Skocz do zawartości

Zdjęcie

WiiU oficjalnie martwe... wspominamy!


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 01 lutego 2017 - 18:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nintendo oficjalnie zakończyło produkcję, więc WiiU staje się najgorzej sprzedawalną stacjonarką w historii firmy.

http://nintendotoday...fficially-dead/

Prezentacja WiiU była jednym z największych fuck-upów w historii branży. Jestem graczem od dwóch dziesiątek lat, a kompletnie nie wiedziałem o co chodzi. Potem było już tylko gorzej. W przekroju całego swojego życia konsola nie dostała pełnoprawnego Mariana, nie dostała Metroida, żadnych ciekawych gier od 3rd party devów, a jedyna nowa Zelda wychodzi już po śmierci sprzętu. Do tego granie na padlecie jest średnio wygodne i ogólnie jest średnim pomysłem. Czy WiiU to totalna porażka? I tak i nie. To wszystko co pisałem to, oczywiście, ogromny minus, ale WiiU ma jeszcze jedną twarz. Jest Mekką dla wielbicieli Nintendo. Dzięki wstecznej kompatybilności i Virtual Console można na WiiU pograć w zasadzie we wszystkie najlepsze gry od Big N. Od NESowych klasyków poprzez SNESa i N64 aż do DSa i Wii. Padlet genialnie sprawdza się do ogrywania takich sztosów jak Super Metroid, czy Super Mario 64. Dzięki VC Wii możemy za grosze kupić takie arcygenialne gierki jak Metroid Prime Trilogy czy Skyward Sword, które kosztują krocie w pudle. Na WiiU zagramy we wszystkie Zeldy, wszystkie Metroidy, prawie wszystkie trójwymiarowe Mariany, Donkey Kongi i całą inną masę nintendowych klasyków. Dzięki temu wszystkiemu WiiU u mnie zostaje. I podejrzewam, że dzięki temu konsola będzie po śmierci przeżywać drugie życie.

Ten post był edytowany przez Greg dnia: 01 lutego 2017 - 18:33

  • 0

#2 Shinigami Napisany 01 lutego 2017 - 18:35

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:

żadnych ciekawych gier od 3rd party devów

 

Kłamczuszek. Bayonetta 2. Średnia 91,38, więc wpisuje się w skalę ciekawych według ciebie gier.


  • 1

#3 Godot Napisany 01 lutego 2017 - 18:37

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ah tak, Bayo. I jeszcze Xenoblade Chronicles X też by się łapał
  • 0

#4 BeSOS Napisany 01 lutego 2017 - 18:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
I LEGO City Stories (podobno)

A to że konsola była gównem świadczy to że jej nie kupiłem.
  • 0

#5 burnstein Napisany 01 lutego 2017 - 18:56

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

WiiU? Nie pamiętam, żeby coś takiego istniało :hmmm:


  • 0

#6 lukaszSA Napisany 01 lutego 2017 - 22:14

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Xeno to nie jest 3rd party


  • 0

#7 Godot Napisany 01 lutego 2017 - 22:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Właśnie przeczytałem, że można zagrać sobie normalnie na padlecie w tego Xenoblade. Dam gierce szansę i kupię
  • 0

#8 Cola Napisany 01 lutego 2017 - 22:54

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Miałem i grałem w Mario Kart 8 i to by było na tyle. Po niecałym roku zamieniłem się z bratem na PS3, na której cisne po dziś dzień.


  • 0

#9 Tawotnica Napisany 01 lutego 2017 - 23:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:

Ja będę dobrze wspominał WiiU. Zanim się rozkręciło PS4 była to docelowa platforma na japońszczyznę pierwszego sortu: Bayonetta 2, Xenoblade Chornicles X, Tokyo Mirage Sessions #FE to rok w rok najjaśniejsze punkty tej konsoli. Dopiero teraz zaczynają się pojawiać te wszystkie Finale, Persony, Niery i Yakuzy na stacjonarkach. Pre FFXV jedyną możliwością zagrania w solidnego jRPGa na stacjonarce było WiiU właśnie. Podobnie było ze wsteczną kompatybilnością zanim MS się ogarnął. House of the Dead, WarioWare czy Wii Sports Resort często gościły w czytniku na imprezach.  

 

Grą, która definiuje tę generację jest zdecydowanie Splatoon - nowe IP w gatunku w którym Nintendo nigdy nie istniało ze świetnym sterowaniem żyroskopowym. 

 

Do tego szereg mniejszych i większych platformówek: DKCR Tropical Freeze, Kirby Rainbow Paintbrush albo Captain Toad. Output 1st party poza paroma wtopami jak Star Fox Zero czy Game & Wario stał na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze Mario Kart, najlepszy Smash Bros., niesłusznie hejtowany Mario 3D. Dla fana Nintendo skrabnica miodu. 

 

Mam na półce sporo magicznych wspomnień:

 

I1EXcPz.jpg

 

Pierwszy lot mechem w XCX, błoga frustracja podczas masterowania DKCTF, dwuekranowe szaleństwo jakim było Wonderful 101, bombastyczne DLC do Mario Kart 8 i czas jak wszyscy (dosłownie wszyscy) grali Linkiem, adapter do kontrolerów GCN w Smashu, memy z Miiverse (why cant metroid crawl, koleś od wody) czy nawet chropowaty launch z zatrważającym ZombiU. 

 

Gorzej z contentem cyfrowym. W porównaniu do 3DSowego eShopu oferta na WiiU jest żałosna. Poza paroma grami na VC z Earthbound na czele i nie robiącym już wrażenia Pullblox World jest zaledwie garstka tytułów godnych uwagi. 

 

Dobre patenty na padlet pojawiły się za późno (vide Mario Maker), a przebrzydle długie posuchy rozwadniają w miarę pozytywne wrażenie jakie biblioteka gier może sprawiać wyrwana z kontekstu. Całkowicie osłabiała konsolkę polityka wydawnicza z bliźniaczymi tytułami na 3DSa (Smash, Hyrule Warriors, Mario 3D, DKCR, NSMB, Yoshi etc.) i brak bardziej niszowych serii od N, których Wii miało w zatrzęsienie. 

 

Sam koncept dwuekranowego grania a la stacjonarny DS mnie po dziś dzień przekonuje, podobnie jak jestem mega fanem off-screen play, szkoda że nie było to lepiej zrealizowane. Bardziej się jarałem premierą WiiU 5 lat temu niż premierą Switcha dzisiaj.  


  • 9

#10 funditto Napisany 02 lutego 2017 - 00:15

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Co do większości tego co napisał Tawot się zgadzam, ale najlepszy Smash ?!?
  • 0

#11 mic Napisany 02 lutego 2017 - 12:02

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Jak dla mnie konsola ze zmarnowanym potencjałem. Należę do tej grupy, która nie przepada za padletem - jednak należy tutaj zaznaczyć że pro controller obsługuje zdecydowana większość gier i tak bym właśnie polecał je ogrywać ! Zaś padlet tak jak było wspominane wcześniej niech sobie zostanie do staroci z VC oraz tych kilku gier które go wymagają w czasie rozgrywki. Osobiście żałuję, że Ninentdo nie porzuciło padleta tak jak swego czasu MS porzucił kinecta - konsola by mogła być realnie tańsza i może historia by się potoczyła zupełnie inaczej ? Tego już się nie dowiemy...


  • 1

#12 BeSOS Napisany 02 lutego 2017 - 13:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Smash to największe gówno jakie wydaje N cyklicznie imo i nie rozumiem fenomenu tego crapa.
  • 1

#13 Godot Napisany 02 lutego 2017 - 13:53

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jedyn, ah Jedyn :zakochany:
  • 0

#14 burnstein Napisany 02 lutego 2017 - 13:56

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

Smash to największe gówno jakie wydaje N cyklicznie imo i nie rozumiem fenomenu tego crapa.

Mówisz, że wolisz Animal Crossing?


  • 0

#15 Kaxi Napisany 02 lutego 2017 - 15:10

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

Jedyn to największe gówno jakie wydaje NikogoForum cyklicznie imo i nie rozumiem fenomenu tego człowieka.


  • 0

#16 Schrodinger Napisany 02 lutego 2017 - 15:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 986 Postów:

Jedyn to największe gówno jakie wydaje NikogoForum cyklicznie imo i nie rozumiem fenomenu tego człowieka.

 

A instrukcja do Dying Light była kurwa słaba! 


  • 0

#17 cybercotlet Napisany 02 lutego 2017 - 15:47

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

 

Smash to największe gówno jakie wydaje N cyklicznie imo i nie rozumiem fenomenu tego crapa.

Mówisz, że wolisz Animal Crossing?

 

 

Animal Crossing to ty szanuj!
 


  • 0

#18 burnstein Napisany 02 lutego 2017 - 16:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

 

 

Smash to największe gówno jakie wydaje N cyklicznie imo i nie rozumiem fenomenu tego crapa.

Mówisz, że wolisz Animal Crossing?

 

 

Animal Crossing to ty szanuj!
 

 

5165573.jpg


  • 1

#19 Tawotnica Napisany 02 lutego 2017 - 19:27

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:

Nie macie kolegów i nie doceniacie zajebistości 8-player-smash. Najlepsza (zaraz za Bombermanem!) gra do kanapowego vs.

 

Jeszcze jedna rzecz a propos WiiU mi się przypomniała: ZAOKRĄGLONE BRZEGI PŁYT! Pamiętam jak dotykałem krawędzie NSMBU (grę miałem w ogóle dzień przed premierą i przed konsolą :olo:) i myślałem sobie "co za next gen!" :yao: 

 

 

 

 


  • 0

#20 funditto Napisany 02 lutego 2017 - 22:14

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
W sumie grywam max w 4 osoby, dlatego
Melee >> U
  • 0

#21 Godot Napisany 29 lipca 2017 - 19:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A u mnie WiiU będzie teraz przeżywać drugą młodość. Przekonałem się do padleta i to na nim będę ogrywał Zeldę, chociaż niedawno to hejtowałem. Ponadto mam ochotę na inne Nintendowe giereczki ^_^
  • 0

#22 bartezoo Napisany 31 lipca 2017 - 13:53

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Smash? Świetna seria, oby przeportowali na Switcha.
  • 0

#23 Pawlik Napisany 31 lipca 2017 - 15:23

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
A co Cię przekonało do padleta? Wyprane kolory, słaba bateria, wielkość klocka, czy średnia wygoda? Bo ja lubię WiiU ze względu na gry, ale jak tylko mogłem to grałem na tv i jeżeli była możliwość to starałem sie nie patrzeć na ekran w rękach. Padlet to najgorsze co przytrafiło się tej konsolce.

Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 31 lipca 2017 - 15:23

  • 0

#24 BeSOS Napisany 31 lipca 2017 - 15:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To że tak bardzo chce Switcha a nie wypada kupić więc zadowala się tym co ma :hihi:
  • 0

#25 bartezoo Napisany 31 lipca 2017 - 16:01

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Racjonalizacja lvl hard.
  • 0

#26 Godot Napisany 31 lipca 2017 - 18:18

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Serio nie podobają Ci się kolory na padlecie? Mi pasują. Ale jak ogólnie nie lubię jaskrawego obrazu a'la telewizory lcd. Co do wygody to jest, jeżeli chodzi o handheldowe granie to zdecydowanie najwygodniesza opcja. Aczkolwiek gdyby Switch bibliotekę WiiU grałbym na Switchu. Ale nie kupię Switcha tylko dlatego, że jest. Gry, nie ma gier
  • 0

#27 Tawotnica Napisany 29 sierpnia 2017 - 06:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:

Miiverse zamykają 08.11.! :cry:

 

gPJR0Fe.jpg

 

Never forget!


  • 0

#28 lukaszSA Napisany 29 sierpnia 2017 - 07:13

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

:cry: 

 

nE4tkRQ.jpg


  • 2

#29 Marbel Napisany 01 listopada 2017 - 15:36

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Miiverse zamykają 08.11.! :cry:

gPJR0Fe.jpg

Never forget!

Jaki to będzie miało skutek dla użytkowników WiiU? Chłopki nie będą już biegać na tv jak będę w dashu?
  • 0

#30 lukaszSA Napisany 01 listopada 2017 - 17:23

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Będą nonamy biegać wokół ikonek systemowych.


  • 0