Skocz do zawartości

PSP - Pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
653 odpowiedzi na ten temat

#121 Gość__* Napisany 13 września 2006 - 15:55

Gość__*
  • Goście
tak ja wolalbym zawsze meic neta w PSP np. cos sie stanie z kompem to net w PSP bedzie lub nei bede mogl z jakiegos powodu wlaczyc kompa (;]) to bee mial PSP z netem itp.

Już było napisane wszystko co potrzeba.
Napiszę krótko i szczerze :]
Masz za mało lat i nie zrozumiesz tego. Zapomnij o graniu online w takim razie, bo nie skonfigurujesz tego samemu.

jak nie poradze se sam to pomoze mi informatyk (tata :) ) lub jakise inne osoby np internet...
  • 0

#122 vagrant3 Napisany 13 września 2006 - 16:33

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

inne osoby np internet

Znasz go?? Daj mi namiary :ninja:
  • 0

#123 Gość__* Napisany 14 września 2006 - 16:43

Gość__*
  • Goście
prosze bardzo o.0 - http://www.google.pl o.0 ale moze wypowieszsie na temat :/
  • 0

#124 Mr_secret Napisany 14 września 2006 - 17:04

Mr_secret

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 678 Postów:
Tyle tylko że internet nie jest osobą a tak wynika z twojej wypowiedzi i powiesz nam wreszcie ile masz lat??
  • 0

#125 Gość__* Napisany 14 września 2006 - 17:17

Gość__*
  • Goście
ludzie co was to obchodzi ja tu odroku probuje sie dowiedziec o co chodzi w necie w PSP jzu jestem dosyc wkurzony wiec jak macie zamiar mi pomoc to pzsicie a jak nie to poprostu nie piszcie tu co?
  • 0

#126 ACZ Napisany 14 września 2006 - 17:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
Prosto i na temat.
Kup tego acces pointa i jak kupisz to już Ci tata skonfiguruje, bo napewno się w takich prostych rzeczach będzie orientował, jak jest informatykiem.
Powiedz o tym tacie, że chcesz mieć neta w PSP, bo PSP ma Wifi.
Powiedz o tym wszystkim tacie, on już będzie wiedział co zrobić, abyśmiał nry w PSP.
No chyba, że świrowałeś, że tata jest informatykiem.
To tyle.
  • 0

#127 Mr_secret Napisany 14 września 2006 - 17:22

Mr_secret

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 678 Postów:
Zgadzam się z przedmówcą tylko to musi byc wifi w standardzie IEEE 802.11b koniecznie B
  • 0

#128 Gość__* Napisany 14 września 2006 - 17:23

Gość__*
  • Goście
nei moj tata naprawde jest informatkiem czyli wystarczy kupic tego switcha i skonfigurowac to wszytko? jak tak to jeszcze jedna ostatnia sprawa jaki mam kupic bo mam vectre!?
  • 0

#129 Mr_secret Napisany 14 września 2006 - 17:25

Mr_secret

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 678 Postów:
A co to ta lub to vectre??
  • 0

#130 ACZ Napisany 14 września 2006 - 17:25

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
Niech sobie tata poczyta te posty.
Nie wiemy, jaki masz sobie kupić, jak masz vectre. Powiedz o tym tacie, on już to sprawdzi w komputerze i będzie wiedział, jak wszystko skonfigurować.
  • 0

#131 Gość__* Napisany 14 września 2006 - 17:27

Gość__*
  • Goście
dobra konfiguracj jest jzu zalatwiona a jesli chodzi o tego switcha to ja tez moge sobie wyszukac w necie ale poprostu liczylem na wasza pomoc :P

czyli PSP ma juz swoja karte sieciowa tylko tzreba ja kupic do kompa i sie polaczy jedno z drugim? :)
  • 0

#132 ACZ Napisany 14 września 2006 - 17:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:

czyli PSP ma juz swoja karte sieciowa tylko tzreba ja kupic do kompa i sie polaczy jedno z drugim?

TAK
  • 0

#133 Gość__* Napisany 14 września 2006 - 17:42

Gość__*
  • Goście
o ale fajnie :klaszcze: dobar juz naprawde ostatnie pytanie! czyacces point dziala zawzse czy tylko jak komp jest walczony? aha juz naprawde ostatnie moglibyscie mi znalezc jakas aukcje/ lub sklep z tym?
  • 0

#134 ACZ Napisany 14 września 2006 - 17:47

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 171 Postów:
Działa też, jak jest wyłączony komp.
  • 0

#135 Gość__* Napisany 14 września 2006 - 17:50

Gość__*
  • Goście
ale jaja ale fajnie jupi jupi kocham ten swiat ! oi to tylko ponizej 2 stow :)
  • 0

#136 Gość__* Napisany 16 września 2006 - 14:30

Gość__*
  • Goście
mam tylko jeden problem o co chodzi z ta neostrada na allegro pisze ze ten Accees Point jest tylko do neostrady? czyli??? nierozumiem :(

Posty komentujące pytania, same nie będące odpowiedziami na nie (czyli spamówa) będą kasowane - syon

dziekuje drogi panie moderatorze oby tak dalej o.O
  • 0

#137 Ryan Napisany 19 września 2006 - 20:03

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Trochę lepiej. Jeszcze ogranicz ilość ?????? w treści i zaczynaj zdania wielką literą. ;)

Napisz proszę jak najdokładniej następujące rzeczy:
1) czy masz w domu podłączenie do Internetu (np. tak)
2) co jest podłączone do Internetu (np. komputer)
3) w jaki sposób to coś jest podłączone do Internetu (np. "mam neta z telewizji kablowej" albo "korzystam z neta poprzez modem DSL/ADSL")
4) podaj nazwę firmy, która dostarcza sieć, jeśli to firma znana (np. TPSA, Dialog, Netia, UPC Chello)
5) jakiego access pointa chcesz kupić (np. link do aukcji na Allegro)

W razie konieczności pojawią się dodatkowe pytania.

Dodam, że te informacje powinieneś podać sam z siebie, bo tylko z nimi można odpowiedzieć na Twoje pytanie (zarówno to jak i poprzednie).
  • 0

#138 Gość__* Napisany 20 września 2006 - 14:37

Gość__*
  • Goście
Dobrze :) zaczynamy:
mam ianczej bym nie mial dostepu do tej strony
no komputer! (tylko)
mam neta z telewizji kablowej (dlatego musialem zmieniac kablowke:/)
Vectra chyba znane...
no to tak linku nie mam (ale jakby naprawde to byla trudnosc to podam) wiec powiem tak naciskasz pokolei: Komputery -> Komunikacja i łączność -> Wireles LAN -> Acces Point. I tam wszytko to to o co mi chodzi...
dobzre powiedizalem mam dac jakas poprawke cos jest niedokladnie powiedziane jak tak to mow bardzo chetnei zmienie...
  • 0

#139 Gość__* Napisany 16 września 2006 - 14:30

Gość__*
  • Goście
mam tylko jeden problem o co chodzi z ta neostrada na allegro pisze ze ten Accees Point jest tylko do neostrady? czyli??? nierozumiem :(

Posty komentujące pytania, same nie będące odpowiedziami na nie (czyli spamówa) będą kasowane - syon

dziekuje drogi panie moderatorze oby tak dalej o.O
  • 0

#140 Ryan Napisany 19 września 2006 - 20:03

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Trochę lepiej. Jeszcze ogranicz ilość ?????? w treści i zaczynaj zdania wielką literą. ;)

Napisz proszę jak najdokładniej następujące rzeczy:
1) czy masz w domu podłączenie do Internetu (np. tak)
2) co jest podłączone do Internetu (np. komputer)
3) w jaki sposób to coś jest podłączone do Internetu (np. "mam neta z telewizji kablowej" albo "korzystam z neta poprzez modem DSL/ADSL")
4) podaj nazwę firmy, która dostarcza sieć, jeśli to firma znana (np. TPSA, Dialog, Netia, UPC Chello)
5) jakiego access pointa chcesz kupić (np. link do aukcji na Allegro)

W razie konieczności pojawią się dodatkowe pytania.

Dodam, że te informacje powinieneś podać sam z siebie, bo tylko z nimi można odpowiedzieć na Twoje pytanie (zarówno to jak i poprzednie).
  • 0

#141 Gość__* Napisany 20 września 2006 - 14:37

Gość__*
  • Goście
Dobrze :) zaczynamy:
mam ianczej bym nie mial dostepu do tej strony
no komputer! (tylko)
mam neta z telewizji kablowej (dlatego musialem zmieniac kablowke:/)
Vectra chyba znane...
no to tak linku nie mam (ale jakby naprawde to byla trudnosc to podam) wiec powiem tak naciskasz pokolei: Komputery -> Komunikacja i łączność -> Wireles LAN -> Acces Point. I tam wszytko to to o co mi chodzi...
dobzre powiedizalem mam dac jakas poprawke cos jest niedokladnie powiedziane jak tak to mow bardzo chetnei zmienie...
  • 0

#142 Mr_secret Napisany 21 września 2006 - 18:17

Mr_secret

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 678 Postów:
Podaj konkretny model acces pointa
  • 0

#143 Gość__* Napisany 22 września 2006 - 12:04

Gość__*
  • Goście
TO ja zadam odstatnie pytanie na temat flasha:

Wystarczy mnieć nowy soft by graćwe flashu?? Nie trzeba miećżadnego programiku z homebrew?
I czy filmiki we flashu też pujdą?
  • 0

#144 Gość__* Napisany 22 września 2006 - 15:23

Gość__*
  • Goście
http://www.allegro.p... ... ystok.html
to mozan podlaczyc do kazdego kompa z kazdym netem z kazdym modemem i na kazdym kompie dziala? (wczesniej chdozilo mi o inny model ale to niewazne...)
  • 0

#145 Ryan Napisany 23 września 2006 - 21:36

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Od końca: co rozumiesz jako "grać we flashu"?

A teraz o sieci. Jeszcze jedno pytanie: jak podłączony jest modem dostępowy do komputera? Przez USB czy kabelkiem sieciowym?
  • 0

#146 Mr_secret Napisany 23 września 2006 - 21:41

Mr_secret

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 678 Postów:
na kazdym komputerze chyba ze masz całkowicie stary komp bez portów ethernet
  • 0

#147 Gość__* Napisany 23 września 2006 - 21:42

Gość__*
  • Goście
taki sliczniutki sieciowy kabelek o.O
  • 0

#148 Mr_secret Napisany 23 września 2006 - 21:44

Mr_secret

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 678 Postów:
Co znaczy twój post?? ze msz stary komp bez portu ethernet?
  • 0

#149 Gość__* Napisany 23 września 2006 - 21:49

Gość__*
  • Goście
:( ja nie... nie wabiajcie mnie w nic... ja jestem niewinny... naprawde jestm niewinny!!! (dobar serio :D eee mam calkiem nowego komap a to raczej winamojego neta a nie mnie :/ [net zakldany rok temu])
  • 0

#150 Ryan Napisany 23 września 2006 - 21:58

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
W takim razie możesz kupić ten router. Łączysz to tak:
[MODEM]---(kabel sieciowy)---[ROUTER]-----(kabel sieciowy)----[KOMPUTER]




  PSP

Przyda Ci się pomoc kogoś, kto się zna na konfiguracji sieci. Zanim podepniesz router sprawdzasz w komputerze jakie dostajesz ustawienia od modemu (start->uruchom->cmd // enter // w konsoli piszesz: ipconfig /all //enter // i spisujesz adres IP, maskę podsieci, adres bramy i adres serwera DNS) Komputerem łączysz się z routerem i ustawiasz w nim te dane - od tej pory router serwuje net, z którym ma łączność dzięki modemowi. W routerze włączasz DHCP, rozgłaszanie obecności i ustawiasz klucz. Od tej pory jeśli w PSP odpalisz obsługę sieci, powinieneś widzieć swój router (w konfiguracji routera ustawiasz nazwę, więc będziesz widział to co ustawisz). Po podaniu klucza (zabezpieczenie, żeby sąsiedzi z Twojej sieci nie korzystali) PSP będzie miało dostęp do sieci. Podpięty kablem do routera komputer też będzie miał dostęp do sieci, jeśli podasz mu adres serwera DHCP, czyli routera (czyli routera: pewnie 192.168.0.1).

Jeśli to Cię przerasta - poproś kogoś o pomoc. Takich rzeczy nie da się zrobić przez sieć, czyli nasze wskazówki nie ułatwią Ci zadania.

Aha - na komputerze będziesz miał od tej pory problemy z programami P2P (bearshare, emule, torrenty). Można to obejść, ale nie udzielę Ci informacji jak to zrobić - nie popieram piractwa. Jedynie informuję, żebyś nie był zdziwiony.

Jak Ci ktoś to będzie konfigurował, to przyda mu się też być może informacja, że należy wyłączyć funkcje oszczędności energii w routerze i PSP, bo przeważnie powodują one cykliczne zrywanie połączenia.

I nie daj się namówić na modem radiowy do komputera, żebyś korzystał z sieci w kompie przez wifi zamiast kabla ethernet - wifi jest wolniejsze od kabla i zauważysz to, kiedy podłączysz kiedyś drugi komputer i będziesz chciał przenosić między komputerami dane.
  • 0