Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kingdom Come: Deliverance

PC PS4 XONE Warhorse Studios Deep Silver Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
116 odpowiedzi na ten temat

#61 bartezoo Napisany 12 lutego 2018 - 12:25

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Na PS4 w porównaniu do tego filmika to wyglądać będzie jakby na swticha ta gra wyszła.
  • 1

#62 Schrodinger Napisany 12 lutego 2018 - 12:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
No wizualnie może być słabiej ale jeśli gęstość lasu zostanie utrzymana to :gusta:
  • 0

#63 bartezoo Napisany 13 lutego 2018 - 09:58

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
https://www.reddit.c..._review_thread/

Ouj krap
  • 0

#64 Schrodinger Napisany 13 lutego 2018 - 10:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
ja obejrzałem jakis urywek streama i historyjka, a na pewno przerywniki zapowiadają się bardzo fajnie + Ci goście ogrywali pewnie wersję bez patcha day one
  • 0

#65 Eldarion Napisany 13 lutego 2018 - 10:06

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

średnia na meta w tej chwili 73/100

bedzie jeszcz patch day one i bedzie dobrze


  • 0

#66 Dixi Napisany 13 lutego 2018 - 10:47

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Rozrzut od 4/10 do 9/10, ehh.

Fabuła niby na 40-50 godzin. 

 

Rzetelne Ps Site 5/10

 

Wszędzie czytam o bugach i optymalizacji. Za kilka miesięcy będzie można spokojnie ograć ;)


  • 0

#67 Eldarion Napisany 13 lutego 2018 - 11:07

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

jeśli tylko dziś przyjdzie mi paczka to będę grał w grę

cieszą dziewiątki, niezbyt te słabe ale mam nadzieje że ten 23giga pacz dużo naprawia

jaram sie tematyką więc chyba się nie załamię i nie rzucę giereczki w kąt he he


Ten post był edytowany przez Eldarion dnia: 13 lutego 2018 - 11:07

  • 2

#68 drAKul Napisany 13 lutego 2018 - 11:59

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Please be good! Od tylu lat marzy mi się porządna Gra o Tron, Wiedzmin czy Final Fantasy Tactics bez wielkiego zła i magii. Niestety, wygląda na to że gra będzie ready to play pewnie za kwartał albo pół roku jak ją dopieszczą patchami. Impulsywnie chciałbym ją sprawdzić, ale chłodna logika podpowiada by poczekać na enhanced edition albo GOTY.

Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 13 lutego 2018 - 11:59

  • 0

#69 bartezoo Napisany 13 lutego 2018 - 14:16

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

ja obejrzałem jakis urywek streama i historyjka, a na pewno przerywniki zapowiadają się bardzo fajnie + Ci goście ogrywali pewnie wersję bez patcha day one


Nie.
  • 0

#70 Stan Napisany 13 lutego 2018 - 16:07

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Rzetelne PS Site ogrywało grę na zwykłym ps4... nawet ich na Pro nie stać. Pff... a potem że gra słabo chodzi. 

 

 

Ciekawe jak z optymalizacją na PC. Daj znać Eldarion o ile jak zakładam będziesz grać na masterrejsie. 


  • 0

#71 Starh Napisany 13 lutego 2018 - 16:37

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Rzetelne PS Site ogrywało grę na zwykłym ps4... nawet ich na Pro nie stać. Pff... a potem że gra słabo chodzi.


Ciekawe jak z optymalizacją na PC. Daj znać Eldarion o ile jak zakładam będziesz grać na masterrejsie.

2018 i granie jak zwierze na ps4 amator
  • 2

#72 Chewie Napisany 13 lutego 2018 - 18:24

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Rzetelne PS Site ogrywało grę na zwykłym ps4... nawet ich na Pro nie stać. Pff... a potem że gra słabo chodzi. 

 

 

Ciekawe jak z optymalizacją na PC. Daj znać Eldarion o ile jak zakładam będziesz grać na masterrejsie. 

 

Na poprzedniej stronie ktos pisal ze dobra, niby na 1070 jest 60 ze spadkami do 35 w niektorych miejscach, ja bym wolal stale 60 :s


  • 0

#73 Sylvan Wielki Napisany 15 lutego 2018 - 11:48

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Liczyłem na porządną grę i się nie zawiodłem. Bardzo dobrze gra mi się w Kingdom Come: Deliverance.

Tytuł zapewnia zupełnie inne doznania, niż pozostałe gry tego typu. Super, że twórcy beznamiętnie nie kopiowali pomysłów innych, ale próbowali dostarczyć coś swojego, coś oryginalnego i trzeba przyznać, że w dużej części się to udało.
Jasne, motyw odżywiania się (nie tylko by dodać sobie energii), jak i jego psucia się, gdy przez jakiś czas go nie zjemy, był już dostępny przykładowo w świetnym Don't Starve, ale jednak to gra zupełnie innego kalibru. Coś a la Skyrym w skórze For Honor z naleciałościami Wiedźmina, ale bez tych wszystkich golemów i rażenia przeciwników błyskawicami na wzór imperatora Palpatine.

Trzeba też zaznaczyć, że nie jest to klasyczny przedstawiciel RPG, gdzie wykonując powierzone zadanie tłuczesz hordę przeciwników.
Walki są rzadkie, wymagające i na ogół prowadzi się je po rycersku - jeden na jednego.

Klimat oraz sposób prowadzenia przygody, to kolejne wyraźne plusy gry. Czasami to postawienie na realność daje w kość, ale już taki jej urok. No i ta swojskość "Zbyszek, to ty" :D

Pod względem A/V gra nie ma się czego wstydzić. Całość prezentuje się bardzo okazale. Fauna, wymodelowanie postaci, to robi wrażenie. No i ta stylistyka :hurra:

Wersja na PCMR przy fHD i oferuje ponad sto k/s. 1440p to ok osiemdziesiąt k/s. W 4k oferuje 44 k/s. Oczywiście zapewnia przy tym najlepszą szczegółowość, jak i jakość tekstur, kosztując tradycyjnie mniej niż konsolowe odpowiedniki.

W przypadku konsol - PS4/XOne 900p i kinowe doświadczenie, Pro 1080p i do trzydziestu klatek, One X 1440p i podobnie z klatkażem.

Pilsner Urquell będzie lał się strumieniami u Czechów, ponieważ gra w jeden dzień sprzedała się w ponad 400 tys. egzemplarzy (z czego 160 tys na blachę).

Kingdom Come: Deliverance ma swoje wady, sporo można poprawić (choć nie miałem u siebie żadnych kraszy, czy poważniejszych problemów - ot, standardowo w grze tego kalibru gdzieś tam tekstura później się doczytała, czy obiekty się przenikały), niemniej jest pozycją zdecydowanie wartą uwagi. Ode mnie wstępnie 8/10.




 


  • 1

#74 Schrodinger Napisany 15 lutego 2018 - 11:52

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Tyle słów, a żadnych konkretów i wrażeń z gry. Sylwester wyłącz to swoje pseudointelektualne pisanie i napisz mnie tutej czy fabuła daje radę i jak z dialogami, bardziej wiedźmin czy bardziej horizon zero down 


  • 0

#75 oranje Napisany 15 lutego 2018 - 12:31

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Oglądałem materiał z tvgry o realizmie w tej grze. Quest polegający na patrolowaniu regionu, gdzie absolutnie nic się nie dzieje :olo: Intryguje mnie ta gra bardzo.
  • 0

#76 Eldarion Napisany 18 lutego 2018 - 18:57

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

Rzetelne PS Site ogrywało grę na zwykłym ps4... nawet ich na Pro nie stać. Pff... a potem że gra słabo chodzi. 

 

 

Ciekawe jak z optymalizacją na PC. Daj znać Eldarion o ile jak zakładam będziesz grać na masterrejsie. 

 

kolekcjonerka przyszła, czasu tylko na granie brak

czytając testy liczę na 1080p ultra w 30 k/s :)

mam nadzieje że włącze w najbliższych dniach i dam znać

 

oGzucxi.jpg


  • 6

#77 Kaxi Napisany 20 lutego 2018 - 14:35

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

http://www.eurogamer...iverance-review

 

Ta recenzja, a zwłaszcza komentarze, to złoto. Na długie zimowe wieczory.


  • 1

#78 Stan Napisany 20 lutego 2018 - 15:06

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

No znowu Ci gupi słowianie w swojej grze tym razem historycznie umiejscowionej, w średniowiecznych Czechach. nie władowali w nią 300 czornych npców i 200 żółtych! No bo przecież są dowody na to że nieliczni ludzie z krajów Afrykańskich docierali... do Niemiec zachodnich. A to przecież to samo co Czechy, nie? No i to tez powód do wrzucania ich w najlepiej dużej liczbie! 

