Skocz do zawartości

Zdjęcie

GOTY [insert year] Swawolne Pogaduchy

podsumowanie roku goty giera roku giera de bila

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
875 odpowiedzi na ten temat

#1 Texz Napisany 11 listopada 2015 - 20:25

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Coraz bliżej święta...

Czycha du*a spięta...

 

179913_wiedzmin_3dziki_gon_logo.jpg

 

Będzie gadka, będzie drama, głosowania pełna gama. 

Jedna gierka, druga gierka, którąś wybierze forumowa ankietka. 

Zanim to się jednak stanie, zebrać myśli roczne będzie nam dane. 

Może ktoś się jeszcze waha, a i może czeka na jakiegoś lacha. 

Do końca roku gierek premier mało, może jednak coś jeszcze wpadnie... koniec weny. 

 

z17026799Q,Steelbook-Wiedzmin-3--Dziki-G

 

Mnie zauroczył i zapewnił kilkadziesiąt godzin pełnych dobrej jakości przygody Wiesiek trzeci. Były też Bloodborny, Undertejle, Fallouty, Metal Gary ale czuję że to Wiesław wyjdzie z tej całej draki zwycięsko. 

download-116.jpg

 

Ciężko porównywać geniusz CDR do czegokolwiek co wyszło w tym roku. W dodatku są jeszcze dodatki. Nie grałem, ale podobno to stara szkoła tworzenia dodatków i warto też tym się zainteresować. 

 

Nie ma bata, w tym roku Wiesław rządzi. 

 

Witcher3-72.jpg


Ten post był edytowany przez TEXZ dnia: 11 listopada 2015 - 20:30

  • 2

#2 Sotaku Napisany 11 listopada 2015 - 20:38

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Nie mam innego kandydata :tak:
  • 0

#3 Sylvan Wielki Napisany 11 listopada 2015 - 20:43

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Ja się zastanawiam. Wiesław, Krwiste, Uszaty....Chce także szanse Fallout 4 dać oraz CoD BO III. MGS V, jak odłożony po 4 godzinach, tak leży odłogiem.


  • 0

#4 Stan Napisany 11 listopada 2015 - 21:18

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Król Wiesław III wszedł na tron w roku pańskim 2015 i czuje, że długo trwać będzie jego dostojne i obwite panowanie. Chwała królowi Wiesławowi!!! Wiwat król!!! 


  • 0

#5 Schrodinger Napisany 11 listopada 2015 - 22:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Gram w Fallouta, fajnie się gra, ale w CDP Red ośmieszyło Bethesde :) Król jest tylko jeden a imie jego to Wiedźmin 3


  • 0

#6 Pawlik Napisany 11 listopada 2015 - 22:11

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
W tym roku bawiłem się doskonale przy dwóch produkcjach, obie weszły mi ostro na psychikę i nie puszczały do napisów końcowych.

Bloodborne
Wiedźmin 3

Bloodborne to była moja pierwsz gra od FS, bo nie liczę krótkiego epizodu z DsS. Kapitalna gra, świetna mechanika walki, walka o każdy metr, nauka na własnych błędach, niesamowicie satysfakcjonująca produkcja. Do tego design wiktoriańskiej Anglii zmieszany z horrorem i szczyptą filmu Braterstow Wilków, podane w ładnej oprawie graficznej. Gdyby cała gra trzymała poziom jaki serwuje przez pierwszą płowe gry to byłaby gra fenomenalna, niestety w pewnym momencie następuje spadek jakości w designie leveli, klimat trochę siada i gra traci na tym. Mimo to mocne 9/10.

Ale to jednak Geralt zostanie przeze mnie zapamiętany jako jedna z gier mojego życia, niesamowita przygoda, niesamowity świat, niezapomniani bohaterowie. Mokry sen fanów sagi ziścił się w fenomenalny sposób, to jest dokładnie taka gra jaką sobie wyobrażałem 15 lat temu gdy pierwszy raz czytałem przygody Wiedźmina. Gra na 11/10, brak słów, jebany majstersztyk.

Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 11 listopada 2015 - 22:12

  • 0

#7 Kazuo Napisany 12 listopada 2015 - 03:27

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Bloodborne był spoko, bardzo solidna gra, która jednak nie pokazała w zasadzie nic czego wcześniej nie pokazałyby Soulsy. Gęsty klimat, fenomenalny design lokacji, mocarni bossowie i satysfakcjonujące walki - bawiłem się super, przeszedłem raz, więcej wracać nie zamierzam. Mocne 8/10, nic więcej, a już na pewno żadne GotY. Świetnie bawiłem się przy dokoksowanej edycji DMC4, dla której zresztą postanowiłem w końcu kupić nowe plejstejszyn. Tak, dla tego odgrzewanego kotleta, który odgrzewany jest tylko z pozoru, bo w rzeczywistości oferuje masę nowości i kompletnie inny feeling z szarpania. Walić backtracking i lekkie archaizmy, system walki w tej grze to w dalszym ciągu czysta perfekcja, kompletnie hardkorowy odjazd. W swojej kategorii GotY, Bayonetta niech spada na drzewo. Największą niespodziankę w tym roku sprawił mi z kolei niepozorny Rocket League, w którym rozegrałem już grubo ponad 1000 meczy. Piłka nożna w maksymalnie zakręconym wydaniu, dająca MULTUM frajdy podczas multiplayerowego rzeźnicznia, bardzo premiująca zespołowe granie. Czegoś takiego brakowało mi od dawna. Wiedźmin 3 - wiadomo, kolos. Wielkość dostępnego terenu idąca w parze z jego zagospodarowaniem, wszystko wypełnione po brzegi ilością atrakcji, którą można by podzielić ze 3 inne erpegi, niesamowita grywalność i żywotność, poezja wykonania, epicka fabuła, charakterystyczne postacie, świetne dialogi,... wymieniać można by długo. Zdecydowanie jeden z dwóch najmocniejszych kandydatów do GotY. Drugim jest dla mnie ofkors MGSV: The Phantom Pain. Fabularnie gierka zawiodła, pod koniec poczułem się wręcz jakbym dostał w ryj - serio, to wszystko? Tak ma wyglądać koniec sagi? Gdzie te epickie wstawki filmowe, gdzie charyzmatyczne postacie, niekończące się gadki przez codec, potężne mindfucki, typowo Kojimowskie zagrywki, robienie gracza w balona i mocarne twisty fabularne? Na szczęście nawet bez tego gra po prostu niszczy,a  wszystko dzięki gameplayowi - tutaj lord wspiął się na wyżyny zajebistości i co tu dużo mówić, stworzył najlepszą, najbardziej rozbudowaną i satysfakcjonującą skradankę w jaką można obecnie zagrać na konsolach. I mi to w zupełności wystarczy. Wbita platyna, przeorane ponad 150 godzin, zrobione niemal wszystko, wylizany każdy skrawek terenu. Uczucie znużenia? Monotonia? Nic z tych rzeczy. Jakość grafy (+ betonowe 60fpsów), przywiązanie do szczegółów, bawienie się w budowanie własnego imperium, tona sidequestów, SWOBODA, poezja skradania :banderas: gdyby tylko bardziej podkręcić scenariusz i gdyby gra nie była tak pocięta, to bym się nawet nie zastanawiał nad przyznaniem jej GotY. W tej chwili ex aequo z Wieśkiem, ciekaw jestem co jeszcze pokaże czwarty Fallout.


  • 0

#8 torq314 Napisany 12 listopada 2015 - 08:31

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 495 Postów:
Wiedźmin, bez dwóch zdań
  • 0

#9 Godot Napisany 12 listopada 2015 - 08:33

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

W tym roku głosowanie nie ma sensu, Wiedźmin skasował całą konkurencję pojedynczym cięciem miecza. Do tej pory to Skyrim był najbliższy ideałowi, czyli odtworzeniu klimatu papierowego RPGa i pełnej niespodzianek sesji, ale to co zrobił CDP zwyczajnie ośmiesza wszystko co wyszło na rynek.


  • 0

#10 cybercotlet Napisany 12 listopada 2015 - 08:35

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Pokemon shuffle


  • 0

#11 torq314 Napisany 12 listopada 2015 - 09:06

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 495 Postów:
Za trolowanie są warny ;)
  • 0

#12 lukaszSA Napisany 12 listopada 2015 - 09:07

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Life is Strange :sir: 


  • 0

#13 fingus Napisany 12 listopada 2015 - 09:11

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:
Oczywiscie najlepsza giereczka z tego roku to rimejknięta Majora's Mask. Ale ona wyszła kilka miesięcy temu, a tak to jakoś jest, że najlepiej się pamięta (i emocjonuje na świeżo) tym, w co grało sie niedawno, więc gry z początku roku nie mają szans w tego typu plebiscytach. :(
  • 0

#14 lukaszSA Napisany 12 listopada 2015 - 09:13

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

O właśnie, jeszcze Majora jest. No ale to remake, więc trzeba docenić coś nowego. Ale podium będzie


  • 0

#15 burnstein Napisany 12 listopada 2015 - 09:19

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Żałosne próby wciśnięcia do tego poważnego rankingu czegokolwiek od Nintendo.

za trollowanie są warny :cf:

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 12 listopada 2015 - 09:25

  • 0

#16 Texz Napisany 12 listopada 2015 - 09:21

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Bloodborne.png
 
Bloodborne było blisko. Bardzo blisko. Niesamowita szpila z kipiącym tym czymś w kwestii klimatu. 
Tak blisko, a tak daleko. No bo jest Wiesiek. 
so_close____by_rober_raik-d4cly4b.png
 
Majora miała być handheldowym GOTY tego roku. Jednak przekonałem się odnośnie tego co odrzucało mnie od wersji na N64 granej na oryginalnym Wii = zbyt skomplikowana IMO dla mnie jest. Zbyt dużo kur*w leciało w jej stronę i leci nadal. Nie dla mnie ta gra. Wolę oryginalną Okarynę.
  • 0

#17 cybercotlet Napisany 12 listopada 2015 - 09:39

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Jaki bool dupy :olo:

Chciałem uzmysłowić tylko, że tak naprawdę żaden mega killer na 3DS w tym roku nie wyszedł ;-)

 

(No może MH4U - ale nie grałem)


  • 0

#18 burnstein Napisany 12 listopada 2015 - 09:48

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Ból dupy i złamanie, nie ma czego zbierać, trzaski słyszeli nawet uchodźcy płynący właśnie na tratwie z butelek do Grecji. Tak łupło, że będzie to wypominane przez kolejnych 10 lat.


  • 0

#19 bartezoo Napisany 12 listopada 2015 - 09:51

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

goty - Bloodborne 

 

fail roku - MGS V 


  • 0

#20 Texz Napisany 12 listopada 2015 - 10:25

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

MGS5 ...

 

jak to mówiłem bratu

 

Wiesiek ma więcej MGSa w sobie niż piątka ogółem

 

:don:


  • 0

#21 fingus Napisany 12 listopada 2015 - 10:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:
Grim Fandango, gdyby dostał więcej miłości i porządnego rimejka, który faktycznie coś rimejkuje, bezapelacyjnie zasłużyłby na pierwsze miejsce. :banderas: Giereczka świetna, ale remaster robiony po taniości, szkoda.

Bloodborne i Arkham Knight to dwie bardzo dobre gry, zasłużyły na wysokie pozycje, ale każda ma podobny problem - znakomitsze od nich poprzedniczki. Tym wiele rzeczy udaje się robić lepiej, parę słabiej, ogólnie może nawet na plus, ale od GOTY oczekuję doskonałości, a nie kompromisów i plus-minusów. :challenge:
  • 0

#22 Hellmans Napisany 12 listopada 2015 - 10:37

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Poczekam z decyzją do premiery Battlefront :cf:


  • 0

#23 michalmarek77 Napisany 13 listopada 2015 - 14:22

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

GOTY 2015 

1.BloodBorne

Bezapelacyjnie

 

2.Life is Strange

Coś wspaniałego. Zastanawiające jest, że to najlepszy scenariusz na film, jaki kiedykolwiek występował w videogrowym uniwersum a jakoś nikt go jeszcze nie kręci. A szkoda, bo film, choć z pewnością byłby zacny, w żadnym razie nie zbliżyłby się do genialności gry.

Life is Strange przepięknie pokazuje jakim wyjątkowym (wspaniałym, etc) medium są gry video.

 

3. Batman Arkham Knight

Perfekcja pomimo faktu, iż to cholerny sandboks

 

4. Wiedźmin 3

Zaskakująco dobra gra. Myślałem, że będzie kicha a tu szoker. Cudowna giereczka

 

5. Dying Light

Zajebiście energetyczny survival horror. Byłby nad W3 gdyby nie fakt, że im dalej tym łatwiej. Choć też zabawniej. Nieważne, genialna gra

 

A gdybym mógł wliczać gry zrobione w roku ubiegłym No1 należałby oczywiście do Alien:Isolation

Rok się jeszcze nie skończył więc cholera wie jak będzie 31.XII. Liczę na Battlefronta :)


  • 0

#24 Sylvan Wielki Napisany 13 listopada 2015 - 21:02

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Wiesław, Krwiste, bądź Uszaty, ale wstrzymam się od głosu, dopóki nie ukończę nowego CoD oraz F4. Wyróżnić na pewno trzeba Ori. :kult:


  • 0

#25 Texz Napisany 14 listopada 2015 - 19:45

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Nowy COD czy F4 ma szansę na GOTY?

 

Śmiem wątpić.


  • 0

#26 BeSOS Napisany 16 listopada 2015 - 08:41

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Wiesiek. Choc ostatnia prosta jest slaba!


  • 0

#27 twilitekid Napisany 23 listopada 2015 - 07:27

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
A na gamerankings trzeci rok z rzedu najprawdopodobniej GOTY przypadnie GTAV. Nie wiem co o tym myslec.

Edit:
GOTY 2016: GTAV na NX?

Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 23 listopada 2015 - 07:27

  • 0

#28 Texz Napisany 23 listopada 2015 - 08:41

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Nic nie myśl. Wersja nextgenowa miała premierę w tamtym roku. Wersja PC... och well. 


  • 0

#29 Danteusz Napisany 03 grudnia 2015 - 13:21

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
O której jest to całe Game Awards od Geoffa?

Edit: znalazłem, o 3 w nocy

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 03 grudnia 2015 - 13:42

  • 0

#30 BeSOS Napisany 03 grudnia 2015 - 15:06

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Geoff może possać. Niech wypoerdala buritosy zrec!!!!!
  • 0



Inne z tagami: