytałem, że Wii z BC można rozpoznać po tym jak ułozony jest napis "Wii" na przodzie konsoli. Jeśli napis "Wii" jest w układzie poziomym to konsola nie ma BC, natomiast jeśli jest w układzie pionowym to konsola ma BC.

 

Wii z BC:

http://ecx.images-am...L500_SS500_.jpg

 

Wii bez BC (family edition):

http://brain.pan.e-m.../u_11435864.jpg


  • 1

#15 Tawotnica Napisany 31 października 2013 - 18:16

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:
Mam dwa problemy:

1. Za każdym razem kiedy próbuję odpalić Wii mode na GamePadzie dostaję taką wiadomość błędu:

ZW7QkhA.jpg

Nie mam podłączonej konsoli do TV. Myślałem, że już się da bez drugiego ekranu wejść w tryb Wii, bo Matt o tym ostatnio pisał, ale może coś źle robię? Próbując wejść w Wii Mode przytrzymując B podczas włączania konsoli jest tak samo.

2. Połączenie z internetem w Wii Mode działa mi tylko w sieci niezabezpieczonej hasłem. Jakiekolwiek szyfrowanieWPA czy nawet WEP powoduje, że konsola w ogóle nie widzi sieci i dostaję error message bez kodu "could not connect to internet, please check Wii U system settings". Nie mam pomysłu z której strony to ugryźć.
  • 0

#16 Matt Napisany 31 października 2013 - 19:18

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:

Tawotnica - przytrzymaj B tylko w momencie, kiedy na ekranie padleta wyswietli sie logo Wii U - nie wczesniej, nie pozniej. Powinno byc dobrze! Informacja, ktora otrzymujesz obecnie pojawia sie zawsze, kiedy konsola 'chce', abys zadzialal wiilotem na sensor barze.


  • 0

#17 mic Napisany 01 listopada 2013 - 12:24

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Mam identycznie jak Tawot, odłączyłem hdmi od TV i wtedy na samym gamepadzie nic nie idzie.

Co zaś netu się tyczy to pewnie w WiiU bym musiał kraj zmienic z pl na anglie przykladowo bo chyba wychwytuje, że coś w tym kraju ten wii sklepik nie działa. Ale może to wina routera, bo na wii kiedyś jak zmieniałem właśnie router to miałem podobnie...


  • 0

#18 Kaxi Napisany 08 listopada 2013 - 09:57

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Dobra, to jak najszybciej i najłatwiej wrzucać obrazki z Miiversu na naszym forumie? :)


  • 0

#19 Danteusz Napisany 08 listopada 2013 - 09:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Najszybciej i najłatwiej jest zrobić zdjęcie smartfonem :cf:


Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 08 listopada 2013 - 09:59

  • 0

#20 Pious Napisany 08 listopada 2013 - 10:12

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Kox, robisz foto, wchodzisz na miiverse z lapka, kopiujesz foto, ingur i na forum.


  • 1

#21 torq314 Napisany 08 listopada 2013 - 12:01

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 498 Postów:

Dobra, to jak najszybciej i najłatwiej wrzucać obrazki z Miiversu na naszym forumie? :)

już chyba z 5 razy było.

problem jest w tym, że nintendo obrazki ma na swoim serwerze, ale zamiast adresować w postaci bla.bla.bla/bla.bla.jpg, oni mają bla.bla.bla/blabla, bez rozszerzenia.

dlatego nasz silnik forum się burzy, że to nie jest obrazek.

no i dlatego trzeba to przez imgur przenosić, na szczęście imgur akceptuje takie linki od nintendo z "web", więc nie trzeba przez lokalny dysk przenosić.
  • 1

#22 Kaxi Napisany 08 listopada 2013 - 12:45

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Dzięki.


  • 0

#23 Pious Napisany 09 listopada 2013 - 09:16

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Zdarzylo sie komus miec Invalid Disc Error? Brat pisze mi, ze kilka razy to wyskoczylo, a konsola jest praktycznie nowa, wiec brudny laser odpada. W sieco masa ludzi o tym wspomina.


  • 0

#24 mic Napisany 09 listopada 2013 - 09:22

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Jeszcze nigdy tak nie miałem akurat choć kilka razy freez konsolki był...


  • 0

#25 Matt Napisany 09 listopada 2013 - 13:38

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:

Pious, u mnie też konsolka działa bezerrorowo. Problem miałem jedynie z Donkey Kong Country Returns, ale płyta była w KOSZMARNYM stanie. Dwa razy przejechałem szmatą i dysk error zniknął. Freez złapałem kilka razy w need for speed, ale internety tłumaczą, że to gra jest niedorobiona. NfS łapie freeza zawsze w trybie off tv play, podczas próby cyknięcia screenshota. Kiedy grasz na dużym tv wszystko działa, świeci i podskakuje :)


Ten post był edytowany przez Matt dnia: 09 listopada 2013 - 13:41

  • 0

#26 ramzes64 Napisany 09 listopada 2013 - 17:00

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

zawieszke konsola łapała na aplikacji YouTube, ktora jak dla mnie i tak jest do dupy ... lepiej jest przeglądać YT przez przeglądarke konsoli / dużo lepiej, łatwiej i wygodniej... i bez zawieszki. ... Ogólnie to przed jakimś updatem to sie robiło, bo nawet gdzieś ludzie pisali (możliwe, że na MiiVerse). Dlatego zdarzało się, ale to normalka, choć drażniło gdy musiałem wyciagać wtyczkę z gniazdka.

 

także Pious przygotuj się na takie kwiatki :)

 

Errora z gry żadnego na WiiU raczej nie miałem z tego co pamiętam


  • 0

#27 Hellmans Napisany 15 grudnia 2013 - 23:14

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Jak wygląda kompatybilność wsteczna w WiiU? Co trzeba dokupić, żeby grać w gry z Wii? Obraz jest jakoś skalowany do HD, czy leci 480p?


  • 0

#28 Schrodinger Napisany 15 grudnia 2013 - 23:16

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
trzeba miec sensobara - dodawany do premium, bieda wersja tego nie ma, gruche i wiilota i wszystkie gry działaja

jak chcesz kupic to czekaj do nowego roku, bedzie dobra okazja :cf:
  • 0

#29 Tynio Napisany 16 grudnia 2013 - 17:21

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

....
jak chcesz kupic to czekaj do nowego roku, bedzie dobra okazja :cf:


Myślisz że ceny polecą ??
To będzie kosmetyczna obniżka.
Ja też powoli kasę odkładam na konsolę.
  • 0

#30 Schrodinger Napisany 16 grudnia 2013 - 17:24

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
chodziło mi o to że ja pewnie po nowym roku bede sprzedawał swojego premiuma :P
  • 0