Skocz do zawartości

Zdjęcie

NieR: Replicant

Cavia Square Enix PS3 X360

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
259 odpowiedzi na ten temat

#211 Daddy Napisany 22 maja 2021 - 11:23

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 952 Postów:

Nie czytam żadnych spoilerów tu, gdyż będę grał w grę.


  • 0

#212 burnstein Napisany 22 maja 2021 - 11:44

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

A ja w sumie wczoraj wraz z zebraniem ziarenek białego kwiatka zrobiłem wszystko co chciałem (czyli zakończenia A-E, 100% questów, 100% weapon stories, eugenika lunar tear). Platyny nie planuję, ale może za kilka miesięcy wrócę do tematu, przede wszystkim bym musiał znów cisnąć do zakończenia E i przelecieć grę na czystym sejwie, a na razie absolutnie mi się nie chce.


  • 0

#213 Shinigami Napisany 22 maja 2021 - 11:47

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 398 Postów:
Brzmi jakby ci się gra spodobała, to dobrze. Pamiętajcie wszyscy o przeczytaniu materiałów dodatkowych dla jeszcze większej dawki egzystencjonalnego smutku ;)
  • 0

#214 Kazuo Napisany 22 maja 2021 - 11:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Rozumiem, że teraz napisaliście o potworach, a nie postaciach fabularnych, skoro te propozycje drinking game poza spoilerami... :(

 

Tak, zabijanie potworów też wlicza się do gry w picie. 

 

Mam też alternatywną drinking game, która upije Was jeszcze szybciej - wlewacie w siebie kieliszek za każdym razem jak Wam jebana ryba ucieknie podczas łowienia  :sadfrog:  :sadfrog:


  • 0

#215 burnstein Napisany 22 maja 2021 - 12:02

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

Brzmi jakby ci się gra spodobała, to dobrze. Pamiętajcie wszyscy o przeczytaniu materiałów dodatkowych dla jeszcze większej dawki egzystencjonalnego smutku ;)

 

Jeszcze zanim ogłosili ten remake wiedziałem, że będzie mi się podobał :cf:


  • 0

#216 Shinigami Napisany 22 maja 2021 - 12:03

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 398 Postów:
Zrób treningi łowienia z dziadkiem, powinno być łatwiej.
  • 1

#217 burnstein Napisany 22 maja 2021 - 12:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

Jak się łowi dla dziadka, to jeśli ryba jest w chuj trudna do złapania, to lepiej odpuścić, bo to na pewno nie ta potrzebna.


  • 1

#218 Kazuo Napisany 22 maja 2021 - 12:22

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Póki co złapałem mu 10 sardynek i odpuściłem, bo mnie ta mini-gierka wymęczyła (ale pewnie jeszcze do tego wrócę, bo widzę że trzeba złowić każdy rodzaj ryby do platyny). Widocznie łowienie w grach jest dla mnie równie pasjonujące co w prawdziwym życiu :olo: 


  • 0

#219 Kazuo Napisany 24 maja 2021 - 00:46

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Pierwsze przejście gry:

 

Vb0nYq7.jpg

 

 

Drugie przejście gry:

 

oH7bcEA.jpg


  • 0

#220 Nyjacz Napisany 25 maja 2021 - 07:35

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:
ABC zrobione, D wjedzie na szybko, potem cisne do E i zegnamy sie z ta piekna giereczka. Oczywiscie nie grinduje przez 20h ulepszen do broni.
  • 0

#221 Nyjacz Napisany 26 maja 2021 - 17:24

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:

A, chciałem jeszcze napisać, że autentycznie przeszkadza mi goła dupa Kaine. Laska ma praktycznie przezroczystą malusieńką maskę na tyłku i taka seksualizacja w grze dość ambitnej jest zjebana. Co innego 2B jako android w spódniczce, co innego nagi człowiek.


:banderas:

No pieknie gra zaskakuje. Jeju, Nier ma taki o gejplej, a tak sie nim jaram.
  • 0

#222 Nyjacz Napisany 26 maja 2021 - 20:28

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:

Zrobione ABCDE. Cóż można powiedzieć, dzieło wybitne, forma znakomita, gameplay sam w sobie wystarczający (nie tyle bym go zmienił, co odchudził z powtarzania tego samego), combo postacie-fabuła-muzyka god-like.

 

Z pobocznych zrobiłem 61% w tym łowienie. Ogólnie szkoda czasu, za żadne farmienie materiałów też się nie biorę.

 

In Nier 3rd we trust.


  • 0

#223 burnstein Napisany 28 maja 2021 - 13:58

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

Heh, z tego Szynkowego Grimoira:
 

Spoiler


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 28 maja 2021 - 13:59

  • 0

#224 Kazuo Napisany 29 maja 2021 - 20:27

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Lecę z tym farmieniem itemów do upgrade'u broni. Ból jest niemal namacalny, ale obok na lapku leci odpalony Hejt Park, więc idzie wytrzymać. 


  • 0

#225 Nyjacz Napisany 30 maja 2021 - 12:41

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:

Nie żebym się wywyższał, bo zapewne w życiu czekają mnie jeszcze farmienia w jakimś celu w grach. Ale cieszę się, że tu nie czuję tej destrukcyjnej kompulsywno-perfekcjonistycznej potrzeby na platynkę czy 100%. Ogólnie uważam, że z robienia w grach maksa powinny być wykluczone farmienia, grindowania czy zbieranie znajdziek.

 

Aż szkoda, że nie ma w tej grze innych fajnych rzeczy do porobienia, bo jakoś czuję tęsknotę i że za wcześnie rozstałem się z tym światem.

 

Na szczęście zacząłem znowu Automatę  :olo:


  • 0

#226 Tawotnica Napisany 30 maja 2021 - 13:40

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:
Automata dość dobrze podsumowała całą kwestię trophies.
  • 0

#227 burnstein Napisany 30 maja 2021 - 13:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

Cóż, ja farmiłem, ale nie dla trofika :dunno:


  • 0

#228 Nyjacz Napisany 30 maja 2021 - 14:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:

Cóż, ja farmiłem, ale nie dla trofika :dunno:

wpn stories można sobie przeczytać w notatniku. I nie, to nie to samo, co obejrzenie całej gry na YT.


  • 0

#229 Kazuo Napisany 30 maja 2021 - 19:15

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie żebym się wywyższał, bo zapewne w życiu czekają mnie jeszcze farmienia w jakimś celu w grach. Ale cieszę się, że tu nie czuję tej destrukcyjnej kompulsywno-perfekcjonistycznej potrzeby na platynkę czy 100%. Ogólnie uważam, że z robienia w grach maksa powinny być wykluczone farmienia, grindowania czy zbieranie znajdziek.

 

Aż szkoda, że nie ma w tej grze innych fajnych rzeczy do porobienia, bo jakoś czuję tęsknotę i że za wcześnie rozstałem się z tym światem.

 

 

Generalnie samo farmienie, grindowanie czy nawet szukanie tych znajdziek nie jest niczym złym, pod warunkiem że jest zrobione z głową i że w jakiś sposób nagradza gracza. Np. znajdźki w Residentach nigdy jakoś specjalnie mi nie przeszkadzały, mało tego - dzięki trofikom zmuszającym do grzebania po lokacjach nieraz trafiałem na ciekawe notatki, które umknęły mi podczas "normalnego" grania. I to jest przykład dobrze zrobionych collecitbles. Źle natomiast zrobiono to w takim Jedi Fallen Order, gdzie gra zmuszała do chamskiego backtrackingu przez wielkie, praktycznie pozbawione skrótów lokacje i do zbierania tony nikomu nieprzydatnych śmieci. Farmienie itemów? Podobało mi się w najnowszej Yakuzie, gdzie dosyć szybko zbierało się przedmioty, a one same faktycznie wpływały na statystyki broni (bardzo potrzebne do najtrudniejszych wyzwań w grze). Z kolei grając w Niera ulepszając miecze wcale nie czuję, żeby jakoś mi to pomagało w walce, a sam proces zdobywania tych itemów to czysta katorga (dzisiaj przez dwie godziny nie mogłem wyżulić nawet jednego Subduet Bracelet... a potrzebowałem ich aż 3). Zwyczajnie chujowo jest to zrobione w tej grze (RNG to padaka), podobnie jak wiele innych rzeczy (vide questy czy mini-gierka w łowienie ryb). Czemu więc dalej taplam sie w tych odchodach? Pewnie dlatego, że nie jestem do końca normalny i mam spore odchyły w kierunku masochizmu, ale też z tego względu o którym wspomniałeś: szkoda mi się rozstawać z tym światem, bo jest po prostu niesamowity. Ta muzyka, ten klimat, niby małe i proste w konstrukcji lokacje, ale nie nudzące się nawet po kilkudziesięciu godzinach + nawet spoko machanie mieczykiem. Chętnie jeszcze tu trochę posiedzę. Pozostaje tylko żałować, że twórcy trochę bardziej nie pomyśleli przy projektowaniu trofików, znam lepsze sposoby żeby zachęcić gracza do spędzania więcej czasu z grą niż kazanie mu zabijać jednego przeciwnika 100 razy, żeby zdobyć od niego jeden cholerny item. 


  • 0

#230 Kazuo Napisany 02 czerwca 2021 - 01:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

EKZ8GAC.jpg

 

Piękna giereczka, którą jeszcze długo będę wspominał, aczkolwiek platyna wymęczyła mnie przeokrutnie. Przy okazji info do wszystkich zjebów, którzy wciągnęli się w fabułę - Yoko Taro potwierdził, że misje dostępne w Final Fantasy XIV (wliczając raid) to kanoniczne story, więc jak ktoś chce być na bieżąco to polecam obczaić chociaż na YT. 


  • 0

#231 Shinigami Napisany 21 czerwca 2021 - 12:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 398 Postów:

Heh, z tego Szynkowego Grimoira:


Spoiler

I jak tam, podobały się historyjki? Dobre info o źródłach zarazy i świecie sprzed apokalipsy było? Szkoda tylko, że trzeba tych rzeczy szukać w necie, wszystko powinno być dostępne w Remake'u.

Jedna rzecz, która mnie gryzła i uważam, że była lepsza na rzecz grania jako Ojciec Nier.

Spoiler

  • 0

#232 burnstein Napisany 21 czerwca 2021 - 13:37

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

No jest tam dużo przydatnych informacji i fajnie żeby się gdzieś pojawiały w grze, a nie jakieś grzebanie po fanowskich tłumaczeniach z chińskiego, choć Taro gdzieś tam się wypowiadał, że to tak naprawdę nieistotna dla opowiadnej historii wiedza.

 

Nad tym spoilerem się nawet nie zastanawiałem, to pewnie wynika z tego, że za pierwszym plejtru jeszcze nie wiadomo co i jak, a następne zaczynają się później, więc to może coś na co w twojej sytuacji łatwiej było zwrócić uwagę.


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 21 czerwca 2021 - 13:37

  • 0

#233 Shinigami Napisany 21 czerwca 2021 - 14:07

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 398 Postów:

Z tym, że niby nie są ważne dla fabuły gry się zgadzam. Dlatego też w ogólnym rozrachunku wolę N1 od Automaty (fabularnie), bo

Spoiler

 

Swoją drogą, remake postanowił że zupełnie inaczej popatrzyłem na zakończenie A/w końcu je zrozumiałem.

 

Spoiler


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 21 czerwca 2021 - 14:09

  • 0

#234 Schrodinger Napisany 10 kwietnia 2022 - 11:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

Zacząłem grać w giereczkę, podoba mnie się 


  • 0

#235 Schrodinger Napisany 11 kwietnia 2022 - 11:24

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

Mmmmmm giereczka rozpierdala na każdym kroku, póki co wydaje mi się że nawet bardziej niż Automata 

A ta muzyka to robi gałe uszom dosłownie :gusta: 


  • 1

#236 Shinigami Napisany 11 kwietnia 2022 - 11:25

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 398 Postów:

Ano.


  • 0

#237 burnstein Napisany 11 kwietnia 2022 - 11:32

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 143 Postów:

Jak to leciało? Aaaa!

Ojacie, jak ja ci zazdroszczę, że grasz w to pierwszy raz :szepart:

Nieprawda, tak naprawdę jesteś frajerem, ze dopiero teraz.


  • 1

#238 Schrodinger Napisany 11 kwietnia 2022 - 12:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:

taaa czuje że to właśnie będzie ten kaliber giereczki :banderas: 


  • 0

#239 Danteusz Napisany 11 kwietnia 2022 - 12:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 895 Postów:
Będzie, będzie :banderas: Zrób wszystkie zakończenia poza tym gdzie trzeba zebrać wszystkie bronie, chyba że będzie Ci się chciało w to bawić
  • 0

#240 Razel Napisany 11 kwietnia 2022 - 12:08

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 413 Postów:

Gierka słabsza od Automaty, która poleciała jak burza.

Tutaj niestety wymęczyło mnie chyba przejście C, bo praktycznie gejplejowo i odwiedzane lokacje to nudna powtórka 3x dokładnie to samo i leży od pół roku i się kurzy.

Muszę w końcu dokończyć wszystkie przejścia.


  • 0



Inne z tagami: