Skocz do zawartości

Zdjęcie

Catherine

Atlus Deep Silver PS4 PS3 Vita X360 Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
462 odpowiedzi na ten temat

#361 Spuczan Napisany 01 marca 2014 - 00:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 061 Postów:

A jak Ci poszło z najbardziej zagmatwaną planszą w całej grze? Dałeś radę rozkminić?

 

Ciekawe jakie będziesz miał zakończenie?

 

Ja wybrałem

Spoiler

  • 0

#362 Nexus Napisany 01 marca 2014 - 01:51

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Ile jest tych zakończeń? Ja chyba miałem najgorsze, najbardziej traumatyczne, najbardziej przerażające, godne Silent Hill 2.... No, ślub na końcu był...


  • 0

#363 twilitekid Napisany 01 marca 2014 - 01:59

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Ja już nawet nie pamiętam zakończenia, a grałem niecały rok temu. Fabułka to był dla mnie zawód niestety, układanie klocków mnie za to wciągnęło.


  • 0

#364 Kazuo Napisany 01 marca 2014 - 02:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jak dla mnie super fabułka, całkiem oryginalna.

 

Mi wpadł happy ending :^^:


  • 0

#365 twilitekid Napisany 01 marca 2014 - 02:40

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Liczyłem jednak na coś poważniejszego, a skończyło się na cudach niewidach.


  • 0

#366 Kazuo Napisany 01 marca 2014 - 02:53

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No w końcu to Atlus. Mimo to jakieś przesłanie można z tej giereczki odebrać.


  • 0

#367 Scorpio Napisany 01 marca 2014 - 08:51

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

@twilitekid - jednak z tą fabułą przesadzasz. Siła gier Atlus ostatnio polega na rozwijaniu więzi społecznych. Jeśli wziąłbyś Persona 3 i Persona 4 i pozostawił tylko główną oś fabuły, bez Social Link, to też nie byłoby takie "ale wspaniałe". Właściwie, jak dla mnie, to byłą główna siła tych gier. I podobnie jest tutaj. Jest główna oś fabuły, ale tuż obok niej jest całkiem spora część słuchania historii ludzi. Pomagania im, wysłuchiwania. I naprawdę dobrze Atlus oddał te posiadówki w barze.

 

Na razie ukończyłem dzień 6. Boss mnie mocno irytował, bo nawet jak już wyczaiłem co-i-jak, to pułapki mnie rozdziabywały na kawałki. Presja spora - aż zdjąłem słuchawki i wyłączyłem wibracje. Bo te nic nie pomagały, a tylko dokładały swoje cegiełki do trudności. Bez muzy lepiej się skupiam.

 

Chyba daję tyłka ... dwie osoby z baru pojawiły się jako ofiary: policjant i z długimi włosami do tyłu :cry: Mam nadzieję, że moje wybory sprawią, że kogoś ocalę.


  • 0

#368 Scorpio Napisany 07 marca 2014 - 08:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Jestem właśnie w NightMare dnia siódmego. Przeszedłem 7-4, jestem tuż przed bossem. Wszystko powoli zbiega się do końca! Rozmawiając z owcami na platformach na kolejnych piętrach już widzę, że kilka z nich ocaleje! Jest dobrze. Do tego doświadczenie przy Rapunzel pomaga mi w samej grze. Cztery kolejne plansze zrobiłem łącznie na srebro bez śmierci. Przyznaję, 7-4 dała nieco w kość. Limit czasu, w przeciwieństwie do Rapunzel, nieco przeszkadza.

No i plansze z bossem sprawiły, że wyłączyłem wibrację w padzie. I gram z zdjętymi słuchawkami. Łatwiej jest mi wtedy kalkulować. Bardziej "na zimno".

 

Będąc w barze poprawiłem przy okazji 3 pierwsze plansze na złoto. Odkryłem jakąś wieżę babel - niby jest przy ołtarzu. Myślałem, że będzie to gdzieś na owym piętrze pomiędzy planszami w sekwencji koszmarów, ale nie mogę tego znaleźć. Nie chcę spoilować sobie (jeszcze) gry, to nieco boję się internetów. Czy możecie powiedzieć, bezspoilowo, gdzie to mogę znaleźć?? :-)


  • 0

#369 burnstein Napisany 07 marca 2014 - 08:36

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 135 Postów:

Wieże są w menu, polecam, przestaniesz jęczeć, że na normalu jest trudno :cf:

 

ed.

i pytanko, wiesz, że masz możliwość cofania ruchów? bo zauważyłem, że ludkowie często o takiej opcji nie wiedzą.


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 07 marca 2014 - 08:38

  • 0

#370 Scorpio Napisany 07 marca 2014 - 08:48

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Tak, wiem o możliwości cofania. Głównie stosowałem w Rapunzel - tam jest do 9 ruchów. Na wieżach jest to też ograniczona ilość ruchów wstecz, nie mniej można to robić sporo razy. Stąd i takie postępy u mnie w 7-x. Jak coś się nie udawało - cofanie. Jak traciłem bonus, też cofanie a potem przechodzenie w tempie by go nie utracić (tam, gdzie się to dało tak robić).

 

W menu - znaczy, jak rozumiem, w komórce? Czy w menu - głównym menu gry? Zresztą, poszukam w domu. Dzięki burn :-)

 

I mówię że gra jest łatwa po tym jak przeklinałem w cholerę Rapunzel :olo: Bo zauważyłem, że tam nauczyłem się sztuczek, o których dopiero później podpowiada gra.


  • 0

#371 burnstein Napisany 07 marca 2014 - 08:56

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 135 Postów:

Głównym.

 

Zabawa zaczyna się właśnie w wieżach (ciekawostka, ostatniej nie da się przejść solo :( ) i w mniejszym stopniu przy złoceniu na hardzie, gdzie nie ma cofania ruchów i trzeba mieć świetnie opracowany schemacik przejścia planszy na jednym combie.


  • 0

#372 Kazuo Napisany 07 marca 2014 - 12:46

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja na hardzie dałem radę dojść tylko do 3 etapu :cf: Na wyższych poziomach gierka stanowi niesamowite wyzwanie dla szarych komórek, przy złożoności łamigłówek z Catherine taki Portal 2, to giereczka dla szympansów.


  • 0

#373 Scorpio Napisany 09 marca 2014 - 15:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Skończyłem! Na pewno będę powtarzał, także dla innych zakończeń. No i udało mi się uratować tylko 2 osoby. Kolejny raz, oczywiście, zrobię już z solucją. No i na easy, co by nerwów nie szargać a dla przyjemności pograć.

 

Zakończenie:

Spoiler

Boss:

Spoiler

 

Ogółem oceniam grę dość wysoko. Atlus faktycznie się postarał, bo dał i fajną fabuę i fajną łamigłówkę. Naprawdę gra logiczna klasy AAA. A jeszcze nie ruszyłem Babel ani Colosseum. No i inne zakończenia ... replayability naprawdę wysokie :-)


  • 0

#374 Sotaku Napisany 09 marca 2014 - 18:00

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 689 Postów:
Dzięki Tobie może wrócę do niej...znów chce mi się w to grać
  • 0

#375 Scorpio Napisany 10 marca 2014 - 21:36

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Właśnie przeczytałem. 8 zakończeń. Będzie ogrywania :-D
  • 0

#376 burnstein Napisany 10 marca 2014 - 22:24

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 135 Postów:

Właśnie przeczytałem. 8 zakończeń. Będzie ogrywania :-D

Niekoniecznie, jak masz planszę zrobioną na złoto to możesz ją skipować, więc zostaje robienie tylko części barowych i pytań.


  • 0

#377 Scorpio Napisany 11 marca 2014 - 09:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Hmmm, to będę musiał posiedzieć przy planszach. Na razie na złoto mam tylko 3 pierwsze wieże/plansze.

 

Przeczytałem, że True Freedom wymaga neutral ... idealny neutral - czyli na 100% step-by-step z jakimś FAQ. Bo nie chcę stracić całego przechodzenia dla jednej, źle wyważonej odpowiedzi.


  • 0

#378 Scorpio Napisany 11 marca 2014 - 19:32

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Idzie szybko. Gram nieco ponad godzinę (bo nie przewijam scenek, chcę teraz patrzeć na nie nowym okiem), puzzle gram na easy (więc nie liczą się złota z normal) i już jestem po 4 koszmarze (wszystkie luzem na złoto ...). Teraz odpowiadam na "niegrzecznego chłopca" :olo:

 

I postaram się uratować wszystkich :tak: Nadal gram bez FAQ, zobaczymy jak wyjdzie ;-)


  • 0

#379 Scorpio Napisany 25 marca 2014 - 08:19

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Wczoraj powróciłem do gry po około 2 tygodniach przerwy. Była wieża nr 5 i ... od razu złoto. Granie na easy jest naprawdę zgodne z nazwą poziomu trudności. Tyle, że nie udało mi się ocalić "bossa". Ech, źle dobierałem odpowiedzi najwyraźniej. Czyli za tym razem nie uda się wszystkich. Ciekawe, czy uratuję współpracownika nieboszczyka i policjanta. Ostatnio mi się to nie udało.

 

No i idę na zakończenie z Catherine ... a te coraz bliżej.

 

I z drinków na całą trivię na to przejście wybrałem piwko.


  • 0

#380 Scorpio Napisany 26 marca 2014 - 08:57

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

**ujnia, Archie też umarł :cry:

 

Czyli w porównaniu do poprzedniej gry został mi do uratowania glina. Oby choć to się udało. Clock Tower na złoto, tylko raz cofnąłem ruch. Jak tak dalej pójdzie to na kolejne przejścia faktycznie pozostanie mi tylko końcówka (tu jakoś nie wierzę, że będzie złoto na ostatnich planszach). I tak jest świetnie - 6 pierwszych plansz na złoto (yep, wiem, to tylko easy).


  • 0

#381 nole Napisany 19 lutego 2015 - 16:55

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 732 Postów:
Katarzyna za 21 ziko na PSN!
  • 0

#382 Nexus Napisany 19 lutego 2015 - 17:01

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Kto nie grał to brać! Jeśli coś jest godne nazwy perełki z Plusa to właśnie ta świetna gierka!
  • 0

#383 ACZ Napisany 19 lutego 2015 - 18:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:

byla juz w Plusie kiedys, wiec sporo graczy ją ograło.


  • 0

#384 Sotaku Napisany 19 lutego 2015 - 19:39

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 689 Postów:
Ja jeszcze nie skończyłem, chyba jestem na 6 piętrze...
  • 0

#385 kowal Napisany 20 lutego 2015 - 16:59

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

ja pyknąłem za jednym podejściem. klimat i fabuła mnie zmasakrowały. obiecałem sobie wrócić do niej ale plusik mnie się skończył a powodów na przedłużenie na razie nie mam. ogrywam pudełka.

oni zrobili coś innego oprócz Persony? bo to mi tak jakoś nie podchodzi wizualnie (grać nie grałem w żadną część).


  • 2

#386 Sylvan Wielki Napisany 22 lutego 2015 - 20:47

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:

Wpis. Niezwykle oryginalna, intrygująca gra. Świetna ścieżka dźwiękowa. Grać.


  • 0

#387 Raikoh Napisany 24 lutego 2015 - 00:58

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Grac, grac tak jak pisze Sylvan. Swietna gra.


  • 0

#388 burnstein Napisany 24 lutego 2015 - 07:59

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 135 Postów:

To dlaczego nie skończyłeś?


  • 0

#389 Tawotnica Napisany 24 lutego 2015 - 18:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:

oni zrobili coś innego oprócz Persony?

Jak w końcu dopadniesz to Wii z dwoma kontrolerami wypatruj gry Trauma Center: New Blood. Symulacja chirurga by Atlus. Historia bardziej telenowelowa niż Catherine, ale nie mniej pokręcona. Będziesz rysował skalpelem pentagramy pacjentom na klatach w celu spowalniania czasu i ratowania ich od tajemniczego wirusa nie z tego świata :olo: Do tego gierka w co-opie to mistrzostwo świata.
  • 0

#390 Raikoh Napisany 25 lutego 2015 - 00:54

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

To dlaczego nie skończyłeś?

Save sie wysypal. A od nowa mi sie nie chcialo. 


  • 0



Inne z tagami: