Skocz do zawartości

Zdjęcie

Psycho-Pass: Mandatory Happiness

NISA 5pb. Mages Vita PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 25 października 2016 - 14:56

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
psycho-pass-mandatory-happiness-ps-vita-
 
http://nisamerica.co...es/psycho-pass/
 
Mandatory Happiness to visual novel, bazujące na popularnym anime Psycho-Pass. Akcja rozgrywa się przed finałem pierwszego sezonu i ludzie, którzy nie oglądali bajki niczego nie zrozumieją. No, prawie niczego. Tytuł zdecydowanie jest skierowany do już zaznajomionych z materią, bo nie tłumaczy czym jest Sybil, jak mierzy HUE, kim są ci dziwni ludzie z CID i dlaczego pracują na konkretnych stanowiskach. Całe to tło jest gdzieśtam muśnięte w zakładce "tips", ale lepiej nadrobić zaległości w formie wizualnej niż ścianami tekstu - dla świeżaków w temacie MH się nie nadaje. 
 
Fani anime za to dostają świeże side-story ze świetnym antagonistom i ciekawą parą nowych głównych bohaterów. Tę samą historię można prześledzić z dwóch różnych perspektyw - pani detektyw Nadeshiko Kugatachi albo enforcera Takuma Tsurugi. Akcja toczy się głównie z dala od Tokyo w Sado Marine City i przyjdzie wam rozwiązać m.in. zagadki skradzionego cyborga, uprowadzonej dziewczyny czy buntu uczniów. Bardzo przyjemne jak na ten gatunek jest brak jakiegokolwiek nacisku na romans i krótki czas potrzebny na prześledzenie całego wątku. Pierwszy bad ending miałem po ok. 4-5h, true ending to dodatkowa godzinka - skipuje się dialogi podobnie jak w Zero Escape.
 
Wyborów w trakcie jest zaledwie garstka, np. w wypadku Nadeshiko większość ogranicza się do decyzji o wzięciu bądź pominięciu leków wpływających na HUE. Ciężko więc coś spieprzyć, nie będziecie potrzebowali długaśnego guida czy pstrophies, żeby dojść do poprawnego zakończenia.
 
Mimo tego albo właśnie przez to Mandatory Happiness nie robi dobrego wrażenia jako visual novel. Do takiego Steins;Gate się w ogóle nie umywa. Puste plansze, mało animacji,szczątkowy soundtrack - budżetu toto nie miało, dużo bardziej wolałbym adaptację anime tej nowelki, bo sama treść jako spin-off bajki bardzo mi się podobałą. Myślcie o tym jak o 6-7 dodatkowych odcinkach w formie czytanki z malutką dozą interaktywności. Jeśli lubicie Psycho-Pass to nawet niskie walory produkcyjne Mandatory Happiness was nie odrzucą.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 14:42

  • 0

#2 Cola Napisany 28 października 2016 - 17:11

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Widziałem pierwszy epizod anime i średnio przypadła mi ta historia do gustu. Gierke zdecydowanie odpuszczam.


  • 0



Inne z tagami: