Skocz do zawartości

Zdjęcie

PlayStation 4 - Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7804 odpowiedzi na ten temat

#7351 Marbel Napisany 03 maja 2018 - 20:42

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Oho w Wojnach już się rozpętało zanim zacząłem.
Dziś będzie część 1 - hardware.
Na początku chciałbym zaznaczyć że z tego co się orientuję byłem ostatnim użytkownikiem Xboxa na forum bez PS4.
<<ciach - cytat w Wojnach>>
Po drugie kupiłem konsolę trochę szybciej niż chciałem z uwagi na okazję jaka się napatoczyła - 1TB Slim w bundlu z God of War za 879 zł.
Zaznaczam także że od dawna zamierzałem kupić konsolę do ogrania tych kilku exów które MNIE interesują. Pro mi niepotrzebny, bo od lat TYLKO XBOX i pierwszy intymny kontakt z PS4 tylko wzmocnił to odczucie. Plan jest nadal taki by z końcem roku kupić KoXa. Zobaczymy co Phil wysmaży na E3.

Do rzeczy:
Konsola w bundlu jaki kupiłem przeleżała u mnie tydzień - po części z przyczyn prywatnych. Dziś jednak nadszedł dzień rozdziewiczenia pudełka.
Pierwsze wrażenie - małe to pudełko, wąskie, dość lekkie. Na plus.
Otwieram - tu małe zdziwienie: otwiera się tylko górna klapka pudełka i muszę wysunąć z obwoluty kolejne pudło, które otwiera się tak samo... Hmmm. W środku? Padzik w folii i kabelki. No ok, tak sobie rzucone bez ładu i składu - do pietyzmu zapakowania XOne nie ma startu.
Oglądam - kabelki za 5 zł, niebrandowane, bez oznaczeń, przypuszczam że HDMI najwyższego standardu tak bym w przyszłości mógł 4K czy HDR ew. z Netflixa czy co tam da radę przesłać. No ale kabel no name. Minus. Konkurencja ma piekne kabelki z logo X :love:
Jakieś książeczki dla debili - choć od lat wydrukowane na byle jakim papierze (to samo w PS3 i PSP). Tu znowu daleko w tyle.

Ok macam Dualshocka i... Jestem w szoku. CO ZA TANDETNY PLASTIK! Nie wiem czy to jest wersja V1, V2 czy V8 ale mam wrażenie że DS3 był znacznie przyjemniejszy w dotyku. A gałki? Czuć jakby guma byla na kropelce przyklejona do plastikowej podstawy. Mam obawy a podobno na początku generacji było gorzej i to ma być już lepsze wykonanie. Powaga?

Ok wyciągam konsolę - tu nawet plus - dobrze zapakowana w kartony przytrzymujące. Odwijam folię i...

Plastik jeszcze gorszy niż na padzie - rozumiem że odzyskano plastik z przemielonych PeeSDwójek? No tak to wygląda! Tragedia. Stawiam jak najdalej od mojego One by Czwórce przykro nie było że tatuś z mamusią pożałowali na odzienie.
Bardzo fajne akcenty wzorów geometrycznych tu i ówdzie. Fajny pomysl. O i stopki też - mega!
Tylko czemu k.wa nie nagumowane?? Jpr szczyt skąpstwa. Konsola po prostu jeździ po szafce - przy podpinaniu pod tv hdmi zmieniła swoje położenie.

Za to na plus imo same wymiary sprzętu. Konsola dość... Hmmm.. Płaska. Mała stosunkowo. Choć wygląda jak 2 ostrza Gillette.

Dobra podłączone. Pierwsze uruchomienie... Jakieś pytanie, kolejne, regulamin, ostrzeżenie, pytanie... Matko a nie można by zacząć od zalogowania się do profilu? Cześć z tego by odeszła.
Aktualizacja systemu. Ok niech będzie choć bundle kupiony praktycznie na premierę gry. Warto by było dać aktualny system.
Aha jeszcze muszę podłączyć pada na początku - to włączam... Nie działa - gdzie guzik synchro...? A kabelek, no ok. Podłączę i się rozwalę na kanapie...


Cooooo? Kabel ma 1 metr a kontroler 1 kreskę baterii?? Kpina.
Tak więc klikam menusy i siedzę z twarzą przy tv. Matko.

Minęło już ze 45 minut. Jest menu. Sympatyczne. Szybkie. Loguję się na swój login. Spoko. Wsadzam God of Wara chociaż podglądam jak wygląda bo mam jeszcze z pół godziny... STOP
Aktualizacja! No ok Day1 patch. Zresztą dobrze. 1GB może być. 8 minut. Ok. Poszło START. Nie jeszcze jeden 7 GB... Super. Pograne.

Dobrze że mam jeszcze inną konsolę - Doom śmigał aż miło na Bąku.

PS. Aha i ten zestaw słuchawkowy... To już lepiej nie dać wcale.
PS2. Podłączyłem słuchawki z Xboxa - wykryło mikrofon ale dźwięku w słuchawkach nie było. To tak nie działa czy trzeba coś przełączyć?

Polecam wszystkim zaznajomienie się z Xboxem One w dowolnym wydaniu. Estetyka i jakość wykonania sprzętu to przepaść między tymi producentami.

Ten post był edytowany przez Marbel dnia: 03 maja 2018 - 20:46

  • 5

#7352 Spuczan Napisany 04 maja 2018 - 06:26

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 055 Postów:
Pudło, kable, plastik, znowu kable i aktualizacja. Czekam na wrażenia z użytkowania.
  • 0

#7353 Otacon Napisany 04 maja 2018 - 06:47

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Przecież napisał
  • 0

#7354 Danteusz Napisany 04 maja 2018 - 06:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Marbel, wiesz że możesz włączyć grę bez patcha?
  • 0

#7355 Marbel Napisany 04 maja 2018 - 06:58

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Marbel, wiesz że możesz włączyć grę bez patcha?

To bym narzekał że zabugowana. Chcecie tego?
Tu przyjmuję na klatę ale po cholerę 2 patche. Na jeden czekam 10 minut a potem wyskakuje kolejny że 3x tyle trzeba.
  • 0

#7356 Danteusz Napisany 04 maja 2018 - 07:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Akurat GoW nie jest zabugowany, gram od premiery
  • 0

#7357 Cudak Napisany 04 maja 2018 - 07:30

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Nie wierzę, że Microsoft jest tak głupi. PS4 sprzedało się dotychczas chyba 2x lepiej (albo więcej, nie pamiętam) jak Xbox, a przecież amerykanie mieli system sellera już na starcie. Brandowane kable i lepszy papier do drukowania broszurki. Przecież jakby to rzucili na E3 te kilka lat temu to obstawiam, że Sony by wypadło z biznesu.

 

e; tak na serio - ogólnie szanuję takie przywiązanie do detali, o których pisze marbel, taki aplowski styl. Tyle, że ja szczerze mówiąc wolę tańszą o 100 dolarów konsolę, wykonaną z gorszego plastiku i bez logo na kablu od ładowania pada, na której mam więcej lepszych gier, a nie muszę co roku w czerwcu modlić się, że łaskawie dostanę jakiegoś killera na posiadaną konsolę, który nie jest grą wyścigową. Bo koniec końców chyba o gry właśnie chodzi.

 

e2; pytanie techniczne, na Xboksie nie ma aktualizacji day 1 i tylko plebs na Playstation musi się męczyć z paczem zamiast grać w giereczki?

 

 


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 04 maja 2018 - 07:36

  • 0

#7358 Schrodinger Napisany 04 maja 2018 - 07:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Sa
  • 0

#7359 Marbel Napisany 04 maja 2018 - 07:48

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Patche Day1 są teraz normą i tego się nie czepiam. Gorzej że były 2, gdy po pierwszym szczęśliwy siadam do grania i PLASK kolejny jak w mordę.
Software i feeling z gry ocenię w weekend, głównie przez pryzmat God of Wara, posiadanego Journey (do porównania z wersją PS3) i jakichś demek (Detroid). Na horyzoncie będzie Uncharted 4 plus spinoff, Horizon i Driveclub (może GT Sport, zobaczę).

A co so wykonania - no istneje obawa po pierwszym kontakcie że sprzęt nie wytrzyma długo skoro producent nie przywiązuje do tego wagi.
Peace.
  • 0

#7360 Razel Napisany 04 maja 2018 - 08:00

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Wyczuwam ostre zapalenie opon mózgowych(?).

Shinian?

 


  • 0

#7361 Cudak Napisany 04 maja 2018 - 08:01

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Microsoft przywiązuje, ale to jednak oni przeszli do historii z legendarną usterką, która wyjebała połowę ich konsol na świecie, więc wiesz. :olo:

 

Ale w sumie też nie miałem w łapach biedawersji PS4, więc może faktycznie jest tak źle, że jak odpalisz GoWa to ci się stopi obudowa. 


  • 0

#7362 burnstein Napisany 04 maja 2018 - 08:07

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Nie pomaga, że PS4 jest właściwie po co włączać w przeciwieństwie do ekskluzywnego kolegi, wiec sie zużywa.


  • 0

#7363 Danteusz Napisany 04 maja 2018 - 08:14

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Gdyby był problem z awaryjnością PS4 to byśmy o tym wiedzieli. Plastik nie jest najlepszy, ale Sony wolało władować o połowę mocniejsze GPU za tę samą cenę, więc na czymś musieli zaoszczędzić.
  • 0

#7364 Marbel Napisany 04 maja 2018 - 08:48

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No niech tak będzie. Ja tylko pisałem o moich pierwszych wrażeniach jednak widzę, że negatywne to jak atak na rodzinę.
  • 0

#7365 Danteusz Napisany 04 maja 2018 - 08:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

No niech tak będzie. Ja tylko pisałem o moich pierwszych wrażeniach jednak widzę, że negatywne to jak atak na rodzinę.


Dostarczyłeś dokładnie to czego po Tobie wszyscy oczekiwali :^^:
  • 0

#7366 Marbel Napisany 04 maja 2018 - 08:57

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Nie miałem dużych oczekiwań po Sony ;)
Jednak widzę że system jakby lepszy niż poprzedni więc jakiś progres jest.
  • 0

#7367 Schrodinger Napisany 04 maja 2018 - 08:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Marbel w jaką ostatnio grałeś gierkę, którą skończyłeś i kiedy to było?
  • 0

#7368 Marbel Napisany 04 maja 2018 - 09:20

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Możesz sobie sprawdzić w sigu.
Ostatnio skończyłem New Super Mario Bros WiiU. Obecnie kończę Dooma - chyba.
Wcześniej w marcu Journey na PS3, w lutym Rime na Xboxie. A w na przełomie roku Wieśka 3. Jak wiesz nie mam za dużo czasu na granie.
Jakieś wnioski?

Ten post był edytowany przez Marbel dnia: 04 maja 2018 - 09:22

  • 0

#7369 Danteusz Napisany 04 maja 2018 - 09:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Nie oczekuj różnic w Journey na PS4, to była gra skrojona pod możliwości PS3 i przeskok na kolejną generację wiele jej nie dodał.
  • 0

#7370 Marbel Napisany 04 maja 2018 - 09:31

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Nie oczekuję niczego. Ciekawi mnie to czy jest jakakolwiek różnica skoro jest i tu i tu? Pewnie po 5-10 minutach wywalę z dysku.
  • 0

#7371 Danteusz Napisany 04 maja 2018 - 09:34

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
https://www.eurogame...on-ps4-face-off
Graficznie są zmiany na plus i minus, ale animacja jest podbita z 30 na 60 fps

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 04 maja 2018 - 09:35

  • 0

#7372 Schrodinger Napisany 04 maja 2018 - 09:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
KUP PS4 -> graj w Journey zamiast jednego z koszących eksów

OK
  • 0

#7373 Nexus Napisany 04 maja 2018 - 09:44

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Pamiętam, że na przykład piasek już tak ładnie nie połyskiwał w wersji na PS4. Komu to przeszkadzało? ;-)


Ten post był edytowany przez Nexus dnia: 04 maja 2018 - 09:53

  • 1

#7374 BeSOS Napisany 04 maja 2018 - 09:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ale kogo obchodzi wykonanie konsoli??? :lol2: liczą się gry.
  • 0

#7375 burnstein Napisany 04 maja 2018 - 10:02

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

KUP PS4 -> graj w Journey zamiast jednego z koszących eksów

OK

 

Boże, człowieku, niech już gra w to Dżurni zamiast na przykład triggerować mnie opinią o Nier:Automata :uff:


  • 2

#7376 Cudak Napisany 04 maja 2018 - 10:40

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

marbel sprawia wrażenie osoby z góry nastawionej tak negatywnie, że jakby mu z napędu Playstation wyjebało 500 złotych, to by narzekałem w temacie że Sony mu ujebało podłogę papierem. :olo:


  • 2

#7377 tomasz Napisany 04 maja 2018 - 10:46

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Akurat marbela będą gry interesowały, jak on ma godzinę w tygodniu wydzieloną na granie. Wystarczy idealnie na zaciągnięcie updatów systemu i paczy do gierek. Skoro nie pogra, to niech chociaż wykonanie kąsoli oceni. A to u Sony, jak wiadomo, z każdą rewizją jest coraz bardziej tandetne. Zawsze tak było. Im dalej w las tym więcej ficzerów usuniętych i tańszy plastik.

Ten post był edytowany przez tomasz dnia: 04 maja 2018 - 10:47

  • 1

#7378 Kurzy Napisany 04 maja 2018 - 10:51

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

IMO Prosiak > stara PS3 z 2013.


  • 0

#7379 Schrodinger Napisany 04 maja 2018 - 11:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
PROsiaczek to czysty SEKZ!
  • 0

#7380 BeSOS Napisany 04 maja 2018 - 11:06

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
PS3 też wymiatali w swoim czasie. Dla mnie złota era gejmingu :cf:
  • 0