Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komputery Z Jabłuszkiem


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2758 odpowiedzi na ten temat

#91 armorking Napisany 18 sierpnia 2010 - 00:20

armorking

    Pikachu

  • Narybek
  • 70 Postów:
szau nie ma :) pewnnie,że warto,że każdych pieniędzy,ale nie moich:p póki co biedny student jestem i muszę "kombinować",ale ogarnął bym kiedyś tego ipada. Muszę rozejrzeć się po mieście czy gdzieś w Vobisie lub Media Expert jest jakiś Ipad do testów:)
  • 0

#92 Texz Napisany 18 sierpnia 2010 - 08:35

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
W Polszy iPad, a to dobre :)
  • 0

#93 ACZ Napisany 18 sierpnia 2010 - 17:35

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Teksio, co tam trzeba zrobić w iPadzie, aby był flash? Trza flashować firmware czy coś takiego, tja?
  • 0

#94 Danteusz Napisany 18 sierpnia 2010 - 18:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Obecnie wystarczy jailbreak i zainstalować Frash z Cydii (taki sklep z nieoficjalnymi aplikacjami). Jailbreak robi się na prawie najnowszym firmware wchodząc na stronkę www.jailbreakme.com i przeciągając suwak.
  • 0

#95 Texz Napisany 18 sierpnia 2010 - 20:08

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Instalka Frasha przez Cydię, albo przez protokół SSH. Ja robiłem tym drugim. Ale NIE POLECAM tego robić. Nie wszystko działa, a większość dedykowanych stron iPhoneowi dostaje głupawki. YT po flashu nie działa i zamiast kodu HTML5 u nas na forum jest informacja żeby uaktualnić flash, albo czarne pole. W sumie coraz więcej serwisów przechodzi na HTML5 i nie ma sensu na siłę wracać do Flasha. Nie polecam, w ogóle nie czuć takiej potrzeby. Jeżeli coś w Internecie nie działa po iPhone to jest to prehistoria.
  • 0

#96 Danteusz Napisany 19 sierpnia 2010 - 07:54

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Flash nie byłby potrzebny gdyby część stron nie była na nim oparta, niestety jest jeszcze ze wcześnie na HTML5
  • 0

#97 Texz Napisany 19 sierpnia 2010 - 10:16

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Część stron, np. które. Bo oprócz tych z gierkami jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.
  • 0

#98 Danteusz Napisany 19 sierpnia 2010 - 10:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Strony reklamowe produktów, albo strona ze statystykami z Killzone. Niektóre strony mają zrobione we flashu elementy nawigacji, jak choćby Gametrailers nad listą nowych filmów
  • 0

#99 ACZ Napisany 19 sierpnia 2010 - 11:14

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Proszę was, abyście nie bronili Apple przed tym, że nie dało flasha. To rozgrywki Apple i Adobe, klienci na tym stracili.

Mam pytanie. Jak się wywala mac osa z dysku? Chciałbym sobie sam zainstalować i zobaczyć jak przebiega instalka. Bo jak rozumiem jak go jutro odpale to system już będzie zainstalowany, nie?
  • 0

#100 Danteusz Napisany 19 sierpnia 2010 - 11:18

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Nie wiem czy będzie zainstalowany, ale nie oczekuj cudów - klikasz dalej dalej dalej, czekasz 15 minut i system się odpala
  • 0

#101 Texz Napisany 19 sierpnia 2010 - 13:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nikt nie broni braku Flasha, po prostu goście tworzący strony nie od dziś mają do czynienia z iPhone i sobie poradzili z tym problemem. A że sam zainstalowałem Frasha na iPadzie i tego później żałowałem, przestrzegam przed robieniem tego. Przynajmniej do czasu, gdy wyjdzie bardziej stabilna wersja niż 0,01 :lol: No ale upartego Czycha nie przekonam. Instaluj i sprawdzaj sam czy było warto.

W moim MBP system był od początku na dysku. Później się bawiłem z Bootcampem i i tak wszystko się spieprzyło, musiałem od nowa instalować. Czychu, wystarczy że wrzucisz płytkę do napędu i tak uruchomisz system z dysku. W menu wybierzesz instalkę i jedziesz z koksem, choć nie wiem po co chcesz to robić.
  • 0

#102 ACZ Napisany 20 sierpnia 2010 - 21:07

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Siedze w koncu na macu. Byl system na dysku, ale zrboilme instalke jeszcze raz. Wystarczy odpalic plyte instslacyjną i wejsc w narzedzia dyskowe i tam jest opcja "wymaż" wczesniej zaznaczając dysk. Jesli mamy np. 2 systemy na dysku to wszystko wywali, aby móc zrobic instalke pierwotną.
Bootcampem zrboilme instalke win xp, wszystko gra. Jutro zrobie instalke virtualboxa. Dodalem tez konta pocztwoe na maila.
Ogolem fajny system, ale jeszcze musze sie przyzwyczaic.
  • 0

#103 Texz Napisany 20 sierpnia 2010 - 21:09

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Świetnie ogarniasz klawiaturę. Poszukaj sobie w internecie na stronach Apple skrótów i różnego rodzaju ciekawostek. Nauczysz się ich i szybciej przystosujesz do nowego systemu. Później na Windowsie będziesz się dziwił, że nie ogarniasz gdzie co jest.
  • 0

#104 Danteusz Napisany 26 sierpnia 2010 - 15:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Mój nowy zakup:
http://allegro.pl/ma...1197372957.html
  • 0

#105 Razel Napisany 26 sierpnia 2010 - 15:35

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Mój nowy zakup:
http://allegro.pl/ma...1197372957.html

Niech Ci pico odbierze :^^:

E.

Co on tam niby takiego ma, że nowy chodzi po grubo ponad 5 tysiaków? ;]
  • 0

#106 olfeusz Napisany 26 sierpnia 2010 - 15:39

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
Bo to dużo starsza wersja niż najnowsza seria, to raz, a dwa, że chodzi ona po 8k (nówka).
  • 0

#107 Danteusz Napisany 26 sierpnia 2010 - 15:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Niech Ci pico odbierze :^^:

E.

Co on tam niby takiego ma, że nowy chodzi po grubo ponad 5 tysiaków? ;]

Spoko, ojciec może odebrać ;)

Macbooki są drogie z powodu loga Apple, wysokiej jakości wykonania, słabej pozycji w Polsce oraz niekorzystnych przeliczników cen z dolara na euro.
  • 0

#108 Razel Napisany 26 sierpnia 2010 - 15:46

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Macbooki są drogie z powodu loga Apple, wysokiej jakości wykonania, słabej pozycji w Polsce oraz niekorzystnych przeliczników cen z dolara na euro.

Forumowy fanboj firmy Apple w sumie wszędzie krzyczy i chwali sprzęt od nich, więc coś w tym jest :)
  • 0

#109 Texz Napisany 26 sierpnia 2010 - 17:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Mój nowy zakup:
http://allegro.pl/ma...1197372957.html


Mam tą samą generację sprzętu Macbook 2008 4.1 tyle, że 17 calową. Cudo, będzie Ci służyć, a gdy zainstalujesz na bootcampie Win7, pograsz praktycznie w prawie wszystko.
btw. od razu jak go dostaniesz instaluj "Watts", sprawdź jakość baterii i zrób obowiązkowo jej format wg. zaleceń w programie.
  • 0

#110 Wezyr Napisany 26 sierpnia 2010 - 17:27

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Pod warunkiem, że emulowany Windows będzie działał dobrze, bo słyszałem, że problemy są już ze starszymi wersjami Windy, a tutaj mamy najnowszy. Poza tym jak brać Appla to tylko z serii Mac Pro (lub Power jak kto woli) za 10k $ ;) To co ma to cudeńko w środku ścina z nóg i nie pozwala wstać. Sam w sumie planuję wziąć Apple'a na raty, ale to mało prawdopodobne. Byłby to iMac 27". Mój znajomy ma desktop'a dość starego, a mówi, że ten sprzęt (mimo, że używany do wielu rzeczy) działa jak świeżo wyjęty z pudełka :)
  • 0

#111 Texz Napisany 26 sierpnia 2010 - 18:16

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Pod warunkiem, że emulowany Windows będzie działał dobrze, bo słyszałem, że problemy są już ze starszymi wersjami Windy, a tutaj mamy najnowszy.


Jaki emulowany? Ja chyba padnę zaraz...

Windows na Maku z procesorem Intel i kartą od Nvidii chodzi natywnie, jakby to był każdy inny lapek z procesorem Intela i kartą ... Apple dostarcza do tego sterowniki, dzięki którym każde urządzenie pod takim Win7 ma swój sterownik. Natomiast Directx i sterowniki karty graficznej ściąga się ze strony Nvidii, najnowsze jakie są. I wszystko śmiga jak na zwykłym PC o tych samych parametrach. Bez żadnej taryfy ulgowej. Do MBP od Danteusza można pociągnąć kabel DVI - HDMI, postawić lapka obok odbiornika TV, podłączyć tym HDMI i w natywnej rozdzielczości puścić jakąś gierkę. A sterować to wszystko DualShock 3, który będzie emulowany jako pad od Xboxa. No dobra, może sobie jeszcze przez Bluetootha podłączyć iPhone'a, który będzie robił za trackpada do sterowania kursorem na ekranie. Zapomniałbym jeszcze o minijacku podłączonym do wieży...
Gra się jak na konsoli. Prawie, bo trzeba mieć długi kabel do pada. Wyobrażacie sobie? Mafia 2 z falującym płaszczem na 50 calowym ekranie granym na dualu?

  • 0

#112 Wezyr Napisany 26 sierpnia 2010 - 18:24

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
My bad. Wiem poprostu, że Mac na Windzie nie pójdzie, a do tego widziałem w sklepie oprogramowanie do Maca, które pozwalało odpalić Windowsa w okienku (LOL).
  • 0

#113 Texz Napisany 26 sierpnia 2010 - 18:32

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
To jednak jest emulacja, ale z doświadczenia wiem, że nie warto się tym interesować, bo Windows odpalany w ten sposób ma bardzo duże problemy ze stabilnością. Nie mówiąc już o grach i odpalaniu na tej hybrydzie czegokolwiek. O wiele lepszym rozwiązaniem jest Bootcamp i zainstalowanie Win 7 tuż obok MacOSX. W sumie ten Win7 dość szybko się uruchamia i jako system prezentuje się całkiem, całkiem. Jestem mile zaskoczony.
  • 0

#114 Wezyr Napisany 26 sierpnia 2010 - 18:40

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Powiedz jak działają gry wydane w tym roku na tym PC, ale w środowisku Windowsa, bo jeśli będzie ok to może wybiorę tańszego MacBook'a.
  • 0

#115 olfeusz Napisany 26 sierpnia 2010 - 18:47

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:

Spoko, ojciec może odebrać ;)

Macbooki są drogie z powodu loga Apple, wysokiej jakości wykonania, słabej pozycji w Polsce oraz niekorzystnych przeliczników cen z dolara na euro.


Zapomniałeś jeszcze o strasznie pazernych oficjalnych dystrybutorach ich produktów na naszym rynku. Każdy z modeli na zachodzie Europy można kupić od 500 do 1000 zł taniej. O USA nie wspominam bo to zupełnie inny rynek, ale przynajmniej na Starym Kontynencie mogłoby być równo. Pewnie nawet jak wejdzie do nas Euro to za Macbooka zamiast wołać 999 Euro krzykną dla zasady stówkę więcej. Tylko, że tym samym sami sobie robią krzywdę. Co też ciekawe całkiem niedawno właśnie doszło do takich podwyżek.

Ale czego można się spodziewać w tym kraju, tutaj wszystko musi być inne, droższe i bardziej ....... :)
  • 0

#116 Texz Napisany 26 sierpnia 2010 - 19:25

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Powiedz jak działają gry wydane w tym roku na tym PC, ale w środowisku Windowsa, bo jeśli będzie ok to może wybiorę tańszego MacBook'a.


Mam MBP 4.1 z kartą 8600M GT, 4GB RAMu i z rzeczy, które testowałem pod Win7
Starcraft 2 ze shaderami na medium i resztą detali na high w 1600 x 1200 bardzo płynnie.
Mafia 2 w tej samej rozdziałce z detalami na low, cieniami na medium, z vsynch, blurem o wiele, wiele lepiej niż demo na PS3. Przy czym gra na TV wygląda świetnie, choć przydałby się jakiś konkretny AA. Nie ma podejścia do wersji na konsole.
Mass Effect 2 - kosmos, wszystko na high. Gierka śmiga jak szalona w natywnej rozdziałce 1920.
Nie ma tego dużo, bo nie do tego mam ten sprzęt.
Troszkę gorzej wygląda sprawa pod MacOSX, bo naprawdę mało jest już gier, które są od początku do końca budowane z myślą o tym systemie. Większość to proste porty z PC wrzucone do Cider'a. Takie gierki jak Cywilizacja IV, Starcraft 2 czy Plants vs Zombies HD jeszcze ujdą, ale bardziej skomplikowane lepiej sobie odpalić pod Win7. Próbowałem kiedyś grać w CODa4, podłączyłem pod TV i wyglądało to naprawdę dobrze, ale suma summarum lepiej to odpalić pod Windows. Może jeszcze Torchlight całkiem dobrze śmiga pod MacOSX.

@olfeusz: Można kupić, ale trzeba patrzeć na klawiaturę bo można kupić z niemieckimi umlautami, a tego chyba nikt nie zniesie... walnąłem całkiem niedawno gafę, bo wydawało mi się, że niemieckie Macbooki mają takie same klawiatury jak te polskie, a po w toku ekscytacji tego, że obok niemieckie jugendy testowały iPady po prostu nie zauważyłem. Ale pewnie już mi wybaczyli na forum PE (posypuje głowę popiołem).
iPada właśnie tak kupowałem. W niemczech kosztowało to w przeliczeniu <2 kafle, a na allegro, które sobie odpaliłem w hotelu - 2700. Noż )(@&$ ździerstwo to mało powiedziane.
  • 0

#117 Wezyr Napisany 26 sierpnia 2010 - 19:35

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
To mi wyjaśniłeś, bo i tak planuję grać gł. w gry Blizzarda (Diablo3, World of Warcraft: Cataclysm, Starcraft2). Powiedz mi tylko kiedy i za ile kupiłeś swojego Maca. Jest to nowa czy starsza generacja?
  • 0

#118 Texz Napisany 26 sierpnia 2010 - 19:38

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Późny 2008, kupiony na początku 2009. Za ile, nawet nie pytaj Dodany obrazek
  • 0

#119 Wezyr Napisany 26 sierpnia 2010 - 19:42

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
No to widzisz :/ PC, który wyświetli te gry w identycznej jakości kosztuje 1/4 Maca :/
  • 0

#120 Texz Napisany 26 sierpnia 2010 - 19:47

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Tyle, że ja nie kupiłem Maka do grania Maka ;)
  • 0