Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metro 2033


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
136 odpowiedzi na ten temat

#91 Druciak Napisany 23 marca 2010 - 08:13

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
No ja jestem w momencie gdzie bronię się przed falami potworów z moją kompanią. :P I coś długo te potwory się w kółko pojawiają. :/ A tamtą misję to przeszedłem na rambo. :D Najpierw pobiegłem i ukryłem się pod tym mostkiem, niestety zapmniałem wymienić dwururki na tą lepszą strzelbę, bo mam ustawione, że jak najadę to automatycznie wszystko się bierze, zmienia itp. ;) I myslałem, że wziąłem, a tu d*pa. :(
  • 0

#92 piterekd Napisany 23 marca 2010 - 13:14

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

No ja jestem w momencie gdzie bronię się przed falami potworów z moją kompanią. :P I coś długo te potwory się w kółko pojawiają. :/ A tamtą misję to przeszedłem na rambo. :D Najpierw pobiegłem i ukryłem się pod tym mostkiem, niestety zapmniałem wymienić dwururki na tą lepszą strzelbę, bo mam ustawione, że jak najadę to automatycznie wszystko się bierze, zmienia itp. ;) I myslałem, że wziąłem, a tu d*pa. :(


Oki, to pewnie jesteś w tym tunelu co miałem buga z Khanem w ścianie. No więc faktycznie potwory się będą pojawiać bez końca dopóki.. nie wysadzisz dwóch przejść, co jest celem misji :P

Co do broni, to się nie przejmuj, bo na poziomie Frontline znajdziesz jej ulepszoną wersję z nożem (mój ostatni filmik). Myślałem, że jest ona unikatowa, a tymczasem można ten sam model później kupić w sklepie..

btw. Jak będziesz miał chwilkę, to polecam moją recenzję Metra 2033: http://crazypumpkins...3-megarecenzja/
:^^:
  • 0

#93 D E V I L Napisany 23 marca 2010 - 21:15

D E V I L

    Blanka

  • Narybek
  • 179 Postów:
pit bardzo fajna recenzja ;) A powiedz mi ile zajęło cie przejście gry? Bo nie napisałeś tego w recenzji :P
  • 0

#94 piterekd Napisany 23 marca 2010 - 21:42

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

pit bardzo fajna recenzja ;) A powiedz mi ile zajęło cie przejście gry? Bo nie napisałeś tego w recenzji :P


Około 15-16h będzie :)
  • 0

#95 117 Napisany 26 marca 2010 - 16:42

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
gra jest trudna na hard?
  • 0

#96 piterekd Napisany 26 marca 2010 - 21:14

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
gram na easy. Jak wpadnie calak przerzucam się na harda, to Ci powiem :)
  • 0

#97 piterekd Napisany 28 marca 2010 - 10:40

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
No i jest calak :klaszcze: Był trudniejszy od Falla, bo żeby zdobyć Explorera musiałem zajrzeć dosłownie w każde miejsce w grze, a i tak kilka jak widać przepuściłem bo zdobyłem to osiągnięcie dopiero w Dungeon, a można je zdobyć już w Library. Nie mniej miałem stresik jak mi nie wpadał:mrgreen: Poza tym gra wymaga przynajmniej 2 krotnego przejścia aby odblokować drugie zakończenie, więc te 15h sobie pomnóżcie razy 2 :P

Teraz biorę się za pisanie poradnika, który by Wam zagwarantował calaki 8) Stay tuned ;)
  • 0

#98 piterekd Napisany 28 marca 2010 - 16:19

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Dodany obrazek

Mój opis aczików 8) Filmiki i działające linki znajdziecie tutaj: http://crazypumpkins...evements-guide/

Spoiler

(wytłuszczenie samo wpadło..)
  • 1

#99 117 Napisany 28 marca 2010 - 22:27

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
LOL gre mozna jechac na easy bo nawet nie ma achv za hardcore... chyba se zmienie poziom trudnosci na normal ^^
  • 0

#100 Druciak Napisany 01 kwietnia 2010 - 12:03

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
No ja dzisiaj ponownie odpaliłem gierkę. Przeszedłem ten moment w tunelu. :) Teraz jestem tuż po szalonej jeździe drenzyną po tunelach. :D Rozwaliłem się i teraz jakichś gości spotkałem. :P Dużo jeszcze gry? :)
@piterek
Gratuluję calaczka. ^^
  • 0

#101 piterekd Napisany 01 kwietnia 2010 - 12:25

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Thnx, jesteś w połowie ;)
  • 0

#102 Druciak Napisany 03 kwietnia 2010 - 12:52

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Właśnie skończyłem grę. Gra jest świetna. Grało mi się genialnie. Ostatnie misje to z zapartym tchem grałem. Zdobyłem jakieś 450GS i już więcej nie będę robił. Mam pytanie:
Spoiler

  • 0

#103 Cola Napisany 03 kwietnia 2010 - 13:12

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Spoiler



Spoiler

  • 0

#104 Mani Napisany 07 kwietnia 2010 - 00:29

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Piter zmartwie Cie ... calaka można zrobić przy 1szym podejściu ;) na końcu wgrywasz ostatni stan gry i rozwalasz gościa. Cyk. 1000gs na koncie. Ja na razie jestem w chapter 3. Wolno mi idzie bo czas skutecznie mi umila książka.
  • 0

#105 piterekd Napisany 07 kwietnia 2010 - 01:43

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Piter zmartwie Cie ... calaka można zrobić przy 1szym podejściu ;) na końcu wgrywasz ostatni stan gry i rozwalasz gościa. Cyk. 1000gs na koncie. Ja na razie jestem w chapter 3. Wolno mi idzie bo czas skutecznie mi umila książka.


No wiem, jak kończyłem robić spis aczików to sobie uzmysłowiłem, że wystarczy od razu zrobić alternatywne zakończenie, zdobyć 1000gs i olać normalne, za które nie ma achieva.

Ja niestety za pierwszym razem ominąłem jednego z biedaków i tym samym skazałem się na koniec na smutne zakończenie :(

btw. jak wspinamy się na wieżę i Dark Ones krzyczą "he can hear us" zamiast "he will kill us" to znaczy, że idziemy po alternatywne, premiowane zakończenie :)
  • 0

#106 Mani Napisany 11 kwietnia 2010 - 02:00

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Jest moze jakiś konkretny poradnik do achieva "explorer" ? 2gi raz ukonczylem gre i wciaz go nie otrzymałem a wydaje mi sie ze praktycznie każdy zakamarek zwiedziłem.
  • 0

#107 piterekd Napisany 11 kwietnia 2010 - 12:04

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Jest moze jakiś konkretny poradnik do achieva "explorer" ? 2gi raz ukonczylem gre i wciaz go nie otrzymałem a wydaje mi sie ze praktycznie każdy zakamarek zwiedziłem.


Jak ja grałem, to nie było poradnika do tego aczika, bo wszyscy kupiliśmy grę na premierze, ale teraz znalazłem dla Ciebie coś takiego:

http://www.xbox360ac...ad.php?t=219040

Nie wiem, czy pomoże ale spróbuj :)

Ja nabiłem aczika za drugim podejściem i wpadł mi dopiero w Dungeon.. Sprawdziłem każdy zakamarek i kilka razy szedłem po swoich śladach - nawet bawiłem się w testera próbując się dostać w miejsca niedostępne.

Tylko ten jeden Ci został Mani?
  • 0

#108 Mani Napisany 11 kwietnia 2010 - 12:13

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Tak myśłałem nad tym video guidem tego goscia ale jakos nie mam ochoty oglądać przez kilka godzin jego przejścia.

Tak tylko ten jeden mi sie ostał. Max kiedy może wyskoczyć to "CAVE". Później już nie dostaniesz. Czyli musze zaczynac zabawe na nowo.
  • 0

#109 piterekd Napisany 11 kwietnia 2010 - 12:21

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

<br />Tak myśłałem nad tym video guidem tego goscia ale jakos nie mam ochoty oglądać przez kilka godzin jego przejścia. <br /><br />Tak tylko ten jeden mi sie ostał. Max kiedy może wyskoczyć to &quot;CAVE&quot;. Później już nie dostaniesz. Czyli musze zaczynac zabawe na nowo.<br />

<br /><br /><br />
Weź lapa na kolana i podążaj jota w jotę z tym kolesiem :) Jak tak szukałem zwłok w Dead City.
  • 0

#110 Mani Napisany 11 kwietnia 2010 - 12:50

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Gre przechodzi sie w jakieś 8 godzin... + czas na ogladanie Youtube.... OMG! No ale innego wyboru nie mam.
  • 0

#111 117 Napisany 13 maja 2010 - 19:47

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
gre musze zaczac od nowa, moze bedzie fajniejsza po przeczytaniu ksiazki. Ksiazke juz koncze i rzeczywiscie kawal dobrej historii. Tak w ogole to dzis odkrylem, ze jest juz sequel i nazywa sie oryginalnie Metro 2034.
Ciekawe kiedy na jakis zrozumialy jezyk przeloza...
  • 0

#112 Kradziej Napisany 13 maja 2010 - 20:12

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
O ile dobrze wiem, to 2034 nie jest sequelem, ale osobną historią z tego uniwersum. Choć mogę się mylić, głowy nie dam. I też zbliżam się do końca "Metra 2033" - jest fajnie, ale coraz więcej tu sztampowych motywów, które nie pasują mi do dość, nazwijmy to, realistycznego obrazu świata stworzonego do tej pory. No i bani jak "Piknik na skraju drogi" Strugackich to to niestety nie gwałci. Mimo to jest bardzo fajnie, gierę na pewno kupię.

Właśnie - Piter, jak tam z książką?
  • 0

#113 piterekd Napisany 13 maja 2010 - 21:31

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
No muszę przeczytać :rolleyes:
  • 0

#114 D E V I L Napisany 14 maja 2010 - 10:57

D E V I L

    Blanka

  • Narybek
  • 179 Postów:
No książka jest kapitalna !! Ale o sequel'u nie wiedziałem, tez opowiada historię Atrema ?
  • 0

#115 piterekd Napisany 14 maja 2010 - 11:21

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Kupiłem dziś w MM książkę - wcześniej jej nie widziałem, a dzisiaj od razu mi się rzuciła w oczęta :P Gruba, zaraz się biorę za lekturę :^^:
  • 0

#116 D E V I L Napisany 14 maja 2010 - 11:41

D E V I L

    Blanka

  • Narybek
  • 179 Postów:

Kupiłem dziś w MM książkę - wcześniej jej nie widziałem, a dzisiaj od razu mi się rzuciła w oczęta :P Gruba, zaraz się biorę za lekturę :^^:



No kawał dobrej historii ! :P
  • 0

#117 117 Napisany 24 maja 2010 - 15:27

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
zaczalem grac od nowa i musze przyznac, ze po przeczytaniu ksiazki gra jeszcze mniej mi sie podoba. O ile przed przeczytaniem ksiazki ocenilbym ja na 8- tak po przeczytaniu 7- to max.
  • 0

#118 piterekd Napisany 24 maja 2010 - 15:43

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

zaczalem grac od nowa i musze przyznac, ze po przeczytaniu ksiazki gra jeszcze mniej mi sie podoba. O ile przed przeczytaniem ksiazki ocenilbym ja na 8- tak po przeczytaniu 7- to max.


ja i bez przechodzenia jeszcze raz doszedłem do podobnych wniosków. Po prostu za bardzo twórcy poszli na skróty tak jeżeli chodzi o fabułę, jak i o samą postać Artema. Imo dobrze zrobiliśmy, że najpierw zagraliśmy, a potem zabraliśmy się za książkę.
  • 0

#119 D E V I L Napisany 24 maja 2010 - 18:56

D E V I L

    Blanka

  • Narybek
  • 179 Postów:
Ja jak narazie przeczytalem książkę, w gre jeszcze nie gralem ale zagram na 100%
  • 0

#120 Kradziej Napisany 12 listopada 2010 - 09:42

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Skończyłem grę z dwa tygodnie temu, najwyższa pora podzielić się wrażeniami.
Gamepeplay'owo jest średnio. Celuje się raczej nieprzyjemnie, strzela również, co mocno utrudnia potyczki zarówno z ludźmi, jak i z potworami.Momentami irytujący był patent z filtrami: zdarzało się, że wpadałem na checkpoint z ostatnim filtrem, na którym miałem np. minutę czasu. Wiązało się to z panicznym bieganiem i szukaniem trupów, z których można by ściągnąć maskę. Nie rozumiem, czemu z większości kolesi gra pozwala zabrać filtry dopiero, kiedy już się dusimy. Skradanie było raczej OK, choć mi sprawiało problemy z racji na perspektywę pierwszej osoby i okazjonalne dziwne zachowania przeciwników: raz mnie w danej sytuacji zauważali, raz nie.
Co rządzi, to atmosfera, wspierana przez kilka patentów z mechaniki i świetne lokacje. Maska gazowa może irytować, ale z drugiej strony - widok popękanej szybki świetnie działa na klimat. Podobnie jak skąpa ilość amunicji na poziomach. Miejscówki są super: odpowiednio zdezelowane, sprawiają, że czujemy zagrożenie. Niektóre ujęcia zapierają dech w piersiach, jak chociażby "komin" (nie wiem, jak to nazwać), w którym wspinamy się z dzieciakiem na plecach, a nad nami widzimy niebo. No łał po prostu. A w bibliotece autentycznie miałem kisiel w majtach.
Jeszcze jeden aspekt mi się nie podobał: twórcy nie trzymali się widoku FPP. Niektóre akcje - np. końcowa akcja i wszystkie związane z nią skrypty - pokazane były z oczu postaci i to było super. Niestety, czasem kamera wyskakiwała, żeby dokładnie pokazać nam drętwe modele postaci i to było słabe. Odniosłem też wrażenie, że Metro 2033 to bardziej film, niż giera. Etapy, kiedy rzeczywiście mamy coś do roboty, mogę policzyć na palcach dwóch rąk i wydaje mi się, że prostych przechadzek bez żadnej akcji było tyle samo!
Trudno mi jakoś jednoznacznie ocenić Metro. Trochę jak to z większością wschodnich szpili: genialny klimat pozostawia dobre wspomnienia mimo słabującej mechaniki. Jeśli w 2034 zostanie ona poprawiona, będzie super pozycja.
  • 0