Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Rising: Revengeance

Platinum Games Konami PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
959 odpowiedzi na ten temat

#121 Aras Napisany 27 maja 2009 - 10:05

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
ta gra to będzie więcej klonów, więcej robotów, więcej wampirów -> czyt. i tak nic nie przewidzimy. W to trzeba będzie zagrać i wybaczać coraz nowsze pomysły Kojimy i się tym cieszyć (albo nie wybaczać, wyśmiać i się nie bawić mgsem).
  • 0

#122 phsx Napisany 27 maja 2009 - 10:05

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:

Wiesz, Snake i BB są identyczni, więc nic dziwnego, że siebie przypominają :P

Patrząc na nich w GOTP raczej tego nie można powiedzieć 8)
  • 0

#123 ACZ Napisany 27 maja 2009 - 10:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:
Teksio, zmień nazwę tematu na Metal Gear Next. Żaden MGS5 to nie będzie, bo jest na niego za wcześnie. I to jest jasne jak słońce.

A wracając do tematu to Kojima przestaje dla mnie być wizojenerem, w tym bagnie z napisaem metal gear będzie się już kąpał do usranej śmierci. Kompletny brak pomysłów na nowe gry, zamiast tego odcinanie kuponów, zieeew...
  • 0

#124 Shinigami Napisany 27 maja 2009 - 10:26

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

Teksio, zmień nazwę tematu na Metal Gear Next. Żaden MGS5 to nie będzie, bo jest na niego za wcześnie. I to jest jasne jak słońce.

Przecież gra nie wychodzi jutro ;) Czwórka też została szybko po trójce zapowiedziana.
  • 0

#125 ACZ Napisany 27 maja 2009 - 10:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:
I też mnie zastanawia skąd te podniecenie? Bez tego śmiesznego licznika na ich stronie można było w ciemno założyć, że będzie to Metal Gear. Mam się podniecać, że na stronie pojawił się wizerunek kolejnego klona? Gdyby tam pojawił się mech z ZOE, jakaś postać ze Snatchera, Policenatus czy coś tam z zupełnie nowej gry to bym się mocno zdziwił i mógł zacząć jarać. A tak to phi...
  • 0

#126 Krill Napisany 27 maja 2009 - 10:53

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Gdyby tylko nie to, że rzekomo (i podkreślam słowo rzekomo, Liberal ma rację z tym, że chwilowo lepiej podejść do fanowskiego tłumaczenia nieco sceptycznie) Kojima naciskał, by nie nazywać Big Bossem faceta z opaską, byłbym gotów przysiąc, że akcja gry umiejscowiona jest między wydarzeniami z Portable Ops a Metal Gear. Bardzo wiele wskazuje na to, że blondynem jest nie Raiden a Gray Fox (opaska na lewym oku, które Null stracił w starciu z Solidem w Zanzibarze, jakby nieco inne rysy twarzy, fragmnet stroju w kolorze pomarańczowym), zatem teoria zakładająca, że akcja nowego Metala będzie miała miejsce na przełomie lat 70 i 80, pokazując nieznane wydarzenia z historii Big Bossa, byłaby całkiem zgrabna, tym bardziej, że Ryan Payton wspomniał kiedyś, że jest wiele pustych kart w historii Big Bossa. Ale niestety, taka teoria do końca składna nie jest, bo jak wspominałem, Kojima zastrzega, że to nie największy żołnierz XX wieku lecz ktoś inny. No i pojawiła się wzmianka o różnych okresach czasowych. Fakt, że większość wywiadu jest wykropkowana także nie ułatwia sprawy.

Na innym forum spotkałem się z teorią, która wydaje mi się znacznie mniej prawdopodobna, ale może warto ją przytoczyć i rozważyć. Założenie jest takie, że akcja gry będzie miała miejsce w erze "post-Patriots" (czyli mamy wtedy bezpośredni sequel MGS 4), facet z brodą to czwarty, nieznany dotąd klon Big Bossa (wygladający akurat na ok. 45-50 lat), próbujący stowrzyć nowe Outer Heaven ("Armia bez granic" na berecie), a blondyn to jednak Raiden, który wraca do akcji. Jak mówię, dla mnie brzmi to mało prawdopodobnie, aczkolwiek jak na ten moment nie można całkowicie wykluczyć i takiej opcji.

Wreszcie w Famitsu jest bodajże napisane, że Kojima pracuje nad DWOMA projektami- jednym na PS3 a innym na PSP. Oba w uniwersum Metal Gear, jak mniemam. Być może więc zarówno "Big Boss" jak i "Raiden", kimkolwiek by nie byli, to postacie z dwóch różnych, równolegle opracowywanych gier? W tym momencie od razu przyszła mi na myśl scena z MGS 4 gdy Snake spotyka Evę. Pojawia się wtedy taki screen gdzie zebrane są thubmnailsy symbolizujące kazdą grę z serii. Co ciekawe, na samym dole, tuż pod MGS 4, są DWA puste pola z napisem "under construction". Hmm, zastanawiające, prawda? :hmmm: Hideo znowu bawi się z nami w kotka i myszkę.
  • 0

#127 Psycho-Mantis Napisany 27 maja 2009 - 11:12

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Yeeeeaaaa! Na to czekałem :-D :-D :-D Yupi, nowy MG(S) nadchodzi :klaszcze:
  • 0

#128 ACZ Napisany 27 maja 2009 - 11:13

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:
No i po co te rozmkinki Krill? Wiadomo, że kolejnym metal gearze klon klona klonem będzie poganiał. Za 5 dni się okaże jaki to metal.
  • 0

#129 Krill Napisany 27 maja 2009 - 11:35

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Czychu, spekuluję naprawdę rzadko, bo szczerze mówiąc nie przepadam za tym, ale chyba nie ma lepszej okazji do snucia różnych wniosków. Zapowiedzi MGSów były zawsze pełne niedopowiedzeń i tajemnic... Pojawia się więc zagadkowy artwork w Famitsu, gdzie w kształcie chmur ludzie widzą twarz Old Snake'a, choć oczywiście mało kto wierzy, że to MG ("przecież Kojima na pewno zajmuje się zupełnie nowym IP, a MGS5 nie może być tak szybko zapowiedziany, no way"). Pojawiają się zatem różne interpretacje- nowe Botkai, Snatcher, Zone of the Enders 3...Potem mamy teaser site'a od starego, chytrego lisa, który uwielbia takie gierki. Nie było wcale powiedziane, że NEXT to Metal. Poza wspomnianymi słowami kluczowymi, rzecz jasna, ale od razu pojawiły się opinie, że to o niczym nie świadczy. Na zachodnich forach większość graczy de facto odrzucała taką mozliwość. Jak wielu z Was myślało, że to stronka rzekomo Lord of Shadows lub, zwłaszcza, Torando Outbreak, twierdząc, że to niemożliwe, że Hideo zrobi kolejnego Metala, hę :twisted: ? OK, było wiadomo, że kiedyś tam powstanie i że pewnie Kojima będzie w to zaangażowany, ale nikt nie spodziewał się, że sequel/prequel zapowiedziany już teraz i to w taki sposób. Nie było to takie oczywiste, co to, to nie.

A poza tym po ukończeniu MGS 4 spędziłem trochę czasu na rozmyślaniu, w którą stronę podąży seria. Czekałem na jakąkolwiek wzmiankę, przesłankę, przeciek. I wreszcie jest, a do tego rozpala wyobraźnię, bo wątpię, by tydzień temu ktoś spodziewał się, że na stronie nagle pojawi się "Big Boss". Jak by nie było- jak grom z jasnego nieba... oraz że Hideo udzieli ocenzurowanego wywiadu w Famitsu z jeszcze bardziej mieszającym tutaj "Raidenem"na jednym ze screenów. Dla takiego fana MGS jak ja są to naprawdę informacje szokujące. Nie mogę się wręcz doczekać co okaże się prawdą i nie ukrywam, że moje ego zostanie mile połechtane gdy powiecie potem- a jednak, Krill się domyślił, hehe :P
  • 0

#130 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 11:58

Gość__*
  • Goście
Fajna teoria na Gafie, jak wiadomo "Raiden" ma inny kolor oczu. Pamietacie wczesniejszy obrazek ?

Dodany obrazek

Raiden -> Sunny

:o

PS. Ja stawiam na syna Raidena http://i199.photobuc... ... fuuuuu.jpg
  • 0

#131 f5k Napisany 27 maja 2009 - 13:54

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
No przed pokazaniem twarzy Big Bossa czy tam kolejnego klona mało mnie grzało czekanie na MGSa bez Kojimy ale jednak Kojima bedzie reżyserem i disengnerem wiec moge być spokojny i znowu sie zaczeło czekanie na każde targi growe z oczekiwaniem na trailer nowy.
  • 0

#132 Raikoh Napisany 27 maja 2009 - 14:07

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Wydaje mi się,że jeszcze długo poczekasz :)
  • 0

#133 f5k Napisany 27 maja 2009 - 14:20

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Na samą gre? Tak ale jak by ktoś to samo powiedział po TGS 05 to chyba bym wciąż czekał na gre. Na co innego mam czekać bardziej niż na kolejną cześć mojej ulubionej serii?
Co do spekulacji to troche ciekawe że Kojima nie mówi o gościu z obrazka że to Big Boss. Jeśli to nie BB to kto? Klon? Na jednej stronie ktoś rozpoczął domysł że to może być Solid Snake ale młodszy, IMO bez sensu domysł bo po co by była mu opaska?
  • 0

#134 Raikoh Napisany 27 maja 2009 - 14:25

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Na samą grę na pewno i wydaje mi się,że również na jakies konkretne info. Jednak już Kojima zaczął podsysać jakies info,więc powoli to wszystko zacznie się rozkręcać
  • 0

#135 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 14:35

Gość__*
  • Goście
Tez mysle ze sie zacznie i mysle ze dostaniemy to szybciej niz nam sie wydaje, a z opaska, moim zdaniem jest to snake z odwroconym procesem starzenia z czworki :) , po prostu zdrowy snake ihhaaaa
  • 0

#136 Krill Napisany 27 maja 2009 - 14:46

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
E tam, to na pewno nie Old Snake.
No dobra, może w przypadku gier Hideo które jeszcze się nie ukazały określenie "na pewno" jest nieco ryzykowne, ale dobrze pamiętamy słowa Kojimy i Paytona, że dalsze ciągnięcie historii Solida po MGS 4 nie miało by już sensu i było zwyczajnie nierealistyczne. Jego historia kończy się w Guns of the Patriots :tak:.

Inna sprawa to próba rozszyfrowania tożasmości pana w opasce. Wobec niechęci Hideo do nazywania go Big Bossem opcja, że jest to czwarty klon przychodzi na myśl pierwsza. Ale ciekawi mnie czy ktoś wyskoczy z jakąś inną hipotezą...
  • 0

#137 phsx Napisany 27 maja 2009 - 14:56

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:

E tam, to na pewno nie Old Snake.
No dobra, może w przypadku gier Hideo które jeszcze się nie ukazały określenie "na pewno" jest nieco ryzykowne, ale dobrze pamiętamy słowa Kojimy i Paytona, że dalsze ciągnięcie historii Solida po MGS 4 nie miało by już sensu i było zwyczajnie nierealistyczne. Jego historia kończy się w Guns of the Patriots :tak:

Mi się wydaje, że tak jak pisałem to może być Solid ale nie w czasach post-czwórkowych ale w przed-czwórkowych, czyli prequel czwórki, sequel dwójki.
  • 0

#138 Krill Napisany 27 maja 2009 - 15:05

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Zakładając, że jest to Solid Snake z czasów po MGS2 (co ma zdecydowanie większy sens), zastanawia mnie dlaczego staralby sie upodobnić zarostem i opaską do swojego największego wroga? No i ta czapka z logo które przywołuje na myśl Outer Heaven...Nie daje mi to spokoju, tym bardziej, że jak wszyscy fani, ja też spodziewałem się, że to nie Solid będzie protagonistą. Nie no, powiedziałbym, że to ewidentnie jest około pięćdziesięcioletni Big Boss :?...
  • 0

#139 phsx Napisany 27 maja 2009 - 15:12

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Poczekajmy jeszcze te 5 dni do pierwszego (czy tam kiedy ma być ten projekt ujawniony) ze spekulacjami, wtedy będziemy mogli robić burzę mózgów. Ja poprostu piszę, że mi się bardziej kojarzy z młodszym Old Snejkiem ta postać, poza tym bardziej chciałbym (dużo bardziej), żeby to był prequel 4 i sequel 2 niż sequel 4.
  • 0

#140 Shunkan Napisany 27 maja 2009 - 15:12

Shunkan

    Pikachu

  • Narybek
  • 77 Postów:
Może to być Snake przeprowadzający jakąś misje, Hideo może nas jedynie mylić tym wyglądem. Co prawda takie przebieranki nie pasują do Solida ale kto wie co w głowie Kojimy zaświtało. Bardzo interesujące, jak ktoś już wspomniał wcześniej, jest możliwość występowania nie Gray Foxa a syna Raidena. Ale co my tu będziemy dedukować, lepiej poczekać do E3 i tam się albo wszystko wyjaśni, albo Hideo narobi nam większego smaczku i da kolejną zagadkę :)
  • 0

#141 Gnato Napisany 27 maja 2009 - 15:18

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Popieram, za 5 dni rozpętajmy dyskusję - przy obecnej ilości możliwości tylko tracimy energię - lepiej ponownie przejść którąś z części.
  • 0

#142 egonszef Napisany 27 maja 2009 - 16:34

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
Się zaczyna, jak się cieszę :) aż dokupiłem sobie 2 i 3 część aby mieć komplet.. już niedługo znowu sobie trzasne secik ze wszystkimi częściami i co najważniejsze Sons of Liberty sobie przypomnę :)
A odnośnie tych wszystkich spekulacji, nie ma co na razie ich brać na poważnie bo sami przecież znacie Kojimę... przed wypuszczeniem $ były filmiki ze Snaykiem w masce dzięki której wyglądał jak młodzian, a każdy myślał że jednak będzie młody w całej grze.. IMO najważniejszym info z najnowszego obrazka jest znak na berecie.
  • 0

#143 phsx Napisany 27 maja 2009 - 16:46

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A ja widzę, że nikt nie odpowiada no moją prośbe z "Pytania różne(...)", czyli nikt mi nie pomoże kupić MGS3:S na eBay'u? :cry:
  • 0

#144 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 17:13

Gość__*
  • Goście
oprocz tego ze moge pomoc to jeszcze mam i chce opchnac mgs 3 jak i dwie kopie mgs na ps1 bez jednej rysy
  • 0

#145 Grz3chu Napisany 27 maja 2009 - 17:14

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Super nowina. Ta seria nie mogła się zakończyć na najgorszej części, jaką uważam jest MGS4.
P.S czemu temat jest w CurrentGen a nie w PS3 ?
  • 0

#146 Gość_Zero_* Napisany 27 maja 2009 - 17:27

Gość_Zero_*
  • Goście
A jakby Koji zrobił remake MG 1 i 2 ? Byłoby hardkorowo :)
  • 0

#147 Gość__* Napisany 27 maja 2009 - 17:30

Gość__*
  • Goście
Przestańcie się wydurniać, wszystko zostało rozgryzione (dziwię się, że Kapitan Oczywistość w postaci Liberala jeszcze tego nie obwieścił): http://www.skoar.com... ... ?Itemid=48

W skrócie: to Big Boss przed Outer Heaven, ale po wydarzeniach z Portable Ops (półwysep San Hieronymo). Na czapce ma mapę Biafry, afrykańskiej republiki istniejącej w latach 1967-1970, która potem weszła w skład Nigerii. Napis z czapki "Militaires Sans Frontières" to nawiązanie do istniejącej naprawdę organizacji o nazwie "Lekarze bez Granic" ("Médecins Sans Frontières"). Widać Kojima zagrał w Far Cry 2 i stwierdził, że też tak chce.

Białowłosy to albo Raiden, albo Grey Fox w jakimś prototypowym wdzianku ninja. Jeśli to Raiden, to bardzo prawdopodobne, że gra będzie swoiście dwuczęściowa: przygoda Big Bossa na PSP jako PO2 i przygoda Raidena na PS3 jako uzupełnienie MGS4. Pewnie szefostwo Konami w dobie kryzysu kazało zrobić coś jeszcze z silnikiem czwórki, a pseudoambitny Kojima wymyślił sobie jeszcze zabawę z łączeniem PSP i PS3. Oczywiście, możliwe, że będzie to po prostu jakieś tam MGS Chronicles tylko na PS3. Szczegóły siłą rzeczy nie są jeszcze znane i nikt ich nie odkryje, ale ogółem wiemy, czego się spodziewać.

IMO, KojiPro to obecnie intelektualna bida z nędzą. Już przy trójce było to wszystko strasznie sztuczne, ale można było to przełknąć w oczekiwaniu na zakończenie serii. Zakończenie to nadeszło (jak dziurawe fabularnie by nie było...), a seria ciągnie się dalej. Tylko zakłamana menda pokroju Kojimy może odwalać takie cyrki.

EDIT: Damn, a jednak to Pangea. EPIC FAIL ze strony SKOAR i mojej tym samym też. :cry:
  • 0

#148 Grz3chu Napisany 27 maja 2009 - 17:50

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
http://img.gram.pl/u...90527181601.jpg - koleś na obrazku to...Otacon ?
  • 0

#149 Gość_Zero_* Napisany 27 maja 2009 - 17:52

Gość_Zero_*
  • Goście
bana mu za te herezje !

Grzechu > stary Otacona co robił atomówke ;)
  • 0

#150 Kradziej Napisany 27 maja 2009 - 17:59

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Beka będzie jak się okaże, że to jednak nie MGS.
  • 0



Inne z tagami: