Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
255 odpowiedzi na ten temat

#151 fu klighei Napisany 06 kwietnia 2008 - 09:21

fu klighei

    Mokujin

  • Narybek
  • 27 Postów:
większości nie widziałem, naprawdę genialne. jak cały MGS 2, najlepsza część serii (na razie). :ninjadance:
  • 0

#152 f5k Napisany 08 kwietnia 2008 - 19:20

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

Zbiór codecowych (i nie tylko) easter eggów. Na pewno nie widzieliście/słyszeliście wszystkich :)
http://www.youtube.c...feature=related
http://www.youtube.c...feature=related

Simply Briliant :^^:
  • 0

#153 oranje Napisany 30 maja 2008 - 21:59

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
SoL to cudowna gra :zakochany: Gdyby nie te pieprzenie Rose o dupie Maryniej było by idealnie.
  • 0

#154 phsx Napisany 31 maja 2008 - 18:30

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
2 to chyba średniaczek.
  • 0

#155 Shinigami Napisany 31 maja 2008 - 20:12

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:
No dwójka to podobno najlepsza część sagi :P
  • 0

#156 phsx Napisany 31 maja 2008 - 20:59

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Jeśli chodzi o MGSy to 2 zdecydowanie rula :)
  • 0

#157 cwany-lis Napisany 01 czerwca 2008 - 16:30

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 577 Postów:

Jeśli chodzi o MGSy to 2 zdecydowanie rula :)


otóż to :tak: Raiden, Big Shell i VR rozdają karty 8)
  • 0

#158 oranje Napisany 01 czerwca 2008 - 17:26

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
VR? Chodzi o Arsenal geara?
  • 0

#159 Shinigami Napisany 01 czerwca 2008 - 21:10

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:

Jeśli chodzi o MGSy to 2 zdecydowanie rula :)


otóż to :tak: Raiden, Big Shell i VR rozdają karty 8)

Dokładnie. Jedynka ma świetnych bossów, a trójka najbardziej rozwinięty gameplay, ale jednak dwójka jest najlepsza z całej trylogii.
  • 0

#160 Gość__* Napisany 01 czerwca 2008 - 21:14

Gość__*
  • Goście

ale jednak dwójka jest najlepsza z całej trylogii.


Why? Kurdę muszę wreszcie MGS SoL kupić. Ostatnio obserwuję na allegro. Przynajmniej historię w MGS poznaję chronologicznie: najpierw kontakt z 3 częścią (dla mnie najlepsza część) potem pierwszy MGS i czeka na mnie jeszcze dwojka.
  • 0

#161 Shinigami Napisany 01 czerwca 2008 - 21:27

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:
Wiesz, przez wiele lat nie byłem pewien którą część uważam za najlepszą, ale dzisiaj do mnie doszło, że dla mnie to dwójka ;)
Ma wszystko - świetną i zakręconą fabułę zmuszającą do myślenia, system dostosowany do miejsca akcji (w dżungli jednak trochę ta kamera przeszkadzała) i Snake, w przeciwieństwie do siebie z pierwszej części, naprawdę wie co robi i dlaczego to roci. No i Raiden też jest fajną postacią.
  • 0

#162 Gość__* Napisany 01 czerwca 2008 - 21:34

Gość__*
  • Goście
Mnie to zastanawia. 2 część jak czytam przez wielu uznawana jest za grę naprawdę super, a jednocześnie jest najbardziej krytykowaną w serii. Grając w Subsistence dla ciekawości przełączałem kamerę na tą archaiczną, która nie powinna po jedynce więcej się pojawiać. W dżungli naprawdę sie nie sprawdza :bue: , ale tpp to już wymiata 8) . Do tego postać Big Bossa jest dla mnie ciekawsza od Solida i gość bardziej mi podszedł + klimat zimnej wojny i agenta 007 :zakochany:
  • 0

#163 oranje Napisany 01 czerwca 2008 - 21:37

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Raiden nie jest fajny. Daje sie manipulowac i dziwnie sie zachowuje w obecności Rose. W ogole czlowiek, ktory nie ma w pokoju tv, a pokoj wygląda jak cela nie moze byc fajny. Chociaż to może przez traume z dzieciństwa, nigdy nie wiadomo co Sears z nim robił ;)

Co do postaci Solida, to w SoL jest on naprawde świetnym gosciem. Wie doskonale co chce zrobic, ma fajne poczucie humoru, jest doswiadczony i oddany dla przyjacioł. Scena "przytulenia" Snejka i Otacona wymiata :P
  • 0

#164 Shinigami Napisany 01 czerwca 2008 - 21:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:

Raiden nie jest fajny. Daje sie manipulowac

A jak było z Wężem w jedynce, hm? ;)

Jack jest naprawdę fajną postacią. A jego przeszłość tylko dodaje mu tej fajności.

Do tego postać Big Bossa jest dla mnie ciekawsza od Solida i gość bardziej mi podszedł + klimat zimnej wojny i agenta 007 :zakochany:

Po dwójce Snake wymiata po całości i jak dla mnie przebija swego ojca ;) Jak zagrasz, to będziesz miał fajne porównanie tego, o co walczy Wąż i o co BB. Ciekawa sprawa :)
  • 0

#165 Gość__* Napisany 02 czerwca 2008 - 00:13

Gość__*
  • Goście
Katuje tylko i nałogowo w multi Gears Of War , a co do przygód Węża to tylko MGS3 i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Klimat zimnej wojny, kto się orientuje w temacie czuje się jak ryba w wodzie :) zajebista dżungla, cudna fabuła, miażdżąca grafa wszystko jak dla mnie na 10/10, potem MGS1, a właściwie bardziej MGS: TTS czyli remake mniami i na końcu MGS2, który został spieprzony nudną jak flaki z olejem Big Shell, dupiastymi bossami i ciotowatym Raidenem. Za to właśnie nie mogę odpuścić Kojimie, że pozbył się Snakea tak szybko, a przecież mógł wprowadzić chociaż mianki między Raidenem, a Snakiem byłoby ciekawiej, a tak ... no nic, MGS2: Sol to część inna niż pozostałe. Jest bardzo dziwna. Wydaje mi się, że została stworzona do finałowego monologu Snakea o genach i naszym przeznaczeniu (to chyba on mówił bo dawno przechodziłem). Ogólnie początek na statku jest najlepszy z całego MGS2

OLGA : zastrzelisz bezbronną kobietę ?
SNAKE: Ja też jestem koczownikiem ...

:) to było godne ...
  • 0

#166 phsx Napisany 02 czerwca 2008 - 17:57

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A do niedawna myślałem że tylko mi z tego forum MGS2 się najbardziej podoba.
  • 0

#167 f5k Napisany 02 czerwca 2008 - 18:47

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
MGS2 jest świetny, najbardziej skomplikowana fabuła, ogólnie nie ma sie czego przyczepić.
MGS3 był też świetny ale byli bardziej niedorzeczni Bossowie.
MGS1 to bdb fabuła, genialny klimat, Bossiowie np. klimatyczna walka z Hindem, Mantisem, Ravenem. No i ta muza jak sie weszło do hangaru gdzie był REX.
Naprawde bardzo ciężko jest stwierdzić który MGS jest najlepszy, każdy posiada coś takiego że sie go wywyższa nad inne MGSy pod tym względem.
  • 0

#168 oranje Napisany 02 czerwca 2008 - 18:51

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Z tymi bardziej niedorzecznymi bossami w trojce, to sie ne zgodze. w SoL mamy Vampa, Fortune. Fakt jest ich mniej (w porownaniu do Feara, Enda czy Volgina ;)), ale przynajmniej Vamp jest niedorzeczny. Kontynuując tego masakrycznego offtopa jaki ciągnie sie w tym temacie napisze, że wszystki MGSy stawiam na rowni. Kiedys niesamowicie zawiodłem sie na dwojce, ale dziś ją doceniam :)

Aktualnie drugi raz przechodze TR:L.
  • 0

#169 cwany-lis Napisany 02 czerwca 2008 - 19:37

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 577 Postów:
Dla mnie MGS II to potęga bo najbardziej zmusza do refleksji i własnej interpretacji tego czym było się świadkiem - w ogóle motyw z posiadaniem własnego zdania i kierowania się swoimi zasadami to główa myśl przewodnia przygód Raidena jak i gry - dla mnie najbardziej pouczająca i najbardziej zapamiętana growa lekcja z jaką miałem do czynienia. Bo trójka podaje wszyskto na tacy - fabuła nie jest ani trochę pogmatwana, za proste i za łatwe w odbiorze niczym Macdonald i bracia mroczek - nie tego spodziewam się po serii MGS 8)
  • 0

#170 Shinigami Napisany 02 czerwca 2008 - 20:05

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:
Dwójka ma zdecydowanie najbardziej niejednoznacznych przeciwników z całej serii. Ba, tam wszystko jest takie. Solidus i jego świta chcą dobrze, ale ich przeszłość/plany to dosłowność powiedzienia "cel uświęca środki". Nawet o Patriotach można myśleć, że momentami są spoko o_O
Nawet dziś uroniłem łezkę po śmierci Emmy :cry:

Skończyłem wszystkie MGSy i jestem gotowy na premierę czwórki. Do tego czasu zajme się drugim Bogiem Wojny. Nareszcie trzeba przejść :)
  • 0

#171 oranje Napisany 02 czerwca 2008 - 20:13

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Czy ja wiem. A prawdziwa tozsamośc Ewuni, tradycyjnie rola Ocelota, Filozofowie, historia The Boss. Nie wszystko jest jasne. Fakt, w porownaniu do synow wolnmości wszystkiego mozna sie domyslec. W zasadzi od początku wiadomo jaki jest nasz cel i do końca nic sie nie zmienia tylko motywacje postaci ogą troche zaskoczyc. Natomiasti w dwoce gracz/ Raiden niemal do końca żyje w przekonaniu, że został wysłany przez rząd w celu uratowania prezydenta i że spełnia ich polecenia. Poźniej sie okazuje, że prezydent jest dośc mocno powiązany z patriotami, a Raidn został totalnie zmanipulowany. Podoba mi si bardzo ukazani postaci Solidusa, ktory mimo iż jest ostatnim Bossem jdnym ze złych to jgo motywacj i działania są jak najbardzij moralne czy pozytywne. W końcu nie był on terrorystą jak Liquid i nie chciał spełnic swoich ambicji tylko starał si uwolnic świat od patriotow, ktorzy coraz bardziej manipuluja światem czego najlpszym przykładem jest S3 i Raiden. Pisząc to dochodze do wniosku, że jednak dwojka ma w sobie to coś. Jednak nalezy pamietac, że to co zostalo pokazane w jedynce nie do końca jest takie jak widzielismy, co widac po lekturze "In the darkness of Shadow moses" Nastashy. Juz wtedy patrioci nieźle kontrolowali przebieg wydarzeń ;)

Szkoda, że nie ma jednego tematu o serii MGS :P
  • 0

#172 Shinigami Napisany 02 czerwca 2008 - 20:23

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:

Jednak nalezy pamietac, że to co zostalo pokazane w jedynce nie do końca jest takie jak widzielismy, co widac po lekturze "In the darkness of Shadow moses" Nastashy. Juz wtedy patrioci nieźle kontrolowali przebieg wydarzeń ;)

No właśnie nigdy nie chciało mi się tego czytać, dobre to? Doczytałem do połowy to drugie, książke jakiegoś reportera, ale znużyło mnie deczko. Warto czytać te 300 stron Nastashy?
  • 0

#173 oranje Napisany 02 czerwca 2008 - 20:25

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ja czytałem na zanzibarze jest mnie stron :P IMO warto.
  • 0

#174 cwany-lis Napisany 03 czerwca 2008 - 20:04

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 577 Postów:
po polsku ? :cry: dajcie linka ...

a właśnie po sesji zabieram się za część pierwszą MGS :kult:
  • 0

#175 oranje Napisany 03 czerwca 2008 - 20:17

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
http://mgs.gram.pl/r...?article_id=137 For you ;*
  • 0

#176 Pico Napisany 03 czerwca 2008 - 20:43

Pico

  • Forumowicze
  • 10 689 Postów:
A ja gram, gram, już 8h ponad gry. I to czego się spodziewałem - gra genialna :). Bynajmniej dla mnie.
Jestem w momencie, że
Spoiler
;p.


p.s.
Przepraszam Bzduras ;<
  • 0

#177 Gość__* Napisany 03 czerwca 2008 - 20:56

Gość__*
  • Goście
Picz, wal spojlerami więcej, na pewno się jakieś przydadzą jeszcze :^^:

A Wy mi smaka narobiliście. Jak wrtócę do domu to sobie pogram znowu w MGS2. Świetnie będzie sobie przypomnieć, jak
Spoiler
.
  • 0

#178 oranje Napisany 03 czerwca 2008 - 21:18

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Zaznaczanie spoilerow po takim czasie od premiery :^^: Fajnie jeszcze troche gry masz przed sobą.
  • 0

#179 Gość__* Napisany 03 czerwca 2008 - 21:41

Gość__*
  • Goście
No 2 miała premierę dość dawno, ale są jeszcze osoby, które w nią nie grały :gwizdek: . Dziś zalicytowałem i jak dobrze pójdzie to za kilka dni powinienem wygrać aukcję, a jakoś w przyszłym tygodniu wrzucić do czytnika konsoli.
  • 0

#180 oranje Napisany 03 czerwca 2008 - 21:43

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Co to za zabawa jak wiadomo, że Raidenem gra sie przez wiekszośc gry :P Dla mnie to był szok.
  • 0