Skocz do zawartości

Resident Evil -Seria-


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
254 odpowiedzi na ten temat

#211 Nyjacz Napisany 08 sierpnia 2022 - 08:21

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

obraz-2022-08-08-092051079.png

 

Smiec nad smiecie XD

 

1/100 easy


  • 0

#212 Kazuo Napisany 08 sierpnia 2022 - 09:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Najgorsze RE obok Umbrella Corps i tych śmieci na komórki. 


  • 0

#213 Nyjacz Napisany 10 sierpnia 2022 - 11:08

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

gHSPxIW.png

dPY5Pmj.png

 

Wow, fajna gierka. Gaiden to taki mini-Resident, dobre przeniesienie wszystkich ważnych aspektów settingowych i gameplayowych na mniejszą skalę. ALE! Nie krótszą i nie łatwiejszą. Cholernie trudny ten RE, zginąłem pewnie ze 150 razy. Szkoda, że nie ma statystyk. Pozytywne zaskoczenie, fajnie się planowało trasy, omijało zombiaki i czyściło pomieszczenia. Gdybym grał na premierę, to by było 80/100!

 

E7UjEQL.png

tFJfO81.png

 

Tu z kolei nic świeżego, ale ultimate wersja z zajebistymi tłami. Wciąż i na zawsze mój ulubiony RE - setting, klimat, muzyka, pacing, eksploracja, walki z bossami - no siedzi tu wszystko. <3/100


  • 0

#214 ACZ Napisany 10 sierpnia 2022 - 14:35

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:

To tu masz jeszcze dwójkę na egzotyczną konsolkę Tiger Game.com.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 10 sierpnia 2022 - 14:36

  • 3

#215 Kazuo Napisany 10 sierpnia 2022 - 20:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

:uff:


  • 1

#216 Nyjacz Napisany 11 sierpnia 2022 - 12:52

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

5GXHM-9T3BZ-FCI73

 

Macie ode mnie kod na Resident Evil Revelations (był w packu, który kupiłem, a już mam giereczkę). Kto pierwszy, ten szybszy.


  • 1

#217 Kazuo Napisany 23 sierpnia 2022 - 18:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

https://www.ppe.pl/n...zje-na-gre.html

 

 

ChR0jVV.gif

 

Krawaciarze na wysokich stanowiskach są naprawdę ładnie oderwani od rzeczywistości jeżeli serio myślą, że właśnie tego chcieli fani RE :olo:


  • 0

#218 Kazuo Napisany 01 września 2022 - 07:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Szkoda, że zaraz Capcom zablokuje ten projekt  :gwizdek:


  • 0

#219 burnstein Napisany 22 września 2022 - 20:00

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Taka tam ciekawostka dla Kazułów.


  • 2

#220 Kazuo Napisany 22 września 2022 - 20:04

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Widziałem, aż się łezka w oku zakręciła. Wybitni aktorzy, w wybitnych rolach  :dadders:


  • 0

#221 Kazuo Napisany 21 stycznia 2023 - 22:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

3c9JEku.jpg

https://tiermaker.co...ames-2022-37534

 

Nudziło mi się, więc postanowiłem zrobić swoją topkę Residentów. Nie grałem tylko w Mercenaries 3D i te sieciowe śmieci, ale wnioskując po recenzjach oraz filmikach na YT i zestawiając je z moim gustem / tym czego oczekuję od serii, to nie mogły zająć innego miejsca w tabeli. 

 

 


  • 3

#222 keogh Napisany 21 stycznia 2023 - 23:18

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

oo dobre, czuje że forumkowi za chwile chwilowo odjebie tierowo xd

 

y0GPadb.png

 

 

 


Ten post był edytowany przez keogh dnia: 21 stycznia 2023 - 23:18

  • 2

#223 Kazuo Napisany 21 stycznia 2023 - 23:51

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Taki jest plan. Wrzucać swoje topki, bo chcę wiedzieć kogo szanować, a kim gardzić jeszcze bardziej :tak:


  • 0

#224 keogh Napisany 22 stycznia 2023 - 00:20

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

tak, bo jak się raportuje to na szczeście zawsze zostaje po tym ślad


  • 0

#225 xell Napisany 22 stycznia 2023 - 00:47

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

A: Resident Evil 2 Remake

B: Resident Evil 4, Resident Evil 5

D: Resident Evil 0

 

Więcej nie grałem, przynajmniej nie na tyle żeby wydać opinię :na:


  • 1

#226 Danteusz Napisany 22 stycznia 2023 - 08:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
S: RE4
A: RE7, RE8, RE5
B: Wszystkie klasyczne, grałem w każdą cześć poza 0 i żadnej nie skończyłem ????
  • 2

#227 Woroq Napisany 22 stycznia 2023 - 09:12

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:
S: RE7, RE2 Remake
A: RE4, RE8, RE1, RE2
C. RE3, RE5,

Z głównego nurtu nie grałem jedynie w 6, przy każdej bawiłem się dobrze. Pierwsza połowa 7 była dla mnie mesjaszem
  • 0

#228 Kazuo Napisany 22 stycznia 2023 - 10:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Pierwsze połowy Residentów zawsze są najlepsze, Capcom jest bardzo konsekwentne w tym żeby druga część przygody nie była już tak atrakcyjna. 


  • 0

#229 burnstein Napisany 22 stycznia 2023 - 11:34

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

S. 4

A. 5

D. cała reszta


  • 0

#230 Kazuo Napisany 22 stycznia 2023 - 12:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

UnhealthyDaringBronco-max-1mb.gif


  • 0

#231 Spuczan Napisany 22 stycznia 2023 - 13:09

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 055 Postów:

my-image-1.png


  • 0

#232 Nyjacz Napisany 22 stycznia 2023 - 13:22

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

jACgk8X.png

 

Tak na szybko i intuicyjnie.

 

Dead Aim za to, czym jest: 2-godzinnym Residentem rail-shooterem z jakąś tam eksploracją i głębszą mechaniką niż się wydaje na pierwszy rzut oka (stealth, headshoty, alarmowanie itp).

 

CVX i 0 nisko (ale wciaż wysoko... bo wszystko powyżej D jest spoko), bo gameplayowo są poniekąd popsute.

 

Darkside Chronicles najniżej z "dobrych", bo w to gówno się nie da grać. Nie wiem, kto pomyślał, że trzęsąca się kamera w rail-shooterze będzie zabawna. I te checkpointy co pół godziny XD


  • 0

#233 Rudolf Napisany 22 stycznia 2023 - 15:55

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

wKD4hLZ.png

Zero jak w tabelce, szlag mnie przez to trafiał, gry nie skończyłem.

 

E.

Survivor niby szajs, ale kiedyś skończyłem całość  na emulatorze na psp  w czasie jednej podróży pociągiem i dobrze wspominam.

D.

Veronica by wleciała co najmniej na C, gdyby nie te spieprzone celowanie rail gunem w finale, co za okropny final boss, rany boskie. Celowniczki oba całkiem ok wspominam, natomiast z ziomkiem graliśmy pewnie tylko na standardowym poziomie trudności, więc się nie odbiłem jakoś.

C.

6 ugh, które ma momenty (no i jest miejscami cudownie over the top), ale ma zjebany system ulepszeń, qte co chwila i za dużo sekwencji, które są średnim tpsem. Gra miała pojebany budżet i ja to szanuję, szkoda, że miejscami nie poszło to tam gdzie trzeba i prawie zabiło serię przez sprzedaż. Natomiast 7 już w czasie jak się goni starą z robakami to trochę siada, a po ubiciu  prukwy to już w ogóle kaplica, strzelanka z dwoma typami przeciwników, ehhh, okropne to było (za to VR zajebiste, do dzisiaj to robi).

 

5 super coop, druga połowa gry znacznie gorsza + solo to rzeczywiście takie sobie. Revelations 2 kolejne coopowe cudeńko, mimo upośledzenia jednego z graczy, jeden z najlepszych finałów w serii ever.

 

Revelations, gdyby było tylko z perspektywy Jill to bym dał do A, mega klimat statku, fajny twist z lokacją, fenomenalne 3D i  grafika (grałem w to na 3DSie), piękny powrót do korzeni serii. Szkoda, że poboczne postacie i misje poza statkiem tak psują grę.

 

Wioska to theme park z każdym typem horroru, szkoda, że 2 z tamtejszych atrakcji są na jeden raz (a jedna jest no powiedzmy, że taka sobie (ta z rybolem)). Zamek, wioska i fabryka (body horror nie mogę nie szanować tego zagrania, walka z Heisenbergiem i dialogi w czasie starcia, transformersy AAAAAA, czego tu nie ma), świetny tytuł, ale niestety trochę na raz.  Naciągane powiązania fabularne, marna antagonistka, ale spoko walka na koniec.

 

A.

Jedynkę przeszedłem jako wersję z psone, deadly silence i remake, uwielbiam. 3 skończyłem przed premierą  remake'u i obie wersje bardzo lubię, natomiast traktuję jako kompletnie odzielne gry. Bolał mnie brak clock tower, ale już robala nie. Na minus rzeczywiście brak pojawiania się Nemesisa częściej, gdyby nie to to gierka by mogła nawet wyżej wlecieć, bo od początku do końca zapierdala, więcej takich gier. 4 super, ale wyspa, final boss i wiochmeni z gatlingami do wywalenia, nawet regenratory tego nie ratują, oby w marcu się okazało, że będzie duża zmiana w tej części gry.

 

S.

Cudeńka, w oryginalną 2 grałem dopiero jako psclassic, więc no późno, a gra mną zamiotła. Lepszego sequela nie mogli tego zrobić. Remake 2 też 10/10, wszystko mi siadło.

 

Jaki z tego wniosek? Grajcie w Signalis, najlepszy hołd dla klasycznych  survival horrorów, nie wiem od kiedy (a do tego niewiarygodna gierka z super światem, pomysłami,  muzyczką i stylówą).

 

 

 


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 22 stycznia 2023 - 21:13

  • 2

#234 Kazuo Napisany 29 stycznia 2023 - 19:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 


  • 0

#235 Kazuo Napisany 07 lutego 2023 - 20:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

Oby było lepsze od Vendetty i tego badziewia z Netflixa. Anyway, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, te pływające lickery mają niezły design, no i fajnie że w końcu sobie przypomnieli o Jill i że wykorzystują jej model z RE3R. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 07 lutego 2023 - 20:42

  • 0

#236 Rudolf Napisany 07 lutego 2023 - 20:48

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Oj tam, wszystkie te animacje to szajs, ale Vendetta miała tak over the top choreografię i akcje (finał z rail gunem :olo: ), że nie jestem w stanie się nie uśmiechnąć myśląc o tym filmie. Tego serialu Netfliksa finalnie nie widziałem przez złe opinie, może się skuszę :hmmm:

 

Odnośnie do mojego tiera to 6 pikuje chyba co najmniej do E jak nie niżej - mam praktycznie zero frajdy z tego tytułu. Za to Veronica na chłodno jednak C, gdy to pisałem to byłem świeżo po final bossie :olo:  Co do 4 nie zmienię zdania - wyspa jest dla mnie wyraźnie gorsza od innych lokacji, czy to wizualnie (laboratoria to niech se już będą, ale centrum odpadów czy posterunki wiochmenów są tak bez klimatu i żadne, że aż czasem przykro się na to patrzyło) czy pod względem level designu. Ostatni raz w 4 grałem z 10-12 lat temu i przy zejściu z łódki czułem się jak w Revelations pierwszym, gdy gra ze statku rzuca nas na te mierne misje poza nim. Regeneratory (chociaż nie stanowią żadnego wyzwania, nie pamiętałem, że ten celownik z termowizją dostaje się 5s po pojawieniu pierwszego potwora), ten boss chimera i Krauser są super (tak samo jak  lokacja, w której z nim walczymy, szkoda, że nie było więcej takich ruin), ale starcia z innymi przeciwnikami już odstają. Tym bardziej czekam na remake i mam nadzieję, że jak najbardziej namieszają. 


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 07 lutego 2023 - 21:00

  • 1

#237 Kazuo Napisany 07 lutego 2023 - 20:53

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

E tam gadasz, Degeneration było bardzo spoko, Damnation z tymi akcjami z Lickerami i Mr.X pod koniec też dawało radę. 

 

Co do gier, to w weekend odświeżałem wszystkie klasyczne odsłony i stwierdzam, że Code Veronica koniecznie potrzebuje remake'u, najbardziej z całej serii. W dzisiejszych czasach pełnych LGBT ta odsłona idealnie by się odnalazła :olo:

 

 


  • 0

#238 Kazuo Napisany 11 lutego 2023 - 09:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Klonik Residenta tworzony przez grupkę zapaleńców. Wygląda naprawdę obiecująco  :blush:


  • 1

#239 Kazuo Napisany 11 marca 2023 - 22:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

gkP8KqP.jpg

GWFXb9L.jpg

 

Cudowny rok na bycie fanem Rezidenta  :good:


  • 0

#240 nole Napisany 03 kwietnia 2023 - 17:50

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

https://youtu.be/jx5PtilFFRM


  • 2