Skocz do zawartości

Zdjęcie

Void Stranger

System Erasure PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 02 września 2023 - 19:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:


 
https://store.steamp.../Void_Stranger/
 
Nowa gra od developerów, którzy dali nam jedną z najlepszych gier w 2018 roku, ZeroRanger.
 
Pamięta ktoś Solomon's Key/Fire & Ice z NESa? Takie puzzle, gdzie różdżką zabieramy bloczki i możemy stawiać je w innym miejscu. No, to Void Stranger ma taki sam koncept, tyle że zastosowany do kafelków w sokobanie. 
 
Jestem na 60 piętrze i już się zakochałem. Muzyka jest boska, klimat mi przypomina stare gry Falcomu.
 
Dowiedziałem się na razie tyle, że szukam księżniczki, która zapewne zwiała z zamku.
Po pierwszym wpadnięciu w dziurę bohaterka nie żyje, ale zjadła jabłko i eksploruje próżnię, trafiając na takie oto cycate stworzenia: 
 
OoPGY8Y.jpg

Głowię się nad lodowymi platofmami, które się rozpadają po nadepnięciu:

bRVbuqA.jpg

Pierwsi przeciwnicy to robaki poruszające się poziomo co turę, larwy chodzące pionowo co dwie i pyszczki, które idą w stronę bohaterki jak jest na ich linii wzroku. Ze skrzynek wypadają ponoć bardzo smacznie wyglądające świerszcze  :ohgod:  Coś czuję, że to nie skończy się dobrze.

Kraszer, w którego zdecydowanie za mało osób zagra, a przecież każdy lubi przesuwanie kamieni czy skrzynek w grach.


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 02 września 2023 - 19:56

  • 1

#2 J3rzman Napisany 04 września 2023 - 12:27

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Nakręciłem się (bo sokoban głównie) tylko po to żeby się przekonać, że na Windowsa jedynie wydają. Teraz pochłania mnie żal i złość :)


Ten post był edytowany przez J3rzman dnia: 04 września 2023 - 12:27

  • 0

#3 Tawotnica Napisany 04 września 2023 - 17:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Ten sokoban to jest tylko przykrywką, bo w tej grze się dzieją dziwne rzeczy. Bardzo dziwne rzeczy. Łamanie 4-tej ściany. Teleporty, których do końca nie rozumiem i chyba przypadkiem je odkryłem. Murale jawnie wskazujące jak ustawić kafelki, ale nie wiadomo na którym piętrze (może to są te teleporty?). Głodny koleś, któremu dałem 5 pasikoników i potem go zepchnąłem w przepaść. 

 

Highlight to jak na razie

Spoiler
. Nigdy bym nie przypuszczał, że sokoban mi tak podniesie ciśnienie. 

 

Najdłużej się zaciąłem na 75 piętrze, aktualnie jestem na 166 i czuję, że nawet skrawka tajemnic jakie Void Stranger skrywa nie liznąłem. Ta gra to złoto. 


  • 0

#4 Tawotnica Napisany 10 września 2023 - 22:09

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Myślałem, że skończyłem...  :hedszot:

 

Jak napiszę, że to gra dla fanów

Spoiler
to będziecie wiedzieć czego się spodziewać, dlatego daję w spoiler. 

 

10/10. 


  • 1

#5 xell Napisany 11 września 2023 - 07:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Na ile godzin ta gra? (Na HL2B tylko jedno przejście póki co, 30h jako completionist)

 

No i teraz odpalam tryb Mateo:

 

Tawot a grałeś w Pony Island i/lub The Hex?


  • 0

#6 Tawotnica Napisany 11 września 2023 - 08:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:
To zależy na jak długo się zatniesz. Mi 75 piętro i 117 piętro napsuły trochę krwi. Mam jakieś paręnaście godzin nabite.

Pony Island sztos. The Hex nie grałem. Dodane do wishlisty.
  • 1



Inne z tagami: