Skocz do zawartości

Zdjęcie

Returnal

Housemarque PS5

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
358 odpowiedzi na ten temat

#211 Woroq Napisany 07 czerwca 2021 - 00:59

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:
Fingus Mistrz :king:
  • 0

#212 Starh Napisany 07 czerwca 2021 - 12:00

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Panowie jak użyć tej kostki danych?
  • 0

#213 Woroq Napisany 07 czerwca 2021 - 12:07

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

Panowie jak użyć tej kostki danych?

Spoiler

  • 0

#214 Starh Napisany 07 czerwca 2021 - 22:08

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Gram gram i kurwa ta gra jest boska :D 

 

Aktualnie najlepsza gierka w jaką grałem na nowej generacji. 


  • 1

#215 Schrodinger Napisany 08 czerwca 2021 - 00:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

No siadlem na spokojnie, wyczyściłem pierwszy świat i bossek padł, teraz odpalam drugi świat 


  • 1

#216 Starh Napisany 08 czerwca 2021 - 00:50

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Pierwszy świat również pękł - boss pokonany za drugim razem
  • 0

#217 Rudolf Napisany 09 czerwca 2021 - 15:15

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Wymieniłem dziś za Demonsy, leci instalka i będzie grane. Przyznam, że czytając ten temat (nie wchodziłem w spoile) ostro się nahajpowałem (a filmików oglądałem całe 3 minuty max).

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 09 czerwca 2021 - 15:19

  • 3

#218 Starh Napisany 09 czerwca 2021 - 15:25

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Będzie Pan zadowolony. Gierka wsysssssaa jak bagno po same jaja. 

 


  • 0

#219 Woroq Napisany 09 czerwca 2021 - 15:37

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

Wymieniłem dziś za Demonsy, leci instalka i będzie grane. Przyznam, że czytając ten temat (nie wchodziłem w spoile) ostro się nahajpowałem (a filmików oglądałem całe 3 minuty max).

Pamiętam Twój Soulsowy gust, wiem, że będziesz zachwycony :) Chociaż Soulsow tam prawie nie znajdziesz
  • 1

#220 Starh Napisany 09 czerwca 2021 - 21:27

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Drugi boss padł za pierwszym razem - fajna walka, dużo lepsza od pierwszej :)!

Teraz 3 biom, już niedługo Nemezis - broń na 15 lvlu, apteczki, postać dopakowana. Zobaczymy czy dam radę :D


  • 1

#221 Woroq Napisany 10 czerwca 2021 - 07:01

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:
Mały tip, dla osób które myślą o żółtych barierach
Spoiler

  • 0

#222 Rudolf Napisany 10 czerwca 2021 - 13:06

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Pograłem wczoraj 3-4h, pierwszy Boss padł za drugim razem, poszedłem do drugiego świata zrobiłem dwie miejscówki (ciężko to w tym biomie nazwać kill roomem) po czym odjebał mnie ten większy latający mackowo łańcuchowy ufok. A załatwił mnie tak, że rypnął po prostu o ziemię po zgonie i wyleciały z niego kulki :sadcf:

A sama gierka? No rusza się to i wygląda nieziemsko, pad robi robotę, alt strzał świetna sprawa, na tych dedykowanych słuchawkach do ps5 brzmi to niewiarygodnie. Do tego naprawdę ciekawi mnie ta tajemnica i przyjemnie się znajduje lore i fabułkę w tych świątyniach, logach i przebłyskach. Przyznam bez bicia, że łatwo nie jest, raczej trzeba naparzać będąc skupionym.

Obawiam się w sumie tylko jednej rzeczy, w Hadesa grałem w styczniu i tam potem byłem w stanie machnąć przejście w około 30 minut już z tymi utrudniaczami (wiadomo, że nie na tym maksie z bossami dużo trudniejszymi, ale jednak). Przy czym tam masę rzeczy dało się odblokować po każdym runie/śmierci. Zwiększanie szans na duuuużo lepsze dropy, wzrost bonusów do backstaba, życie, no sporo tego było. Tutaj na razie nie mam takiego vibe'u i trochę mnie to przeraża, że w zasadzie tylko itemy metroidvaniowe zostają, ale zobaczymy, bo gra wciąga jak bagno rzeczywiście.

No i jeszcze jedno, naprawdę czuć, jak to mówi najlepszy polski youtuber, wielkie napracowanie. Ilość mechanik, detale, tona rzeczy do odkrycia, no kurde nie dziwota, że to w pełnej cenie wyszło, więc bajdurzenie o indyku AAA to niech sobie w dupę niektórzy wsadzą. Szacun, że takie środki dostali na taki, jakby nie patrzeć, niszowy tytuł, bo jednak nie widzę możliwości, żeby się to przyjęło wśród niedzielnych graczy.

Aha, kudosy dla devów za taką responsywność, to jak się śmiga po arenach to :banderas: Tym bardziej robi to wrażenie jak się zwróci uwagę na to, że to ich pierwsza gra tpp.

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 10 czerwca 2021 - 13:07

  • 3

#223 Sylvan Wielki Napisany 10 czerwca 2021 - 13:35

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Uwielbiam rogaliki, a ten jest wyjątkowo smaczny i sycący zarazem. Piękna gra, która jest znakomitym sprawdzianem dla zręczności grającego. Warto dodać, że fabularnie (jak wieść niesie) jest niezłym :o :mog:

Miłej gry wszystkim. Wracam do zabawy. :skacze:


  • 1

#224 fingus Napisany 10 czerwca 2021 - 16:25

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:

Akurat brak grindu i zbierania zasobu do pakowania między runami bardzo mi odpowiada. Gra stałaby się strasznie marudna, gdybym musiał ciułać punkciki do odblokowania jakiegoś głupiego +5% do obrażeń. Cieszę się, że nie poszli w tę stronę. Dzięki temu gra mi się o wiele przyjemniej niż w Hadesa. Każdy run jest dla samego siebie, a nie dla zebrania zasobów aby potem grało mi się łatwiej. A i tak czasami lecę aby zwiedzić level, wypróbować broń z której rzadziej korzystałem lub odblokować perk, którego wcześniej nie widziałem.

 

Obawiałem się, że duch Metroida szybko pryśnie, skoro układy są losowe, ale okazało się że wcale nie - powtarzające się moduły dają przyjemne wrażenie wracania "na stare śmieci", a i ciągle jest ciekawość co będzie za kolejnymi drzwiami.

 

No i super że gra nie jest tak skillowa, jak się obawiałem - cierpliwość i opanowanie grają większą rolę niż wystukiwanie wymyślnych kombinacji na padzie czy dajmy na to refleks. A i tak najważniejsza jest strategia, czyli to co robimy między roomami - to jaką broń wybierzemy, które rozwinięcia kupimy, czy damy się skusić na tę poboczną zręcznościową sekwencję której nie potrzebujemy, nie umiemy i spokojnie moglibyśmy odpuścić, ale jednak decydujemy się wejść i stracić więcej niż moglibyśmy nawet przy pomyślnych wiatrach zyskać. No i oczywiście czy potrafimy wyczyścić pomieszczenie "prawie bez straty życia, na szczęście leżały leczonka, których od razu użyłem", czy też jednak może całkiem bez strat, dzięki czemu leczonka poszły w rozbudowanie paska życia, który będzie ci potrzebny, bo wiesz przecież że nie zdołasz uniknąć wszystkich kulek bossa. :uff:


Ten post był edytowany przez fingus dnia: 10 czerwca 2021 - 16:26

  • 2

#225 Starh Napisany 10 czerwca 2021 - 18:17

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Nemezis padł za 1 razem (waliłem do niego z granatnika, który wystrzeliwuje 3 rakiety), ogólnie 3 biom był dla mnie najprostszym.

Perk leczący za punkt adrenaliny jest broken as F... - miałem dzięki niemu ciągle pełne HP i integralność na maxa.

 

Gra jest  :bowdown:

 


  • 0

#226 vagrant3 Napisany 10 czerwca 2021 - 18:30

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

W drugim świecie cały czas. Nawet bossa nie widziałem chyba. A jak czytam ze problemy zaczynaja się w trzecim to idź Pan w cholerę z tym ????

 

nie, po prostu nie ma, to po prostu musisz albo umiesz to albo nie umiesz. jak nie umiesz to znaczy, że się nie nadajesz   :duda:

 


  • 2

#227 Rudolf Napisany 10 czerwca 2021 - 22:45

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Ale się wkurwiłem, końcówka drugiego biomu, no blisko bossa jak nic. Strzelałem do działka, nie widziałem, że na platformie wyżej jest Severed, który się za mnie przeteleportował i mnie zabił. Odrodzilem się, bo astronauta, ale byłem w potrzasku i została mi 1/4 życia po wszystkim. Myślę, dobra, pójdę zaraz do sklepu po Item leczący, trudno, sprawdzę tylko co będzie za drzwiami - pojawiła się jakaś lepsza wersja tego latającego łańcuchowego i w zasadzie mnie zoneshotował jak uciekałem w stronę sklepu :reggie: Respawn, zero progressu, dziękuję kurwica (znaczy kurtyna).
  • 2

#228 fingus Napisany 11 czerwca 2021 - 01:13

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
No i jak tu nie kochać tej giereczki za takie akcje? :banderas: Ach, to cudowne „już lecę do bossa, ale może jeszcze sprawdzę co jest za tymi drzwiami”.

A u mnie drugi akt skończon. :uff: Piękna, piękna gra. Tylko fabuła z dupy. Teraz, jak rozumiem, przede mną akt trzeci czyli „sekretne zakończenie” polegające na ganianiu po już odwiedzonych biomach w poszukiwaniu jakichś znajdziek? Nie to, abym narzekał, bo gra się wciąż przyjemnie.
  • 2

#229 nole Napisany 12 czerwca 2021 - 02:25

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

W poniedziałek paczyk:

 

https://housemarque....urnal-patch-140


  • 1

#230 Woroq Napisany 15 czerwca 2021 - 09:53

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:
Miało być w paczyku:

Platinum: Added support for replaying certain Act 1 & Act 2 Trophies

Platinum: Added support to retroactively award Trophies which cannot be replayed


Niestety, nic z tych rzeczy nie zaobserwowałem :( Jednak nie będzie kompletu trofeów :cry:

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 15 czerwca 2021 - 09:54

  • 0

#231 fingus Napisany 17 czerwca 2021 - 23:31

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:

Mi nie wpadł trofik za ubicie drugiego bossa, ale nie czekałem na patcha, tylko machnąłem go drugi raz - i weszło. Tak poza tym chyba wszystko ok. "Sekretne" zakończenie już zrobiłem (nie podobało mi się), widziałem że zostało mi tylko parę trofików za czyszczenie biomów. Pewnie jeszcze pogram, więc liczę że platynka wejdzie. :good:


  • 1

#232 Woroq Napisany 18 czerwca 2021 - 04:32

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

Mi nie wpadł trofik za ubicie drugiego bossa, ale nie czekałem na patcha, tylko machnąłem go drugi raz - i weszło. Tak poza tym chyba wszystko ok. "Sekretne" zakończenie już zrobiłem (nie podobało mi się), widziałem że zostało mi tylko parę trofików za czyszczenie biomów. Pewnie jeszcze pogram, więc liczę że platynka wejdzie. :good:

Mi brakuje trofeum za wszystkie sekwencje domowe, musiałbym grać od początku :(

Na początku nie wpadły za pierwszą sekwencje w domu i za Phirke, zarchiwizowanem save’a, zagrałem od początku, wbiłem to co brakowało. Po wgraniu starego save, odwiedziłem ostatni raz domek ale tutaj mi już nic nie zaliczyło :(

Miałem nadzieję, że to jakoś to naprawią jak było w opisie łatki, ale dupa

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 18 czerwca 2021 - 07:02

  • 0

#233 Danteusz Napisany 29 czerwca 2021 - 11:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Sony kupiło Housemarque
  • 1

#234 Schrodinger Napisany 29 czerwca 2021 - 11:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

to oznacza jedno

 

więcej lasów 


  • 0

#235 Danteusz Napisany 29 czerwca 2021 - 12:11

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Najlepiej
  • 0

#236 Mateo Napisany 26 lipca 2021 - 22:57

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 123 Postów:
Jak to się rusza i wygląda to masakra. Przygody Seelen w kosmosie to taki ukłon w stronę przygód Samus Aran. Tutaj nie ma się do czego przyczepić, a sam poziom trudności jest wystarczająco dobry. Warto dać grze szansę, jeśli się lubi takie kosmiczne klimaty. ;)
Spoiler

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 20 września 2021 - 13:16

  • 1

#237 nole Napisany 16 sierpnia 2021 - 01:18

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Zajebisty zawsze pozna zajebistego  :)

 

https://www.playstat...rnal-roguelike/


  • 1

#238 Mateo Napisany 20 września 2021 - 13:06

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 123 Postów:
+ Klimat Atropos
+ zakręcona fabuła
+ gameplay!
+ graficzna bomba

-roguelike?!

Imo ta gra to pewniak na grę roku, i najlepszy zakup Sony. W tej grze wszystko mi pasuje, i niech was nie zmyli losowość lokacji. Ta gra jest uszyta na miarę i ode mnie Returnal dostaje 10-.
  • 1

#239 nole Napisany 11 października 2021 - 12:13

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:


  • 0

#240 Spuczan Napisany 26 października 2021 - 13:36

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 055 Postów:
https://youtu.be/CmBcI_9Bui0
  • 0



Inne z tagami: