Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alan Wake

Remedy Epic Games X360 XONE XSX PS4 PS5 Switch PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
818 odpowiedzi na ten temat

#721 BeSOS Napisany 14 grudnia 2011 - 23:55

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
2 letnia gra wyjdzie na PC, jest o co trollowac :) bardziej bym sie martwil zr nie wyjdzie na PS3 bo zatwardziali posiadacze tylko tej konsoli omijaja jedna z najlepszych gier tej generacji :tak:
  • 0

#722 Dutch Napisany 15 grudnia 2011 - 00:01

Dutch

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 037 Postów:
Windows to w sumie też ich platforma do gier tylko dla "innego" typu graczy, imo dobre posunięcie, zarobią na tym samym jeszcze raz ;).
  • 0

#723 Danteusz Napisany 15 grudnia 2011 - 09:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 895 Postów:
Fajnie, pogram sobie w HD :)
  • 0

#724 phsx Napisany 04 marca 2012 - 11:20

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
wczoraj skończyłem grę i oba dlc. Przedstawiona historyjka mnie wciągnęła i to głównie ona kazała mi skończyć grę. Mam jednak pare ale - jako, że jestem raczej wybuchowym człowiekiem to gameplay po pewnym czasie zaczął mnie doporowadzać do kurwicy i padaczki z powodu chamsko spawnujących się wrogów czasem TUŻ za naszymi plecami, dosłownie 1 metr - nie uważam tego za głupotę bo pasuje do opowiadanej historii ale mogli chociaż zachować trochę przyzwoitości i nie spawnować nagle 10 wrogów wokół gracza, któremu została 1 cholerna flara i pare naboi, grałem bez huda, żeby się bardziej wczuć i czasem błądziłem po małych lokacjach w lesie i ginąłem po kilka razy. Nie wyobrażam sobie grania tego na hardzie... Do tego wolałbym, żeby opętani nie zachowywali się jak f1_zombie w L4D. Denerwował mnie również burak Barry, który rozwalał cały klimat, gdyby go nie było, gra tylko by zyskała, mogliby jeszcze przemycić trochę paranoi z dlc do podstawowej historii też wcale by to nie zaszkodziło moim zdaniem, trochę więcej grozy by się przydało. Tyle narzekania, bo bądź co bądź strzelanie było fajne. Podobały mi się liczne nawiązania i podobieństwa z Twin Peaks. Po przyciemnieniu gry, bardzo podobała mi się grafika, łażenie po lasach i efekt latarki, mistrzowskie były efekty pogodowe, wzmaganie się wiatru, ciężkie czarne chmury na niebie, szarpanie drzewami i krzakami - pierwszy raz widziałem coś takiego.
Fabuła i forma serialowa sprawia, że rzeczywiście ogląda się to jak dobry film/serial i choć po zakończeniu gry i dlc można mieć żal do remedy, że zostawili sporo niedopowiedzeń, pozostawia to miejsce na własne pomysły i interpretacje. Żałuję, że wątek z agentem fbi został zakończony tak szybko mogli to ciekawie rozbudować. Na takie gry czekam, chciałbym żeby więcej było poważnych fabuł w grach. Remedy zdecydowanie w formie, wiedziałem że można na nich liczyć, szkoda że American Nightmare chyba na pc nie wychodzi jak na razie.
Czytałem parę postów z wcześniejszych stron i naprawdę dziwię się, że są ludzie którzy zbierali np. termosy ale co kto lubi, ja wolałem skupić się na historii :olo:
  • 0

#725 Druciak Napisany 04 marca 2012 - 11:25

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Ja skończyłem też chyba 2 dni temu razem z DLC. Historia jak i klimat pierwsza klasa, zgadzam się. Co do tych spawnów to mi to kompletnie nie przeszkadzało, zawsze jak spawnował się za mną to szybki odwrót, latarką po ryju i szybko za niego, wtedy ma się wszystkich przed sobą. :olo:
Co do zbieractwa to IMO jedne z lepszych w grach, maszynopis, programy telewizyjne czy stacje radiowe nadają niesamowitego klimatu tej grze.
Ja miałem takie staty na sam koniec:
Spoiler

Jak dla mnie gra jest 10/10. :tak:
  • 0

#726 phsx Napisany 04 marca 2012 - 11:33

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Spoiler

  • 0

#727 Druciak Napisany 04 marca 2012 - 11:42

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Spoiler

  • 0

#728 BeSOS Napisany 04 marca 2012 - 15:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Barry wk***ial? IMO najfajniejsza postać w całej grze.
Wczoraj skonczylem 2gi raz i mimo ze ma juz 2 lata nadal uwzam ze jest to jedna z najladniejszych gier na konsole. Uwielbiam klimat tej gry, fabule, oprawe audio-video, imo jest to arcydzielo i mam nadzieje ze keidys doczekamy sie sequela. Jasne, kilka rzeczy mozna by zmienic bo ostatnie 2 chaptery nieco sie dluza i nie ma tego wow co na poczatku ale mimo to jest to dla mnie top 5 tej genery :)
Teraz biere sie za DLC i AN :)
  • 0

#729 phsx Napisany 04 marca 2012 - 18:21

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
No może nie był wkurzający cały czas ale momentami był. Najpier sra po gaciach a potem robi z siebie Rambo i rzuca okrzykami bojowymi, na dodatek obwiązał się lampkami i hoy... i to flaming eye of mordor no ja cie proszę. Zabawne ale nie pasuje w ogóle do klimatu. Ale to i tak nie zmienia faktu, że fabuła po prostu rządzi i zjada większość fabułek w grach, podoba mi się walka Alana o żonę, choć wątek ratowania świata przed mrokiem też się tam gdzieś przewija ale potem chyba umknęło to autorom i zarzucili kontynuowanie tego w dlc, które to skupia się na samym Alanie.
Jaką historię opowiada AN? Kontynuuje w linii prostej poprzednie dlc czy jak?
Dla mnie obok Mirrors Edge jedna z najlepszych i zarazem mocno niedocenionych produkcji a Remedy ciągle pozostaje w czołówce moich ulubionych developerów, nie zrobili jeszcze słabej gry (Death Rally się nie liczy ^_^), uwielbiam ich styl, dbałość o szczegóły, nawiązania. Konkluzja? Dobry gust Jedyn :olo:
  • 0

#730 BeSOS Napisany 04 marca 2012 - 20:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
skonczylem DLC - Synnał do bani, Writer bardzo fajny...wiele nie wyjasniają, typowe DLC, skok na kasę, ale przynajmniej mam to za sobą :)

Zanim zasiąde do AN jednak odczekam kilka tygodni bo mam dosyć strzelania z latarka póki co :]
  • 0

#731 Sotaku Napisany 21 października 2012 - 14:09

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 698 Postów:
Pograłem dzis chwilkę i spodobała mi się, nie wiem jak jest dalej, ale poczatek sprawia bardzo pozytywne wrażenie, jest klimat, a to cenię w grach najbardziej.
  • 0

#732 Freeman Napisany 23 maja 2013 - 07:57

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

http://www.humblebundle.com/weekly

 

Alan Wake + American Nightmare w Humble Bundle.

AW z dodatkami, do tego soundtracki + masa innych bonusów.


  • 0

#733 Inuki Napisany 12 maja 2017 - 20:16

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:

W poniedziałek 15 maja Alan Wake znika z cyfrowej dystrybucji na Marketplace i Steam. American Nightmare zostaje, nie wiem jak dodatki.


Ten post był edytowany przez Inuki dnia: 12 maja 2017 - 20:19

  • 0

#734 twilitekid Napisany 12 maja 2017 - 21:33

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Znika  ponoć przez licencje. Ciekawe czy zakupione wersje dostaną pacza ciachającego utwory z gry. To byłby dramat i katastrofa. Muzyka to +1 do oceny gry.

 

Ależ bym ograł remasterek :banderas:. Na PC nie chce mi się zezwierzęcać :(


  • 0

#735 Bzduras Napisany 12 maja 2017 - 21:45

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Jutro na Steamie będzie promocja -90% na AW i dodatki. Jakieś trzy europejskie szekle wyjdzie według moich kalkulacji
  • 0

#736 Chewie Napisany 12 maja 2017 - 21:59

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Hmm czyli potem pewnie zniknie ze steama? ale jak ktoś będzie miał klucz kupiony to powinien działać, tak jest z innymi grami które usunęli


  • 0

#737 Otacon Napisany 12 maja 2017 - 22:38

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Te ale chyba mam Alana kupionego za jakie 10 zeta w saturnie. Sprawdze jutro pewnie to kodzik na steam tak nie?
  • 0

#738 Inuki Napisany 13 maja 2017 - 07:52

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:

A jak kupię Quantum Break z kodem na Alana i go wklepię na X-pudełku to też zadziała? Już wtedy jak go z normalnej sprzedaży usuną? Kurde, cyfrowa dystrybucja jest fajna, ale to usuwanie gier, Mafia, Forza, Castle of Illusion jest niefajne. Z jednej strony wolę pudełka, z drugiej cyfrówki są wygodniejsze i na promocjach sporo tańsze. Co wybrać Pany, no co? Jak żyć? :-/  


Ten post był edytowany przez Inuki dnia: 13 maja 2017 - 07:52

  • 0

#739 Danteusz Napisany 13 maja 2017 - 08:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 895 Postów:
Całe szczęście że zapas na półkach jest nieskończony
  • 0

#740 Otacon Napisany 13 maja 2017 - 09:10

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Zapas na półce nieskończony, wydań premierowych. Usuną grę z cyfry to paczy do "podstawki" z płyty już nie zassasz
  • 0

#741 Godot Napisany 13 maja 2017 - 09:41

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Kolejna cegiełka do bezsensowności zbierania pudełek
  • 0

#742 Chewie Napisany 13 maja 2017 - 10:02

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:
Na steamie wszystko zassiesz z paczami tylko nie bedzie gry na stronie sklepu
  • 0

#743 Inuki Napisany 13 maja 2017 - 10:24

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:

Na steamie wszystko zassiesz z paczami tylko nie bedzie gry na stronie sklepu

Na X-pudełku i Plejstejszą chyba też pacze są cały czas dostępne, po usunięciu danej gry. Czy się mylę?


  • 0

#744 Danteusz Napisany 13 maja 2017 - 11:35

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 895 Postów:


Na steamie wszystko zassiesz z paczami tylko nie bedzie gry na stronie sklepu

Na X-pudełku i Plejstejszą chyba też pacze są cały czas dostępne, po usunięciu danej gry. Czy się mylę?
Jeśli wydawca nie zrobi kompletnej czystki to tak jest
  • 0

#745 bartezoo Napisany 13 maja 2017 - 11:35

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Wszystko jest tylko nie ma gry w sklepie.
  • 0

#746 Tynio Napisany 14 maja 2017 - 07:46

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:
Dobra zainstalowałem pierwszy raz w życiu Steama by kupić AW można w tym sklepie walutę zmienić na PL czy trzeba w EU kupować.

Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 14 maja 2017 - 08:40

  • 0

#747 Spuczan Napisany 14 maja 2017 - 07:56

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 077 Postów:
Steama*.

Można zmienić walutę.
  • 0

#748 Schrodinger Napisany 14 maja 2017 - 08:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 984 Postów:
Pewnie zapowiedzą Alana HD na PS4
  • 0

#749 twilitekid Napisany 14 maja 2017 - 09:40

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Pewnie zapowiedzą Alana HD na PS4

Oby oby!
  • 0

#750 Schrodinger Napisany 14 maja 2017 - 10:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 984 Postów:
Bralbym day one
  • 0



Inne z tagami: