Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elden Ring

GOTY 2022 From Software Bandai Namco XSX XONE PS5 PS4 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1309 odpowiedzi na ten temat

#361 burnstein Napisany 25 lutego 2022 - 11:06

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 142 Postów:

Ponoć płynnościowo wersja z PS4 odpalona na PS5 działa lepiej niż ta natywna PS5. XSX ma ten sam problem z dropami, który maskuje vrr jak ktoś ma odpowiednie TV.


  • 0

#362 Schrodinger Napisany 25 lutego 2022 - 11:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:

a nie wyszedł jakiś nowy patch wczoraj na te dropy? coś czytałem na eurogamerze ale nie doczytałem czy oni mówili o day one czy jakimś nowym


  • 0

#363 Nyjacz Napisany 25 lutego 2022 - 13:11

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 032 Postów:

Sprawdziłem po apgrejdzie do PS5 i zostaję przy wersji PS4. Jest absolutnie sztywniutkie 60 klatek, a w tej wersji normalnie czuję lekkie dropy co chwilę. Nie są jakieś uciążliwe, a na pewno nie dla większości ludzi, ale wolę płynność absolutną, a grafika mnie nie obchodzi, dobrze bawię się przy Zeldzie i boomer shooterach.


  • 0

#364 logan Napisany 25 lutego 2022 - 13:20

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:

https://en.bandainam...sues-elden-ring

 

 

About the phenomenon of game data that does not save correctly in the PlayStation 5 version

If the PS5 console is unexpectedly turned off while playing a game or in rest mode, saved data may not be saved correctly.
We are aware of the cause of this issue and are working on a patch to correct it, but until the patch is released, please save your game manually by exiting the game regularly.
Game data will be saved correctly if you quit the game by opening the system menu using the OPTION button and selecting "Quit Game.”
 

 

 

 


  • 1

#365 Nyjacz Napisany 25 lutego 2022 - 13:25

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 032 Postów:

To u mnie norma. Po prostu te wszystkie udogodnienia (automatyczne zapisy, quick resume, rest mode) bywają zawodne, a ja nie chcę tracić progresu po przejściu trudnego fragmentu itp.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 25 lutego 2022 - 13:25

  • 0

#366 Woroq Napisany 25 lutego 2022 - 15:46

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 797 Postów:
Mam już solidne 8 godzin i żadnego trofeum:Olo:
Sprawdziłem, prawie każdy trofik ma tylko 0,1%. Myślałem, że coś się skaszanilo, ale tak to jest ułożone. Chyba :olo:

Cisnę południe, pięknie, niedźwiedzie :banderas: jeszcze przez tydzień nie wejdę do zamku;)
  • 0

#367 Rudolf Napisany 25 lutego 2022 - 15:55

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 745 Postów:
Ja mam z 2-3h i włócznię +7 :olo: Zszedłem z sugerowanej trasy i w wąwozie znalazłem mini dungeon z pewnym znanym i lubianym znajomym jako bossem i dropło. Boss przy bramie w zamku i tak mnie na razie gniecie, póki co tylko połowa pasku mu została.

Swoją drogą jak kogoś kiedyś irytowało to, że po zgonie trzeba do szefa dylać przez pół planszy tak tu to jest kwestia sekund, bo albo obóz przed bossem albo zaraz obok skrótu do niego.

Nie bawię się w opinie, na to jeszcze za wcześnie. Powiem jedynie, że

comment_6hGdiVQjAN5HwAmP9z9ntTMY47RkpEv2

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 25 lutego 2022 - 15:56

  • 4

#368 Cudak Napisany 25 lutego 2022 - 16:15

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 982 Postów:

Za mną na razie 3 dungeony i na razie się krzątam po Limgrave, trochę boję się zejść tam gdzie będzie smok. :olo: No i te summony, a płakali, że trybu easy nie będzie. xD


  • 0

#369 Woroq Napisany 25 lutego 2022 - 16:43

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 797 Postów:
Troll przy pierwszej bramie do zamku już się nie blokuje, trzeba go pokonać prawilnie :.) Smok też trochę trudniejszy niż w becie, cudowny boss.
Zmieniłem w końcu broń na wielki rapier, cuda na razie są nieprzydatne.
  • 0

#370 Cudak Napisany 25 lutego 2022 - 19:10

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 982 Postów:


  • 1

#371 Schrodinger Napisany 25 lutego 2022 - 19:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:
Gwałcą mnie, chyba miałem iść do następnych punktów ale zahaczyłem jaskinie z wilkami i No bossa muszę jebac

A gram tym typkiem z dwoma mieczami, może trzeba było w magię iść ????
  • 1

#372 gruby Napisany 25 lutego 2022 - 20:44

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Jakieś nudne to. Liczyłem na bonera a nudzę się okrutnie.
  • 1

#373 Woroq Napisany 25 lutego 2022 - 20:49

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 797 Postów:
Moja walka ze smokiem miała być raczej testem nowej broni, Smok jednak padł, choć nie bez problemów. Było epicko :banderas:
Spoiler

Wracam do lasu polować na niedźwiedzia :)
  • 1

#374 Cudak Napisany 25 lutego 2022 - 21:21

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 982 Postów:

Ale się świetnie bawię moi drodzy. Zacząłem bezpiecznie włóczęgą, choć obiecałem sobie przed premierą, że wezmę jakiś magiczny build bo prezentowała się magia świetnie, no ale wyszło jak wyszło. Kilka godzin na liczniku i w sumie się szwędam, sprawia mi to niezłą frajdę, dziś trochę jednak za daleko na wschód zabrnąłem i trafiłem do tak creepy lokacji, że szybko uciekłem z powrotem. :olo: Ale udało mi się przypadkowo odblokować hub ER i fajna miejscówka - w której o dziwo można w pewnym miejscu zmienić wygląd i imię swojej postaci, jakby ktoś potrzebował. :tak:

 

Na razie biegam sobie z jakimś wielkim mieczem, ale trochę cisnę w zręczność, żeby potestować podwójną włócznię, bo jednak wolę walczyć szybciej. Zrobiłem chyba z 5 pomniejszych dungeonów i ci bossowie tam raczej łatwi, ale już przymierzam się do tych lądowych bydlaków. Muszę też przyznać, że przeraża mnie wielkość tego świata, tak pozytywnie, totalnie nie miałem takiego wajbu przygody od czasów Breath of the Wild, ale no tam klimat zdecydowanie luźniejszy, tutaj mam spore soulsowe napięcie cały czas. W takim tempie jak teraz to czuję, że długo mi się zejdzie, ale chyba już jestem gotów przyśpieszyć i brać się za kilku większych parobków. :cf:

 

No i trochę mi się odpala momentami fomo, niektóre wejścia są nieźle poukrywane, a nie chcę przypadkiem ominąć jakiegoś itemka, który będzie game changerem. :olo:


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 25 lutego 2022 - 21:26

  • 2

#375 Cudak Napisany 26 lutego 2022 - 00:44

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 982 Postów:

Aleeee trafiłem na sekrecik :bowdown:

 

Spoiler

 

KOLEJNY OPAD SZCZENY

 

Spoiler odnośnie lokacji Las Mgieł.

 

Spoiler


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 26 lutego 2022 - 01:25

  • 1

#376 Hellmans Napisany 26 lutego 2022 - 01:39

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Pograłem 5 godzin. Nahajpowałem się i mam za swoje - niestety Bloodborne to to nie jest :( Jakieś to takie powolne wszystko. Mapka duża, ale bez tego efektu wow z BB, jak się wszystko zazębiało i miało się wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu. Grafika też nie urywa, tu lowresik postraszy, tu coś szarpnie, loadingi to powinny być natychmiastowe, a nie są. Pewnie i tak zleci ze 100h, ale pierwsze wrażenie mocno meh i nie wiem za co te dychy się sypią.

 

Podsumowując: Diablo 2 lepsze.

 

9NirVpZ.png

 


  • 2

#377 ACZ Napisany 26 lutego 2022 - 01:58

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 199 Postów:

 

Podsumowując: Diablo 2 lepsze.

 


  • 1

#378 Starh Napisany 26 lutego 2022 - 08:59

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Pograłem 5 godzin. Nahajpowałem się i mam za swoje - niestety Bloodborne to to nie jest :( Jakieś to takie powolne wszystko. Mapka duża, ale bez tego efektu wow z BB, jak się wszystko zazębiało i miało się wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu. Grafika też nie urywa, tu lowresik postraszy, tu coś szarpnie, loadingi to powinny być natychmiastowe, a nie są. Pewnie i tak zleci ze 100h, ale pierwsze wrażenie mocno meh i nie wiem za co te dychy się sypią.

Podsumowując: Diablo 2 lepsze.

9NirVpZ.png

Głos rozsądku
  • 0

#379 Spuczan Napisany 26 lutego 2022 - 09:16

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 072 Postów:

Wezmę za stufkę odezwij się.


  • 0

#380 Cudak Napisany 26 lutego 2022 - 11:58

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 982 Postów:

xd dlaczego zawsze ten mityczny GŁOS ROZSĄDKU to ten gdzie komuś nie siadło coś lub się nie podoba? Bawi niezmiennie. 

 

Żeby nie było, oczywiście nie każdy musi ER łyknąć, nie ma w tym nic złego, ale bawi mnie ten koncept że 5 osób mówi "tak" a 1 mówi "nie" i nagle OOO JEDYNY ROZSĄDNY. :olo:

 

A dziś wieczorkiem coś więcej napiszę jak pocisnę dalej. :tak:


  • 0

#381 Dixi Napisany 26 lutego 2022 - 12:18

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Przecież na tym forumku to norma, jak ktoś napisze, że jakaś gra mu się nie podoba, to już zaraz następny słabszy na umyśle przybiega i pisze "BOMBY PRAWDY" :clown: I tak to się żyje na tej wsi :olo:

Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 26 lutego 2022 - 12:18

  • 1

#382 Schrodinger Napisany 26 lutego 2022 - 12:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:
W wypadku eldena jak ktos mówi ze słaby to są to BOMBY GOWNA

pozdrawiam
  • 3

#383 Spuczan Napisany 26 lutego 2022 - 12:29

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 072 Postów:
Wiadomo. Pani w sklepie powiedziała, że się nie podoba, później kolega co ma internet na kablu powtórzył a jeszcze tata kolegi co ma dwa traktory i kunia, pisał, że takie se. Zostawcie lepiej te gry i jedźcie na stację bo wam paliwa zabraknie do waszych komarków.
  • 0

#384 Hellmans Napisany 26 lutego 2022 - 12:32

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Wezmę za stufkę odezwij się.

 

 

Wiadomo. Pani w sklepie powiedziała, że się nie podoba, później kolega co ma internet na kablu powtórzył a jeszcze tata kolegi co ma dwa traktory i kunia, pisał, że takie se. Zostawcie lepiej te gry i jedźcie na stację bo wam paliwa zabraknie do waszych komarków.

 

comment_oRktd9ohmvMWxsNgks8jU57DE4VnTU0l


  • 1

#385 J3rzman Napisany 26 lutego 2022 - 15:00

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Spoko gierka, jak wyjdzie remaster spod ręki bluepoint to zyska oprawę na jaką zasługuje. ;)

Muszę jednak powiedzieć, że jak dla mnie formuła openworld jest kompletnie nietrafiona. Lokacje korytarzowe są spoko ale sam otwarty świat to nuda straszna.

GOTY ani mesjasz to to nie jest, na 10 nie zasługuje też. Strona techniczna na dodatek jest mocno niedopracowana.


Ten post był edytowany przez J3rzman dnia: 26 lutego 2022 - 15:32

  • 0

#386 Mateo Napisany 26 lutego 2022 - 17:03

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
Łyżka dziegciu nie zaszkodzi dla Eldena. ;)
  • 0

#387 Hellmans Napisany 26 lutego 2022 - 17:14

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

ltd47qw0c4k81.png


  • 2

#388 torq314 Napisany 26 lutego 2022 - 17:59

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 512 Postów:
Byłem

Gram tradycyjnie, kobitą :pf:
  • 1

#389 Nyjacz Napisany 26 lutego 2022 - 18:13

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 032 Postów:

Tak na szybko moje wrażenia:

- Gierka jest ładna, po prostu, ładna

- Open worldu zażyłem tylko trochę (cały fragment mapy dostępny przed pierwszym dużym dungeonem) i klimat/eksplor fajny, ale czy czuję jakąś przygodowość jak w Zeldzie? chyba nie)

- W związku z tym najlepszy moment na ten moment to właśnie ten dungeon, typowe Soulsy

- Do mesjasza brakuje jednak innego systemu walki: Bloodborne i Sekiro FTW, tu znów czuję się jak czołg

- Na ten moment po 6h dostałem to, czego się spodziewałem, żaden mesjasz, po prostu Dark Souls 4: Breath of the Wild, ale chyba nie sprostało to dla mnie ocenom na MC


  • 0

#390 burnstein Napisany 26 lutego 2022 - 18:31

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 142 Postów:

Niektóre bronie mają quickstep jako 'atak specjalny' z kosztem coś koło 2 FP, bierzesz to w łapę, ubierasz się na lekko i może będzie prawie jak Bloodborne :hmmm:


  • 0



Inne z tagami: