Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forza Horizon 4

Playground Games Microsoft Studios XSX XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
385 odpowiedzi na ten temat

#181 Zawiej77 Napisany 06 października 2018 - 09:19

Zawiej77

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Protip dla tych, co męczą się ze zbijaniem tablic, bo jest kilka takich niemożliwych. Trzeba cisnąć "znaki ostrzegawcze". Po kilku udanych skokach, na mapie pojawią się rampy przy najtrudniejszych tablicach. Nie ma za co  :sir:


  • 3

#182 Tawotnica Napisany 06 października 2018 - 09:40

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:
Dobrze wiedzieć, bo jeszcze się nie zabierałem poważnie za danger signs, tylko tak z doskoku.

Wczoraj orałem do 3 nad ranem i Horizon jak to Horizon - przerażająco wciągająca gra. Konstrukcja rozgrywki jednak lepiej mi w trójce leżała. Jakoś bardziej organicznie się rozbudowywało poszczególne miejscówki festiwalu, fanem pór roku raczej już nie zostanę, a imo UK nie ma startu do różnorodności Australii.
  • 1

#183 bartezoo Napisany 06 października 2018 - 15:48

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Ja wczoraj do 2 siedziałem z ziomkami, ta gra pokazuje pazur w online dopiero. Forzatlony Live, konwój, tygodniowe zadania, wyścigi co-op i pvp :uff: Jest tyle do roboty, że będę jeszcze pewnie do premiery Horizon 5 coś tam pykał.

Jest kilka minusów:

-stacje radiowe są biedniejsze niż w FH 3
-pop up w Edynburgu na budynkach jest czasem okropny
-Driveatary jeżdzą za dobrze, są 'nieludzkie'
-brak jako takich mistrzostw, które się wygrywało teraz wystarczy do pchnięcia postępu w grze po prostu jezdzić wyścigi i je zaliczać, nie ma potrzeby nawet wygrywania to trochę przesada

Ale gra się tak, że jak siadłem o 20 to dopiero padająca bateria w eneloopach mnie odciągneła od gierki, coś pięknego.
  • 1

#184 Tawotnica Napisany 06 października 2018 - 18:49

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:

Jest kilka minusów:


100% co-sign, ale z drugiej strony jest też parę fajnych usprawnień:

- przy speed zone nadjeżdżające samochody stają się 'duchami' i można przez nie przejeżdżać. Dużo przyjemniej się to teraz maksuje. Nie przypominam sobie, żeby tak było w poprzednich częściach.
- prawie każdy wyścig można dowolnym samochodem przejechać. Bezcenne ciężarówką się rozpychać w wyścigach ulicznych :yao:
- perki dla każdego wozu z osobna to jak dla mnie dobre rozwiązanie.
  • 0

#185 Daddy Napisany 06 października 2018 - 18:59

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 952 Postów:
Tw duchy w speed zone (nie było tego wcześniej) są spoko, ale perki dla wozów według mnie nie. Wolałem wydać 1-2 punkty w poprzednich częściach i mieć bonus np. za jakąś umiejętność obojętnie jaką furą jechałem, obecne rozwiązanie zniechęca do jeżdżenia różnymi furami, bo się „nie opłaca”.
  • 0

#186 Tawotnica Napisany 06 października 2018 - 19:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:
No właśnie trzeba się zastanowić chwilę zanim się wpakuje w jakiegoś szrota punkty.

Ja właściwie mógłbym już grę posyłać na aukcję, gdybym sprzedawał, bo właśnie ukończyłem ulubioną w serii czynność:

BwRCqJq.jpg

Zdjęcie TV oczywiście, bo nie pamiętam jak się na tym padle screeny robi, a poza tym nie mam golda :yao:
  • 0

#187 Spuczan Napisany 06 października 2018 - 19:57

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 083 Postów:

Już nie trzeba mieć golda. Wciskasz Xbox button->X(film)/Y(screen)->uploadujesz do OneDrive'a.


  • 2

#188 Tawotnica Napisany 07 października 2018 - 10:37

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:
Wiem, że to narzekanie na wysokim poziomie, ale czemu przerywniki wprowadzające jakikolwiek kontekst tego co robimy w FH muszą być zawsze na takim festyniarskim poziomie jak felgi Stana?

Najlepszy przykład: The Stunt Driver. Dobry pomysł, nieźle się zaczynało - kręcimy nowego 'bonda' i musimy dublować raz za głównego bohatera, raz za złego. Czemu nie pociągnąć tego w ciekawszy sposób, tylko na odwal się "aaa, ja nawet nie wiem już o czym to będzie, co my nagrywamy nikogo. Masz tu sobie poskacz trochę samochodem".

Seria i tak już przynajmniej 9/10 ma potencjał na bycie jeszcze lepszą.
  • 1

#189 bartezoo Napisany 07 października 2018 - 14:13

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Jeszcze odnośnie narzekania na brak wyzwania to dopiero sezonowe eventy i mistrzostwa wprowadzają tutaj jakieś skillowe wyścigi (żeby na przykład zaliczyc ma 3 gwiazdki trzeba wygrać z drivatarami na poziomie expert) wczoraj z kumplami cisnęliśmy ten co-op event (ten z lwem w Edynburgu) i dopiero za trzecim razem się udało (kwestia za słabych aut też się pojawiła, wysoce zalecane mieć najwyższy tuning w danej klasie)

Ogólnie mp w tej grze daje mi dużo radości, seamless multiplayer działa w porządku, zdarzają się błędy przy dołączaniu do konwoju ale jest fajniej niż FH3 z tym, że wczoraj koło 2 już nam serwerów nie przydzielało xD Spencer chyba chciał nas zmusić do wcześniejszego pójścia do łóżka.
  • 0

#190 funditto Napisany 08 października 2018 - 09:12

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Czy ktoś z Was ma DLC z Bondem ? Tam są tylko auta czy jakieś dodatkowe zadania również?
  • 0

#191 bartezoo Napisany 08 października 2018 - 09:23

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Czy ktoś z Was ma DLC z Bondem ? Tam są tylko auta czy jakieś dodatkowe zadania również?


Dodatkowym zadaniem dla Bondowych aut jest sezonowy wyścig.

Mimo "darmowej wersji" w Gamepassie gierka zalicza lepszy start niż trójka.

https://www.gamesind...e-series-so-far

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 08 października 2018 - 09:38

  • 0

#192 Tawotnica Napisany 08 października 2018 - 10:18

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:
to też jest rak. Jadę do znacznika z myślą, że sobie pojadę jakieś mistrzostwa a tu buła: 39.99PLN, bo tylko samochody z DLC działają. Mieliby chociaż tyle godności, żeby rzucić jakimś gratem albo chociaż lepiej oznaczyć to jako DLC-only, to bym się nie fatygował z dojazdem...

Z innej mańki: co trzeba zrobić, żeby poleciały creditsy? Zostały mi drifciki do zaliczenia i parę zadań dla laracer i już za bardzo nie mam co robić. Znaczy mogę maksować na ***, ale chciałem najpierw zostać królem Horizon czy coś w tym stylu. Grind do 100lvl? Coś mi tu nie gra, bo krótka się to FH4 wydaje, ale w poprzednie części nie nawalałem jak durny 35h w 4 dni.

No i wypisałbym się z tych sezonów, żeby nie czekać 5 dni na zimę, ale nie mam pojęcia jak to się robi.
  • 0

#193 Daddy Napisany 08 października 2018 - 10:21

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 952 Postów:

W poprzednich częściach po zaliczeniu 5 pokazówek leciały napisy, tu tak nie ma? Ja dopiero zrobiłem 2, więc nie wiem co jest po 5.


  • 0

#194 bartezoo Napisany 08 października 2018 - 10:27

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Tawot ale nie gadaj, u mnie napisy w FH 3 wpadły po 20h.

W poprzednich częściach po zaliczeniu 5 pokazówek leciały napisy, tu tak nie ma? Ja dopiero zrobiłem 2, więc nie wiem co jest po 5.


Nie.

Chyba trzeba skończyć wszystkie rozdziały Horizon Story

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 08 października 2018 - 10:27

  • 0

#195 Tawotnica Napisany 08 października 2018 - 10:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:
Nie gadam, nie pamiętam po prostu ile godzin mi zajęło story w FH3. Czwórka niedostatecznie pokazuje graczowi progres, przez co sprawia wrażenie mniej obszernej nawet jeśli tak w rzeczywistości jest inaczej.
  • 0

#196 Hellmans Napisany 08 października 2018 - 11:21

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Z tego co czytałem trzeba wygrindować 20lv w road racing (niebieskie eventy) i wtedy odblokowuje się The Goliath, czyli finałowy wyścig dookoła mapy. Strzelam też że trzeba mieć zaliczone te pomniejsze finały (Gauntlet, Colossus itd.).


  • 0

#197 vagrant3 Napisany 08 października 2018 - 12:14

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:
z lekkim poślizgiem, ale zacząłem wreszcie w sobotę grać. ciężko mi w to uwierzyć, ale ta gra jest jeszcze ładniejsza od poprzedniczki. nie chce mi się odpalać dla sprawdzenia na zwykłym one, ale na one x normalnie wypala gałki oczne - detale na samochodach, w ich wnętrzach, silnikach, widoki, oświetlenie, pogoda... cudo.

poza tym oczywiście nie sposób się od tej gry oderwać. wszystko co się zmieniło od fh3 raczej mi się podoba, a na kasę nie narzekam (bez vipa czy innych przepustek po pierwszym wieczorze z grą miałem 3 mln na koncie, 30 aut w garażu, 2 czy 3 domy).

wielka brytania to moim zdaniem strzał w 10. teren na pewno nie aż tak efektowny jak australia, ale wystarczająco piękny i zróżnicowany. póki co entuzjastycznie wszystko rozgrzebałem, ale powoli wprowadzam już skrupulatność w swoich poczynaniach w fh4. forzathon live dobrze działa i to na razie tyle co sprawdziłem z multi.

dobra gierka, pozdrawiam serdecznie
  • 1

#198 bartezoo Napisany 08 października 2018 - 12:31

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Nie gadam, nie pamiętam po prostu ile godzin mi zajęło story w FH3. Czwórka niedostatecznie pokazuje graczowi progres, przez co sprawia wrażenie mniej obszernej nawet jeśli tak w rzeczywistości jest inaczej.


No to mówie Ci, że Horizon 3 był krótszy :) bo tak jak pisał Dadi po skończeniu ostatniego Showcase eventu miałeś napisy. Chyba, że po Goliacie nie wpadają napisy to w takim razie ukończenie ostatniego showcase = przejscie gry to wtedy faktycznie jest szybko i krótko.


Zresztą nie wiem po co ci jakiś progres, takie ważne dla Ciebie jest "zaliczenie" gry? Ja tam się dobrze bawię po prostu jeżdżac, robiąc zadania, grając multiplayer - dla mnie to jest ważniejsze niż odhaczenie jakiegoś wirtualnego progresu. Sezonowe eventy są jak dla mnie strzałem w dziesiątkę.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 08 października 2018 - 12:33

  • 0

#199 Hellmans Napisany 08 października 2018 - 12:32

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Tawot ma napięty grafik, nie ma czasu grać dla przyjemności, trzeba śmieciowe jrpgi na 3dsa zaliczyć :cf:


  • 1

#200 bartezoo Napisany 08 października 2018 - 12:34

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Tawot ma napięty grafik, nie ma czasu grać dla przyjemności, trzeba śmieciowe jrpgi na 3dsa zaliczyć :cf:


No widziałem, że go nosi już po tym jak przejechał wszystkie ulice już chciał odkładać grę :reggie:
  • 0

#201 Tawotnica Napisany 08 października 2018 - 12:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:
Nie zaprzeczam. Mam mniejsze wyrzuty sumienia odstawiając gierkę po tym jak zobaczę creditsy ;) Hokuto no Ken już czeka w napędzie na swoją kolej.
  • 0

#202 Hellmans Napisany 08 października 2018 - 13:51

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Nareszcie można dobrać kolor rękawiczek do furki, najważniejsza zmiana <3

 

JVXdi6B.jpg


  • 8

#203 Schrodinger Napisany 08 października 2018 - 13:52

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

daje warna za podprogowe wszczynanie wojen konsolowych poza wojnami :cf: 


  • 0

#204 Tawotnica Napisany 08 października 2018 - 13:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 140 Postów:
ta rejestracja :yao:
  • 0

#205 Starh Napisany 08 października 2018 - 17:48

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Brak słów, magicy
https://youtu.be/jvJjZYWyyjg
  • 3

#206 Sylvan Wielki Napisany 09 października 2018 - 14:57

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 630 Postów:

Jesień trwa w najlepsze, a ja zdobyłem dodatkowe 4 poziomy (wyzwania związane z kultowymi grami wyścigowymi są przednie :jeee: ). Jakość detali i ogólna prezentacja zwala z nóg.

s4Kkado.jpg

OlNrbIc.jpg

q3AbShi.jpg

4gtfn3p.jpg

Aż ciężko uwierzyć, że to gra z otwartym światem, która hula na konsoli w cenie porządnego procesora.  :o Bawię się znakomicie i czekam na nadejście zimy #winteriscoming.


  • 2

#207 bartezoo Napisany 09 października 2018 - 15:04

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Im bliżej zimy tym więcej liści na drogach :bowdown:
  • 0

#208 Pawlik Napisany 09 października 2018 - 15:37

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

jak działa zmiana pór roku? Dopiero prolog zrobiłem, nastała jesień. Zdobędę określoną ilość punktów i przyjdzie zima?


  • 0

#209 bartezoo Napisany 09 października 2018 - 15:40

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

jak działa zmiana pór roku? Dopiero prolog zrobiłem, nastała jesień. Zdobędę określoną ilość punktów i przyjdzie zima?


Na początek tak. Potem jak już wbijesz zimę i zimowy showcase to będziesz miał zmianę pór cykliczną co tydzień na serwerach dla każdego pora roku będzie taka sama.

Ewentualnie można zmieniać blueprintem pogodę na dowolną ale tylko w obrębie eventu, nie wiem tylko jak ma się pogoda w trybie free roam solo bo nie gram odłączony od neta.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 09 października 2018 - 15:49

  • 0

#210 vagrant3 Napisany 09 października 2018 - 15:42

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:

jak działa zmiana pór roku? Dopiero prolog zrobiłem, nastała jesień. Zdobędę określoną ilość punktów i przyjdzie zima?

 

coś w tym stylu, w pierwszym cyklu pory roku zmieniają się po zaliczeniu kilku tam zawodów z mapki, generalnie dość szybko. później pg zmieniają pory roku co tydzień.
 


  • 0



Inne z tagami: