Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
150 odpowiedzi na ten temat

#1 ogqozo Napisany 31 lipca 2007 - 17:09

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Co jest grane z tym tytułem?
Z jednej strony, zapowiada się cudnie - Capcom znowu (po Phoenixie Wrighcie) powraca do przygodówek przypominających point-n-click, tyle że unowocześnionych. Już to powinno ludzi napalać. Gra wygląda pięknie, być może najładniej z wszystkich gier 3rd party na Wii.
Wg IGN-u - to w ogóle najlepsza gra 3rd party na Wii. Ostatnio zachwycali się nią z okazji E3, w tej chwili opublikowali listę najbardziej oczekiwanych gier w 2007 roku i Zack & Wiki ma tam drugie miejsce, przed Smash Bros. czy Manhunt 2.

A z drugiej strony - przeciętny polski gracz o tej pozycji nie słyszał. Najpopularniejsze serwisy, czasopisma, wreszcie to forum - milczą na temat gry.

Jaka jest tego przyczyna? Głupi tytuł, znamionujący grę dla dzieci? Brak przemocy, oldschoolowy gameplay? Co o tym myślicie?

Garść materiałów:

http://wii.ign.com/a...6/806730p1.html
Zapowiedź IGN-u, ponadto filmiki.

http://wii.ign.com/a...7/797414p1.html
A tutaj artykuł pt. "Kup tę grę". Słusznie zakłada on, że Zack & Wiki może podzielić los Beyond Good & Evil albo ICO.
  • 0

#2 Kaxi Napisany 31 lipca 2007 - 17:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
W nowym Neo na pewno znajdzie się kilka zdań nt tej gry.

Ja osobiscie jestem nią bardzo zianteresowany, jednak na penwo nie napalony. Studzi mnie kilka rzeczy: mega-infatylna latająca małpa, jakieś zwierzątka zmieniające się w narzędzia, z tego co widziałem na filmikach gra będzie też zbyt często służyła podpowiedziami.

Muszę poczekać na pierwsze recenzje kompletnego produktu. Przygodówki tego typu zawsze byly silne mocarnymi zagadkami - jezeli tu bede rozwiazania podawane na tacy, to będę srogo zawiedziony.
  • 0

#3 Ney Napisany 31 lipca 2007 - 18:40

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Według IGN to absolutny must have (rewelacyjne zagadki, grafika jak z wind wakera itd) i czytając kolejne hands-ony coraz bardziej przekonuje się do tego tytułu. Obok M3 i Galaxy to dla mnie chyba najbardziej interesująca gra na Wii która ma wyjść w tym roku.
  • 0

#4 gruby Napisany 01 sierpnia 2007 - 09:40

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Zack zapowiada się świetnie i nie ukrywam, że właśnie tego typu gier trochę mi brakowało. Nie jest to ultratradycyjna przygodówka, ale może to i lepiej. Bardzo podoba mi się grafika i cały koncept. Jestem na tak. Chociaż w dzień premiery raczej nie kupię, to jeżeli odzew na gafie i tutaj będzie pozytywny, to na pewno się skuszę.
  • 0

#5 gruby Napisany 08 sierpnia 2007 - 23:19

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
IGN ma jakieś nowe materiały o tej superszpili. JA tam nie oglądam, żeby nie spojlować, ale może ktoś jest odważniejszy http://wii.ign.com/a...1/811310p1.html .
  • 0

#6 ogqozo Napisany 09 sierpnia 2007 - 10:58

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Jak się okazuje, sam gatunek gry sprawia problemy - Capcom po prostu nie chce psuć fanom zabawy i nie pozwala przytaczać przykładów na rozwiązywanie zagadek. Dlatego trzeba się posługiwać ogólnikami typu "wymagające zagadki" albo "trzeba kombinować".

Cóż, niby z Another Code czy Phoenixem Wrightem też tak było, mało kto o nich słyszał, zanim nie wyszły.
  • 0

#7 Ney Napisany 12 sierpnia 2007 - 17:17

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
W programie Gamespotu najnowszym "On the Spot" jest gameplay z drugiego levelu Zacka:
http://www.gamespot.... ... --08-09-07
Pokazana zagadka jest prościutka (sam początek gry więc nic dziwnego) ale jak dla mnie gra jest genialna.Wygląda ślicznie, sterowanie wygląda na baaaardzo przyjemne (samym pilotem) itd...Matroid,Mario i Zack to jak dla mnie już wystarczające argumenty żeby kupić Wii tej zimy. Oby w Europie wyszły jeszcze w tym roku...
  • 0

#8 ACZ Napisany 12 sierpnia 2007 - 17:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Obejrzałem filmiki z tej zachwqalanej gry i wyciągnąłem wnioski.
Oprawa myślałem, że będzie lepsza. Gameplay natomiast wydaje się niesamowicie prostacki. Główne chodzi o to, aby machać Wiilotem lub przekręcać go w dłoni. W dodatku cały czas jest pokazywane na ekranie co trzeba zrobić.
Gra chyba jest kierowana bardziej dla dzieci.
  • 0

#9 Ney Napisany 12 sierpnia 2007 - 17:39

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Czychu to drugi level... z tego co pisze IGN później jest dużo bardziej hardcorowo sczególnie jak w sklepiku nie wykupi się kontynuacji po jakiejś nieudanej akcji.
  • 0

#10 Kaxi Napisany 12 sierpnia 2007 - 17:42

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
O tym ze nie bedzie latwo swiadczy ranking online jaki ma sie znalezc w pelnej wersji. Choc w wywiadzie twórcy stwierdzili ze bez zdobywania zadnych sekretow czy robienia dodatkowych zadan gre beda mogli przejsc rowniez casuale.
  • 0

#11 Chestitty Napisany 24 sierpnia 2007 - 18:44

Chestitty

    krulestwo moje nie jest z tego świata

  • Forumowicze
  • 1 193 Postów:
Screeny:

http://www.gamersyde...ws_4807_en.html
  • 0

#12 gruby Napisany 24 sierpnia 2007 - 18:45

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Jak to wygląda? Bo robię sobie ostatnio prywatne embargo, na wszystkie gry, które mnie kręcą, żeby mieć lepszą zaskoczkę. :)
  • 0

#13 ogqozo Napisany 24 sierpnia 2007 - 19:32

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Podobne do Wind Wakera. Czyli śliczne. Chociaż tłum raczej zjedzie jakość tekstur.
  • 0

#14 Kaxi Napisany 17 października 2007 - 22:33

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Zack and Wiki dostał w Famitsu kolejno : 9,9,8,7
W sumie: 33/40


Bardzo dobrze, ale nie rewelacyjnie. Teraz wypada czekać, czy ta siódemka to bardziej europejski punkt widzenia czy po prostu recenzent dupa :D

Za: MagicBox
  • 0

#15 Chestitty Napisany 19 października 2007 - 15:32

Chestitty

    krulestwo moje nie jest z tego świata

  • Forumowicze
  • 1 193 Postów:
Screeny:

http://www.gamersyde...ws_5234_en.html
  • 0

#16 Voo Napisany 22 października 2007 - 19:10

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
kotaku.com napisał

At TGS, we checked out upcoming Capcom puzzle title Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure and, yes, even those who were not playing totally got into the puzzle solving — it's that fun.


a tu japońska reklama

http://www.gametrail...ayer/26695.html
  • 0

#17 Ney Napisany 23 października 2007 - 06:31

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
IGN - 9.0
http://wii.ign.com/a...9/829301p1.html
Tak jak myślałem - must have:)

Edit:
Gamespot dał 8.5 i też wyraża się o "Zacku..." w prawie samych superlatywach. Teraz nadzieja że gra się świetnie sprzeda (jest za jedyne 40$).
  • 0

#18 ogqozo Napisany 23 października 2007 - 11:21

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Tyle samo co nowa Zelda. Jest dobrze.
  • 0

#19 gruby Napisany 23 października 2007 - 12:12

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Bardzo fajna recka Gamespotu. Nie mogę się doczekać tej gry. Jednak sukcesu marketingowego specjalnie jej nie wróżę.
  • 0

#20 Ney Napisany 23 października 2007 - 12:27

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Jak Capcom dobrze ją zareklamuje wcale się nie zdziwie jak "Zack..." sprzeda się dużo lepiej od Metroida3 (który swoją drogą chyba strasznie sprzedażą rozczarował). Niższa cena, świetne noty, gra dla wszystkich. Może nawet w Japonii się dobrze przyjmie?
  • 0

#21 gruby Napisany 23 października 2007 - 12:44

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Mam nadzieję. Co do sprzedaży Prime, to chyba nie było tak źle. Ninny mówiło, że są zadowoleni, a egzemplarzy rozeszło się całkiem sporo. W końcu jeszcze premiera EU. Prime już to do siebie ma, że jest grą niszową.

Z&W natomiast to inna para kaloszy. Nie mam pojęcia jak ta gra się sprzeda. Z jednej strony to nowe IP, trudne do rozreklamowania (cały gameplay opiera się na zaskoczeniu. Z drugiej jest grafika, cena i mechanizmy przyjazne casualom (rozwiązywanie zagadek oparte na ruchach a la Wario Ware). Naprawdę nie mam pojęcia. Ja swój egzemplarz wezmę, ale myślę, że sprzedaż będzie w okolicach Battalion Wars na GCN.
  • 0

#22 Voo Napisany 23 października 2007 - 12:49

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Fajnie, że są wysokie noty ale mnie najbardziej ucieszył ten fragment recki na IGN.com:

This is the type of engaging, innovative interaction we all imagined when seeing the controller for the first time, and it’s exciting to see a developer that really gets what the system is all about. Even more than Mario Galaxy, Zelda, or Wii Sports, Zack & Wiki delivers an experience that you can only find on Wii.


:klaszcze: Z&W dopisane do wanted list
  • 0

#23 ACZ Napisany 31 października 2007 - 15:11

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Zack w Stanach zadebiutował z wynikiem 29k sprzedanych kopii, a wstępne informacje z Japonii mówią o 6k.
Jednym słowem, ogromna, finansowa klapa.
  • 0

#24 Pious Napisany 31 października 2007 - 15:39

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Podobnie jak Heavenly Sword. Z&W nie jest chociaż crapem jak Lair - niedoszły mega killer.
  • 0

#25 Ney Napisany 31 października 2007 - 15:49

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Szkoda jakby wogóle nie dobił do 500tyś sprzedanych kopii...Ja na 100% pewnego dnia dorzuce swoją cegiełkę do ogólnej sprzedaży Zacka:)
  • 0

#26 ogqozo Napisany 31 października 2007 - 15:50

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
No i całą kampanię promocyjną szlag trafił. Wszyscy chwalą, zachęcają do kupna - a i tak nikt nie kupuje. 29 000, Jezu, to przecież jakieś 0,5% posiadaczy Wii w USA. Przecież nawet rodzice kupujący dziecku wszystko, co kolorowe, stanowią większą część. Nie wiem, co o tym myśleć.
  • 0

#27 Voo Napisany 31 października 2007 - 18:19

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Oczywiście szkoda, jeśli Z&W kupi niewielu (w porównaniu do wielkich hitów) graczy ale nie ma co rozpaczać. Przede wszystkim gry tego typu nigdy nie brylowały w rankingach sprzedaży i pewnie nikt na to szczególnie nie liczył. To nie FPS, ani wyścigi ani Madden 08. Z&W nie miało być system sellerem i nikt na jego podstawie żadnych prognoz nie robił. HS czy Lair na PS3 były w tym sensie porażkami, Z&W raczej zajęło swoje miejsce w szeregu. Budżet zapewne gigantyczny nie był, ot średnia półka albo i nie. Dlatego czy można mówić o "totalnej klapie". Oczywiście nie.

Jedyna kwestia którą można rozpatrywać w kontekście wyniku finansowego takiej gry to malejąca szansa na ewentualny sequel. Ale mnie to akurat nie martwi.
  • 0

#28 fingus Napisany 31 października 2007 - 19:15

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Może to trochę wina marketingu. Nawet w zapowiedziach ślizgano się po szczegółach, żeby "nie zdradzić zbyt wiele". No fajnie, że gra ma się opierać na zaskoczeniu, ale nie każdy chce kupować kota w worku. Może trzeba było raczej pokazać jedną zagadkę, czy dwie, żeby klient wiedział, czego właściwie ma się spodziewać. Ale może po prostu gra jest niszowa i nie dla każdego.
  • 0

#29 Voo Napisany 06 listopada 2007 - 22:07

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:

The critically acclaimed puzzler with a ridiculous name Zack & Wiki Quest for Barbaros' Treasure has been delayed in Europe to January 2008, according to Nintendo's site.

So, Europeans get the short end of the stick again, but at least it's just a month, and wallets everywhere are relieved.


szczerze mówiąc nawet nie wiem jaki był pierwotny termin ale imo tylko się cieszyć. Gdybym chciał to wszystko ogarnąć i kupić co ma sie ukazać do konca roku to musiałbym chyba rodzinę do Arabii Saudyjskiej sprzedać.
  • 0

#30 Kaxi Napisany 06 listopada 2007 - 22:46

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Początekowo miął to być jeden z pierwszych dni grudnia. Szkoda, że gra zaliczyła obsuw, gdyż w ten sposób europejczycy dostają umiarkowanie dobry wiine-up, w przeciwieństwie do amerykańców, którzy w jednym kwartale dostali/dostaną Mario, Metroida, Battalion Wars, Zacka, Fire Emblem, Medal of Honor, RE: UC i Soul Calibur Legends i jeszcze kilka innych.
  • 0