Skocz do zawartości

Zdjęcie

Soul Edge


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
81 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 25 sierpnia 2005 - 17:33

Gość__*
  • Goście

Bo w Soul Edge każda postać miała filmik interatkywny na koniec!!! Można było wybrać, czy odzrzuci Soul Edge'a czy pozwoli nim sobie zawładnąć. Nieliniowe mordobicie - jedyne do tej pory :P

Wszystko za naciśnięciem guzika lub ruszaniem strzałkami (ukłon w strone zakończenia Volda ;) ) w dobrym momencie. A wszystkich fanów Nightmare'a uspokajam odrazu bo on zaczął swoją karierę właśnie w SE i nie chodzi mi tu o Siegfrieda.


:shock: czyli jak obejrzeć inne zakończenia? bo wiedziałem jak u Mitsa zmienic (trzeba było strzałą od tego gościa oberwac :D)
  • 0

#32 Shinigami Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:28

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

:shock: czyli jak obejrzeć inne zakończenia? bo wiedziałem jak u Mitsa zmienic (trzeba było strzałą od tego gościa oberwac :D)

Żeby zrobić drugie zakończenie samuraja trzeba omijać kule, nie dostać nią ;) Z innych pamięam tylko, że gdy Voldo pociera Edge'a o siebie trzeba szybko ruszać strzałkami góra-dół aż miecz się rozpadnie.
  • 0

#33 Kleksandra Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:34

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Oj, fajna to była gra. Tylko na PS2 już mi nie wchodzi :?
Co nie zmienia faktu, że bardzo ją lubiałam, OST jest świetny. Do fabuły raczej nie przywiązywałam wagi więc się nie wypowiadam :wink:
Cały czas za mną chodzi kupno kolejnych części ale jakoś nie mogę się do kumpla wybrać - cholerne lenistwo. Ale tyle sie nasłuchałam, że teraz już nie mam wyjścia :twisted:


Ogolnie, ostatnio sobie tak siedzialem suchajac OST'a z T3 i doszedlem do wniosku, ze chcialbym aby czasy PSX'a wrocily

Echhh, czasem mam to samo.....
  • 0

#34 Scorpio Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:35

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
By zagrać w każdą część SB saga należy ku[ic po jednej konsoli na gierkę :D
  • 0

#35 Squall Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:36

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

Tylko na PS2 już mi nie wchodzi :?

Mnie również. :?

A tak w ogóle, to dlaczego nikt nie wspomniał jeszcze o alternatywnych strojach Zośki? :mrgreen:
  • 0

#36 Kleksandra Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:37

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

By zagrać w każdą część SB saga należy ku[ic po jednej konsoli na gierkę

"Gdybym był bogaty......."
Jakoś damy radę :wink:
  • 0

#37 Gość__* Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:39

Gość__*
  • Goście

:shock: czyli jak obejrzeć inne zakończenia? bo wiedziałem jak u Mitsa zmienic (trzeba było strzałą od tego gościa oberwac :D)

Żeby zrobić drugie zakończenie samuraja trzeba omijać kule, nie dostać nią ;) Z innych pamięam tylko, że gdy Voldo pociera Edge'a o siebie trzeba szybko ruszać strzałkami góra-dół aż miecz się rozpadnie.


O jakiej Wy strzale piszecie??? Tanegashima strzela ze strzelby...Wczesniej pokonal go przed jego mistrzem i ta porazka zdeterminowala go do dalszego treningu i doskonalenia kunsztu, by pokazac, ze miecz jest potezniejszy od kuli...
  • 0

#38 Squall Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:42

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:

By zagrać w każdą część SB saga należy ku[ic po jednej konsoli na gierkę

Niekoniecznie - przecież Soul Calibur świetnie (nie wierzę, że to piszę) chodzi na emulatorze DC. Wiem, bo sam grałem (argh... przyznałem się... =P). Jeśli więc ktoś się uprze, to dwie pierwsze części serii będzie mógł męczyć na kompie.
  • 0

#39 Shinigami Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

O jakiej Wy strzale piszecie??? Tanegashima strzela ze strzelby...Wczesniej pokonal go przed jego mistrzem i ta porazka zdeterminowala go do dalszego treningu i doskonalenia kunsztu, by pokazac, ze miecz jest potezniejszy od kuli...

Czy napisałem coś o strzale? Ale mniejsza. Zakończenie której postaci podoba się wam najbardziej? Napiszcie które zakończenie. Normalne, czy alternatywne.
  • 0

#40 Scorpio Napisany 25 sierpnia 2005 - 18:57

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Cervantes i Hwang złe. Jakoś najbardziej zapadły mi w pamięć, sam nie wiem czemu.
  • 0

#41 Shinigami Napisany 25 sierpnia 2005 - 19:01

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Moje ulubione to oba Taki i złe Siegfrieda. Najtmer w pierwszej części wygląda zupełnie inaczej. A z zakończeniem taki jest śmieszny motyw bo tak naprawdę właściwe jest zakończenie alternatywne ;) Właśnie mi się przypomniał kolejny paten SE - postać przez całą grę występowała w tym stroju w którym ją wybraliśmy. Tak, na zakończeniach też.
  • 0

#42 Gość__* Napisany 25 sierpnia 2005 - 19:52

Gość__*
  • Goście
Gears of Madness
Brave New World
Kkaduri
Horangi Arirang
The Edge of Soul
A Soul Edge, o którym wspominaliście był jednym z 3 Edge'ów. Voldo i Siegfried zdobywali Soul Edge jako 8 broń w EM Mode i te miały już normalne statystyki. Poza tym nikt nie napisał, że SE miał genialne rozbłyski i smugi przy ciosach, których w Tekkenie raczej nie było. A u mnie w pudełku z SE była płyta z Ridge Racer collector' s edition. To tak wszędzie, czy tylko mnie szczęście spotyka?
  • 0

#43 Squall Napisany 25 sierpnia 2005 - 19:58

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
Ja mam w pudełku od SE tylko i wyłącznie porysowaną płytkę z SE. ;P
  • 0

#44 Scorpio Napisany 25 sierpnia 2005 - 22:17

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Przypomniałem sobie (ale jest w filmie BTK "The Truth about Legend") kolejną akcję i rozwiązanie pominięte nie wiadomo czemu. Było nią starcie, tzn. kiedy dwie bronie uderzały o siebie i zamiast się odbić następowała "próba sił". Kamera wykonywała zbliżenie i aż czuć było siłę wkładaną w ciosy! Czemu to także poszło pod nóż :|

Do tego iskry i rozbłyski na twarzach postaci. Miodzio. - Shinigami
  • 0

#45 Gość__* Napisany 25 sierpnia 2005 - 23:44

Gość__*
  • Goście

Przypomniałem sobie (ale jest w filmie BTK "The Truth about Legend") kolejną akcję i rozwiązanie pominięte nie wiadomo czemu. Było nią starcie, tzn. kiedy dwie bronie uderzały o siebie i zamiast się odbić następowała "próba sił". Kamera wykonywała zbliżenie i aż czuć było siłę wkładaną w ciosy! Czemu to także poszło pod nóż :|

Do tego iskry i rozbłyski na twarzach postaci. Miodzio. - Shinigami

O tak. Ten element był piękny. Rówież nie wiem dlaczego to usuneli bo to był jeden z najlepszych motywów jakie widziałem w mordobiciach.

-=OT=- Infinite - to ty kuna grasz Aśką? DJ się przejadł? :wink: -=end of OT=-.
  • 0

#46 Lady Luck Napisany 15 września 2005 - 21:38

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Soul Blade był (jest) po prostu świetny- ma w sobie coś, co pomimo jego dość sędziwego wieku sprawia, że chce grać się więcej i więcej :)
Od strony fabularnej też był dobry. Alternatywne endingi postaci były fajnm pomysłem, jak komuś nie pasowało jedno wyjście, to zawsze miał jeszcze drugie ;) l Ja lubię oba zakończenia Seung Miny i podkład muzyczny przy nich ;)
No i co do muzyki, to należy powiedzieć, że również trzyma poziom! :) Wiele razy włączałam grę tylko po to, by załączyć menu i posłuchać sobie kawałków :D
A jak wczoraj obejrzałam intro, to... ech... łezka prawie mi się w oku zakręciła ;)
  • 0

#47 Shinigami Napisany 15 września 2005 - 21:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Wracając do tematu intra, może niech ktoś skołuje jakimś cudem i wrzuci na serwer :) Miło by było obejrzeć je za każdym razem gdy włączam komputer :D
  • 0

#48 Lady Luck Napisany 15 września 2005 - 21:50

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
eMule :P
Jak miło to obejrzeć, jeeeejjjj ^_^
  • 0

#49 Shinigami Napisany 15 września 2005 - 22:02

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ehh, widze, że będe musiał zainstalować znowu tego Osła :? Nie chce mi się.
  • 0

#50 Lady Luck Napisany 16 września 2005 - 15:40

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Masz pecha ;)

Wracając do Soul Blade/ Soul Edge, to zawsze lubiłam sobie oglądać te wszystkie bronie, jakie zdobywaliśmy. No i podobał mi się pomysł z bieganiem po mapie, skoro przy zdobywaniu jesteśmy :) Śleziliśmy fabułę, zapisywaną na kartach księgi... Hm... ^_^
  • 0

#51 Scorpio Napisany 01 października 2005 - 14:40

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Okej, wrzucam dwa piękne screeny obrazujące czego zabrakło m.in. w kolejnych częściach, a mianowicie przepychanek (screeny z TTATL):
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Aż łezka się w oku kręci gdy przypominam sobie czasy pierwszego Soula :cry: Jak sama nazwa wskazuje, gra miała niebagatelną duszę :P Za niespełna miesiąc wychodzi czwarta część sagi, może jakimś cudem odiedziczy część magii i klimatu, jaki wypływał z SE. Bo bitew i wyzwań w trybie questowym nigdy nie miałem dość, a wyzwania niektóre były faktycznie niebanalne!
  • 0

#52 mleko2099 Napisany 28 października 2005 - 20:38

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Soul Blade... gra legenda...nawet do teraz są osoby ktore uwarzają ją za najlepszą część sagi. Jak na tamte czasy gra miała rewelacyjną oprawe A/V i świetny tryb Weapon Master. Ale to co mnie rozłożyło na łopatki na wstępie to _ F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-E INTRO !! Ta muzyka ten wygląd.....normalnie szczękopad! nie zapomne tego do koca życia.
BTW w outrze bodaj Mitsurugiego był fajny patent z omijaniem zatrotych strzałek
  • 0

#53 Scorpio Napisany 29 października 2005 - 08:40

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
To nie zatrute strzałki a strzały z Tanegashimy ... Oj mleko, jak mogłeś taki błąd popełnić. Zakończenie Mitsurugiego było baardzo wymowne - starcie z bronią Europejczyków.
  • 0

#54 mleko2099 Napisany 29 października 2005 - 08:53

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:

To nie zatrute strzałki a strzały z Tanegashimy ... Oj mleko, jak mogłeś taki błąd popełnić. Zakończenie Mitsurugiego było baardzo wymowne - starcie z bronią Europejczyków.



Heh wiesz jak się w gre grało jakieś 4 lata temu( pomimo ze mam ją w domku) to każdemu może się zdarzyć. Nie pamięntam już dokładnie co sie działo w poszczegulnych outrach , albo np jakie bronie zdobywa dany zawodnik w WM. Także chyba miałem prawo do błędu. Pozatym podobały mi iśe zakończenia Siga , Volda i Taki - moje ulubione.
  • 0

#55 Scorpio Napisany 29 października 2005 - 09:07

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Też grałem 4 lata temu. Stąd usprawiedliwienia propos akurat Mitsu - brak :twisted:

Zakończenia ... zakończenia sprawiały, że człowiek naprawdę chciał przechodzić przez Arcade raz jeszcze, byle tylko móc ujrzeć je ponownie. Oby taki efekt ponownie wrócił w Soul Calibur 3, bo we wcześniejszych częściach SC zakończenia nie dawały takiej satysfakcji. Właściwie można było o nich powiedzieć tyle, że ot są. I za dużo nie wnoszą (poza fachowym zakończeniem Nightmare'a w SCII).

Lubiłem także złe Hwoaranga (oczy do dziś pamiętam, oraz rozpikselowaną arenę i uczniów w dojo coś tam ćwiczących :P), dobre Cervantesa, ogólne Rocka (wstawka z Rockiem w intrze razem ze słowami piosenki "To Shine!" oraz znajomością historii postaci dawały kopa).

Soul Edge - jedyne mordobicie z nieliniową fabułą :D
  • 0

#56 mleko2099 Napisany 29 października 2005 - 09:23

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:

Też grałem 4 lata temu. Stąd usprawiedliwienia propos akurat Mitsu - brak




Człowieku ale ja niemam pamięci do wszystkiego , bo gdybym miał po tylu latach pamiętać dokładnie wszystko( zdarzenia, smaczki itp.) z wielu gier w które grałem musiał bym być....cyborgiem :)
Ending Siga jednak jest najlepsze IMO - pamiętam zdziwienie jakie towarzyszyło mi gdy ujrzałem jak miecz chwyta ręke Siga.... a potem już tylko jego mroczna wersja...

Hmmm....czy jedyna? kłucił bym się.... no chyba ze chodziło ci w domyśle o najlepsze mordoklepki ( Tekken, VF, SC, DOA) tu faktycznie się zgadzam :)
  • 0

#57 Lady Luck Napisany 29 października 2005 - 11:55

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Hwoaranga


(*gleba*)
HWANGA :!:

Soul Edge - jedyne mordobicie z nieliniową fabułą


Tak jest :) Jak słucham sobie OSTa to aż chc się pograć... Tylko, kurde, płyta nie chce działać :( Te zakończenia- zwykłe i alternatywne... zawsze lubiłam je wszystkie- szczególnie "drugie" Miny i Hwanga...
Propos- pamiętacie te świetne podkłady muzyczne do endingów? Coś pięknego...
  • 0

#58 Gość__* Napisany 29 października 2005 - 14:06

Gość__*
  • Goście

Hwoaranga

(*gleba*)
HWANGA :!:

Oj Scorpio, kobieta musi cie poprawiać ;) ?
  • 0

#59 Lady Luck Napisany 29 października 2005 - 15:50

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Oj Scorpio, kobieta musi cie poprawiać


Zapraszam do topicu "Giercowanie vs płeć piękna", gdzie wytłumaczysz mi, co miałeś namyśli ty szowinisto :twisted: ;);););););)...;););)
  • 0

#60 Gość__* Napisany 29 października 2005 - 22:58

Gość__*
  • Goście

Zapraszam do topicu "Giercowanie vs płeć piękna", gdzie wytłumaczysz mi, co miałeś namyśli ty szowinisto ...

Oj, nawet nie mam tyle odwagi by przekraczać progi tamtego topicu, jeszcze zmienię swoje szowinistyczne poglądy ^o^.
No, tak w ogóle to nie powinnaś poprawiać Scorpia (pewno teraz mu smutno;)), to zła kolej rzeczy, powinnaś zostawić to nam mężczyznom :twisted: ;)
  • 0