Skocz do zawartości

Zdjęcie

Google Stadia

Google streaming

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
155 odpowiedzi na ten temat

#61 Mauro Napisany 21 marca 2019 - 11:44

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

Lol. Przyzwyczaiłem się do 144 klatek więc te 60 wydaje się mało płynne.

 

Co w tym lolnego? 


  • 0

#62 BeSOS Napisany 21 marca 2019 - 11:46

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wiadomo że stadia nie jest kierowana do hardkorowcow. Ale nie trudno mi sobie wyobrazić np jak mój brat się tym jara (gra raz na ruski rok i nie chce mu się wydawać hajsu na konsole żeby się kurzyla). Takich osób jak on są dziesiątki, pewnie setki mln.
  • 0

#63 Starh Napisany 21 marca 2019 - 11:51

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Wiadomo że stadia nie jest kierowana do hardkorowcow. Ale nie trudno mi sobie wyobrazić np jak mój brat się tym jara (gra raz na ruski rok i nie chce mu się wydawać hajsu na konsole żeby się kurzyla). Takich osób jak on są dziesiątki, pewnie setki mln.

 

Dokładnie.

Google im pokaże "patrzcie nie musicie wydawać 400$ na konsole + dodatkowego hajsu na grę. Wystarczy mieć TV, monitorek czy laptopa" i ludzie to łykną. Takich wariatów kupujących OLEDY do grania lub TV LED 4K 10bit, czy najmocniejsze wersje konsol jest cóż mało.


  • 0

#64 BeSOS Napisany 21 marca 2019 - 11:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dlatego będzie ps5/X2 i swicz prosiak dla takich jak my. Wilk syty i owca cala.
  • 0

#65 xell Napisany 21 marca 2019 - 11:58

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Dlatego będzie ps5/X2 i swicz prosiak dla takich jak my. Wilk syty i owca cala.

Sony i MS oferują lub będą oferować w najbliższej przyszłości streamowanie gier. Więc google od razu będzie konkurować z firmami z ogromnym doświadczeniem w branży.

Jak dla mnie to jedyną nadzieją google jest to, czy zaoferują jakiś inny model biznesowy niż abonament, Google kontroluje coś w rodzaju 80-90% rynku reklam w internecie, więc może zaoferują jakąś darmową wersję usługi z reklamami?
  • 0

#66 Starh Napisany 21 marca 2019 - 12:06

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

 

Dlatego będzie ps5/X2 i swicz prosiak dla takich jak my. Wilk syty i owca cala.

Sony i MS oferują lub będą oferować w najbliższej przyszłości streamowanie gier. Więc google od razu będzie konkurować z firmami z ogromnym doświadczeniem w branży.

Jak dla mnie to jedyną nadzieją google jest to, czy zaoferują jakiś inny model biznesowy niż abonament, Google kontroluje coś w rodzaju 80-90% rynku reklam w internecie, więc może zaoferują jakąś darmową wersję usługi z reklamami?

 

Niektórzy developerzy już mówią, że będzie cena za godzinę grania :olo: I to nie tylko mówi o tym jakiś koleś z Polski na filimku tylko wielu innych devow na twitterze.


  • 0

#67 xell Napisany 21 marca 2019 - 12:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Niektórzy developerzy już mówią, że będzie cena za godzinę grania :olo: I to nie tylko mówi o tym jakiś koleś z Polski na filimku tylko wielu innych devow na twitterze.

Tylko cena za godzinę grania jest nie dla gracza, a to co google chce płacić developerom. Dla kontrastu, MS płaci twórcom całą sumę z góry za umieszczenie gry na Game Pass, ile osób będzie z tego później korzystać nie ma znaczenia.
  • 0

#68 nole Napisany 21 marca 2019 - 12:36

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

A jest w ogóle info co do rekomendowanego neta czy za wcześnie? Bo nie wydaje mi się żeby każuale mieli generalne jakiś wpasiony, a Netflix przecież śmiga ładnie nawet na badziewiastym. Przykładowo ten najtańszy pakiet z sygnałem SD (który do serialików dla większości styknie) pójdzie na- strzelam 2Mbs.


  • 0

#69 BeSOS Napisany 21 marca 2019 - 12:40

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wiadomo ilu uzytkownikow ma game pass?
  • 0

#70 Starh Napisany 21 marca 2019 - 12:42

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

A jest w ogóle info co do rekomendowanego neta czy za wcześnie? Bo nie wydaje mi się żeby każuale mieli generalne jakiś wpasiony, a Netflix przecież śmiga ładnie nawet na badziewiastym. Przykładowo ten najtańszy pakiet z sygnałem SD (który do serialików dla większości styknie) pójdzie na- strzelam 2Mbs.

 

1080p 30mbs

4k 60
 


  • 0

#71 Starh Napisany 21 marca 2019 - 12:42

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Wiadomo ilu uzytkownikow ma game pass?

 

Podejrzewam, że 50% posiadaczy xboxa ma. Czyli pewnie 20milionów.


  • 0

#72 funditto Napisany 21 marca 2019 - 12:47

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Ponoć Wallmart też chce stworzyć swoj serwis streamingowy i zaczął rozmowy z developerami. Szykuje się większa fragmentaryzacja rynku niż w branży VOD

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 21 marca 2019 - 12:47

  • 0

#73 Starh Napisany 21 marca 2019 - 12:47

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Ponoć Wallmart też chce stworzyć swoj serwis streamingowy i zaczął rozmowy z developerami. Szykuje się większa fragmentaryzacja rynku niż w branży VOD

 

k-r-a-c-h

 

:olo:


  • 0

#74 ACZ Napisany 21 marca 2019 - 13:28

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

W streamingu gier to na razie dominuje PS Now.

https://www.psu.com/...ame-pass-sales/

https://www.neogaf.c...gaming.1467785/

superdatastreamingq318-r471x.png


  • 0

#75 burnstein Napisany 21 marca 2019 - 13:40

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Oj Czysiu.


  • 0

#76 bartezoo Napisany 21 marca 2019 - 13:51

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Superdata :reggie: 


  • 0

#77 ACZ Napisany 21 marca 2019 - 13:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

A nie? Ja wiem, że to trochę inne dane, ale na polu streamingu gier to jest PS Now i długo długo nic, bo OnLive zdechło, serwis Geforce Now od Nvidii dopiero raczkuje, a Stadia jeszcze nie wystartowała.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 21 marca 2019 - 13:53

  • 0

#78 xell Napisany 21 marca 2019 - 14:06

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Ciekawe tylko skąd ta firma ma dane skoro żadna z MS/EA/Sony ich nie podaje. :hmmm:
  • 0

#79 lukaszSA Napisany 21 marca 2019 - 14:20

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Pomijając źródło danych, to przecież tylko Now jest streamingiem z tych wszystkich usług.

 

Polska mistrzem polski 


  • 0

#80 bartezoo Napisany 21 marca 2019 - 14:56

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

A nie? Ja wiem, że to trochę inne dane, ale na polu streamingu gier to jest PS Now i długo długo nic, bo OnLive zdechło, serwis Geforce Now od Nvidii dopiero raczkuje, a Stadia jeszcze nie wystartowała.

 

Onlive zostało kupione przez Sony.


  • 0

#81 ACZ Napisany 21 marca 2019 - 21:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

Wiem, wiem, ale po kupnie jeszcze przez bardzo krótki czas utrzymywali truchło przy życiu zanim wyłączyli.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 21 marca 2019 - 21:33

  • 0

#82 BeSOS Napisany 21 marca 2019 - 23:12

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A jak działa streaming w PS Now?
Bo pewnie że Stadia nie ma co się równać a jednak ludzie grają ..
  • 0

#83 ACZ Napisany 22 marca 2019 - 00:58

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

Tu jakiś mały test DF zrobiło w 2017 roku:

https://www.eurogame...rmance-analysed

 

  • Killzone Shadowfall (30 fps lock) Lokalnie: 110 ms
  • Killzone Shadowfall (30 fps lock) Ethernet: 174 ms
  • Killzone Shadowfall (30 fps lock) WiFi: 185 ms
  • Killzone Shadowfall Lokalnie: 108 ms
  • Killzone Shadowfall Ethernet: 170 ms
  • Killzone Shadowfall WiFi: 180 ms
  • Ultra Street Fighter 4 Lokalnie: 58 ms
  • Ultra Street Fighter 4 Ethernet: 126 ms
  • Ultra Street Fighter 4 WiFi: 128 ms
  • Super Stardust Ultra Lokalnie: 38 ms
  • Super Stardust Ultra Ethernet: 118 ms
  • Super Stardust Ultra WiFi: 120 ms
  • Heavy Rain Lokalnie: 110 ms
  • Heavy Rain Ethernet: 172 ms
  • Heavy Rain WiFi: 188 ms

  • 1

#84 Danteusz Napisany 22 marca 2019 - 17:39

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Może to złe porównanie bo co innego oglądanie statycznego zapisanego już obrazu a co innego w grę streamowaną przez miliony osób, ale jednak Netflix sobie jakoś poradził z tym, żeby można było oglądać bez zacięć materiał w 4K streamując.

Netflix może sobie przygotować bufor, więc jeśli pojawią się nawet kilkusekundowe opóźnienia i zamulenia sieci w czasie oglądania to widz tego nie odczuje. W przypadku giereczek jak osoba naciśnie przycisk to oczekuje reakcji 150ms, beż żadnych gubionych klatek, zjazdów rozdzielczości do 240p, obracającego się kółeczka buforowania itp. Zupełnie inny stopień wyzwania technologicznego.
Netflix ma łatwiejszy problem do rozwiązania, ale ich player to ścisła czołówka branży, robią kilka rzeczy które Google może skopiować. Przykładowo pobierają wideo jednocześnie z trzech połączeń sieciowych naraz, zapełniając łącze na tyle ile router pozwala. Dzięki temu są w stanie prawie całkowicie wyeliminować drobne przycinki które widać u konkurencji
  • 0

#85 Tawotnica Napisany 04 czerwca 2019 - 08:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
ogłaszanie rzeczy na e3 jest tak bardzo 2010. Google zaprasza na StadiaDirectConnect pojutrze:


  • 0

#86 lukaszSA Napisany 04 czerwca 2019 - 08:52

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Ciekawe czy stream znowu będzie się zacinał


  • 1

#87 ACZ Napisany 06 czerwca 2019 - 17:59

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

https://www.gry-onli...a-start/z41c3e8
 

Platforma Stadia wystartuje w listopadzie, a początkowo będzie dostępna w czternastu krajach. Prawdopodobnie na ich liście nie znajdzie się Polska.

Podobnie jak inne serwisy streamingowe, platforma Stadia będzie dostępna w ramach miesięcznych subskrypcji. Najdroższa z nich, czyli Stadia Pro, będzie kosztować 11,99 dolara kanadyjskiego (w przeliczeniu około 34 złote), a pozwoli na zabawę w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Co ciekawe, wśród produkcji dostępnych w jej ramach znajdziemy wyłącznie „starsze” pozycje – nowsze tytuły trzeba będzie natomiast nabyć osobno. Poza tym w 2020 roku ma się pojawić całkowicie darmowy wariant, który umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 1080p. Nie znajdziemy w nim jednak żadnej gry z oferty Stadia Pro. Warto jeszcze odnotować, że od dzisiaj chętni będą mogli nabyć tak zwaną „edycję założycielską” Stadia. Zestaw wyceniony na 169 dolarów kanadyjskich (w przeliczeniu około 480 złotych) ma zawierać kontroler, Chromecasta Ultra, trzymiesięczną subskrypcję oraz dostęp do gry Destiny 2.
 
Stadia ma wymagać do działania łącza pozwalającego minimum na pobieranie danych z prędkością 10 Mb/s i wysyłanie z prędkością 1 Mb/s; jeśli jednak chcielibyście zagrać w rozdzielczości 4K, musicie zaopatrzyć się w łącze umożliwiające pobór danych z prędkością 35 Mb/s.

Co ciekawe, początkowo do zabawy konieczny będzie Chromecast (gadżet, który po podłączeniu do telewizora lub monitora pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku z innego sprzętu); możliwość korzystania z dobrodziejstw Stadii na każdym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę Google Chrome ma się pojawić w 2020 roku.
W dniu premiery Google Stadia będzie można zagrać w trzydzieści jeden gier. Oprócz wyżej wspomnianego Destiny 2, ich lista będzie zawierać między innymi następujące pozycje: Assassin’s Creed Odyssey, Tom Clancy’s The Division 2, Doom, Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider oraz Shadow of the Tomb Raider. Wśród produkcji zmierzających na tę platformę należy wymienić również zapowiedzianą dzisiaj grę Darksiders Genesis.
 


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 06 czerwca 2019 - 18:01

  • 0

#88 lukaszSA Napisany 06 czerwca 2019 - 18:09

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Nie no. Zajebiście
  • 0

#89 Kaxi Napisany 06 czerwca 2019 - 18:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Streaming i konkurujące platformy jak Netflix i HBO Go to najbliższa przyszłość branży, ale ta Stadia to na razie nic ciekawego, trochę falstart. Z tym, że musieli być pierwsi bo nie mają ugruntowanej pozycji i katalogu marek i starszych gier.


  • 0

#90 BeSOS Napisany 06 czerwca 2019 - 20:38

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

CZyli juz wiemy ze zdechnie za pol oku.

Next.


  • 0