Skocz do zawartości

Jakie głośniki do PS2?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
87 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 09 grudnia 2004 - 22:09

Gość__*
  • Goście
Mam zamiar kupic sobie jakies głosniki do konsali. Tylko mam problem bo nie wiem jakie ??? Interesuja mnie jakies głosniki 2.1 gdzies tak do 200zł. Jesli ktos cos wie na ten temat niech cos mi napisze.
  • 0

#2 leon Napisany 09 grudnia 2004 - 22:30

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:
Jeśli chodzi o zestaw 2.1 to dobrą ofertą do 200 zł jest creative inspire 2.1 2400. Kosztują trochę ponad 170 zeta a grają naprawdę fajnie.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 11 grudnia 2004 - 00:16

Gość__*
  • Goście
Leon a jak sie je podpina??? Nie trzeba zadnych przejsciówek ani nic w tym stylu???
  • 0

#4 Gość__* Napisany 11 grudnia 2004 - 10:01

Gość__*
  • Goście
W zestawie są już wszyskie zabawki do podłączenia. Niektóre modele creativa mają wymalowane na pudełku że są min. do konsol. Najlepiej zapytać, a jeszcze lepiej poszperać ze sprzedawcą w pudełku i sprawdzić bo 95% "sprzedwaczy" nie zna się na rzeczy...
  • 0

#5 Gość__* Napisany 11 grudnia 2004 - 13:34

Gość__*
  • Goście
Dzienki !!!
  • 0

#6 leon Napisany 11 grudnia 2004 - 22:57

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:
Jeśli chodzi o model jaki ci podałem to podpinasz go do tv, który musi być stereofoniczny inaczej tylko mono w grach.
  • 0

#7 Sotaku Napisany 22 grudnia 2004 - 09:59

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
a Jak wygląda sprawa z większą liczbą głośników, mam ps2 i dvd i chciałbym zamontować sobie zestaw kina domowego, czy konieczny jest amplituner czy wystarczą mi głośniki? Czy będą działać i z dvd (sony) i z Ps2? Jakiej firmy sprzęt jest dobry i ile trzeba zainwestować?
  • 0

#8 Gość__* Napisany 23 grudnia 2004 - 10:01

Gość__*
  • Goście
Pół roku temu kupiłem sobie zestaw Creative Inspire T2900. Dźwiek jest czysty ale głośniki nie mają jakiejś specjalnie dużej mocy. Satelity spisują się świetne i posiadają tweeter - wysokie dźwięki nie są dzieki temu przytłumione jak w najtanszych modelach 2.1 Creative'a.
Subwoofer. Bas jest mocny ale skala jest przesadzona - ustawiłem sobie bas na 30% i naprawde nie ma potrzeby mocniej go podkręcać. Powyżej 50% skali subwoofer zaczyna dudnić (coś jak silniki startującego samolotu :wink: ).

Nie miałem za to najmniejszych problemów z podłączeniem. Kabel RGB, którym podłaczyłem konsole do TV, ma wbudowany hub na chinche - wystarczy podłączyć do niego głosniki (Red White). Cenatego kabla to 20 -25 .zł

Jesli miałbys możliwosc kupienia tych głosników to polecam. Ja płaciłem za nie 230zł ale cena moze być zarówno niższa jak i wyższa - wiele zależy od sklepu, sezonu itp. A same głosniki mozna znaleźć tu:

http://pl.europe.cre... ... 025&nav=-1
  • 0

#9 Foxter Napisany 23 grudnia 2004 - 13:50

Foxter

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
mam pytanie,
czy istnieje mozliwosc podlaczenie ps2 do wiezy?
w wiezy mam wejscie optyczne, obsluguje ona "formaty" < DPL, DSP, DBFB.. jezeli bylaby taka mozliwosc to co potrzebuje aby "dzwiek z ps2" wydobyc z tych 5 glosnikow obok tv? :>
... no i jakie ponioslbym wowczasz koszty

nie mam zamiaru miec 10 glosnikow zatem.. z gory thx, za odp :)
  • 0

#10 Sotaku Napisany 25 grudnia 2004 - 18:11

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:

Pół roku temu kupiłem sobie zestaw Creative Inspire T2900. Dźwiek jest czysty ale głośniki nie mają jakiejś specjalnie dużej mocy. Satelity spisują się świetne i posiadają tweeter - wysokie dźwięki nie są dzieki temu przytłumione jak w najtanszych modelach 2.1 Creative'a.
Subwoofer. Bas jest mocny ale skala jest przesadzona - ustawiłem sobie bas na 30% i naprawde nie ma potrzeby mocniej go podkręcać. Powyżej 50% skali subwoofer zaczyna dudnić (coś jak silniki startującego samolotu :wink: ).

Nie miałem za to najmniejszych problemów z podłączeniem. Kabel RGB, którym podłaczyłem konsole do TV, ma wbudowany hub na chinche - wystarczy podłączyć do niego głosniki (Red White). Cenatego kabla to 20 -25 .zł

Jesli miałbys możliwosc kupienia tych głosników to polecam. Ja płaciłem za nie 230zł ale cena moze być zarówno niższa jak i wyższa - wiele zależy od sklepu, sezonu itp. A same głosniki mozna znaleźć tu:

http://pl.europe.cre... ... 025&nav=-1



Patrzyłem na podanej stronie, ale interesujące mnie głośniki 5.1 są coś za tanie (ok.220zł) chyba,że podana waluta to funty a nie euro. Jeśli można taki zestaw kupić za trochę ponad 200 zł to by było super, tylko czy to będzie chodzić z moim telewizorem? Thompson 29' 100hz 3 euro w tym jeden na chinche
  • 0

#11 Gość__* Napisany 26 grudnia 2004 - 19:24

Gość__*
  • Goście
Debeef, te głośniki własnie tyle kosztują - widziałem je nawet ostatnio w sklepie. Powinny działać bez problemu - musisz tylko zaopatrzyć się w odpowiedni kabel (mini jack na chinch). Podłączając głośniki w ten sposób uzyszkasz tylko mocno rozbudowane stereo ale to i tak lepsze niż głosniki z większości TV. Zanim jednak kupisz ten zestaw koniecznie posłuchaj jak grają - moze sie okazać że dzwięk nie będzie Cię zadowalał.
  • 0

#12 vagrant3 Napisany 15 kwietnia 2005 - 10:59

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Ja z tanich głośników polecam zestaw 5.1 Logitech Z640 (był kiedyś do wygrania w Neo+). Można je chinchami podłączyć do wszystkich konsol (od PSXa do Xboxa), do telewizora, wideo, DVD, mini jackami do kompa, discmana, nawet walkmana. mają naprawdę dużą, jak na warunki domowe moc, są estetyczne (sześcienny subwoofer i zgrabne satelitki), małe więc mobilne, przejściówki są w każdym zestawie - nie ma potrzeby dokupowania czegokolwiek. Co prawda dźwięku cyfrowego nie dekodują, ale też gry z PSXa czy Drema takiego dźwięku nie oferują no i są tanie... :)
  • 0

#13 Gość__* Napisany 25 maja 2005 - 16:31

Gość__*
  • Goście
Heh ja 4 dni temu kupiłem sobie Creativy P380 (ulepszony 2400) i 4 dni szukałem kabla dzięki któremu nie musiałbym podłączać ich do tv (mono), z jednej strony są 2 chinche a z drugiej wejście jack (nie ten bolec tylko to w co się ten bolec wpina :)) Wyobrażcie sobie że teraz siedzę w MM kablem na kolanach któego kupno jest trudne jak cholera (rzadki jak niwim co) i ciągle nie wiem jak głośniki będą grać, gnam do domu :D
  • 0

#14 Gość__* Napisany 25 maja 2005 - 18:29

Gość__*
  • Goście
Ja podłączyłem moją PS2 pod kino domowe poprzez kabel RGB z dodatkową przejściówką na chinche. Kabel idzie bezpośrednio do tv przez euro, a chinche dodatkowo do kina domowego. Nie powiem, że zdarza się iż cały pokój aż się trzęsie podczas niektórych sesji przed czarnulą :) Efekt jest piorunujący, tylko do pełni szczęścia brakuje tego by więcej gier obsługiwało Dolby Digital 5.1.
  • 0

#15 Tidus1024 Napisany 27 maja 2005 - 19:52

Tidus1024

    Pikachu

  • Narybek
  • 51 Postów:

a Jak wygląda sprawa z większą liczbą głośników, mam ps2 i dvd i chciałbym zamontować sobie zestaw kina domowego, czy konieczny jest amplituner czy wystarczą mi głośniki? Czy będą działać i z dvd (sony) i z Ps2? Jakiej firmy sprzęt jest dobry i ile trzeba zainwestować?


Jeśli chcesz mieć ładny i klarowny, a stosunkowo niedrogi dźwięk, to absolutnie nie polecam powyższych rozwiązań. Jeśli tylko jest możliwość, podłączaj dźwięk z PS2 przez kabel optyczny (światłowód) - róznica w dynamice dźwięku jest jak niebo do nocy. Jest na rynku spora oferta takich zestawów, które mają osobny amplituner oraz obsługę Dolby Pro Logic 2 (gdyż takowy system dźwięku przestrzennego obsługuje real-time PS2). Interesujący jest zestaw Creative Inspire GD580 (ok. 550 zł) - trochę małej mocy, ale do małego pokoju w zupełnosci wystarczy (swoją drogą te amplitunery creative'a są nafaszerowane znakomitą, jak na swoją cenę, elektroniką). Nie daj się nabrać na te wszystkie zestawy za 200 zł podłączone zwykłymi chinchami i jeśli masz gotówkę to dołóż dwa razy tyle i kup coś konkretnego acz niedrogiego jak na swoje możliwości (chociażby powyższy zestaw creative'a).
  • 0

#16 vagrant3 Napisany 27 maja 2005 - 20:47

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Interesujący jest zestaw Creative Inspire GD580

Faktycznie ten zestaw jest oks, praktycznie niczego więcej nie trzeba, ale jak już powiedziałes jest 2-3 razy droższy od zestawów analogowych, a różnica w dżwięku, kurde, dla mnie jakaś drastyczna nie jest (zresztą tak samo mam z porównywaniem grafy PS2-Xbox). Fakt, jeżeli ktoś ma kasę to niech nie pakuje jej w zestawy analogowe, ale przecież nie kazdy ma (ja np za takie pieniądze wolałem sobie kupić kilka gier i bardzo długo do jakichkolwiek głośników nie chciałem się przekonać). A wracając do GD580 - ależ one są brzydkie :(
  • 0

#17 Tidus1024 Napisany 27 maja 2005 - 21:02

Tidus1024

    Pikachu

  • Narybek
  • 51 Postów:

Faktycznie ten zestaw jest oks, praktycznie niczego więcej nie trzeba, ale jak już powiedziałes jest 2-3 razy droższy od zestawów analogowych, a różnica w dżwięku, kurde, dla mnie jakaś drastyczna nie jest (zresztą tak samo mam z porównywaniem grafy PS2-Xbox). Fakt, jeżeli ktoś ma kasę to niech nie pakuje jej w zestawy analogowe, ale przecież nie kazdy ma (ja np za takie pieniądze wolałem sobie kupić kilka gier i bardzo długo do jakichkolwiek głośników nie chciałem się przekonać). A wracając do GD580 - ależ one są brzydkie


Nie jest najpiękniejszy, ale ma jeden atut - osobny miniamplituner (słabej mocy, ale zawsze) wypchany elektroniką, obsługujący wszystkie formaty kodowania. Satelitki zawsze można dokupić kiedyś mocniejsze (chociażby od zestawów megaworks/gigaworks). A róznica pomiędzy analogiem a opticalem, dam sobie głowę uciąć, jest ogromna. Sprawdzałem to u siebie i nigdy bym nie wrócił do analogu. No a taki zestaw to w sumie przyzwoita inwestycja, łatwo go sprzedać, a po drugie można oglądać też DVD w surroundzie czy też podpiąć X'a z pełnym DD5.1. Dźwięk przestrzenny w PS2 zwykle ssie, ale niektóre sceny np. w Onimushy 3, są nagrane w pełnym 5.1, więc wtedy się przydaje. Świetnie też brzmi w Ace Combat 5 i MGS3 - dla tych 2 tytułów warto mieć 5.1.
  • 0

#18 Gość__* Napisany 30 maja 2005 - 09:20

Gość__*
  • Goście
ja porponowałbym rozejrzeć się za nieco lepszym modelem powermaxów z numerkiem 1500. sam zaopatrzyłem się kilka miesięcy temu w taki właśnie zestawik - nadaje się idealnie do niewielkiego game roomu. nie ma sensu pakować w droższe zestawy creative'a - tym bardziej, iż te grają *lepiej* :P co potwierdziło już wiele osób mających możliwość porwównania z droższymi nawet produktami creative'a.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 30 maja 2005 - 11:06

Gość__*
  • Goście
a czy można podłączyć PS2 do kina domowego za pomocą wejścia coaxial?
  • 0

#20 Tidus1024 Napisany 30 maja 2005 - 12:52

Tidus1024

    Pikachu

  • Narybek
  • 51 Postów:

ja porponowałbym rozejrzeć się za nieco lepszym modelem powermaxów z numerkiem 1500. sam zaopatrzyłem się kilka miesięcy temu w taki właśnie zestawik - nadaje się idealnie do niewielkiego game roomu. nie ma sensu pakować w droższe zestawy creative'a - tym bardziej, iż te grają *lepiej* Razz co potwierdziło już wiele osób mających możliwość porwównania z droższymi nawet produktami creative'a.


Celowo przytoczyłem akurat tamten model Creativa z jednem prostej przyczyny: obsługuje system dźwięku Dolby Pro Logic II. Powermaxy 1500 DO PS2 SIĘ NIE NADAJĄ. Trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie, gdyż systemik ma jedynie dekoder DD5.1 (do Xboxa w sam raz, ale nie do gacka czy PS2).

a czy można podłączyć PS2 do kina domowego za pomocą wejścia coaxial?

Są na rynku odpowiednie przejściówki.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 30 maja 2005 - 13:51

Gość__*
  • Goście
A co sądzicie o zestawie creative gigaworks s750. z tego co widzę to full wypas,dekodery duża moc , cena też... 8) :roll: Interesuje mnie pewna opcja;w specefikacji napisane jest ,że do tego zestawu można podłączyć żródła 5.1,6.1 i uzyskać dzwięk 7.1 . Czy to dzwięk cyfrowy czy może jakieś poszerzone stereo :?: Czy między 5.1 a 7.1 jest duża różnica :?: Jeśli jakieś gry na ps3 lub 360 będą podawać dzwięk w 7.1 to czy zestaw z tą opcją wystarczy do cyfrowego dzwięku czy znowu będą potrzebne jakieś inne dekodery :?:
  • 0

#22 Tidus1024 Napisany 31 maja 2005 - 00:03

Tidus1024

    Pikachu

  • Narybek
  • 51 Postów:

A co sądzicie o zestawie creative gigaworks s750. z tego co widzę to full wypas,dekodery duża moc , cena też... Cool Rolling Eyes Interesuje mnie pewna opcja;w specefikacji napisane jest ,że do tego zestawu można podłączyć żródła 5.1,6.1 i uzyskać dzwięk 7.1 . Czy to dzwięk cyfrowy czy może jakieś poszerzone stereo Question Czy między 5.1 a 7.1 jest duża różnica Question Jeśli jakieś gry na ps3 lub 360 będą podawać dzwięk w 7.1 to czy zestaw z tą opcją wystarczy do cyfrowego dzwięku czy znowu będą potrzebne jakieś inne dekodery


To zestaw pod PC i kartę Audigy.
  • 0

#23 Gość__* Napisany 31 maja 2005 - 15:47

Gość__*
  • Goście
shit ...rzeczywiście :roll: A jakby dorzucić do nich dekoder creative DDTS-100.
  • 0

#24 Gość__* Napisany 27 czerwca 2005 - 21:19

Gość__*
  • Goście
a ps2 przez kabel optyczny daje sygnał w formacie SPDIF? Potrzebuje tych informacji do zmontowania przejściówki
  • 0

#25 Gość__* Napisany 20 lipca 2005 - 10:53

Gość__*
  • Goście
Jestem zupełnie zielony w tych sprawach ale jak mam podłoczyc PS2 do kina domowego.
Jakie kabelki beda mi potrzebne ???
Prosze o pomoc.
  • 0

#26 vagrant3 Napisany 20 lipca 2005 - 11:20

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Poczytaj wyżej. Wszystko zależy od zestawu do jakiego chcesz podłączyć. Najlepiej jakbyś podłączył optycznym.
  • 0

#27 cwany-lis Napisany 02 grudnia 2006 - 18:08

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
witam, jest sprawa :ninjadance: mój tv na którym najcześciej gram nie ma wejścia chinch [no tych prostkokątnych ząbków ?] tylko dwa wejścia na kabel czerowny i żółty [biały sobie zwisa ;)] - a problem jest taki, że chce kupić sobie głośniki 5.1 - takie uniwersalne i do pc i do konsoli - da się coś zrobic ?

edit : http://www.allegro.p... ... nowe_.html

ponoć logitech najlepszy + świetna cena i bezpośrednio wszystkie kabelki się podłącza poprzez przejściówkę ...
  • 0

#28 vagrant3 Napisany 02 grudnia 2006 - 18:20

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

nie ma wejścia chinch [no tych prostkokątnych ząbków ?]

Chyba Euro ;)

A ten zestaw z linka do allegro jest ok. Podłączysz go bez problemów do PS2, kompa, mp3... czego chcesz. W zestawie powinna być przejściówka (na 99% jest) do której wepniesz biały i czerwony przewód audio z kabla do PS2. I to wszystko. Polecam Ci lisie zaopatrzyć się jeszcze w przewód RGB, ale konicznie z dodatkowymi kablami własnie do głośników (np ten: http://www.allegro.p... ... _s_s_.html).
  • 0

#29 cwany-lis Napisany 02 grudnia 2006 - 20:43

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
YO, tyle że mój tv nie ma własnie tego wejścia "euro"
  • 0

#30 vagrant3 Napisany 02 grudnia 2006 - 20:58

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

YO, tyle że mój tv nie ma własnie tego wejścia "euro"

A, no tak :sciana: Tak czy inaczej, na twoje potrzeby ten zestawik jest w sam raz.
  • 0