Skocz do zawartości

Zdjęcie

NieR: Replicant

Cavia Square Enix PS3 X360

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
259 odpowiedzi na ten temat

#31 117 Napisany 07 maja 2010 - 14:20

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
nie wiem ile w twojej skali wynosi tyle... ale wiem, ze gra jest paskudna i nudna, ale z drugiej strony nie mozna sie od niej oderwac XD
  • 0

#32 Scorpio Napisany 07 maja 2010 - 17:18

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Może: ile w ogóle jRPG masz na koncie?
  • 0

#33 Aras Napisany 07 maja 2010 - 17:18

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
no wypisz uczciwie ile takich gier skończyłeś (to da się sprawdzić, so watch out) to zobaczymy ;)
  • 0

#34 117 Napisany 07 maja 2010 - 20:58

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
rzuc lista to ci odznacze w co gralem... za duzo by pisac
  • 0

#35 Shinigami Napisany 08 maja 2010 - 13:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Spoiler


Nie wygląda aż tak źle i fajnie słucha się tej pioseneczki w tle.

Wydaje mi się, czy książka ma głos Wojny z Darksiders?
  • 0

#36 Aras Napisany 08 maja 2010 - 14:19

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

rzuc lista to ci odznacze w co gralem... za duzo by pisac

wypisz pozycje z gatunku, którym dałbyś najwyższe oceny i uzasadnij pokrótce czemu, to się dowiemy czy masz jakiekowliek pojęcie o systemach a/jrpg :)
  • 0

#37 Strenger Napisany 08 maja 2010 - 16:06

Strenger

    Link

  • Narybek
  • 292 Postów:

Wydaje mi się, czy książka ma głos Wojny z Darksiders?


True :)
  • 0

#38 117 Napisany 11 maja 2010 - 15:12

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
http://www.ps3site.p...336/#more-45336
  • 0

#39 Blizzard Beast Napisany 13 maja 2010 - 14:31

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
No, kozaki, rzućcie tą listą, jakie to gry niby trzeba skończyć, żeby coś pisać, bo nie wiem, czy mogę się w temacie wypowiadać.
  • 0

#40 ACZ Napisany 13 maja 2010 - 14:41

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
Nie wiem o co Ci chodzi. Może jaśniej? :^^:
  • 0

#41 117 Napisany 13 maja 2010 - 14:42

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
poczytaj wczesniejsze posty
  • 0

#42 Scorpio Napisany 13 maja 2010 - 15:15

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

No, kozaki, rzućcie tą listą, jakie to gry niby trzeba skończyć, żeby coś pisać, bo nie wiem, czy mogę się w temacie wypowiadać.

Ponieważ na liście nie ma Too Human, to nie możesz OLO :^^:

Jakąś grę z głównego nurtu SMT, Personę 3, FFTactics, FF (6,7,8,X), choć zobaczyć Dragon Quest VIII, Disgea i Odin Sphere, Suikoden, Legend of Mana ... znać Wild Arms i Star Ocean, trochę tego jest. Którą z tych byś ocenił maksymalnie, albo na 9/10 i czemu? W oparciu o to można łatwo stierdzić, czego oczekujesz od jRPG.
  • 0

#43 Kradziej Napisany 13 maja 2010 - 19:50

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Ponieważ na liście nie ma Too Human, to nie możesz OLO :^^:

Jakąś grę z głównego nurtu SMT, Personę 3, FFTactics, FF (6,7,8,X), choć zobaczyć Dragon Quest VIII, Disgea i Odin Sphere, Suikoden, Legend of Mana ... znać Wild Arms i Star Ocean, trochę tego jest. Którą z tych byś ocenił maksymalnie, albo na 9/10 i czemu? W oparciu o to można łatwo stierdzić, czego oczekujesz od jRPG.

Dawg, chodziło przecież KONKRETNIE o action jRPG.
  • 0

#44 Blizzard Beast Napisany 13 maja 2010 - 21:54

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
 Action RPGiem Too Human jest jak najbardziej. Więc weź się Scorpio ogarnij. Nie trzeba wymagać od kogoś wiedzy na temat Forzy czy Gran Turismo w rozmowie o Blur. Twoja lista jest z dupy. I jako taka jest nieważna przy ocenianiu gry pokroju Nier, ponieważ nic one ze sobą wspólnego nie mają (chociaż wrzucanie do jednej jakiejkolwiek listy FF8, Disgaea i Odin Sphere generalnie nie ma żadnego sensu).

Podsumowując - Twój post cały nie trzyma się kupy.
  • 0

#45 Aras Napisany 13 maja 2010 - 22:51

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
ja nadal ocenie zera nie wierzę
  • 0

#46 Kradziej Napisany 14 maja 2010 - 05:49

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Że za wysoka czy za niska? :|
  • 0

#47 Scorpio Napisany 14 maja 2010 - 08:26

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
BB - chodziło mi o to, że Too Human nie ma na liście, bo w życiu choć na wyższe stany średnie się nei łapie, a na pewno nie łapie się do listy "musów" do ogrania :) Czekamy na Zara.
Jak action, to Alundrę można dodać :)
  • 0

#48 Blizzard Beast Napisany 14 maja 2010 - 10:51

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

BB - chodziło mi o to, że Too Human nie ma na liście, bo w życiu choć na wyższe stany średnie się nei łapie, a na pewno nie łapie się do listy "musów" do ogrania :) Czekamy na Zara.
Jak action, to Alundrę można dodać :)


Widzę, że młodsi gracze nigdy nie będą mieli z Tobą o czym gadać, bo wszystkie tytuły, które wymieniłeś, to generacja PSX i kilka wyjątków z PS2. Chociaż obecna ma już ponad cztery lata. Alundra, ho ho. Od razu widać, kto mentalnie tkwi w której epoce. 
  • 0

#49 Scorpio Napisany 14 maja 2010 - 12:12

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Może dlatego, że obecna generacja pokazuje na razie stany średnie? Co ciekawsze to Eternal Sonata, FFXIII (a tak) czy Last Remnant, ale do 10 czy stanów wyższych wciąż im daleko. Już lepiej na handheldach - choćby TWEWY.
A jak mają młodzi gracze sięgać po dobre gry jRPG, to niech sięgną też po starsze tytuły, co, oczki zwiędną?
  • 0

#50 Aras Napisany 14 maja 2010 - 14:26

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

Że za wysoka czy za niska? :|

nie wiem czy zna się na gatunku, w oceny bijatyk w Neo przecież tez nie wierzę z tego smaego powodu.
  • 0

#51 Ryan Napisany 14 maja 2010 - 15:05

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
1. Zer dał action jRPG 6+ pisząc jednocześnie, że dla fanów gatunku (czytaj: ludzi, którzy sprawdzają w nim co się da) to taka gra na 8.
2. Masa ludzi uważa, że grę ocenił _zbyt surowo_.
3. Scorpio i Aras zarzucają mu, że nie zna się na gatunku. Scorpio sugeruje, że trzeba ograć "Personę 3, FFTactics, FF (6,7,8,X), (...) Dragon Quest VIII, Disgea i Odin Sphere, Suikoden, Legend of Mana, (...) Wild Arms i Star Ocean", żeby oceniać. Na liście są sim/RPG, strategiczne i taktyczne RPG, klasyczne RPG, i raptem kilka action RPG wepchniętych na koniec.

Rozbraja mnie ta dyskusja. Zeratul nie może twierdzić, że Nier jest średniakiem, bo nie grał w _najlepsze_ jRPGi różnej maści z poprzednich generacji? Chcesz Scorpio powiedzieć, że gdyby znał tamte perełki, oceniłby Nier _wyżej_ czy _niżej_? Bo jak do tej pory ja przynajmniej zakładam, że skłaniasz się ku opinii komentujących reckę, czyli: Nier jest oceniony zbyt surowo. Bo jeśli tak, to w tym wszystkim brakuje za grosz logiki...
  • 0

#52 117 Napisany 14 maja 2010 - 15:16

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Z listy:

Suikoden I i IV
FF VII, VIII, IX, X
Dragon Quest gralem na emulatorze PSX ale nie pamietamw ktorego
Legend of Mana nie gralem, ale gralem w Heroes of Mana i Children of Mana
Star Ocean ale nie pamietam za duzo

oczywiscie to nie wszystkie ktore gralem, tylko te z listy podanej przez wrozke.
  • 0

#53 Scorpio Napisany 14 maja 2010 - 15:21

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

1. Zer dał action jRPG 6+ pisząc jednocześnie, że dla fanów gatunku (czytaj: ludzi, którzy sprawdzają w nim co się da) to taka gra na 8.
2. Masa ludzi uważa, że grę ocenił _zbyt surowo_.
3. Scorpio i Aras zarzucają mu, że nie zna się na gatunku. Scorpio sugeruje, że trzeba ograć "Personę 3, FFTactics, FF (6,7,8,X), (...) Dragon Quest VIII, Disgea i Odin Sphere, Suikoden, Legend of Mana, (...) Wild Arms i Star Ocean", żeby oceniać. Na liście są sim/RPG, strategiczne i taktyczne RPG, klasyczne RPG, i raptem kilka action RPG wepchniętych na koniec.

Rozbraja mnie ta dyskusja. Zeratul nie może twierdzić, że Nier jest średniakiem, bo nie grał w _najlepsze_ jRPGi różnej maści z poprzednich generacji? Chcesz Scorpio powiedzieć, że gdyby znał tamte perełki, oceniłby Nier _wyżej_ czy _niżej_? Bo jak do tej pory ja przynajmniej zakładam, że skłaniasz się ku opinii komentujących reckę, czyli: Nier jest oceniony zbyt surowo. Bo jeśli tak, to w tym wszystkim brakuje za grosz logiki...

Równie bezosobowo:
Ryan natomiast jest najwyraźniej adwokatem Zeratula bez jego prośby.
Skłaniałem się do dyskusji pt. co znać wypada i jak ocenia te pozycje Zer. Tak jak Yahtzee (btw. oceniał Nier, i to nieźle) nie lubi jRPG i dlatego ich nie rusza i nie ocenia (zwykle), tak nie wiedziałem jak wypada z gustem Zer i stąd jak traktować jego ocenę.

Bo Zer odpowiedział dobrze i nie musiał korzystać z Twej obrony ;)
  • 0

#54 Ryan Napisany 14 maja 2010 - 15:23

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Bo Zer odpowiedział dobrze i nie musiał korzystać z Twej obrony ;)

Tylko, że ja nikogo nie bronię, zadaję proste pytanie: uważasz, że ocena jest potencjalnie zaniżona czy zawyżona? Jesteś w stanie na nie odpowiedzieć?
  • 0

#55 117 Napisany 14 maja 2010 - 15:25

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Slaby diss jest slaby... nie wziales pod uwage tego, ze ryan po prostu mogl chciec wyrazic swoja opinie na temat slabej dyskusji?
  • 0

#56 Ryan Napisany 14 maja 2010 - 15:41

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Slaby diss jest slaby... nie wziales pod uwage tego, ze ryan po prostu mogl chciec wyrazic swoja opinie na temat slabej dyskusji?

Zaraz się dowiem, że mnie bronisz. Watch out. ;)

Pytanie wciąż aktualne.
  • 0

#57 Scorpio Napisany 14 maja 2010 - 18:16

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Tylko, że ja nikogo nie bronię, zadaję proste pytanie: uważasz, że ocena jest potencjalnie zaniżona czy zawyżona? Jesteś w stanie na nie odpowiedzieć?

Tak, mogę odpowiedzieć: w chwili, w której ocenia osoba, która tyka kijem jRPG, a gra wpadła jakoś w łapę, to ocena może być zaniżona lub niepełna (nie biorąca pod uwagę tego, co obecnie w jRPG się pojawia ... czemu to ważne, bo np. osoba nie gra nic w FPP, wpada jej w łapę KZ2 i nagle wielki plus, bo jest opcja sterowania pojazdem, gdzie to jest obecnie standardem). Dlatego chciałem wiedzieć, podobnie jak Aras, jak tam z doświadczeniem i lubieniem jRPG jest u Zera, bo tą gałęzią gier mało się chwali i mało dyskutuje.
Mam nadzieję, że to odpowiedziało na Twoje pytanie :)
  • 0

#58 Ryan Napisany 14 maja 2010 - 21:34

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Tak, mogę odpowiedzieć: w chwili, w której ocenia osoba, która tyka kijem jRPG, a gra wpadła jakoś w łapę, to ocena może być zaniżona lub niepełna (...). Dlatego chciałem wiedzieć, podobnie jak Aras, jak tam z doświadczeniem i lubieniem jRPG jest u Zera, bo tą gałęzią gier mało się chwali i mało dyskutuje.

Jak ocena mogłaby być zaniżona, gdyby punkt odniesienia Zeratula nie zawierał gier (Twoim zdaniem) bardzo dobrych? Wyjaśnię Ci o co chodzi w tym pytaniu, na wszelki wypadek. Załóżmy, że Zeratul grał tylko w kilka średniackich jRPGów. Na tle tych produkcji Nier dostaje 6/10. Gdyby jednak Zeratul grał nie tylko w średniaki ale i w tytuły mocne, zakres jego doświadczeń poszerzyłby się, prawda? W takim razie poszerzyłaby się też skala i przed te średniaki, które uważał za niezłe wskoczyłoby sporo naprawdę dobrych gier. Tym samym Nier musiałby spaść jeszcze niżej. Czy rozumiesz już dlaczego brak doświadczenia z _dobrymi_ grami nie jest sensownym uzasadnieniem dla _zaniżenia_ oceny?

Oczywiście piszesz powyżej "zaniżona lub niepełna" co nie jest równoznaczne z zaniżona. W każdym jednak razie mam nadzieję, że jest jasne o co pytałem i po co.
  • 0

#59 117 Napisany 14 maja 2010 - 21:41

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
jak to BB mowi "Nerds level critical"...
  • 0

#60 Raikoh Napisany 15 maja 2010 - 01:31

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Nad czym Wy tutaj myślicie? Gdyby Zeratul ograł tamte tytuły to dałby grze Nier maksymalnie 5/10. Tak, tamta dyskusja była słaba i zakręcona jak Czeski termos.
  • 0



Inne z tagami: