Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Rising: Revengeance

Platinum Games Konami PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
959 odpowiedzi na ten temat

#91 Aleks Napisany 24 maja 2009 - 12:32

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:
Na polygami pojawil sie ciekawy news, niech ktos wkleji bo ja nie moge (pisze z fona)
  • 0

#92 Texz Napisany 24 maja 2009 - 12:35

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Już wstawiałem ten news (z kamerką i wirtualnym pudełkiem na Famitsu - w sumie nic dziwnego, Polygamia to kalka Kotaku, na której ukazują się identyczne niusy, tyle że przetłumaczone i z komentarzem autora tłumaczenia).
  • 0

#93 Gość__* Napisany 25 maja 2009 - 03:31

Gość__*
  • Goście

edit: teaser NEXT!

http://www.animearab...hread.php?t=338

Pojawił się drugi filmik tego rodzaju: ... annel_page

Imo to wszystko fejki. Najpierw ilustracja zapowiedzi magazynu PSW, teraz to. Poprostu pare osób korzystając z szumu wokół nieujawnionej jeszcze nowej gry Kojimy, chce zwyczajnie jej kosztem zaistnieć w zbiorowej świadomości, tworząc tego typu rzeczy (w prasie czy sieci). Parafrazując: cyrk się zaczął - karawana jedzie dalej.
  • 0

#94 Ryan Napisany 25 maja 2009 - 04:09

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Tak czy śmak reklama w tej formie byłaby super. :)
  • 0

#95 Shunkan Napisany 26 maja 2009 - 21:42

Shunkan

    Pikachu

  • Narybek
  • 77 Postów:
Coś cicho na forum :P A dziś chyba wypada termin kolejnej odsłony strony, prawda?
  • 0

#96 Gość__* Napisany 26 maja 2009 - 21:53

Gość__*
  • Goście

Coś cicho na forum :P A dziś chyba wypada termin kolejnej odsłony strony, prawda?

Prawda. O 3:00 nad ranem nastaje godzina zero. W tedy znowu pewnie serwer strony padnie na 10-20 minut jak poprzednio.
  • 0

#97 Gość_Zero_* Napisany 26 maja 2009 - 21:54

Gość_Zero_*
  • Goście
I dodadzą nowe literki :)
  • 0

#98 Gość__* Napisany 26 maja 2009 - 22:04

Gość__*
  • Goście

I dodadzą nowe literki :)

E tam, ja tam liczę najbardziej na to, że się rozpogodzi. :lol:
  • 0

#99 Ryan Napisany 26 maja 2009 - 22:08

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Pokaże się hełm Master Chiefa. ;)

  • 0

#100 burnstein Napisany 26 maja 2009 - 22:17

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 134 Postów:
Spadnie śnieg, słoneczko to na samym końcu wyjdzie. Ja to widzę tak, na początku były same chmurki symbolizujące domysły i rozważania ludzi na temat tego, jakaż to nowa gra zostanie zapowiedziana. Potem burza, ludzie się wkurzyli, że licznik nowy wyskoczył, a informacji praktycznie brak. Deszcz - zaczynają to zlewać. Spadnie śnieg, sen zimowy, fani przestaną się interesować. Na końcu słońce, chmurki znikają, wielkie oświecenie i rozwianie plotek i bzdurnych domysłów :wink:
  • 0

#101 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 02:19

Gość__*
  • Goście
Pojawił się nowy licznik na stronie Konami i co nam się czasami pokazuje w migawkach? Big Boss! :shock:

Dodany obrazek
  • 0

#102 burnstein Napisany 27 maja 2009 - 02:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 134 Postów:
Kolejna zmiana przynosi ulewę, nowe literki i tego oto pana:
Dodany obrazek
edit: eh, niecny Liberal mnie wyprzedził :cry:
  • 0

#103 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 02:44

Gość__*
  • Goście

edit: eh, niecny Liberal mnie wyprzedził :cry:

No niestety, ale możesz się pocieszyć faktem, że szybciej odemnie zrobiłeś powyższego print screen'a. :^^:

W każdym razie, ulewa na stronie jeszcze bardziej się wzmogła i oprócz Big Boss'a oraz nowego licznika, to teraz ukazują się nam takie oto litery/cyfry: P, R, S/5, 3, E.

Hmm... czyżby Kojima szykował jakiś remake jednego z dwóch pierwszych Metal Gear'ów? :hmmm:
  • 0

#104 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 03:46

Gość__*
  • Goście
Natomiast skany z 'Famitsu' ukazują - po Big Boss'ie - kolejną rewelacje, a mianowicie postać... Raiden'a! Swoją drogą, Raiden i młody Big Boss w jednej grze? Time paradox.

Dodany obrazek

Poza tym, Kojima udzielił też wywiadu temu magazynowi na temat najnowszego MGS'a, ale jest... ocenzurowany. A jak!

(...) Those hoping for a plethora of details from the Famitsu reveal, tough luck. The title of the article is "Director Kojima Interview With Tons of Blanked Out Words: Talking The Latest MGS."

The interview seems to be mostly that: blanked out words.

See all those white dots? Those are blanked words. The big text on this page shows an exchange between the interview and Kojima. The interview asks, "Is it okay to print everything?" (Which gives substantial insight onto how Famitsu rolls.)

Kojima replied, "If you blank out words, it's okay."

Źródło: http://kotaku.com/52... ... -interview
  • 0

#105 Shunkan Napisany 27 maja 2009 - 06:14

Shunkan

    Pikachu

  • Narybek
  • 77 Postów:
Mamy 5/S, P, E, @/e, 3 i R. Mamy Big Bossa... będzie Raiden. To chyba to że to kolejny MG(S) już pewne, ale co może oznaczać litera "P"? (Bo R to wg mnie Raiden)
  • 0

#106 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 06:20

Gość__*
  • Goście
Na NeoGAF'ie właśnie zacytowano z GT fragment "fanowskiego" tłumaczenia ocenzurowanego wywiadu z Kojimą, jaki ukazał się w Famitsu. Myślę więc, że warto też je tu przytoczyć.

1. (The Big Boss image is posted above)
Interviewer: "Is that Big Boss?"
Kojima: It's a little different from XX
(or XXX's next form is a little different)
Interviewer: "Whaaaattt? Different???"

2. 
Kojima: I still can't tell you what the title is, but this is the real deal. Put it this way, it's part of the orthodox "Metal Gear Saga"
(The text below was mostly blocked out, but it talked about what timeframe the game is based in, and it appears that it's across all time periods)

3.
Kojima: I want the game's core to be aimed towards Japan, and released globally. XXX... It's being made by MGS4 staff
Interviewer: That's awesome!

4.
Kojima: The symbol on the cap of the old man (he did not say Big Boss) will be important
Interviewer: This symbol is different from the fox, it looks like a world map
Kojima: No just the mark, but the system of the game will be new!
Note: Kojima uses "This old man" a lot through the interview rather than referring to Big Boss

5.
Interviewer: It sounds interesting, but do you think people will understand it at all?
Kojima: I think people will understand (…)

Źródło: http://www.neogaf.co... ... count=3880

A więc, podsumowując:

→ wychodzi na to, że twarz ukazująca się przy obecnym liczniku na stronie Konami jednak nie należy do Big Boss'a a do kogoś 'nieco' innego (czyżby do klona BB? W sumie w MGS to nie byłoby nic zaskakującego ani nowego...)
→ "it's across all time periods" - hmm... czyżby to wieszczyło coś w rodzaju 'MGS Chronicles'?
→ symbol na berecie rzekomego BB nie przedstawia logo oddziału FOX (Hound), do którego przecież on należał, ale jakiś inny znak. Więc faktycznie raczej to nie jest postać Big Boss'a;
→ gra jest robiona przez zespół, który pracował wcześniej nad czwartą częścią MGS;
→ będzie nowy system gry, której tytuł nadal jest nieznany;

I jeszcze odnośnie Raiden'a. Tak naprawdę on też nie musi być tym, kim się na pierwszy rzut oka wydaje (na skanach z Famitsu). To równie dobrze może być Gray Fox - w końcu obaj (Raiden i GF) nosili na sobie egzoszkielet. Poza tym, postać przypominająca Raiden'a ma przepaskę na lewym oku, co sugeruje jakoby je straciła - zupełnie jak Gray Fox w MGS 1 (w dodatku też lewe). Czyżby więc to był tylko zbieg okoliczności?

Dodany obrazek
  • 0

#107 Aras Napisany 27 maja 2009 - 07:56

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
ta wiadomość była tak przewidywalna (że strona zapowiada nowego metal geara), że mi powieka nie dgrnąła jak zobaczyłem to rozwiązanie. Zero zaskoku, podniety, szybszego bicia serca.
  • 0

#108 Krill Napisany 27 maja 2009 - 08:13

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
OMG :shock: ! A jednak! NEXT to Metal Gear! :klaszcze: News zmiótł mnie z siłą fali uderzeniowej!

Big Boss ! Raiden ! OMG ! :shock:

Arigato, Kojima-san! Moje marzenie się spełniło...Nie jestem w stanie nic więcej napisać z podniecenia !!!! :cry: Achhh....
  • 0

#109 Texz Napisany 27 maja 2009 - 08:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
W moim przypadku jest zupełnie odwrotnie. Ten klon BB nie jest przypadkiem klonem, którego spalił Liquid-Ocelot w MGS4?
  • 0

#110 Ryan Napisany 27 maja 2009 - 08:16

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Pardon, ale dlaczego zmiana na MGS5? A może MGS0? Albo MGS: Bez Numeru ale z Podtytułem?
  • 0

#111 Texz Napisany 27 maja 2009 - 08:19

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nie jest to oficjalna nazwa gry, ale przyzwoitość nakazuje nazwać następcę MGS 4 kolejno następującym po nim numerem "5". To tak, jak jeszcze przed zapowiedzią GTA:Vice City używano nazwy GTA 4, mimo iż nie było oficjalnego oświadczenia, ale gra już była w produkcji. Tu mamy podobny przykład, kiedy wiemy, że gra się tworzy i będzie osadzona w realiach Metal Gear, ale nie mamy dokładniejszego info, choćby o podtytule.
Ale jak chcesz może być: Metal Gear Next.
  • 0

#112 Aras Napisany 27 maja 2009 - 08:20

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Krill, naprawde spodziewałeś się czegoś innego niż kolejnego metla geara po tej stronie?
  • 0

#113 phsx Napisany 27 maja 2009 - 08:28

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Szczerze mówiąc mi ten ta postać z teasera bardziej przypomina młodszego (niż w 4) Snejka niż BB :angel: Ale przepaska raczej wyklucza tą możliwość. Pozostało tylko czekać na prezentację.
Dodany obrazek
  • 0

#114 Krill Napisany 27 maja 2009 - 08:36

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:

Krill, naprawde spodziewałeś się czegoś innego niż kolejnego metla geara po tej stronie?


Nawet wczoraj czytałem podobno "wiarygodną" wypowiedź kolesia z Sony ze to na pewno nie Metal Gear. Straciłem już nadzieje szczerze mówiąc. Co prawda keywords na stronce to m.in. MGS, ale podejrzewałem podstęp ze strony Kojimy. A jednak. Jestem szczęśliwy, bo na nic tak nie czekałem...Tak bardzo chciałem żeby NEXT okazał się Metalem i tak jest :). To najlepszy news od bardzo dlugiego czasu, który autentycznie wywołał u mnie dziką euforię! A teraz mam taki mętlik w głowie, że trudno cokolwiek napisać.

To nie jest Big Boss? Hmm...A koleżka przypominający Raidena? Czyżby Gray Fox ?

A, i jeszcze jedno- z wywiadu wynika, że Kojima zajmie się znowu reżyserią i designem. Słodko :-D .
  • 0

#115 MonsieurWoland Napisany 27 maja 2009 - 09:07

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
A już miałem nadzieje, że Kojima wreszcie zabierze sie za jakies przyzwoite ip.
  • 0

#116 Shunkan Napisany 27 maja 2009 - 09:07

Shunkan

    Pikachu

  • Narybek
  • 77 Postów:
Ja stawiam że to będzie coś o przeszłości Snake/Raiden'a. Ale co ja mogę stawiać, to że Metal Gear (Solid) jest kurą znoszącą złote jajka każdy, a w szczególności Kojima, wie. Chociaż jeżeli byłoby to zwykłe dojenie kasy podejrzewam że ów licznik by nie powstał bo fan MG(S) grę kupi, a fanów jest sporo :)
  • 0

#117 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 09:14

Gość__*
  • Goście

A, i jeszcze jedno- z wywiadu wynika, że Kojima zajmie się znowu reżyserią i designem. Słodko :D

Mimo wszystko ja bym poczekał jeszcze na jakieś "oficjalne" tłumaczenie tego wywiadu, bo te "fanowskie" może zawierać sporo błędów i przeinaczeń. ;)

A jeszcze wracając do loga na berecie - podobno - Big Boss'a, to widnieje na nim taki napis: "Militaires Sans Frontieres" (to z francuskiego), czyli rzekomo "Military without borders" ("Wojsko poza granicami"). Czy Wam też się to kojarzy z 'Legią Cudzoziemską'?

Dodany obrazek
  • 0

#118 Krill Napisany 27 maja 2009 - 09:23

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Ktoś zauważył też, że na skanie koleś wyglądający na Raidena ma ciemne oczy. Raiden miał niebieskie. Gray Fox miał ciemne...No i on rzeczywiście osobnik ten nie wygląda do końca jak Raiden, chociaż po jednym mało wyraźnym obrazku niewiele można stwierdzić.

Zastanawia mnie to fanowskie tłumaczenie, z którego wynika, że Kojima wcale nie potwierdził, że gość z opaską to Big Boss. Używane jest określenie "old man". Kompletnie nie wiem już co o tym sądzić, szczególnie, że w tłumaczeniu pada stwierdzenie, że gra rozgrywać się będzie w różnych okresach czasu.
No i to logo na czapce...moje pierwsze skojarzenie z tym hasłem i czaszką to...Outer Heaven. Ewentualnie... Zanzibarland.

Uwielbiam Kojime za takie mieszanie nam w umysłach. Ciężko na razie coś sensownego z tego ułożyć, bo wiele informacji sprawia wrażenie sprzecznych, choćby właśnie obecność młodego Big Bossa i Raidena w jednej grze...Bardzo prawdopodobne jest, że przynajmniej jeden z nich jest kimś innym niż się wszystkim wydaje :tak:...

Ech, znowu poczułem maksymalną zajawkę :-D . Wciąż jeszcze nie mogę ochłonąć. Dla mnie to jak cios obuchem prosto w czerep. Mokry sen o MGS4 nie będącym ostatnią częścią najlepszej serii gier ever się ziścił.

Aha, czekam na Wasze nowe spostrzeżenia i teorie.
  • 0

#119 Gnato Napisany 27 maja 2009 - 09:32

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
No i ruszyło... Naprawdę chciałem coś innego, inny tytuł, inną grę, a teraz po raz piąty czuję to samo.

Litery do według mnie PS3 E3 R, co odsłania jedynie tajemnicze R jako element tytułu i raczej nie będzie to Raiden. Ciągle gramy w tą samą grę - postaci udające postaci, wątki imitujące wątki. Egzoszkielety ninja i przepaski na oczach jako kostiumy teatralne, symbolicznie dające jakieś atrybuty, wzniecające pomysły.

Big Boss, który nie jest sobą nasuwa czasy przeszłe, ale elektroniczny efekt znikania jego obrazu - już przyszłość. Może rzeczywiście jazda przez wszystkie okresy w małych, odkrywających epizodach?
  • 0

#120 Shinigami Napisany 27 maja 2009 - 09:50

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

Szczerze mówiąc mi ten ta postać z teasera bardziej przypomina młodszego (niż w 4) Snejka niż BB :angel: Ale przepaska raczej wyklucza tą możliwość. Pozostało tylko czekać na prezentację.

Wiesz, Snake i BB są identyczni, więc nic dziwnego, że siebie przypominają :P

Ten klon BB nie jest przypadkiem klonem, którego spalił Liquid-Ocelot w MGS4?

Spoiler

  • 0



Inne z tagami: