Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Banner Saga 3

Stoic Versus Evil

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 Stan Napisany 24 stycznia 2017 - 16:31

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:
6a1bc692432bae16883db414649c3dc9_origina
Na kickstarterze właśnie ruszyła zbiórka, tak wiec pozostaje tylko czekać. (i wpłacać :cf:
 
https://www.kickstar...c/banner-saga-3
 
Wstawiłem do multi, bo pewno jak poprzednie części wyjdzie też na konsole. A ja jeszcze dwójki nie ograłem. :(

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 15:07

  • 0

#2 xell Napisany 24 stycznia 2017 - 17:50

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Ja dwójki jeszcze nie kupiłem. Jak dozbierają do końca kampanii to kupię dwójkę w ramach wsparcia deweloperów, bo będzie pewność, że dokończą opowieść. Jak nie to oleję.
  • 0

#3 Godot Napisany 24 stycznia 2017 - 20:40

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dobre te giereczki? Czaić się na promocję na iOS?
  • 0

#4 Stan Napisany 24 stycznia 2017 - 20:53

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Jedynka bardzo dobra nawet. Dwójka recki ma podobne jak pierwsza. 


  • 0

#5 Danteusz Napisany 24 stycznia 2017 - 20:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Ja dwójki jeszcze nie kupiłem. Jak dozbierają do końca kampanii to kupię dwójkę w ramach wsparcia deweloperów, bo będzie pewność, że dokończą opowieść. Jak nie to oleję.

Na bank dozbierają
  • 0

#6 Kaxi Napisany 24 stycznia 2017 - 21:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

też jeszcze nie kupiłem BS2


  • 0

#7 xell Napisany 25 stycznia 2017 - 20:50

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Na bank dozbierają

Po pierwszej godzinie to nie było zbyt pewne :hmmm:
  • 0

#8 Danteusz Napisany 25 stycznia 2017 - 23:12

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Po czterech już było. Ogólnie nie lubię kiedy uznane marki szukają wsparcia na Kickstarterze, wtedy są to preordery, a nie zbiórka na świeży pomysł który inaczej by nie powstał.
  • 0

#9 Stan Napisany 25 stycznia 2017 - 23:39

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Stoic to już uznana marka? 


  • 0

#10 Danteusz Napisany 26 stycznia 2017 - 11:58

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Banner Saga tak
  • 0

#11 Stan Napisany 26 stycznia 2017 - 12:07

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Uznana, ale w wąskim gronie, to jest zbyt niszowy tytuł aby mu wyrzucać zbiórkę na portalu crowdfundingowym imo. 


  • 0

#12 Kaxi Napisany 26 stycznia 2017 - 12:10

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Nie zmienia to faktu, że to nieco wypaczenie idei KS. Chyba że BS2 sprzedała się tak źle, że KS to jedyna nadzieja na trójkę.


  • 0

#13 Tawotnica Napisany 26 stycznia 2017 - 12:26

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

od kiedy to ideą KS jest zbieranie pieniędzy tylko na "nieuznane" marki/nazwiska?

 

Niezależnie od tego jak znany jest już twórca Kickstarter to świetny sposób, żeby zaangażować w tworzenie gry społeczność, utrzymywać stały kontakt z fanami i tym samym dbać o rozgłos. Banner Saga 2 nie miała KSa i myślę, że m.in. przez to przeszła bez echa, stąd twórcy zdecydowali się wrócić do crowdfundingu. 


  • 0

#14 xell Napisany 26 stycznia 2017 - 16:43

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Po czterech już było. Ogólnie nie lubię kiedy uznane marki szukają wsparcia na Kickstarterze, wtedy są to preordery, a nie zbiórka na świeży pomysł który inaczej by nie powstał.

Coś mam wrażenie, że jakby kickstarter nazywał się crowdfunder.com to by było mniej tego typu dyskusji. Twórcy powiedzieli, że dwójka sprzedała się poniżej ich oczekiwań i nie mają pieniędzy na zrobienie pełnoprawnej trójki z własnej kieszeni. Konsekwencją niskiej sprzedaży może być jedna z tych opcji:
-odpuszczenie kontynuowania pracy nad serią, bo nie ma racji bytu ze względu na małą grupę docelową. Tylko że taki argument zabija też prawie każdą formę ekspresji i kreatywności ludzkiej, bo większość sztuki jest konsumowana przez niewielką ilość ludzi.
-poszukanie wydawcy/inwestorów. Problem taki, że wydawca będie naciskał na maksymalizację sprzedaży i zysków nie tylko poprzez lepszy marketing, ale też próbę wpłynięcia na dizajn gry, co niekoniecznie jest pożądane przez twórców i dotychczasowych fanów
-poproszenie tej niewielkiej grupy fanów, jaką udało się zgromadzić o wyłożenie pieniędzy na powstanie produkcji. Forma finansowania znana od tysiącleci jako mecenat i co właśnie ma miejsce tutaj.

I nie rozumiem, jaką szkodę platformie kickstarter wyrządza wystawienie tego projektu. Pojawieniu się znanych nazwisk bądź marek (Double Fine, Shenmue, Obsidian, Iga itp.) zawsze towarzyszył zwiększony ruch na stronie i większa ilość pieniędzy płynąca również do nieznanych i mniejszych projektów. IMO kickstarter powinien blokować kampanie wyciągające kasę po raz drugi na ten sam projekt albo projekty osób mające historię spartaczenia lub zwykłego przywłaszczenia pieniędzy z KS w przeszłości (np. Inafune lub Jeremy Soule). Banner Saga miała swoje kontrowersje np. tę giereczkę F2P, ale summa summarw wywiązali się z obietnic w rzetelny sposób i po ukończonej grze widać było, że władowali w nią mnóstwo pasji i wysiłku.

 

edyta: poprawka błędu ortograficznego


Ten post był edytowany przez xell dnia: 03 lutego 2017 - 12:48

  • 1

#15 Spuczan Napisany 03 lutego 2017 - 10:07

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 055 Postów:

Ufundowane.


  • 0



Inne z tagami: