Skocz do zawartości

Zdjęcie

GOTY 2011


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
156 odpowiedzi na ten temat

#121 xell Napisany 07 lutego 2011 - 01:55

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Byliby głupcami, jakby zrobili. Cover system to nie jest (wbrew pozorom) zbyt chodliwy temat, przeskakiwanie z większej niszy rynkowej na znacznie mniejszą jest co najmniej nierozsądne.
  • 0

#122 Godot Napisany 07 lutego 2011 - 08:23

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
O, a to dobre co mówisz. Co prawda ani oceny, ani sprzedaż, ani nagrody branżowe nie popierają tego co mówisz, ale brawo za odwagę :lol:
  • 0

#123 fingus Napisany 07 lutego 2011 - 09:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:
To nieprawda, że gracze pragną nie-coverowych strzelanek. Tak samo jak nie jest prawdą, że pragną kolorowych platformówek, wyprodukowanie takiej nie jest żadnym gwarantem sukcesu, nie ma ich zbyt wiele na szczytach list sprzedaży, jest SMG, ale to dlatego, że gracze pragną Mario. Tak samo jak pragną Halo. Chcą marki, a nie takiego czy innego ficzera. Halo to już dość stara marka, która zachowała archaizmy swej epoki i tyle.

Choć z drugiej strony, może coś w tym jest - strzelanki z coverem są bardziej taktyczne, wymagające, a masowy odbiorca może woli lecieć na pałę prując z plazmy, niż pomyśleć trochę i wykorzystywać otoczenie...
  • 0

#124 BeSOS Napisany 07 lutego 2011 - 11:10

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja nienawidze coverowych shooterow i jedyna gra gdzie moge to wybaczyc to Mass Effect, kocham biegac jak kamikaze po mapach i strzelac gdzie popadnie, dlatego ubolewam ze kazdy shooter, ktorego design czy styl mi sie podoba jest tak naprawde gameplayowo idenyczny jak 90% obecnych strzelanek. Dla mnje to jest nudne i zaprzecza idei gier,stanie czy kucanie za oslone i pukanie po kilka naboi w strone wroga to dla mnie synonim ziewania przed tv.....dlatego przestalem grac w fpsy w tej generacji a kiedys to byl jeden z moich ulubionych gatunkow.
  • 0

#125 xell Napisany 07 lutego 2011 - 11:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

O, a to dobre co mówisz. Co prawda ani oceny, ani sprzedaż, ani nagrody branżowe nie popierają tego co mówisz, ale brawo za odwagę :lol:

Oczywiście mówiłem o sprzedaży i oczywiście mam rację. Prosta lista serii bez i z mechaniką strzelania zza winkla i ich sprzedaży w tej generacji może to spokojnie udowodnić.

Najpierw bez:
-seria Call of Duty - 70-80 mln
-seria Halo (3+ODST+Reach) - ~25 mln
-seria Fallout - ~10 mln
-seria Battlefield BC - ~9 mln
-seria Left 4 Dead >6 mln
-seria Bioshock 5-6 mln
-seria Resistance 5-6 mln
-Resident Evil 5 - 5 mln
-zeszłoroczny Medal of Honor - 5mln
-seria Dead Space - 4 mln

Następnie z:
-GTA4 - 15 mln + sprzedaż dodatków
-seria Gears of War - 12 mln
-Red Dead Redemption - 8 mln
-seria Uncharted - 8 mln
-seria Mass Effect 5-6 mln
-seria GRAW - ~5 mln
-seria Rainbow 6 Vegas - ~5 mln
Reszta to z reguły niewypały.

Oczywiste jest, że FPSy bez cover systemów przyciągają znacznie więcej graczy i ugłupianie Halo dla fanów Gearsów czy Uncharted nie miałoby sensu.

Choć z drugiej strony, może coś w tym jest - strzelanki z coverem są bardziej taktyczne, wymagające, a masowy odbiorca może woli lecieć na pałę prując z plazmy, niż pomyśleć trochę i wykorzystywać otoczenie...

OLO. Nie ma nic taktycznego w spokojnym celowaniu zza murku i czekaniu, aż przeciwnikowi skońćzy się magazynek.
  • 0

#126 Godot Napisany 07 lutego 2011 - 11:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
MoH ma cover system. Dolicz Killzone 2. Call of Duty i Halo sprzedałyby się nawet gdyby były symulatorami pasania krów. Skoro wliczasz Fallouta do strzelanek to dolicz jeszcze Ratcheta, Wipeouta i Shadow Complex :lol:

Kończę rozmowę, bo nie ma ona sensu
  • 0

#127 Sotaku Napisany 07 lutego 2011 - 12:42

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
coś mi się wydaje Greg, że gdyby nie to, że sam założyłeś ten temat już byś go zamknął, bo mało kto tu pisze na temat...
Jeśli możnaby dopisać K3 i MK...to byłoby fajnie :tak:

ed: poczytałem i widzę, że nie chodzi tylko o wypisane przez Ciebie tytuły, ale jakby taka lista była uzupełniana byłoby to bardziej przejrzyste, ktoś patrzy na temat, potem pierwszego posta i wie już jacy są kandydacie...
  • 0

#128 fingus Napisany 07 lutego 2011 - 14:57

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:

Oczywiste jest, że FPSy bez cover systemów przyciągają znacznie więcej gawiedzi i komplikowanie Halo dla fanów Gearsów czy Uncharted nie miałoby sensu.

To chyba jasne, że pospólstwo rzuca się na prostackie i mało wymagające gry, a te mające element taktyczny i pozycyjny doceniają jedynie wytrawni gracze. :^^:
  • 0

#129 xell Napisany 07 lutego 2011 - 16:38

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

MoH ma cover system. Dolicz Killzone 2. Call of Duty i Halo sprzedałyby się nawet gdyby były symulatorami pasania krów. Skoro wliczasz Fallouta do strzelanek to dolicz jeszcze Ratcheta, Wipeouta i Shadow Complex :lol:

Kończę rozmowę, bo nie ma ona sensu

W Falloucie można zejść do metra i grać na pałę jak w shootera. Tego o cover systemie w MOH nie wiedziałem, choć widząc to w akcji, ma raczej niewielki wpływ na grę. Co do tego, że ludie rzuciliby się na COD i Halo nawet gdyby były czymś innym - co za bzdura. Halo Wars sprzedało się znacznie słabiej od innych gier cyklu. Ludzie kupują te gry, bo je lubią, proste. Ludzie kupiliby symulatora koszykówki o nazwie FIFA? Ogarnij się.

To chyba jasne, że pospólstwo rzuca się na prostackie i mało wymagające gry, a te mające element taktyczny i pozycyjny doceniają jedynie wytrawni gracze. :^^:

Wracamy do swoich ulubionych metod dyskusji?
  • 0

#130 fingus Napisany 07 lutego 2011 - 16:47

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:

Wracamy do swoich ulubionych metod dyskusji?

Już to zrobiłeś, to nie ja zacząłem z "ugłupianiem" Halo. :hejka:
  • 0

#131 xell Napisany 07 lutego 2011 - 17:08

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Bo tak uważam i wcześniej podałem powody dlaczego. Natomiast odwracanie argumentacji konwersanta to Twoja ukochana zagrywka jak widać.
  • 0

#132 117 Napisany 07 lutego 2011 - 18:57

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Wiadomo, ze ME3... temat mozna juz zamknac
  • 0

#133 MonsieurWoland Napisany 07 lutego 2011 - 20:09

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

OLO. Nie ma nic taktycznego w spokojnym celowaniu zza murku i czekaniu, aż przeciwnikowi skońćzy się magazynek.


Chyba, ze piszemy o Brothers in Arms - tam dodatkowo trzeba klasc suppressive fire i flankowac :olo:
  • 0

#134 Raikoh Napisany 07 lutego 2011 - 20:55

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Temat ma 5 stron już, a typy na GOTY 11 wypisał tylko Greg, Zeratul i ja. WTF?
  • 0

#135 BeSOS Napisany 07 lutego 2011 - 22:00

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Mass Effect 3 to chyba oczywiste!!! Nawet nie mam pomyslu na drugie i trzecie miejsce szczerze mowiac bo w tym roku tylko ta gra sie dla mnie liczy.
  • 0

#136 fingus Napisany 07 lutego 2011 - 22:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:

Bo tak uważam i wcześniej podałem powody dlaczego. Natomiast odwracanie argumentacji konwersanta to Twoja ukochana zagrywka jak widać.

Jaskie znowu argumenty? Nie widziałem tam żadnych argumentów, tylko Twoją opinię. Ja podałem swoją (no, przynajmniej jej część). Mieć opinię inną niż Twoja opinia to "model dyskusji w jakim nie zamierzasz brać udziału"? Geeez.

Zaś wracając ad rem: z listą Grega z grubsza się zgadzam, ale dodałbym do niej Portal, który z pewnością parę nagród zakosi. Mam też nadzieję, że i Wiedźminowi coś skapnie. No i jest jeszcze Duke Nukem Forever - nie ma możliwości, by nie został w jakiś sposób wyróżniony - w najgorszym wypadku stosowną antynagrodą (ale znów: mam nadzieję, że Gearbox "da radę"). :-D
  • 0

#137 BeSOS Napisany 07 lutego 2011 - 22:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Edzia: teraz zerknalem na liste grega i zapomnialem o uncharted, batmanie i guardianie, wiec tak naprawde mam cztery must have'y ale moja potencjalna gra tego roku zostaje i tak mass effect 3, chociaz nie gralem w dead space 2 jeszcze, no ale ejdnak nie oszuujmy sie, to cinajwyzej piate miejsce moze byc :)
  • 0

#138 xell Napisany 07 lutego 2011 - 22:29

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Jaskie znowu argumenty? Nie widziałem tam żadnych argumentów, tylko Twoją opinię. Ja podałem swoją (no, przynajmniej jej część). Mieć opinię inną niż Twoja opinia to "model dyskusji w jakim nie zamierzasz brać udziału"? Geeez.

Nie. Pisałem, że dodanie celowania zza zasłony sprawia, że strzelaniny sprowadzają się do wyczekiwania, aż przeciwnikowi skończy się magazynek, co je strasznie spłyca i upraszcza.

Chyba, ze piszemy o Brothers in Arms - tam dodatkowo trzeba klasc suppressive fire i flankowac :olo:

W BiA:HH nie trzeba, właśnie dlatego, że można wyczekać, aż przeciwnicy się wychylą i wtedy ich wystrzelić. We wcześniejszych częściach też nie zostało to najlepiej rozwiązane (gra nie zaliczała trafień w pewnych sytuacjach), ale faktycznie trzeba było te zmyślne osłony wykorzystywać.
  • 0

#139 Godot Napisany 07 lutego 2011 - 22:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wolę to niż strafowanie i skakanie
  • 0

#140 fingus Napisany 07 lutego 2011 - 22:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:

Nie. Pisałem, że dodanie celowania zza zasłony sprawia, że strzelaniny sprowadzają się do wyczekiwania, aż przeciwnikowi skończy się magazynek, co je strasznie spłyca i upraszcza.


  • 0

#141 xell Napisany 07 lutego 2011 - 23:49

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Jak twierdzisz, że strzelanki z cover systemem są bardziej taktyczne i wymagające, to powinieneś jakoś umieć ubrać w słowa, dlaczego tak jest.
  • 0

#142 Godot Napisany 08 lutego 2011 - 08:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ty nie musisz uzasadniac twierdzeń, że strafowanie i skakanie jest zabawne, prawda? Dlaczego ktoś inny musi? :)
  • 0

#143 BeSOS Napisany 08 lutego 2011 - 08:43

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
..................BOOOOOOOOOOOOOOOORING..................
  • 0

#144 Godot Napisany 08 lutego 2011 - 08:48

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
True enough ^_^
  • 0

#145 xell Napisany 08 lutego 2011 - 11:20

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Tylko strafe'owanie i skakanie to Quake. FPSy trochę ewoluowały od tamtego czasu.
  • 0

#146 Godot Napisany 08 lutego 2011 - 11:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ok, zakończmy już tą dyskusję, jest bezsensowna. Tobie się nie podobają cover-shootery, nie istnieje dla ciebie gatunek gier RPG. Mi się nie podobają standardowe FPSy. Koniec pieśni. Może starajmy się unikac dyskusji na tego typu tematy Xellosiku, bo do niczego to nie prowadzi. Powiedz tylko ile jeszcze muszę miec ten avatar z Halo
  • 0

#147 xell Napisany 08 lutego 2011 - 12:14

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Zakład był o pół roku, więc chyba jeszcze miesiąc powinieneś potrzymać.
  • 0

#148 BeSOS Napisany 08 lutego 2011 - 22:01

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A jaki to byl zaklad jesli mozna wiedziec :)?
  • 0

#149 Godot Napisany 08 lutego 2011 - 22:03

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Sprzedaż SMG2 vs Hejlo Ricz
  • 0

#150 BeSOS Napisany 08 lutego 2011 - 22:39

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No tak, fanboj z fanbojem sie zalozyli, olo :^^:
  • 0