 ^_^ 

 

 


  • 0

#79 Starh Napisany 20 lutego 2018 - 15:20

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
No ładnie :uff:

https://www.reddit.c...XHC&sh=b2d76b82
  • 0

#80 drAKul Napisany 20 lutego 2018 - 17:33

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

http://www.eurogamer...iverance-review
 
Ta recenzja, a zwłaszcza komentarze, to złoto. Na długie zimowe wieczory.


OMG!!! Nie wierzę w co czytam. Przypomina mi się recenzja Europy Universalis IV gdzie wadą gry była możliwość handlu niewolnikami (jakby kto nie wiedział gra symuluje cały pieprzony świat w latach 1444-1819 kiedy to handel niewolnikami nie tylko istniał ale i był dochodowy i miał wpływ na świat). Jeszcze mogę od biedy kumać takie zarzuty w stronę fantasy (nawet Wieśka), gdzie rzucają asteroidami, ale kolorowi nie pasują, ale ta recenzja to jakbym czytał jakąś satyrę albo epicki trolling.
  • 0

#81 lukaszSA Napisany 20 lutego 2018 - 17:41

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Słowianie zrobili grę o słowianach?

 

Przecież w każdej grze są biali, więc czego im brakuje? CZEBA ROBIĆ WINCYJ GIER O MURZYNACH! W każdej grze bohaterem jest biały słowianin, francuz lub inny anglik.


  • 0

#82 drAKul Napisany 21 lutego 2018 - 05:41

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Tekst o EU IV jakby ktoś chciał poczytać podobnie bełkotliwą recenzję:
http://gamemoir.com/...cide-simulator/
  • 0

#83 Kaxi Napisany 21 lutego 2018 - 14:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Ta recenzja i tak jest lepsza niż Kingdoma. Wśród bełkotu jest kilka bardziej trafionych argumentów, czego w eurogamerze nie ma.


  • 0

#84 Chewie Napisany 24 lutego 2018 - 16:03

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Tu macie normalna recenzje

 


  • 1

#85 Eldarion Napisany 25 lutego 2018 - 08:02

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

*
POPULARNY POST!

no w końcu pograłem, nawet dwa razy sam początek przeszedłem, bo  pierwszym razem grałem za etycznie, za drugim oszabrowałem nawet swój dom rodzinny ( był nawet jakiś wywar z nagietka na kaca, na pewno się przyda  ^_^ ) no i obczaiłem targowanie się.  Trzeba zacząć od tego że dla osób, które interesują się tym okresem, albo w ogóle cenią porządne podłoże historyczne i przywiązanie do detali ta giereczka to mesjasz. Dla przykładu miasteczko Rataje w grze i rzeczywistości

uh6dsJ2.jpg

cEakvei.jpg

GtHSuOl.jpg

to trochę niesprawiedliwe, mieszkańcy Ratajów mają +100 do klimatu :bowdown:

w grze zwiedziłem tylko Skalicę i  dotarłem do Tamberku więc na razie nigdzie nie byłem i gówno widziałem, nawet do lasu jeszcze nie wlazłem więc ciężko mi ocenić czy scenariusz i questy dają radę ( choć obrzucanie gównem domu Niemca było niezłe he he). Początek jest bardzo dobry i klimatyczny. Można wsiąknąć też w rozbudowany kodeks, jest co czytać.

0OV1kuF.png

h8zbKBv.png

goWsuIe.png

reszta w innym topiku

W samym prologu zauważyłem jeszcze dwie różnice. Gdy za pierwszym razem przy próbie odzyskania długu wygrałem swoją pierwszą walkę na pięści nadal musiałem pokombinować aby uzbierać kasę na węgiel dla ojca. Za drugim podejściem przegrałem ale jak tylko przeciwnik odwrócił się do mnie tyłem, zaatakowałem ponownie i ograbiłem go jak to się mówi do samych gaci i po sprzedaży fantów nawet trochę jej zostało. Po drugiej jak poszedłem okrwawiony do handlarza to się mnie lekko przestraszył. Fajne smaczki.

No i przydałby się nasz rodzimy dubbing albo czeski, angielski jest ok ale dziwnie sie trochę gra.

Co do kwestii technicznej to niestety nie jest tak różowo. O ile podczas tych 2h nie miałem żadnego buga, jeszcze :cf: to klatki/s wesoło skaczą wesoło od 30 do 60 ( gram na ustawieniach very high - ultra, w 1080p). Trzeba mieć chyba 1080ti żeby utrzymać cały czas te 60 k/s. Grafika daje radę ale i straszą czasami kiepskie teksturki, doczytujące się przedmioty.

Acha, niezła jest lista trofeów - np. alkoholik za uzależnienie się czy prawiczek - za pozostranie w celibacie przez cała grę he he

Ogólnie chyba poczekam jeszcze na pacza 1.3, bo ludzie mają spore problemy z bugami i spokojnie pokończę Uncharted i Kolosy i wtedy już na poważnie pocisnę w giereczkę

zapowiada się super

 


  • 13

#86 cwany-lis Napisany 25 lutego 2018 - 09:49

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:

Zaintrygowałeś mnie kawalerze :uff: musiałbym poczytać o tym, jak działa na zwykłej PS4 i wyczyścić dysk dla 40gb paczy :sadfrog: 


  • 0

#87 MonsieurWoland Napisany 25 lutego 2018 - 11:31

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Gamespot dał solidną 8 (biorąc pod uwagę bugi). Gra ląduje na wishliście :^^:


  • 0

#88 burnstein Napisany 25 lutego 2018 - 15:50

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Wow, gamespot jeszcze istnieje?


  • 0

#89 Sylvan Wielki Napisany 27 lutego 2018 - 16:33

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Tyle słów, a żadnych konkretów i wrażeń z gry. Sylwester wyłącz to swoje pseudointelektualne pisanie i napisz mnie tutej czy fabuła daje radę i jak z dialogami, bardziej wiedźmin czy bardziej horizon zero down 

Już ci wszytko tłumaczę, Dawidzie. :sir:
Fabuła może wydawać się sztampowa (oklepany motyw zemsty), jednak ma swój urok, jak i momenty. Zapewniam.
Tylko znowu nie obrażaj się i nie wygłupiaj z #questbarona, jeżeli ta nie zadowoli cię jak Podrick Payne córy Koryntu.

Dialogom zdecydowanie bliżej do jakości Białego Wilka, aniżeli rudej Aloy. W Zero Dawn ma się ochotę je przewijać i zasadniczo wiele nie wnoszą, tu jest całkowicie inaczej, a wybory niejednokrotnie mają wpływ na dalszy przebieg rozgrywki.

Zatem tak, jestem przekonany, że w tych aspektach Kingdom Come: Deliverance zaspokoi twój głód, niczym podwójna porcja gulaszu z knedlikiem.

Ahoy. :hejka:


 

 


wesoło od 30 do 60 ( gram na ustawieniach very high - ultra, w 1080p). Trzeba mieć chyba 1080ti żeby utrzymać cały czas te 60 k/s. Grafika daje radę ale i straszą czasami kiepskie teksturki, doczytujące się przedmioty.

(....)

 

Na 1080ti miałem w 1080p ponad sto k/s. :master:  Przy 1440p także jest płynnie, bo ok osiemdziesiąt spokojnie karta utrzymuje. :pc:
Wyzwaniem jest dopiero 4k.

 

Zaintrygowałeś mnie kawalerze :uff: musiałbym poczytać o tym, jak działa na zwykłej PS4 i wyczyścić dysk dla 40gb paczy :sadfrog:

Niestety wersja na podstawowe PS4 jest najsłabszą obok tej na One(S). Już nawet nie chodzi o doczytujące się elementy, bo te nawet na PCMR występują, ale animacja co rusz łapie czkawkę, spadając przy niektórych efektach (ogień) do poziomu dwudziestu k/s.

Warto zaczekać, ponieważ nasze dobro narodowe, czyli Wiesław III, też miał na PS4 w tym aspekcie spore problemy, a kilka(nascie) GB łatek później, było już w porządku (jak na konsolowe standardy).


  • 0

#90 Schrodinger Napisany 27 lutego 2018 - 16:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Fabuła może wydawać się sztampowa (oklepany motyw zemsty), jednak ma swój urok, jak i momenty. Zapewniam.

Tylko znowu nie obrażaj się i nie wygłupiaj z #questbarona, jeżeli ta nie zadowoli cię jak Podrick Payne córy Koryntu.

 

A ić, zmęczyłem się czytając ten fragment jakbym pracował w kopalni, poczekam aż Eldarion coś naskrobie. 


  • 1



Inne z tagami: