Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klub posiadaczy iPhone


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3661 odpowiedzi na ten temat

#3421 ACZ Napisany 09 kwietnia 2021 - 14:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:

iOS jest bardziej ograniczony i mniej wygodny od Androida i Szrot z dnia na dzień się o tym coraz bardziej będzie przekonywał. :tak:

Na iosie wszystkie zapisywane foteczki lecą do galeryjki, a potem se trza ręcznie przekładać do innych folderów/albumów. Jest to "bardzo wygodne" (nie każdy chce korzystać z iclouda). Ale pewnie zdaniem owieczek srapple jest to wygodne i fajne. :hihi:


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 09 kwietnia 2021 - 14:27

  • 0

#3422 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2021 - 14:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Oszty kurwa sprzedaje ten szmelc, zdjęcia szmul z neta będą się mieszały z fotkami robionymi z ręki? niefajnie 

 

Dante wzywam Cię! 


  • 0

#3423 Danteusz Napisany 09 kwietnia 2021 - 16:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
To co napisał Kurzy się zgadza. Myślę jednak że w aplikacji Skróty da radę zrobić prostą automatyzację która bierze z menu udostępnienia URL lub obrazek i zapisuje do folderu w Plikach.
Ogólnie Skróty oferują gigantyczne możliwości, można samemu uzupełnić funkcjonalność systemu. Mam np skrót który pozwala zapisać swoją wagę, podpiąłem go do gestu trzykrotnego stuknięcia w tył telefonu który można znaleść w ustawieniach dostępności i pozwoliłem mu na działanie przy zablokowanym ekranie. Ciekawe co na to Acz ????
  • 2

#3424 Kurzy Napisany 09 kwietnia 2021 - 16:45

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Zapomniałem o tym w ogóle bo nie używam. Teraz sprawdziłem co tam można zrobić i faktycznie wow. Narzędzie daje spore możliwości ale trzeba się go pierw nauczyć.


  • 0

#3425 Danteusz Napisany 09 kwietnia 2021 - 16:49

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Można tam robić skróty do odpalania aplikacji i przypisać im własną ikonę, co w połączeniu z widgetami pozwala znacznie zmienić wygląd iOS
https://i1.wp.com/si...caled.jpg?ssl=1
  • 0

#3426 ACZ Napisany 09 kwietnia 2021 - 17:04

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:

 

Ciekawe co na to Acz ????

Ja na to, że to dla casuala jest bardzo skomplikowane i niewygodne. To na kompie masz już łatwiej, gdzie to ma zapisać (podobnie jak na andku), a niby system iOS był zaprojektowany jako bardzo prosty dla niedzielnego użytkownika, niezaznajomionego z technologią.

Podejrzewam, że około 90% użytkowników o tych skrótach nie wie lub nie potrafi ich obsługiwać.

 

W kolejnych aktualkach systemu dodają jakieś bzdurne wodotryski, emoji, a od lat prostej rzeczy nie potrafią wprowadzić. To powinna być podstawa, że wybierasz folder, jak w innych systemach.

Jak mama miała raz jakieś foty z wycieczki i wrzuciłem jej to na ipada, to potem musiałem z galeryjki ręcznie wszystko wypierdolić do osobnego albumu.

I nie, nie skorzystam w przyszłości ze Skrótów, bo nie chce mi się w to wnikać i się tego uczyć. Nie mam zamiaru tracić czasu na coś, co powinno być standardem.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 09 kwietnia 2021 - 17:09

  • 0

#3427 Kurzy Napisany 09 kwietnia 2021 - 17:12

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

No ale przecież tak jest. Zapisujesz screenshot, wybierasz żeby zapisać do plików i masz całą strukturę katalogów swoich.


Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 09 kwietnia 2021 - 17:12

  • 0

#3428 Danteusz Napisany 09 kwietnia 2021 - 17:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Acz, trochę nie ogarniam - mówisz o intuicyjności, po czym sugerujesz używać struktury folderów do zdjęć. Od dekad wiadomo że casuale nie ogarniają hierarchii systemu plików, stąd ładują wszystko na pulpit, właśnie trzyma je zdjęć w jednym miejscu które je automatycznie taguje i kategoryzuje jest znacznie prostsze.

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 09 kwietnia 2021 - 17:24

  • 0

#3429 ACZ Napisany 09 kwietnia 2021 - 17:40

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:

Ale nie jest wygodne, bo potem trzeba ręcznie wybierać z galerii. Pochłania to sporo czasu.


  • 0

#3430 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2021 - 17:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

W komórkach ogarniają strukturę folderów bo robi to za nich komórka, iOS tego nie robi z automatu więc jednak fail

Próbuje z tymi skrótami, póki co skopiowałem ostatnie screenshoty i wysłałem do innego folderu, ale za każdym razem jak odpalam skrót to to kopiuje ostatnich kilka screenshotów. Mógłbym ustalić 1 ale wtedy po każdym screenshocie bym musiał odpalać skrót

 

No i to kopiuje mi zdjęcia a nie przenosi :hmmm: ale muszę przyznać bajer fajny, tylko akurat zdjęcia powinny być sortowane już z poziomu systemu automatycznie a nie takie ceregiele


  • 0

#3431 Kurzy Napisany 09 kwietnia 2021 - 18:06

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Ale nie jest wygodne, bo potem trzeba ręcznie wybierać z galerii. Pochłania to sporo czasu.

 

Jeżeli chodzi o screenshoty to masz osobny album "Screenshooty" - to taki fap kącik wasz może być.
 


  • 0

#3432 Danteusz Napisany 09 kwietnia 2021 - 18:17

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Szrot, ale to robisz w Plikach, czy Zdjęciach (nazwy aplikacji, żeby była jasność? Zdjęcia nie kopiują, tam wszystko jest bazą danych z odpowiednimi kategoriami
  • 0

#3433 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2021 - 18:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Na Zdjęciach robię


  • 0

#3434 Danteusz Napisany 09 kwietnia 2021 - 18:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Możesz ewentualnie użyć tego:
https://9to5mac.com/...he-camera-roll/
  • 0

#3435 Aszyn Napisany 11 kwietnia 2021 - 08:33

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

Jeśli chodzi o aplikację Zdjęcia to tak jak już ktoś powyżej mówił, wszystko ląduje do jednego folderu i tylko w albumach można sobie to uporządować, ale to są nadal tylko skróty. Jak fizycznie plik chcesz skopiować do innego folderu to możliwe jest to w aplikacji Pliki, gdzie na Twoim iCloud Drive utworzy się folder. 

 

Co do intuicyjności - moja mama, która na komputerze pracuje od dawna, ale nie jest jakimś PC Masterrejserem coś tam niby ogarnia foldery w Windzie, bo widzę, że szuka plików w pobranych, itp., ale na komórce nie wie gdzie jej się fotki z maila zapisały itp.

Właśnie iOS lepiej temat ogarnia, bo wszystko ląduje w jednym folderze w Zdjęciach lub jeśli nie jest zapisane to znajdziesz foto w mailu w którym przyszło albo w formie MMSa w aplikacji Wiadomości.

Teraz Bang - używajcie Spotlight albo wyszukiwarek w aplikacjach, bo są mega zajebiste.

 

Co do skrótów - świetna opcja, można je pokopiować z neta. Większość z nich to są jakieś proste automatyzacje w stylu - codziennie rano, jak podniosę telefon to niech mi wyskoczy popup, żeby zjeść leki. Nic wielkiego, ale działa. Ja natomiast porobiłem sobie kilka automatyzacji, z których korzystam na zegarku lub jadąc z Carplay, w szczególności korzystam z nich w stylu „polskiej” SIRI. Nazwałem je sobie „Navigooy do domoo” i odpala mi Google Maps, rysuje trasę na chatę, odpala nawigację. Albo inna „Napish do Agathky”, gdzie sprawadza mi czas podróży do domu i śle żonie SMSa o której będę. 


  • 0

#3436 Schrodinger Napisany 09 czerwca 2021 - 10:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Właśnie, danteuszuszu, skrót - w sumie nie wiem czy to w ogóle mądre - ale taki żeby jak łączę iPhone po bt albo kablu do samochodu odpalał Siri w trybie ciągłego nasłuchu że jak powiem "Siri play ..." to się odpali apka? W tej chwili muszę przyciskać ten przycisk i mówić, a w trakcie jazdy to trochę mało wygodne. 


  • 0

#3437 burnstein Napisany 09 czerwca 2021 - 11:40

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

To niech narzeczona przyciska.


  • 0

#3438 fingus Napisany 09 czerwca 2021 - 11:59

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:

A co, jeśli ma ręce zajęte czymś innym?


  • 0

#3439 Aszyn Napisany 09 czerwca 2021 - 12:07

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

Właśnie, danteuszuszu, skrót - w sumie nie wiem czy to w ogóle mądre - ale taki żeby jak łączę iPhone po bt albo kablu do samochodu odpalał Siri w trybie ciągłego nasłuchu że jak powiem "Siri play ..." to się odpali apka? W tej chwili muszę przyciskać ten przycisk i mówić, a w trakcie jazdy to trochę mało wygodne. 

 

Jaki przycisk musisz naciskać? 

U mnie w leonie można nacisnąć długo przycisk na kierownicy (taki rysunek gadającej głowy), można też przytrzymać długo na ekranie ten klawisz menu w lewym dolnym rogu. Mi działa w aucie hey siri, ale nie wiem czy nie odpala się z zegarka, bo nigdy się nie przyglądałem. 


  • 0

#3440 Schrodinger Napisany 09 czerwca 2021 - 12:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

u mnie gadająca głowa to odbieranie połączeń :hmmm: sprawdzę, chodziło mi o przyciskanie blokady na telefonie, tak mam chyba ustawione ze wciskam i przytrzymuje, 


  • 0

#3441 Danteusz Napisany 09 czerwca 2021 - 12:46

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Hey Siri powinno działać w aucie, chyba że przy CarPlay jest jakoś inaczej. Nie mam tego u siebie, musisz sam sprawdzić.
  • 0

#3442 Hellmans Napisany 09 czerwca 2021 - 13:12

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Kupiłeś auto niekompatybilne z Apple? Trzeba zmienić auto :(


  • 0

#3443 Danteusz Napisany 09 czerwca 2021 - 13:17

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Na zmianę auta przyjdzie czas, następne już będzie mieć CarPlay
  • 0

#3444 Schrodinger Napisany 09 czerwca 2021 - 13:24

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

trochę siara! 


  • 0

#3445 cybercotlet Napisany 09 czerwca 2021 - 13:49

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Nie mam tego u siebie, musisz sam sprawdzić.

 

Nawet moja Dacia obsuguje Apple Carplay :ftopa:
 


  • 0

#3446 Schrodinger Napisany 09 czerwca 2021 - 13:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

mówimy o samochodach kotlet


  • 1

#3447 cybercotlet Napisany 09 czerwca 2021 - 13:56

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Chyba raczej o gruzach nieobsługujących jak należy waszych nowoczesnych telefoniko-zabawkek :cf:


  • 0

#3448 Hellmans Napisany 09 czerwca 2021 - 14:37

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Nie spamuj, to nie temat o trumnach :cf:


  • 0

#3449 Danteusz Napisany 09 czerwca 2021 - 14:44

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Jak mój samochód wyjechał z fabryki CarPlay jeszcze nie istniało ????
  • 0

#3450 burnstein Napisany 10 czerwca 2021 - 09:09

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Pro tip, samochód nie bombelek, można wymienić na inny.


  • 0