Skocz do zawartości

Zdjęcie

Castlevania: Lords of Shadow

Mercury Steam Kojima Productions Konami PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
471 odpowiedzi na ten temat

#421 Gość_Kazuo_* Napisany 19 września 2011 - 21:43

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Niby niektóre DLC nie są obowiązkowe, ale np. stanowią istotną część scenariusza (albo przynajmniej tak próbuje się nam wmówić) - prolog, epilog lub "prawdziwe zakończenie". W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak obejrzeć stosowny filmik na jutjubie, bo płacić za to grubę kasę przy kilku godzinkach gry mija się z celem.
  • 0

#422 Shinigami Napisany 19 września 2011 - 21:49

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
DLC które trwa kilka godzin akurat byłoby spoko.
  • 0

#423 BeSOS Napisany 19 września 2011 - 21:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Imo developerzy jeszcze musza sie nauczyc jak robic dob DLC. Problemem jest tez zcas jego nwydania, najlepiej sprzeda sie w okolicach premiery gry, po pol roku malo kto ma gre na polce...pewnie dlatego dostajemy takie popluczyny. Ta regule zdaja sie potwierdzac wlasnie dodatki do ME2 ktore naprawde dawaly rade i czesto bily jakosciowo pelna wersje gry...tyle ze tzrebabylo na nie nieco poczekac.
  • 0

#424 Gość_Kazuo_* Napisany 19 września 2011 - 21:58

Gość_Kazuo_*
  • Goście

DLC które trwa kilka godzin akurat byłoby spoko.

Zależy jak wyglądałaby przy tym cena. Dałbyś 3 dychy za 3-4 godziny gry? Ja nie.
  • 0

#425 Shinigami Napisany 19 września 2011 - 22:02

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Mnie w ogóle takie dodatki nie kręcą, ale gdyby to dotyczyło gry, która mi się naprawdę podoba i dlc oferowałoby coś dobrego, wtedy jasne. Chciałem tak zrobić z Castlevanią, na szczęście niczego nie kupiłem.
  • 0

#426 iluck85 Napisany 19 września 2011 - 22:23

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Jedyne dobre DLC to undead nightmare do RDR.
  • 0

#427 Godot Napisany 21 września 2011 - 14:00

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A dodatki do GTAIV? ;]
  • 0

#428 Texz Napisany 21 września 2011 - 14:55

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Just Cause 2 ma świetne dodatki :)
  • 0

#429 Mielu Napisany 21 września 2011 - 19:53

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:

No to oszczędziłem na dodatkach...




masz, przejdź na YT XD
  • 0

#430 gruby Napisany 14 stycznia 2012 - 00:20

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Jestem w połowie tej fantastycznej przygody i Mercury Steam (czy jak się ten developer nie nazywa) zniszczył mnie totalnie. Wizualnie to poziom Retro, takiego przywiązania do szczególików i pięknych, natchnionych pejzaży nie widziałem dawno. Do tego całkiem fajna fabuła, świetne filmiki i ciekawy system walki i mamy totalnego masakratora. Sto razy lepszy niż GoW3. No może nie sto, ale sporo. :) Dzięki LoS w końcu mogę się sycić fenomenalnym przygodowym klimatem i rozmachem. Ekstra gierka, mam nadzieję, że druga połowa nie straci fasonu!
  • 0

#431 Pawlik Napisany 14 stycznia 2012 - 10:52

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
No Gruby, byłem pewien, że Ci podejdzie :)
Ja w ramach świątecznej promocji zaopatrzyłem się w oba DLC, myślę, że na dniach sam ocenie czy są tak słabe jak je malują.
  • 0

#432 BeSOS Napisany 14 stycznia 2012 - 11:38

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Niestety są...imo nawet nic nie wnoszą do fabuły, gdyby to były levele w pełnej grze również uznałbym je za jedne z gorszych...sorry, nie chciałem Ci gasić nadziei. Pewnie sequel dopiero odpowie wtf z tym kapitalnym zakończeniem :) Mogliby już zapowiedzieć!
  • 0

#433 twilitekid Napisany 14 stycznia 2012 - 12:46

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Niestety są...imo nawet nic nie wnoszą do fabuły, gdyby to były levele w pełnej grze również uznałbym je za jedne z gorszych...sorry, nie chciałem Ci gasić nadziei. Pewnie sequel dopiero odpowie wtf z tym kapitalnym zakończeniem :) Mogliby już zapowiedzieć!

Hmm to jak w ACII? Misje wycięte z pełnej gry bo były po prostu słabe i wrzucone potem jako DLC?
  • 0

#434 BeSOS Napisany 14 stycznia 2012 - 14:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie wiem jak w AC2 bylo bo generalnie DLC kupuje sporadycznie i w 90% tego zaluje, jedyny dobry wydatek to imo dlc do Enslaved i dodatki do ME2, reszta to wyludzanie kasy.
  • 0

#435 drAKul Napisany 24 lutego 2012 - 12:06

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
OMG. Zacząłem grać i generalnie gra zapowiadała się na miks Księcia, Kratosa oraz Wandy czyli gierka bardzo dobra ze sporą dawką odtwórczości, ale ona jest przekozacka. Wprawdzie na razie mam tylko tak z 1/3 gry za sobą, ale klimat, grafika, muza oraz sam gameplay są po prostu REWELACYJNE. Wydaje się że gra dorównuje poziomem Rondo of Blood , Super Castlevania IV oraz Symphony of the Night. Nie jest orginalna ale ma to COŚ.
  • 0

#436 gruby Napisany 24 lutego 2012 - 21:21

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Oj ma trzyma do ostatniej godziny. W połowie gry atmosfera na moment spada, ale potem powraca ze zdwojoną mocą. :) ciekawe jak wyjdzie sequelik :)
  • 0

#437 drAKul Napisany 07 marca 2012 - 09:33

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Dla mnie 9-. Gra miażdżyła mnie wszystkim aż do fatalnego ostatniego chaptera - Wszystko w nim jest po prostu LAME, ostatni boss z dupy - check, słaby twist - check, absolutnie miażdżąca swym debilizmem w kontekście fabuły gry scena po creditsach - double check (My Old Friend- Dafaq?). Nie chce mi się pisać w spoilerach o co chodzi. W sumie mi to zwisa bo w poprzednich castlevaniach fabuła też ...hmmm po prostu była - zresztą kto ma instrukcję z Super Castlevania IV ten wie że para duchów, którzy byli bossami nazywała się Fred Ascare i Paula Abghoul - pun fail. Aczkolwiek gra robiła mi tu konkretny build-up (Zniszczone miasto prastarej cywilizacji broniącej się przed Lycanami, szalony mnich, Malposa, zrujnnowana wioska, , kim jest Zobek, pozytywka itp itd) do tego BOSKI design artystyczny każdej planszy (nawet wydawałoby się w sumie nudne końcowe pustkowie przełamali tworami ala Beksinski), oraz nazwisko Kojimy gdzieś tam dawała nadzieje na coś więcej i lepsze wytłumacznie całej akcji a tu klops. DLC niewiele tu pomógł. A KLIMAT z gry się wylewał hektolitrami. Czułem się jakbym grał w Diablo albo Demons Souls - total decay and despair i liczyłem na naprawdę mroczne i smutne zakończenie. Oh well pozatym tak gra jest odtwórcza ale jest wspaniała w swej odtwórczości. Ja tam gorąco polecam.
  • 0

#438 drAKul Napisany 08 marca 2012 - 14:21

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
BTW rozwala mnie że z Shnigami mamy praktycznie identyczne trofea w bardzo podobnych grach i że mamy zbieżne opinię na temat gier. Lost twin brother?
  • 0

#439 Shinigami Napisany 08 marca 2012 - 15:03

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Po prostu masz wybitnie dobry gust :sir:
  • 0

#440 drAKul Napisany 09 marca 2012 - 08:50

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Dodany obrazek
  • 0

#441 burnstein Napisany 07 kwietnia 2012 - 13:38

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:
Przez przypadek rozpisałem się w temacie od kończenia więc przekleję.

Dla mnie to takie trochę Uncharted w realiach średniowiecznego fantasy :olo:
Świetnie wygląda, grafa jest dobra pod względem technicznym, a dizajn jest za***isty. Świetnie zaprojektowane postaci, przepiękne lokacje, nic nie zwalnia, nic nie chrupie. Miód Przygrywa bardzo dobra muzyka, dubbing dobry, choć niektórzy gadają z dziwnym akcentem.
Fabuła ok, żadne cuda na kijku, ale ssać, nie ssie. Przypasił mi filmik na końcu, po napisach. Ciekawe, czy będzie punktem wyjścia do rzekomo nadchodzącej dwójeczki :olo:
Elementy platformowe przyjemne. Nie są specjalnie trudne, w sumie podobne do wspomnianego Uncharted + kilka rzeczy od siebie.
Walka... mi nie podeszła, często mnie drażniła. Jak dla mnie najsłabszy element gry. Nie wiem, wielkim fanem slaszerków nie jestem, więc może po prostu nie ogarnąłem zajebistości systemu. Nieważne.
Forma QTE ok.
Ogólnie, dobra gra, jak komuś podejdzie walka to nawet bardziej niż dobra.
  • 0

#442 BeSOS Napisany 07 kwietnia 2012 - 15:34

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
o ile dwojka wyjdzie wogole...logicznie pasowalo by ja wydac jakos na poczatku 2013 bo w tym roku za duzo tlok sie zrobil...niby ploty chodza ze sequel sie robi ale cos cicho...za cicho.
  • 0

#443 fingus Napisany 07 kwietnia 2012 - 15:59

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Czekają na nextgeny. :hihi:
  • 0

#444 Patryczek118 Napisany 11 kwietnia 2012 - 19:03

Patryczek118

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 395 Postów:
Można uznać mnie za osobę nieoczytaną lub po prostu straconą na całej linii ale o co chodzi w Castlevanii? Nie grałem i nie kojarzyłem więc nie wiem czy warto w to inwestować.
  • 0

#445 Shinigami Napisany 11 kwietnia 2012 - 20:16

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Chodzisz ludkiem i zabijasz wampiry oraz inne stwory.
  • 0

#446 Patryczek118 Napisany 11 kwietnia 2012 - 21:41

Patryczek118

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 395 Postów:
A jakaś ciekawa fabuła chociaż jest?
  • 0

#447 Stan Napisany 11 kwietnia 2012 - 22:56

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:
na pewno nie tak ciekawa jak w kucykach pony Patryczku!
  • 0

#448 drAKul Napisany 12 kwietnia 2012 - 09:25

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Fabuła jest spoko do ostatniego rozdziału. Gra to bardzo fajna mieszanka God of War/Prince of Persia/Shadow of the Colossus. Na pewno nie będziesz żałował.
  • 0

#449 ACZ Napisany 29 czerwca 2012 - 15:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 182 Postów:
Wydawanie DLC do gry było błędem.

Carl Cox z Mercury Steam:

"Kiedy masz w ręku sukces, istnieje presja (ze strony wydawcy - dop. ACZ), by bardzo szybko dostarczyć graczom coś jeszcze. Wydaje mi się, że dla nas było to złe posunięcie. Wzbogaciliśmy historię, którą chcieliśmy opowiedzieć, ale myślę, że gdybyśmy mieli znowu zrobić DLC, musiałoby to być dużo lepiej zaplanowane. Na pewno nie byłoby to coś, co rozbudowywałoby zakńczenie - byłaby to poboczna opowieść, która wzbogaciłaby oryginalną historię."


  • 0

#450 Spuczan Napisany 02 stycznia 2013 - 01:19

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 060 Postów:
Brat mi podrzucił na święta ale nie miałem czasu nawet żeby włączyć. Udało się dzisiaj. Przeszedłem już pierwszy rozdział. Nie pamętam na chwilę obecną nazw poszczególnych misji więc nie bedę uzywał ich tytułów. Może potem pozmieniam. Długo nie grałem na PS3 i podczas gry wyszły moje braki w sterowaniu.

1 misja:
Spoiler


2 misja:
Spoiler


3 misja:
Spoiler


4 misja:
Spoiler


5 misja:
Spoiler


Gierka jest naprawdę wypaśna. Nie wiem czy mogłem trafić lepiej.
  • 0



Inne z tagami: