Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forza Motorsport 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
427 odpowiedzi na ten temat

#241 Blizzard Beast Napisany 31 sierpnia 2011 - 12:21

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Import sejwa z FM3? Kasa? Fury? Ciekawe. Może pomóc przy tym acziku za 5 najdroższych samochodów. Ceny niektórych w FM3 były z tak zwanej dupy.
  • 0

#242 Freeman Napisany 31 sierpnia 2011 - 12:38

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 694 Postów:
Ten aczik będzie prosty w porównaniu z Unicorn car.
W 3 na aukcji tego typu auta chodziły po 600 mln... A na tym polega ten aczik - wygranie aukcji z Unicornem.

Co do importowania nie będzie to 1:1 a tylko bonus zależnie od progresu w Forzy 3.
  • 0

#243 vagrant3 Napisany 31 sierpnia 2011 - 12:45

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:

co do importowania nie będzie to 1:1 a tylko bonus zależnie od progresu w Forzy 3.


przy imporcie 1:1 nie byłoby juz najlepszej zabawy, czyli rozkręcania interesu.
  • 0

#244 MonsieurWoland Napisany 31 sierpnia 2011 - 12:46

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
No to sie moj kierowca najezdzi olo. Standartowa taktyka, poziom trudnoscu easy, najtanszy kierowca i wyscigi wytrzymalosciowe na realistycznych ustawieniach.
  • 0

#245 Freeman Napisany 01 września 2011 - 07:01

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 694 Postów:
http://forzamotorspo.../underthehood2/

Under the Hood 2

Tym razem Dan Greenewalt przekazał nam kilka ciekawych informacji.

Poznaliśmy sposób działania importowania rzeczy z Forzy 3. Po pierwszym wyścigu w Forzy 4 dostaniemy Credits w zależności od naszego levelu w trójce. Dostaniemy też takie o to auta w zależności od poziomu:

Dodany obrazek

Dostaniemy też auta jeśli były one w naszym garażu w takiej samej wersji(ciężko powiedzieć czy nie chodzi czasem o tuning i malowanie).

Dodany obrazek

Nie będzie można zaimportować całych malowań samochodów, co jest dobre według mnie, bo co to za przyjemność mieć wszystko od razu. Za to będzie można zaimportować grupy winyli, także wszystkie nasze znaczki itp. idą z nami jeśli chcemy, a importowanie odbywa się w edytorze winyli.

Dalej Dan opowiada o nowym systemie opon, mówi że wyrzucili całkowicie stary, który był zlepkiem informacji od kilku producentów na rzecz jednego od Pirelli. Twierdzi, ze zachowują się dokładnie tak samo jak podczas testów Pirelli. To właśnie nowy system opon ma najbardziej zmienić na lepsze model jazdy.

Później wypowiada się na temat sterowania, zawieszenia i nierówności torów. Nie będę tego tutaj pisał, ale zapraszam do angielskiej wersji jeśli ktoś chce.

Następnie mamy bardzo długi rozdział o system Performance Index, czyli klasyfikacji aut.

Teraz auta i tory. Będzie 500 samochodów, 320 ulepszonych wersji z trójki, 90 ulepszonych z DLC do trójki oraz 90 nowych przygotowanych od podstaw. Oczywiście będą też comiesięczne paczki z samochodami, zaczynając od premiery gdzie pojawi się American Muscle Car Pack dodawany do edycji LCE.
Co do torów to będzie DLC w dzień premiery z Top Gear Soccer Field oraz Benchmark Test Track, każda nowa kopia gry będzie miała ten kod. Nie będzie dalej toru w Nowy Jorku(imo słaby) oraz Sidewinder(jeśli mam dostać coś innego w zamian ze ten poryty tor to z chęcią). Niestety usunięto też długą wersję Amalfi Coast oraz wersje Le Mans od Bugatti(to krótkie). Mają jeszcze do zapowiedzi nowe tory oprócz Alp oraz Hockenheim czy Top Gear.
Proszę dajcie SPA!

Od premiery w Autovista będzie 25 aut do badania, mają to być bardzo rzadkie modele, których raczej nie uświadczymy w prawdziwym życiu. Na początku gry są dostępne 4 auta z pośród tych 25, żeby odblokować resztę musisz zrobić challenge w odpowiednich autach takich jak jazda na czas, wyprzedzanie aut czy Top Gear bowling. W tych autach zawierają się dwa Easter Eggi, a jeden z nich to Warthog.

Unicorn cars będą dostępne tylko na aukcjach lub jako prezent od Turn 10. Za to będzie łatwiej je wyszukiwać w domu aukcyjnym, bo będą miały własną zakładkę. W trójce były 3 takie auta i jeśli je miałeś to je dostaniesz, w czwórce jednak będzie ich aż 14 wliczając te 3. Może ułatwi to zdobycie achivmenta.

Niestety nie będzie ani nocnych wyścigów ani deszczu... Zajęło by to im zbyt dużo czasu, a nie chcieli robić tego na odwal się, a także chcieli utrzymać 60FPS. Dan powiedział, że na pewno będą na to patrzeć przy następnej części Forzy. Jestem tylko ciekaw czy jeszcze na 360 czy jego następce.

No, to już wszystko czego się dowiedzieliśmy.
  • 0

#246 mataman Napisany 01 września 2011 - 09:03

mataman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 453 Postów:
Niestety potwierdziło sie to czego wszyscy sie domyslali. Klocek jest za słaby aby w 60fps pociągnąć noc i zmienne warunki.
  • 0

#247 Cr0ss2500 Napisany 01 września 2011 - 09:46

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
jest za słaby, a zajęło by to zbyt wiele czasu to dość spora różnica... u mnie za to potwierdziło sie to o co bałem się od samego początku PS3 jest za słabe aby uciągnąć 1000 aut Premium z kokpitami w środku i modelem zniszczeń.

Co do infa, bardzo fajna nowina, szkoda trochę, że nie wyrobią sie z pogodą, no, ale cóż, reszta i tak będzie w pytkę. Fajnie, że import, będzie tak działał.
Zapowiada sie ogólnie gra na długie miesiące, godziny, a nawet lata :) EK pre-order jak nic.
  • 0

#248 mataman Napisany 01 września 2011 - 12:35

mataman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 453 Postów:
Forza juz dusi sie na DVD i x360, jest to oczywista oczywistość. Mam nadzieje ze tryb kariery w pełni wynagrodzi pewne braki. A preorder to mam juz dawno ;)
  • 0

#249 Aras Napisany 01 września 2011 - 12:45

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
cóż, szybszy odczyt vs większy nośnik i obowiązkowe instalacje. nic w tej bitwie nie wygrywa.
  • 0

#250 Freeman Napisany 01 września 2011 - 13:16

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 694 Postów:
Jeśli Forza 5 będzie na następcy będzie i pogoda i noc i wszystko lepsze.
Ja tak czy siak preorder od dawna mam, ciekaw jestem jeno jakie jeszcze nowe trasy będą.
  • 0

#251 xell Napisany 01 września 2011 - 13:21

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 381 Postów:

Niestety potwierdziło sie to czego wszyscy sie domyslali. Klocek jest za słaby aby w 60fps pociągnąć noc i zmienne warunki.

PS3 też, patrząc na framerate w GT5 :olo:
  • 0

#252 Aras Napisany 01 września 2011 - 14:41

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
a bo nie mieli czasu na dopracowanie :olo:
  • 0

#253 Ryan Napisany 01 września 2011 - 15:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Tak to jest jak się wydaje gry co roku.

Oh, wait... :cf:
  • 0

#254 Gość_Taikun_* Napisany 01 września 2011 - 16:28

Gość_Taikun_*
  • Goście
swoja drogą to te zmienne warunki pogodowe, noc i model zniszczeń to tylko w ułamku GT5 jest ... :olo:
  • 0

#255 Freeman Napisany 02 września 2011 - 18:23

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 694 Postów:


Infeon już jest, czekamy na Indy ;)
Świetnie!
  • 0

#256 xell Napisany 02 września 2011 - 18:47

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 381 Postów:
Ja się zastanawiam, dlaczego nie mogą robić więcej fikcyjnych tras w stylu Almafi czy Alp? Infeon dla takiego każuala jak ja wygląda strasznie nudno.
  • 0

#257 Chestitty Napisany 02 września 2011 - 21:20

Chestitty

    krulestwo moje nie jest z tego świata

  • Forumowicze
  • 1 193 Postów:
Ale co jest nudne? Otoczenie czy tor? Bo według mnie tor jest masakratorem, ogromna różnica wzniesień i niesamowicie szybkie oraz długie zakręty:



Miodzio :^^:.
  • 0

#258 Freeman Napisany 02 września 2011 - 21:43

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 694 Postów:
Dokładnie, tor jest świetny!

Jeszcze są 3 miejsca na tory(teoria strony Tracks na fm.net).
Dla mnie idealny zestaw - SPA, Monaco, Baltimore.
W Monaco niestety nie wierze,a to byłby świetny tor...
  • 0

#259 xell Napisany 02 września 2011 - 22:18

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 381 Postów:
Chodziło mi o wizualny aspekt. FM1 miało kilka przepięknych fikcyjnych torów, nie rozumiem, czemu ich nie dodają więcej, bo ich tworzenie nie jest wiązane z robieniem kosztownych pomiarów i licencjonowaniem torów.
  • 0

#260 Freeman Napisany 03 września 2011 - 06:01

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 694 Postów:
Ale za to zajmuje więcej czasu choćby przez otoczenie, no i sporo też zajmuje zaprojektowania ich.
Wymyślenie dobrego toru to nie jest łatwa sprawa.

Tak szczerze mówiąc to na otoczenie i tak patrze przy pierwszych kilku przejazdach a później zapominam i skupiam się na torze.
  • 0

#261 Ryan Napisany 03 września 2011 - 08:36

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jasne, ale przynajmniej kałżule tacy jak ja mają się nad czym ślinić. Bo prawdziwe trasy w 9 przypadkach na 10 wyglądają ubogo.
  • 0

#262 Freeman Napisany 04 września 2011 - 22:07

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 694 Postów:
Wyglądają ubogo a i tak są lepsze.
Ile bym dał za SPA czy Baltimore...

Opinie casuali z Kinectem nikogo.
  • 0

#263 iluck85 Napisany 04 września 2011 - 22:29

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Gadki gosci bez kinekta tez nikogo, bo bez tego lajna calaka nie bedzie :/
  • 0

#264 Ryan Napisany 04 września 2011 - 22:36

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Zawsze mogę użyczyć Kinkieta za niewielką opłatą. :cf:
  • 0

#265 Blizzard Beast Napisany 05 września 2011 - 21:50

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Prawdziwy test dla achievementowych dziw - kto pożyczy od Ryana kinkiet.
  • 0

#266 Gość_Taikun_* Napisany 05 września 2011 - 21:53

Gość_Taikun_*
  • Goście

Prawdziwy test dla achievementowych dziw - kto pożyczy od Ryana kinkiet.


kupowałem kamere do PS3 żeby nabić trofeum i platyne w Burnout Paradise ... kupi się kinkieta :olo:

można równie dobrze dać rajanowi dane do konta zeby wbil :cf:
  • 0

#267 Ryan Napisany 05 września 2011 - 21:55

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Już Ci odpisałem na PMkę z pytaniem o pożyczenie kinkieta. ;*
  • 0

#268 Freeman Napisany 05 września 2011 - 21:57

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 694 Postów:
Taikun mądrze prawi, łatwiej dać dane do konta i niech wbije :P

Mi styknie 995 GS, nie mam na to parcia.
  • 0

#269 iluck85 Napisany 05 września 2011 - 22:03

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
O ludzie, jeden acziw za 5pkt brakujacy do calaka ? Pozycze kinekta zeby bylo tysiac :)
  • 0

#270 mataman Napisany 06 września 2011 - 09:34

mataman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 453 Postów:
No raczej :D Kupię ten szajs dla tych 5 pkt gs'a. Nie mógłbym spać po nocach mając świadomość takiej bliskości calaka w ścigałce :P
  • 0