Skocz do zawartości

Zdjęcie

Game of the Year 2010 - Komentarze


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
231 odpowiedzi na ten temat

#181 117 Napisany 01 stycznia 2011 - 20:52

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
i tak najwazniejsze sa Epic Fail Awards
  • 0

#182 Zwyrol Napisany 01 stycznia 2011 - 21:32

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

Chodzi o to, że RDR na PS3 wygląda jakby ją ktoś przeżuł i wypluł :clown:


Dokładnie, jeśli już, to powinni wybrać wersję na Xboxa.

Na PS3 najbardziej dopracowany był GOW3.
  • 0

#183 Texz Napisany 01 stycznia 2011 - 21:44

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Na PS3 najbardziej dopracowany był GOW3.


Z głowy: bugi (sam kilka razy wleciałem w "tło" za Posejdonem i musiałem restartować konsolę) + skopane zadania z Areny. Sam nie wiem czy można nazwać tego "dopracowaniem".
  • 0

#184 Texz Napisany 01 stycznia 2011 - 21:48

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
do skasowania - cholerny router
  • 0

#185 Zwyrol Napisany 01 stycznia 2011 - 21:57

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Przy tym co się dzieje w RDR, to jest nic. Grę kończyłem kilka razy i nie miałem takich problemów.
  • 0

#186 Gość_Kazuo_* Napisany 01 stycznia 2011 - 22:02

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Ale przecież gad of łor to obok Yakuzy najbardziej schematyczna i szablonowa seria ostatnich lat, już chociażby to dyskwalifikuje GoW3 jako GotY.

A Heavy Rain powinien startować w jakiejś kategorii filmowej, bo z grą to ten tytuł zbyt wiele wspólnego nie ma :olo:
  • 0

#187 Zwyrol Napisany 01 stycznia 2011 - 22:08

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Szablonowe i schematyczne to są strzelanki FPP.
  • 0

#188 xell Napisany 01 stycznia 2011 - 22:10

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 339 Postów:
OLO. Giant Bomb ma kategorię "The Northies" za najlepszą rolę w wykonaniu Nolana Northa (dostała Mafia 2).
  • 0

#189 Sotaku Napisany 01 stycznia 2011 - 23:31

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:

Ale przecież gad of łor to obok Yakuzy najbardziej schematyczna i szablonowa seria ostatnich lat, już chociażby to dyskwalifikuje GoW3 jako GotY.

A Heavy Rain powinien startować w jakiejś kategorii filmowej, bo z grą to ten tytuł zbyt wiele wspólnego nie ma :olo:


No to teraz by uzasadnić to co napisałeś wypadałoby napisać definicję gry...wiki będzie ocenione :fp:
  • 0

#190 Gość_Kazuo_* Napisany 02 stycznia 2011 - 02:40

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Oj, przecież tylko się tak droczę, nawet emotkę dałem na końcu, żeby podkreślić żartobliwy charakter swojej wypowiedzi. Co jednak nie zmienia faktu, że interakcja w tej grze jest baaaardzo ograniczona, a całość polega głównie na wciskaniu serii znaczków podczas filmików. Do tego jak na grę, w której pierwsze skrzypce gra scenariusz, ten jest... raczej niezbyt wysokich lotów.

Fajna, przyjemna produkcja, z momentami miażdżącą oprawą wizualną, mocnym klimatem i kilkoma niezłymi patentami. Ale, żeby zaraz Game of the Year?
Spoiler

  • 0

#191 Sotaku Napisany 02 stycznia 2011 - 12:10

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
każda gra polega na wciskaniu przycisków ;) Scenariusz...znajdź mi lepszy wśród gier...oczywiście wielowątkowy, grafika nie zawiodła...dla poznania całej fabuły trzeba zobaczyć wszystkie zakończenia, dużo nieścisłości wtedy jest rozjaśnionych choć przyznaję nie wszystkie. Dla mnie to najlepsza gra roku, w każdej grze znajdziesz wady, ale to nie skreśla jej z bycia najlepszą.
  • 0

#192 Kradziej Napisany 02 stycznia 2011 - 13:42

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ekipa GiantBomb na grę roku wybrała...
Spoiler

Prawdę mówiąc, to - mimo, że ja na zapytanie o najlepszą grę 2010 wahałbym się między tym, Bad Company 2 a Red Deadem - po odsluchaniu podcastu poświęconego tym wyborom i obejrzeniu filmiku z nim związanego... nie mogę się nie zgodzić.
  • 0

#193 Ryan Napisany 02 stycznia 2011 - 14:01

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

OLO. Giant Bomb ma kategorię "The Northies" za najlepszą rolę w wykonaniu Nolana Northa (dostała Mafia 2).

OLO, rok temu też mieli. :>
  • 0

#194 Gość_Kazuo_* Napisany 02 stycznia 2011 - 14:15

Gość_Kazuo_*
  • Goście

każda gra polega na wciskaniu przycisków ;) Scenariusz...znajdź mi lepszy wśród gier...oczywiście wielowątkowy, grafika nie zawiodła...dla poznania całej fabuły trzeba zobaczyć wszystkie zakończenia, dużo nieścisłości wtedy jest rozjaśnionych choć przyznaję nie wszystkie. Dla mnie to najlepsza gra roku, w każdej grze znajdziesz wady, ale to nie skreśla jej z bycia najlepszą.

Wszystko zależy od tego jakiego kalibru są to wady. W przypadku HR są one na tyle istotne, że w gruncie rzeczy IMHO skreślają tą grę z bycia najlepszą. Scenariusz do beznadziejnych wprawdzie nie należy, ale jak na grę w której odgrywa główną rolę (mało powiedziane, historia to 90% HR) powinien być lepszy. A przynajmniej bardziej dopracowany. Przede wszystkim irytuje sporo niewyjaśnionych lub nawet kompletnie wręcz olanych wątków (vide prawdziwy powód bezsenności Madison czy tajemnicze wyzdrowienie Shelby'ego po rozwałce w rezydencji). Piszesz, że aby ogarnąć większość z tych wątków, trzeba najpierw zobaczyć wszystkie zakończenia. A więc przejść grę wielokrotnie. Problem w tym, że na im więcej sposobów się ją przechodzi, tym więcej ujawnia się głupot i nieścisłości. Z kolei największe przygotowane przez fabułę p*erdolnięcie, czyli poznanie tożsamości mordercy z Origami, to... jakiś kompletnie nieprzekonujący, wyssany z palca bullshit. Nawet nie chce mi się komentować i wyjaśniać Ci jak bardzo nieprzemyślany, nie klejący się kupy jest ten motyw. Sam przeczytaj: http://www.gamezilla...y-rain-0?page=2 . Ok, klimat jest niezły, ale jako całość produkcja QD nijak ma się do mrocznej atmosfery takich filmów jak "Milczenie Owiec" czy "Seven". Pod względem ciężaru scenariusza po prostu inna klasa i już nawet wcześniejszy Fahrenheit pod tym względem bardziej kopał. Nawet ta rozdmuchana przed premierą swoboda wyborów nie spełniła oczekiwań - w HR tak naprawdę dopiero po ponad grubej połowie gry otrzymujemy jakieś mocno wpływające na fabułę możliwości. To raz. Dwa to wspomniany już gameplay. Mimo wszystko rytmiczne wciskiwanie przycisków na filmikach nijak ma się do normalnego grania, tym bardziej, że w wielu przypadkach (nie wszystkich oczywiście) spokojnie można sobie zwyczajnie odłożyć pada...i nic. Żadne poważne konsekwencje nas nie czekają. Co najwyżej nie zdobędziemy błyszczącego pucharku, żeby pochwalić się później na fejsbuczku zrobioną w grze platynką. W końcu trzy - miks względnie krótkiego czasu gry, niskiego stopnia jej skomplikowania oraz nędznej interakcji z otoczeniem (chociaż poprzez pierwszy chapter twórcy próbują nas oszukać, że jest inaczej). To wszystko jeszcze dobitniej uświadamia, że mamy bardziej do czynienia z filmem niż grą. Z filmem niedopracowanym i momentami nielogicznym. Takie właśnie jest Heavy Rain. GotY? Chyba w quantic dreams.
  • 0

#195 Sotaku Napisany 02 stycznia 2011 - 18:45

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Widzisz, Koso od początku nie lubił HR i jeśli by dać każdy inny tytuł też się po nim pojedzie, że aż miło, sama wielowątkowość tworzy tyle możliwości, że jestem pełen podziwu, że scenarzyści udźwignęli tak wiele z takiej liczby wyborów. To że prawdziwe wybory zaczynają się od połowy gry też jest oczywiste, od tego momentu zaczynają się rozgałęzienia i jeśli by zacząć to wcześniej to powstałoby jeszcze więcej rozgałęzień i gra by pewnie jeszcze powstawała...Ciekawe jakby wyglądał seven gdybyś miał możliwości wyboru w czasie filmu i scenariusz byłby wielowątkowy...pewnie byłoby równie dużo dziur w fabule jak nie więcej...
  • 0

#196 Zwyrol Napisany 02 stycznia 2011 - 20:54

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Debeef przyznaj się, że nie czytasz PE, bo Koso to był chyba najbardziej podjarany Heavy Rain (radze poczytać choćby jego relację z gamescom), po prostu się zawiódł.

Dodatek taksydermista jest lepszy (klimat, możliwości przejścia) niż cała gra.
  • 0

#197 Sotaku Napisany 03 stycznia 2011 - 00:00

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Czytam PE regularnie...ale przyznaj się Ty nie czytasz, bo specjalnie wróciłem do dodatku do recki HR w nr 151 i jak dobrze pamiętałem Koso grę atakował jak się tylko dało, chłopak dał się wsiąść na hype'a, ale młody jest nauczy się ;)
  • 0

#198 Godot Napisany 03 stycznia 2011 - 00:08

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek


Oto GOTY 2010!!!!
  • 0

#199 Kakolukian Napisany 03 stycznia 2011 - 00:22

Kakolukian

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 556 Postów:
Hydraulik walczący z grzybami w chmurach pokonał wyszkolonego komandosa chroniącego całej galaktyki przed śmiercionośnymi najeźdźcami... :fp:
  • 0

#200 Raikoh Napisany 03 stycznia 2011 - 00:29

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
SMG2 zasługuje na grę roku. Heavy Rain to jakieś nieporozumienie w mojej opinii i nie powinna ta gra tu się znaleźć.
  • 0

#201 xell Napisany 03 stycznia 2011 - 00:34

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 339 Postów:
Wąsatym pedałem gra się o wiele przyjemniej od marnego strzelania w ME2.

Lista Joystiq.com:
#10 Heavy Rain
#9 Rock Band 3
#8 BF Bad Company 2
#7 Limbo
#6 Split/Second
#5 Super Meat Boy
#4 AssCreed Brohood
#3 Alan Wake
#2 RDR
#1 ME2

Widać, że bardziej stawiali na nowalijki niż faktyczną jakość, przez co na liście jest Split/Second, a nie lepsze Blur czy Hot Pursuit.
  • 0

#202 Zwyrol Napisany 03 stycznia 2011 - 00:56

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Brak Bayonetty, GOW 3, czy Splinter Cell Conviction nie pozwala traktować tej listy poważnie.
  • 0

#203 Zwyrol Napisany 03 stycznia 2011 - 00:59

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

Czytam PE regularnie...ale przyznaj się Ty nie czytasz, bo specjalnie wróciłem do dodatku do recki HR w nr 151 i jak dobrze pamiętałem Koso grę atakował jak się tylko dało, chłopak dał się wsiąść na hype'a, ale młody jest nauczy się ;)


No właśnie, hype łyknął, uwierzył Cage'owi w rewolucję, a potem się zawiódł. Ale taka prawda, ten fragment z dema jest lepszy niż historia w pełnej grze, a to przecież był tylko krótki wycinek. ;]
  • 0

#204 GrzesiekMB Napisany 03 stycznia 2011 - 03:12

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
z bolem to przyznaje, bo serwis jest failowy, ale najlepsze (tj. bardzo szczegolowe, a jednoczesnie bardzo przejrzysscie zorganizowane i z ciekawymi kategoriami) wylanianie zwyciezcow przeprowadzil gejspot. co szokujace w kategorii ps3\x360 NIE wygraly platformowe exclusivy
  • 0

#205 Kradziej Napisany 03 stycznia 2011 - 08:28

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Oto GOTY 2010!!!!

Kurczaki - zagrałbym se! :cry:
  • 0

#206 Sotaku Napisany 03 stycznia 2011 - 08:39

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:

Oto GOTY 2010!!!!


Nie trawię platformówek, także pewnie po 5 minutach odłożyłbym, ale obiektywnie patrząc wygląda to naprawdę ładnie (jeśli to z gry bez podbijania)
  • 0

#207 Kradziej Napisany 03 stycznia 2011 - 08:45

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Nie trawię platformówek, także pewnie po 5 minutach odłożyłbym, ale obiektywnie patrząc wygląda to naprawdę ładnie (jeśli to z gry bez podbijania)

W akcji wygląda to jeszcze śliczniej :)

Czytelnicy Eurogamera wybrali swoje Top 50 gier z minionego roku.
Pierwsza czterdziestka: http://www.eurogamer...0-50-11-article
I najlepsza dziesiątka: http://www.eurogamer...-article?page=1
Dla leni:
Spoiler

  • 0

#208 Gość_Carbon_* Napisany 03 stycznia 2011 - 09:56

Gość_Carbon_*
  • Goście
To, że Mass Effect 2 zdobywa tyle nagród świadczy tylko o tym, że żaden z tego prawdziwy erpeg :cf:
  • 0

#209 Danteusz Napisany 03 stycznia 2011 - 10:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

To, że Mass Effect 2 zdobywa tyle nagród świadczy tylko o tym, że żaden z tego prawdziwy erpeg :cf:

I co w związku z tym?
  • 0

#210 Raikoh Napisany 03 stycznia 2011 - 10:14

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Wąsatym pedałem gra się o wiele przyjemniej od marnego strzelania w ME2.

Lista Joystiq.com:
#10 Heavy Rain
#9 Rock Band 3
#8 BF Bad Company 2
#7 Limbo
#6 Split/Second
#5 Super Meat Boy
#4 AssCreed Brohood
#3 Alan Wake
#2 RDR
#1 ME2

Widać, że bardziej stawiali na nowalijki niż faktyczną jakość, przez co na liście jest Split/Second, a nie lepsze Blur czy Hot Pursuit.


Lepsze Blur? Dla mnie Split/Second jest lepsza grą niż Blur i Hot Pursuit
  • 0