Skocz do zawartości

Zdjęcie

Call of Duty 4 vs. Halo 3


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
61 odpowiedzi na ten temat

#1 qsh Napisany 30 listopada 2007 - 12:29

qsh

    N+ Crew

  • Narybek
  • 233 Postów:
Hej!
Oto jest - wprowadzenie w życie pewnego niewielkiego pomysłu. O co? Już tłumaczę.
Co miesiąc postaram się dostarczyć Wam temat do zażartej dyskusji, a najlepsze jej fragmenty zamieścimy w piśmie. Tym razem padło na zagadnienie bardzo na czasie.

Od premiery H3 minęło nie więcej, jak dwa miesiące. Do czasu pojawienia się Call of Duty 4, listy przyjaciół na XBL były dość monotonne - wszyscy (lub niemal wszyscy) grali w Master Chiefa przygód część trzecią. Wieściliśmy panowanie i dzielenie przez lata. Teraz jednak dużo ludzi gra w CoD4. Jak długo? Czy po czasie większość zwróci się w stronę MC, czy może na odwrót - fani H3 również zaczną bawić się SASem, Specnazem i spółką? Wasze opinie?

Dlaczego cienkie jest Halo? Laserki, mało map, niewojenny klimat?
Dlaczego cienki jest CoD? Brak sensownego matchmakingu, słabo widoczni przeciwnicy?

  • 0

#2 Zeus-Nelson Napisany 30 listopada 2007 - 14:19

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Dlaczego cienkie jest Halo? Laserki, mało map, niewojenny klimat?

Halo ssie już od pierwszej części (jeśli chodzi o klimat, który nie każdemu odpowiada :wink: ) Mnie osobiście ta seria nigdy nie jarała (i to nie z powodu mojego przypuszczanego fanbojostwa :P ) i swego czasu po prostu wolałem bardziej "brudnego" killzone'a, który również dawał radę pod względem multi.
Lecz odkąd dorwałem CoD4, zostałem totalnie zassany w klimaty SAS & US. MC vs Specnaz, OpFor :ninja: Miażdżący single (fakt, pełny często irytujących) ale przede wszystkim- klimatycznych skryptów :) Dawno żaden FPS nie powodował u mnie takiego stanu, że co 5 minut musiałem wycierać swoje dłonie z potu :^^: Tam po prostu cały czas się coś dzieje (a akcje w stylu ochrony jadącego czołgu czy ratowanie pilota rozbitej Cobry to po prostu 100% adrenaliny :) )

Brak sensownego matchmakingu, słabo widoczni przeciwnicy?

Dla mnie to, że przeciwnicy są słabo widoczni jest plusem :ninja: To jeden z pierwszych tytułów w multi, w którym tak wielką rolę dogrywa maskowanie, a leżenie we wdzianku snajpera w trawie jest tego najlepszym przykładem. Co do Matchmakingu to faktycznie ma on swoje wady...z jednej strony ogranicza bezsensowne przeszukiwanie list z serwerami, a z drugiej powoduje to dużą losowość i często irytujące oczekiwanie. Poza tym losowe dobieranie teamów w TD powoduje fakt, że czasem gra się z 7 noobkami kontra 8 osobowej ekipie "generałów".

CoD4 jest pierwszą grą, która na tyle zajarała mnie w multi że to właśnie jemu poświeciłem większość swego czasu, a nie tradycyjnie -singlowi. Podoba mi się pomysł z doświadczeniem, zdobywaniem broni, ulepszeń i umiejętności.

ps: Qsh, czyżby pomysł na ten temat powstał w oparciu o dyskusje na PGA? :ninjadance:
  • 0

#3 Gość__* Napisany 30 listopada 2007 - 14:31

Gość__*
  • Goście
Szybkie pytanie: czemu w temacie wypowiada sie osoba, ktora nie grala w Halo 3 (watpie, ze grala w multi wiecej niz jeden mecz na sprawdzenie) ? Ja mecze Halo 3, ale jezeli chodzi o COD4 to sporo gralem tylko w bete wiec poki co sie nie wypowiadam, a tutaj jeszcze mniej ogarnieta osoba sie produkuje :hejka: No chyba, ze jest to temat, w ktorym moze sie wypowiadac kazdy, nawet ten kto nie gral w obie gry a chce wyrazic swoje zdanie ...
  • 0

#4 PomezZ Napisany 30 listopada 2007 - 14:39

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Wypowiem sie krótko ponieważ nie miałem jeszcze przyjemności zagrać w COD4. U mnie na liście na chwilę obecną zdecydowana większość ludzi gra w COD4. Jest kilku stałych halomaniaków (Insiak na przykład) ale tendencja jest wyraźna na korzyść COD'a. Pytałem klkunastu znajopmków z Live! jak się bawią przy COD4 i o dziwo większość stwierdziła, że zdecydowanie lepiej niż przy H3. Widać że Halo kładzie stylistyka, która mi osobiście w żaden sposób nie przeszkadza, jest jednak dla wielu barierą nie do obejścia i stąd ludzie wybierają bardziej realistyczną sieczkę. Już nie długo stanę się posiadaczem COD4 i będe mógł wypowiedzieć się we własnym imieniu.
  • 0

#5 Gość__* Napisany 30 listopada 2007 - 16:19

Gość__*
  • Goście
Za CoDem przemawia bardzo nowoczesne multi- uważam, ze mozliwosć wybrania klasy na starcie będzie standartem. Do tego gra ma świetne mapy, wymaga sklla- nie aimingu, trzeba grać naprawdę druzynowo. Bez swietnej, wręcz doskonałej znajomości mapy, duzo nie zdziałasz. Za Halo 3 przemawia natomiast scena- bungie utworzyło wokół swojego hiciora tak wspaniałą społecznosć, ze to głowa mała. Strona bungie.net to KAPITALNY pomysł! Oprócz tego- system gry. W CoDzie - strzelasz do typa aż nie padnie. Natomiast w Halo, wiesz, że granat pozbawia shielda. Wiesz, ze 4 serie z BR to zgon, wiesz jak zajebiscie ważny jest Overshild, Camo itd, itp. Jako takie podsumowanie, myslę, że wśród polaków popularniejsze będzie CoD4. Napewno kolorystyka, dla ludzi przyzwyczajonych do GoW jest nie do przeskoczenia. Napewno to, że polacy przyzwyczajeni do wspomnianego GoWa i graja rankingowe mecze z podstawowym AR które skilla zupełnie nie wymaga (seria+kolba -> WTF?). No i naprawdę fajny, wojenny klimat- to czynniki przemawiajace z CoDzikiem. Ja myslę, że bedę meczył Halo 3, ale w CoDa 4 juz teraz też ostro pocinam. Fani GoW, CoDa 4 i H3- łączmy się!

I hoi
  • 0

#6 Gość__* Napisany 30 listopada 2007 - 17:01

Gość__*
  • Goście
mnie osobiscie MP COD4 wogole nie podszedl :/ mam podobne zarzuty jak qsh i dlatego tez po zrobieniu"calaka" sprzedalem COD 4 natomiast Halo 3 to dla mnie gra kultowa od zawsze, glowny powod zakupu xboxa lata temu, teraz mecze tylko w MP halo 3 i nic innego ;)
  • 0

#7 BeSOS Napisany 30 listopada 2007 - 17:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Klimat COD4>H3
Bronie COD4>>>H3
System rang COD4>H3
Mapy COD4>H3
  • 0

#8 MaxVarEmreis Napisany 30 listopada 2007 - 17:32

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
CoD4. Ale gownie dlatego, ze preferuje tego typu multi. Czyli "one shot one kill". Klimaty są całkowicie rózne, ale nie moge stwierdzić, który mi lepiej podchodzi.
Mocna stroną CoD4 są śwtetnie zaprojektowane mapy, dynamika rozgrywki, rotacja respawnów, perki i system rankingowy.
Halo 3 to znowu pojazdy, mnogość trybów i bronii, scena oraz bungie.net.
  • 0

#9 Texz Napisany 30 listopada 2007 - 17:43

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Co do COD4 się nie wypowiadam bo nie grałem w tą szpilę, natomiast wydobędę z głębin podświadomości co w Halo 3 ssie i to totalnie.
Archaizm. Wydaje się, że od czasu pierwszej części (genialnej, ale mimo wszystko) niewiele się zmieniło w mechanizmie rozgrywki. Nie okłamujmy się - od kilku lat rżniemy się i obrzucamy granatami na tych samych, niezmiennych zasadach. Zmieniają się tylko tryby, które i tak wysiadają przy ogólnej tendencji do lamerskiego parcia z pianą na ustach (większość nastolatów tak właśnie się zachowuje hehe).

Plansze. Te w Halo 3 nudzą momentalnie. Nawet wypasiony, z dwoma Elephantami Sandtrap - po kilkunastu rozegranych Big Team Battle, przestaje trzymać poziom. Przydała by się większa różnorodność. Niestety Bungie zafundowało nam 11 plansz i w uja trybów. W efekcie można odwalić kitę na n-ty Team Slayer w Construct czy Isolation.
Jak ktoś już zauważył w dogrywce - najdziwniejsze, że najlepsze wrażenie robią plansze, które już wcześniej ukazały się w becie. Reszcie brak jakiejś ikry... może nadchodzący na 11 grudnia dodatek z 3 nowymi planszami jakoś powiększy ten współczynnik funu.

Melee system - uderzasz pierwszy i uderza przeciwnik. Efekt? Ginie ten kto ma mnie energii życiowej. Po prostu żenada ze strony Bungie. Tyle napsuło mi to krwi w życiu, że nawet nie mam zamiaru tego teraz komentować.

Ale singiel jest całkiem strawny. Co prawda więcej przyjemności zwykłego strzelania do kosmicznych pokrak miałem w pierwszej części serii, lecz i tu nie jest aż tak źle. Nie podoba mi się jedynie to, że tak skondensowano całą akcję względem terenu na którym się toczy. W Halo1 były momenty podczas których po prostu trzeba było się przedostać jakimś sporym odcinkiem bez podejmowania walki, lub wybijając jakieś mniejsze grupki samotnie przemierzające okolicę. I to budowało ten klimat poznawania ogromnego rozmiarami i pełnego tajemnic obcego świata. W Halo 3 wydaje mi się, że zostaje jakby nam odsłonięta kurtyna z tuzinem przeciwników, po których wybiciu wbijamy do nowego pomieszczenia gdzie czeka ich jeszcze więcej. I tu kółko się zamyka.
Lecz kompletnie się temu nie dziwię. Takie się dziś robi gry - skondensowane. Rach ciach ciach i po 6 godzinach można się wziąć za multiplayer. Takie czasy.
  • 0

#10 ACZ Napisany 30 listopada 2007 - 17:57

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
Ja jeszcze nie grałem w obie gry, więc wypowiem się inaczej ;]
Halo 3 nie sprostało oczekiwaniom nie tylko w sferze oprawy graficznej. Ta seria traci powoli na znaczeniu co zresztą pokazują wyniki sprzedaży tej gry (sprzedaż spada bardzo szybko). Wyszło Halo 3, a krótko po nim wyszło takie CoD4, które w sferze multi dało pożądnego lepa na twarz Bungie co już pokazują sami gracze przesiadając się z Halo 3 na właśnie CoD4.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 30 listopada 2007 - 18:07

Gość__*
  • Goście

Ja jeszcze nie grałem w obie gry, więc wypowiem się inaczej ;]
Halo 3 nie sprostało oczekiwaniom nie tylko w sferze oprawy graficznej. Ta seria traci powoli na znaczeniu co zresztą pokazują wyniki sprzedaży tej gry (sprzedaż spada bardzo szybko). Wyszło Halo 3, a krótko po nim wyszło takie CoD4, które w sferze multi dało pożądnego lepa na twarz Bungie co już pokazują sami gracze przesiadając się z Halo 3 na właśnie CoD4.


bzdura.... umnie np. na 50 przyjaciol okolo 60% gra w halo 3 na stale, na live w halo gra nostop od 200 do 600 tys i wiecej ludzi
  • 0

#12 MaxVarEmreis Napisany 30 listopada 2007 - 18:09

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Ja jeszcze nie grałem w obie gry, więc wypowiem się inaczej ;]
Halo 3 nie sprostało oczekiwaniom nie tylko w sferze oprawy graficznej. Ta seria traci powoli na znaczeniu co zresztą pokazują wyniki sprzedaży tej gry (sprzedaż spada bardzo szybko). Wyszło Halo 3, a krótko po nim wyszło takie CoD4, które w sferze multi dało pożądnego lepa na twarz Bungie co już pokazują sami gracze przesiadając się z Halo 3 na właśnie CoD4.

Jak zawsze. Bzik wiesz, bzik widziałes.... Traci na znaczeniu?? :lol: Powiedz to setką tysieci ludzi, którzy własnie w to graja....
Sprzedaż spadła?? :lol: Zeby gry na PS3 sprzedawały sie tak w dniu premiery jak Halo w tej chwili.
Ludzie przesiadają sie na CoD4?? :lol: Halo 3 nadal jest na 1 miejscu najcześciej granych gier na Live...


Archaizm. Wydaje się, że od czasu pierwszej części (genialnej, ale mimo wszystko) niewiele się zmieniło w mechanizmie rozgrywki. Nie okłamujmy się - od kilku lat rżniemy się i obrzucamy granatami na tych samych, niezmiennych zasadach. Zmieniają się tylko tryby, które i tak wysiadają przy ogólnej tendencji do lamerskiego parcia z pianą na ustach (większość nastolatów tak właśnie się zachowuje hehe).

Plansze. Te w Halo 3 nudzą momentalnie. Nawet wypasiony, z dwoma Elephantami Sandtrap - po kilkunastu rozegranych Big Team Battle, przestaje trzymać poziom. Przydała by się większa różnorodność. Niestety Bungie zafundowało nam 11 plansz i w uja trybów. W efekcie można odwalić kitę na n-ty Team Slayer w Construct czy Isolation.
Jak ktoś już zauważył w dogrywce - najdziwniejsze, że najlepsze wrażenie robią plansze, które już wcześniej ukazały się w becie. Reszcie brak jakiejś ikry... może nadchodzący na 11 grudnia dodatek z 3 nowymi planszami jakoś powiększy ten współczynnik funu.

Melee system - uderzasz pierwszy i uderza przeciwnik. Efekt? Ginie ten kto ma mnie energii życiowej. Po prostu żenada ze strony Bungie. Tyle napsuło mi to krwi w życiu, że nawet nie mam zamiaru tego teraz komentować.

Bzdury. To samo można powiedzieć o CoD4....
  • 0

#13 ACZ Napisany 30 listopada 2007 - 18:10

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
Ale co z tego. Pamiętam, jak przed premierą H3 większośc posiadaczy X360 twierdziła, że potem nic się już w multi nie będzie liczyło, żadna inna gra i że będą grali w multi głównie w H3 aż do czasu pojawienia się kolejnej części. A tu co? Przychodzi CoD4 i bardzo duża części graczy robij migrację z gry Bungie na grę Infinity Ward. No i CoD4 jest na obu konsolach.
  • 0

#14 MaxVarEmreis Napisany 30 listopada 2007 - 18:12

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Ale co z tego. Pamiętam, jak przed premierą H3 większośc posiadaczy X360 twierdziła, że potem nic się już w multi nie będzie liczyło, żadna inna gra i że będą grali w multi głównie w H3 aż do czasu pojawienia się kolejnej części. A tu co? Przychodzi CoD4 i bardzo duża części graczy robij migrację z gry Bungie na grę Infinity Ward.

Bzdura. Migracje na CoD4 zrobili glownie ludzie grający w Vegas ( patrzac po mojej liscie znajmych). Ci co mieli grać w Halo 3... graja. Co dobitnie pokazują statystyki Live....
  • 0

#15 Gość__* Napisany 30 listopada 2007 - 18:13

Gość__*
  • Goście

Ale co z tego. Pamiętam, jak przed premierą H3 większośc posiadaczy X360 twierdziła, że potem nic się już w multi nie będzie liczyło, żadna inna gra i że będą grali w multi głównie w H3 aż do czasu pojawienia się kolejnej części. A tu co? Przychodzi CoD4 i bardzo duża części graczy robij migrację z gry Bungie na grę Infinity Ward. No i CoD4 jest na obu konsolach.


daj linki do wypowiedzi ? pozatym imho z racji ze nie grales w zadna gre twoje wypowiedzi powiny byc usuniete i nagradzone ostrzezeniem, bo piszesz zeby tylko zdyskretyowac halo 3 , nie majac pojecia ani o cod 4 ani o halo 3
  • 0

#16 Gość__* Napisany 30 listopada 2007 - 18:18

Gość__*
  • Goście
Maniakiem Halo nigdy nie byłem. Nie kręcił mnie zbytnio klimat gry. Za kolorowo. Nie podchodziły mi także bronie. Co nie znaczy, że źle się bawiłem. Bawiłem się dobrze, ale tylko wtedy gdy grałem ze znajomymi. Kupa śmiechu przede wszystkim.

Natomiast CoD4 zamiótł na polu strzelanin. Mówię o trybie multi rzecz jasna. Świetny system motywacyjny. Tego nigdzie nie znajdziecie. Widzę tu podobieństwo do PES'a -> Jeszcze tylko jeden mecz i idę spać. Tutaj wygląda to tak -> Jeszcze tylko jeden level i idę spać;) Uwierzcie mi. Zapomnicie o ciepłym łóżku.

Poza tym prawie każdy za dzieciaka bawił się z żołnierza, a nie w master chiefa. Teraz nasze marzenia się spełniają;) Nie ma to jak chwycić w dłoń kałasza i z radosnym okrzykiem rozstrzeliwać kolejnych przeciwników (nic tak nie cieszy jak dokopanie amerykanom;)). Dostępny arsenał jest po prosty idealny. Nie wymagi nawet najdelikatniejszych poprawek.Każdy znajdzie cos dla siebie (ja biegam z M4 z zainstalowanym red dot'em). Poza tym bronie są świetnie wyważone. Zachowują się i sieją takie zniszcenie jak w rzeczywistości (np wspomniany kałasz starsznie "rzuca").

Mozliwość ustawienia pod siebie pięci klas to strzał w 10. Podobnie jak 3 sloty na dodatkowe umiejętności. Daje to taki efekt, że czujemy się jakoś mniej anonimowo wśród tysięcy graczy. Każdy może ustawić swoja postać pod siebie. Jest miło.

Mapy i tryby gry to kolejna 10. Mapy w halo są po prostu bez wyrazy. W CoD4 trzeba się nauczyć każej uliczki na pamięć. Trzeba wiedzieć gdzie może schować się snajper. Gdzie można rzucić granat, żeby dało to porządany efekt. Każda mapa jest charakterystyczna. Na każdą przydatne jest użycie innej kombinacji w uzbrojeniu.

Dla mnie halo w multi to mocna 8. Natomiast CoD4 to 10. Jak już komus mówiłem wg mnie CoD4 na konsolach będzie tym czym Counet Strike dla PC. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Aha jeden minus. Klany.Największy i w sumie jedyny minus gry
Czy nie można było rozwiązać tego na sposób Battlefielda?
  • 0

#17 Zeus-Nelson Napisany 30 listopada 2007 - 18:24

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Ja mecze Halo 3, ale jezeli chodzi o COD4 to sporo gralem tylko w bete wiec poki co sie nie wypowiadam, a tutaj jeszcze mniej ogarnieta osoba sie produkuje

Jeśli chodzi o ścisłość to grałem w H3 zarówno w singla jak i online(jakieś 2 godziny, ale grałem) :ninja: Czy to że nie jestem fanem Halo od razu ma ograniczać moje wypowiadanie się na temat tej gry? :lol: Jak gra mi nie podchodzi, to nie gram-proste.
Qsh nie pisał, że mają sie wypowiadać tylko osoby która pół ostatniego miesiaca spedziły grajac online w H3 i COD.
Także Poszukaj sobie zwady gdzie indziej :hejka:
  • 0

#18 marioo Napisany 30 listopada 2007 - 21:15

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Zdecydowanie COD4 pod każdym względem. Klimat, bronie, stylistyka trafia po prostu do więcej osób. Natomiast kosmiczne (dziecinne) bronie, wrogowie i w ogóle całe te Halo przypadnie do gustu mniejszej ilości graczy.

Według mnie multi w CoD4 jest najlepsze na każdej platformie. Nigdy nie lubiłem grać online , a teraz siedze po 10 godzin i nabijam rangi:) Ta gra rządzi.
  • 0

#19 Texz Napisany 01 grudnia 2007 - 10:01

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Archaizm. Wydaje się, że od czasu pierwszej części (genialnej, ale mimo wszystko) niewiele się zmieniło w mechanizmie rozgrywki. Nie okłamujmy się - od kilku lat rżniemy się i obrzucamy granatami na tych samych, niezmiennych zasadach. Zmieniają się tylko tryby, które i tak wysiadają przy ogólnej tendencji do lamerskiego parcia z pianą na ustach (większość nastolatów tak właśnie się zachowuje hehe).

Plansze. Te w Halo 3 nudzą momentalnie. Nawet wypasiony, z dwoma Elephantami Sandtrap - po kilkunastu rozegranych Big Team Battle, przestaje trzymać poziom. Przydała by się większa różnorodność. Niestety Bungie zafundowało nam 11 plansz i w uja trybów. W efekcie można odwalić kitę na n-ty Team Slayer w Construct czy Isolation.
Jak ktoś już zauważył w dogrywce - najdziwniejsze, że najlepsze wrażenie robią plansze, które już wcześniej ukazały się w becie. Reszcie brak jakiejś ikry... może nadchodzący na 11 grudnia dodatek z 3 nowymi planszami jakoś powiększy ten współczynnik funu.

Melee system - uderzasz pierwszy i uderza przeciwnik. Efekt? Ginie ten kto ma mnie energii życiowej. Po prostu żenada ze strony Bungie. Tyle napsuło mi to krwi w życiu, że nawet nie mam zamiaru tego teraz komentować.

Bzdury. To samo można powiedzieć o CoD4....

Nie wiem, nie grałem w COD4 i bzik wiem jak jest w tamtej grze. Jakoś w takim Gears Of War czy R6:V udało się stworzyć dość ciekawe plansze do multi. System rozgrywki też nie ssał, bo GOW to nowy IP, a R6V jedzie na ogólnym pomyśle ala Counter Strike, który jak widać zawsze daje radę.
Wychodzi z tego wniosek, że Halo 3 i COD4 wcale najlepszymi FPSami do szarpania po sieci NIE SĄ i kropa.
  • 0

#20 phsx Napisany 01 grudnia 2007 - 10:22

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Mapy w CoD4 sumując ogólnie są średniackie raczej. Naprawdę podoba mi się 1 albo 2 góra, a na niektórych bardzo nie lubię grać.
  • 0

#21 MaxVarEmreis Napisany 01 grudnia 2007 - 10:36

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Mapy w CoD4 sumując ogólnie są średniackie raczej. Naprawdę podoba mi się 1 albo 2 góra, a na niektórych bardzo nie lubię grać.

O_o Że tak powiem.....
  • 0

#22 Gość__* Napisany 01 grudnia 2007 - 10:39

Gość__*
  • Goście
Ja mam odwrotnie- tych co NAPRAWDĘ lubię w Halo są 3 sztuki- Pit, Construct i Guardian. W CoD są 2 mapki, za którymi nie przepadam, ale nie aż tak, ze rzygam na mysl o grze na nich (vide epitath w H3)
  • 0

#23 Gość__* Napisany 04 grudnia 2007 - 19:29

Gość__*
  • Goście
Halo i COD to zupełnie dwie inne gry pod multi.

W Halo "pojedynek" jest dłuższy i bardziej hmmz powiedzmy skillowy. Możliwe są akcje 1na2 czy nawet 1na3. CoD natomiast jest grą dużo szybszą, nie znaczy oczywiście, że nie skillową ale jest to coś innego. Mnie jednak bardziej podoba się CoD. Ten klimat wojny. Wybuchy, nalot samolotów, pałętające się granaty i te komentarze postaci :) Jakoś też mapy są dla mnie bardziej różnorodne i klimatyczne. Nie znaczy oczywiście że Halo 3 jest gorsze. Jest inne.
  • 0

#24 kamionek Napisany 04 grudnia 2007 - 19:50

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Mimo, że nie grałem w żadną z tych gier, to bardziej podoba mi się CoD4. I nie dlatego, że Halo jest exclusivem dla Xboxa, ale jakoś klimat CoD bardziej do mnie trafia.
Swojego czasu sporo grałem w CoD2 onlajnowo - może to też ma jakiś wpływ.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 04 grudnia 2007 - 20:18

Gość__*
  • Goście

Mimo, że nie grałem w żadną z tych gier, to bardziej podoba mi się CoD4. I nie dlatego, że Halo jest exclusivem dla Xboxa, ale jakoś klimat CoD bardziej do mnie trafia.
Swojego czasu sporo grałem w CoD2 onlajnowo - może to też ma jakiś wpływ.


No ale to oksymoron , nie gralem w zadna... ale lepsze jest COD 4 :cooo:
  • 0

#26 kamionek Napisany 04 grudnia 2007 - 20:46

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Nie powiedziałem, że jest lepsze - powiedziałem, że bardziej mi się podoba.

Przypuśćmy że są jakieś dwa samochody, którymi nie jeździłeś - jeden może Ci się bardziej podobać od drugiego, co nie znaczy, że jest lepszy.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 04 grudnia 2007 - 20:48

Gość__*
  • Goście

Nie powiedziałem, że jest lepsze - powiedziałem, że bardziej mi się podoba.

Przypuśćmy że są jakieś dwa samochody, którymi nie jeździłeś - jeden może Ci się bardziej podobać od drugiego, co nie znaczy, że jest lepszy.


Podaba ale jak ? skoro nie grales ? gra to nie samochod...
  • 0

#28 kamionek Napisany 04 grudnia 2007 - 22:14

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Podoba mi się stylistyka, podobają mi się bronie, podobają mi się te wszystkie umiejętności i klasy, podoba mi się grafika. Już rozumiesz?
  • 0

#29 Gość__* Napisany 05 grudnia 2007 - 00:47

Gość__*
  • Goście
Grałem w obie i moim zdaniem COD4>H3
  • 0

#30 Gość__* Napisany 05 grudnia 2007 - 08:59

Gość__*
  • Goście

Mimo, że nie grałem w żadną z tych gier, to bardziej podoba mi się CoD4.

Pozdro szacun
  • 0