Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
150 odpowiedzi na ten temat

#31 Kaxi Napisany 12 listopada 2007 - 20:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Zack & Wiki: Quest for Barbaros’ Treasure (Wii, Capcom): 10,595 units sold
Release: 25/10/07

Sprzedaż w Japonii :(


Przy okazji opóźnienie premiery w Europie stało się faktem, ale jest cień nadziei - w notce jets mowa że Nintendo i Capcom zdecydowały o przesunięciu premiery by odpowiednio rozreklamować grę. Może jeśli tak będzie w rzeczywistości, trochę więcej osób kupi Zacka i będziemy mogli śnic o sequelu. :hmmm:
  • 0

#32 ACZ Napisany 12 listopada 2007 - 22:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 184 Postów:
Te wyniki bodajże juz podawałem.
A w Stanach przez 2 pierwsze tygodnie zeszło raptem 44k.
  • 0

#33 Voo Napisany 15 stycznia 2008 - 20:45

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Europejska premiera lada moment a w naszych "licznych" sklepach sieciowych ani widu ani słychu na temat ewentualnej dostępności gry :( Macie może jakieś informacje?
  • 0

#34 Gonzo Napisany 16 stycznia 2008 - 10:35

Gonzo

    N+ Crew

  • Narybek
  • 195 Postów:
Na eBayu jest za 34 funty z przesyłką, co po dzisiejszym kursie daje 160 zł. Jeśli kupować Z&W to właśnie tak.
  • 0

#35 Kaxi Napisany 16 stycznia 2008 - 13:32

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:

Jeśli kupować Z&W to właśnie tak.


Tę grę trzeba kupić!! Własnie staram się przekonac redakcję by banować wszystkich użytkowników forum mających Wii, którzy tego nie zrobią.
  • 0

#36 torq314 Napisany 16 stycznia 2008 - 14:03

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 500 Postów:

banować wszystkich użytkowników forum mających Wii, którzy tego nie zrobią.


pełna zgoda, pod warunkiem, że da się ją w ogóle kupic. w przeciwnym razie możesz banowac też za nie kupienie działki na Plutonie.

czy w końcu termin premiery jest wiadomy?

wszędzie jest 18, ale na amazon uk piszą 31, tę datę również potwierdza gamestracker.
  • 0

#37 fingus Napisany 16 stycznia 2008 - 23:37

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

Tę grę trzeba kupić!! Własnie staram się przekonac redakcję by banować wszystkich użytkowników forum mających Wii, którzy tego nie zrobią.

:tak: Też uważam tę pozycję za obowiązkową. Gdy tylko kupię Wii, będzie ona jednym z pierwszych moich zakupów. :klaszcze:
Na game.co.uk widzę za 33Ł na 18.01. Kupowałem już u nich parę razy i nie było żadnych problemów.
  • 0

#38 Gonzo Napisany 17 stycznia 2008 - 18:46

Gonzo

    N+ Crew

  • Narybek
  • 195 Postów:
To znaczy, czy trzeba koniecznie? Postaram się wymyślić 3 argumenty przeciw tej tezie.
1. Zupełnie nowe IP, nie czuje się tych bohaterów.
2. Kolejna cukierkowa (przynajmniej na pierwszy rzut oka) gra na Wii.
3. Nie każdy lubi przygodówki i to jeszcze takie, w których można zginąć.
4. Czy aby wykorzystanie wiilota przebija te z WarioWare.

Hohoho, nawet 4 się udało ;)

Czytałem recenzję w N+ i owszem, gra jest bardzo, bardzo interesująca, ale mimo wszystko na razie się wstrzymam. Na jednym screenie w piśmie jest pokazany multiplayer w Z&W, niestety w samym tekście ani słowa o nim nie ma.
  • 0

#39 Kaxi Napisany 17 stycznia 2008 - 19:19

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Bo to nie bardzo multiplayer jest. Można tylko wskazywać i zakreślać jakieś rzeczy, taka bardziej rodzicielska pomoc niż multiplayer. Niewarte wzmianki, zwlaszcza ze miejsca bylo malo.

Kontrargumenty:

1. Czy nie nowych IP własnie wszyscy pragną? Oto i jest. A bohaterowie są o wiele lepsi niż sie wydają, tylko tzreba dać im szansę.
2. Po LATACH doczekaliśmy się gry podobnej do Wind Wakera w oprawie, a ty śmiesz narzekać że cukierkowa??!! ;)
3. Nie każdy czerpie przyjemność z kontaktów seksualnych, ale po co przejmować się skrajnościami?
4. To nie argument tylko pytanie. Ale i je zbiję :ninjadance: W WW gierki zaprojektowano pod wykorzystanie wiilota, tu wykorzystanie wiilota genialnie zaadaptowano do gry. Oba wyjścia mają swoje zalety i wady.
  • 0

#40 Voo Napisany 17 stycznia 2008 - 19:34

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Gra pojawiła się na allegro w dość rozsądnej cenie, nie wiem czy nie naruszam w ten sposób regulaminu forum ale chyba gracze muszą sobie pomagać, nie? :) Wersja niby anglik, sprzedawca chyba pewny, więc zaryzykowałem. Nawet jeśli będzie w jakimś sklepie to i tak drożej.

http://www.allegro.p... ... _nowa.html
  • 0

#41 fingus Napisany 17 stycznia 2008 - 20:56

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

1. Zupełnie nowe IP, nie czuje się tych bohaterów.

Dziwię się, jak można narzekać na "nowe IP" - zazwyczaj na Nintendo narzekało się, że ciągle eksploatuje tych samych bohaterów (ciągle tylko ten Marian i Marian). :hejka:
  • 0

#42 Voo Napisany 17 stycznia 2008 - 21:59

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
no ale to nie ja napisałem, ja nic nie mowię i właśnie za pomocą przelewu wykładam kasę na grę :D

Zaś co do tego IP to cieszę się z nowości choć przypominam, że to robota Capcomu a nie Nintendo.
  • 0

#43 Gonzo Napisany 18 stycznia 2008 - 00:00

Gonzo

    N+ Crew

  • Narybek
  • 195 Postów:

Dziwię się, jak można narzekać na "nowe IP" - zazwyczaj na Nintendo narzekało się, że ciągle eksploatuje tych samych bohaterów (ciągle tylko ten Marian i Marian). :hejka:

Nie narzekałbym gdyby chodziło o trochę bardziej mature content - na pierwszy rzut oka Zack i Wiki to pocieszne ludki w klimacie Mario czy Pikmina. Nie że takie klimaty to kicha na całej linii, raczej chodzi mi o zróżnicowanie gier na Wii, a oprócz MP3 i nadchodzącego NMH tak naprawdę nie ma takich tytułów imo.

Z chęcią poczytam wasze wrażenia, jeśli będą tak pozytywne jak Kaxiego czy Gamespotu, to dam grze zielone światło.

Chyba mimo wszystko "zasłodziłem się" Super Mario Galaxy ;)

edit:

Użycie dzwonka, w rolę którego wciela się małpa Wiki, zamienia w użyteczne itemy napotykanych przeciwników. Tu również może się podobać zabawa w skojarzenia - stonoga zamienia się w piłę Centi-Saw, kret w młot pneumatyczny Moldrill, a nietoperz we wspomnianą parasolkę - Batbrellę.


  • 0

#44 ogqozo Napisany 18 stycznia 2008 - 11:46

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
http://www.sklep.psx...roducts_id=3797

Niecałe 160 zeta. Fajnie.
  • 0

#45 fingus Napisany 18 stycznia 2008 - 12:15

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

no ale to nie ja napisałem

Ups. Błąd forum. :oops:

Gdyby temat przygodówek na Wii podchwycił, pewnie wkrótce moglibyśmy się spodziewać też czegoś w klimatach Gabriela Knighta czy nawet Phantasmagorii. :^^: Ale nie wiem, czy Zack zrobił wystarczającą furorę, by inni developerzy rzucili się eksploatować temat. :niepewny:
  • 0

#46 Krill Napisany 18 stycznia 2008 - 19:53

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Mnie jakoś Zack jakoś nie pociąga :/ Mimo wszystkich tych pochwał, to mam co do tego produktu odczucia podobne do tych jakie tujął Gonzo.

1. Zupełnie nowe IP, nie czuje się tych bohaterów.


To jest zdecydowanie najistotniejszy kontragrument. Nie każdego muszą jarać wizje koderów w niektórych produktach Capcomu. Nowe IP niestety nigdy nie będzie mnie tak jarało jak dobra marka którą juz znam i cenię w nowej oprawie- na podobnych zasadach wybrałbym z przyjemnością nowego Turoka niż tę grę.

2. Kolejna cukierkowa (przynajmniej na pierwszy rzut oka) gra na Wii.


Ja również sięgnąłbym po No More Heroes lub...no nie wiem, może nowe Star Wars na przykład. Mamy dopiero styczeń, więc wiele projektów jest jeszcze nieujawnionych.

3. Nie każdy lubi przygodówki i to jeszcze takie, w których można zginąć.


Dokładnie. Do bani- mnie to też kompletnie nie jara. Podobnie jak piłki nożne czy symulatory jazdy na deskorolce.

4. Czy aby wykorzystanie wiilota przebija te z WarioWare.


Myślę, że w przeciągu roku powstaną gry które w jeszcze lepszy sposób okiełznają wiilota i nunchuka, a nie będa jednoczesnie przygodówkami, które to nas nie ciekawią itd. itp. Warto wstrzymać się i poczekać choćby na No More Heroes lub nadrobić zaległości, bo w końcu nie każdy ma wszystkie must-have'y na Wii...
  • 0

#47 Kaxi Napisany 18 stycznia 2008 - 20:02

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
A zgiń , przepadnij, Szatanie :evil:
  • 0

#48 fingus Napisany 18 stycznia 2008 - 20:04

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Ja mam na odwrót - Zack&Wicki pociągają mnie, niczym silny magnes :^^: , za to NMH zupełnie mnie nie przekonuje. :nie: A przygodówek, to życzyłbym sobie oby jak najwięcej. Zwłaszcza tych ładnych i kolorowych. :^^:
  • 0

#49 Voo Napisany 18 stycznia 2008 - 22:17

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:

w końcu nie każdy ma wszystkie must-have'y na Wii..


Nie może być panie! Te trzy gierki to już chyba każdy obskoczył, co nie? :ninjadance:

Nie, no na serio to każdy ma prawo do własnego zdania - ja tylko ostrzegam, żeby grać bo takie gry (tzn. wysoko oceniane tytuły spoza flagowych serii N) pewnie będą uzupełniać bibliotekę gier na Wii w tempie jednej na rok.

A przygodówek, to życzyłbym sobie oby jak najwięcej. Zwłaszcza tych ładnych i kolorowych.


całkiem dużo klasycznych przygodówek (niekoniecznie ładnych i kolorowych ;) )point&click jest na Wii zapowiedzianych - Secret Files Tunguska, Runaway 2, Runaway 3, CSI: Crime Scene Investigation, Agatha Christie: And Then There Were None, Sam & Max i pewnie jeszcze inne. Problem w tym, że to gry w większości przypadków bardzo trudne, przynajmniej jak na standardy konsolowe. ZObaczymy, czy to w ogóle ma szanse powodzenia na Wii.
  • 0

#50 AdamekPL Napisany 20 stycznia 2008 - 02:58

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Nic nie słyszałem o tym tytule, ale recka w neo bardzo pozytywnie mnie nastawiała. Wiele szumu przed premierą nie było, a tu taka niespodzianka.
Co tu dużo mówić, kolejny hit na Wii.
  • 0

#51 me&myself Napisany 21 stycznia 2008 - 20:52

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Zack & Wiki zadebiutował na 17tym miejscu na brytyjskiej liście bestselerów, całkiem nieźle!
  • 0

#52 fingus Napisany 22 stycznia 2008 - 14:13

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Oby było to zachętą dla wydawców do inwestowania w ten gatunek. :klaszcze:
  • 0

#53 Kaxi Napisany 23 stycznia 2008 - 16:48

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Firma na U ma już Zacka, w dobrej wii-nintendowej cenie. Teraz nie macie wyjścia :klaszcze:
  • 0

#54 torq314 Napisany 23 stycznia 2008 - 21:12

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 500 Postów:

Firma na U ma już Zacka, w dobrej wii-nintendowej cenie. Teraz nie macie wyjścia :klaszcze:


nie mamy, zamówiliśmy.

obawiam się tylko o liczbę dostępnych kopii, w pewnej innej dużej firmie dowiedziałem się że już nie mają, bo wszystkie dwie (!) sztuki poszły do preorderowców.[/b]
  • 0

#55 ACZ Napisany 23 stycznia 2008 - 22:35

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 184 Postów:
W Europie przez 2 pierwsze dni zeszło ponad 24k kopii gry.
  • 0

#56 Voo Napisany 23 stycznia 2008 - 23:44

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Za mną cztery pierwsze levele. Dwa pierwsze poziomy to raczej tutorial a zasadnicza zabawa zaczyna się od trzeciego, w trakcie którego też zaliczyłem pierwszy zgon. Kolejny w czwartym etapie. Obu zgonów dałoby się spokojnie uniknąć ale wręcz sprowokowałem je na zasadzie "zaryzykuję, a nóż-widelec coś zyskam". Na razie zabawa jest prosta, choć widać, że poziom trudności systemtycznie wzrasta. Dokąd dojdzie - przekonam się. Kilka razy nieźle się uśmiałem. Pewnym ułatwieniem / utrudnieniem (zależy jak na to patrzeć) jest to, że Zack nie ma klasycznego przygodówkowego ekwipunku, w danym momencie moze trzymać tylko jeden przedmiot. Zdecydowanym ułatwieniem jest natomiast możliowść włączenia "przekroju" całego levela, z zaznaczonymi znalezionymi już przedmiotami. Wybrany fragment poziomu można sobie powiększyć, żeby zaplanować działania bez ruszania Zacka z miejsca.

Grafika jest słodziutka, wiilot jest praktycznie cały czas w ruchu. Machamy nim, uderzamy, pociagamy, piłujemy, przekręcamy, łowimy itd. Sterowanie jak najbardziej daje radę, choć jest taki motyw - gra na instrumencie (niekonieczne do ukończenia poziomu a tylko do zdobycia bonusa), z którym JA mam duże problemy (raz zaliczyłem melodię, raz nie - próbowałem chyba z pół godziny aż mi ręka zwiędła). Albo jestem rytmicznym kaleką albo Wiilot nie wyrabia przy dużej częstotliwości "uderzeń". Jestem ciekaw jak szło / będzie szło innym graczom w tym elemencie.

Póki co gra spełnia moje oczekiwania. Oby tak do konca.
  • 0

#57 fingus Napisany 24 stycznia 2008 - 00:22

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

Pewnym ułatwieniem / utrudnieniem (zależy jak na to patrzeć) jest to, że Zack nie ma klasycznego przygodówkowego ekwipunku, w danym momencie moze trzymać tylko jeden przedmiot.

Hej, toż to klasyczny ekwipunek z klasycznych Gobliiins (ale już nie kontynuacji). :-D
  • 0

#58 torq314 Napisany 24 stycznia 2008 - 19:55

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 500 Postów:
no i po Zacku. firma na Ó przełożyła wysyłkę na "najwcześniej w poniedziałek".
  • 0

#59 gruby Napisany 24 stycznia 2008 - 21:57

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Byłem dzisiaj w 3 sklepach. Nigdzie śladu Zacka. Skończyło się na tym, że wyjąłem średniackiego Burnouta. :/ Nic to, będę węszył w weekend, może gdzieś znajdę tą szpilę. Nie mam na nią ostatnio jakiegoś wielkiego ciśnienia, ale może da radę
  • 0

#60 gruby Napisany 31 stycznia 2008 - 00:42

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
No udało mi się wyjąć Zacka. Pierwsze wrażenia megapozytywne, chociaż poziom trudności osiągnął już pokaźne rozmiary. Albo mi już mózg nie pracuje. Jestem w połowie drugiego świta i hardcore jest konkretny. Mocarne jest to, że rozwiązania zagadek się nie powtarzają i ciągle gierka atakuje czymś nowym. I widzę, że bardziej hardcoreowi gracze znajdą coś dla siebie. Starałem się w pierwszym świecie przetrząsnąć każdy kamyczek a i tak ukończyłem ten zestaw plansz z wynikiem 70%.

Voo mam pytanko odnośnie tych melodii. Próbuję grać na tym dzwonku, ale nie mam pojęcia co zrobić kiedy przychodzi taki zapis, że jest dzwonek, a potem falka i drugi dzwonek. Domyślam się, że trzeba trząść wiilotem, ale nie wiem jak dokładnie.

Grafika to bardziej szczegółowy WindWaker, więc jest naprawdę dobrze. Oczywiście Gacek by to pociągnął na bezdechu, ale trudno się przyczepić, bo oprawa robi bardzo pozytywne wrażenie. Tak samo jak klimat.

Strasznie takiej szpili mi brakowało i Zack zaspokaja mnie (hmmm) jak na razie w 100%. Tylko gdyby nie był taki oporowo trudny. Chyba się zestarzałem. Albo te prostackie strzelanki tak mnie ogłupiły. ;)

Miałem pewne obawy co do Zacka, bo ostatnio jakoś przestałem mieć na niego zajawkę, ale gra faktycznie urzeka od pierwszych chwil i kradnie serce z miejsca. Jeżeli nie zdarzy się jakiś kataklizm to spokojnie wlepiłbym jej notę koło 9.0. Świetna, mocno niszowa, oryginalna, świeża i doskonale wykonana produkcja. Palce lizać.

edit:

Tu się zaciąłem
Dodany obrazek

Plansza jest wypas, i kudos dla tego, który sam wpadł na motyw z żabą. Najgorsze jest to, że jak już się na to wpadnie, to wydaje się tak naturalne i oczywiste. :)
  • 0