Skocz do zawartości

Zdjęcie

Halo 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
721 odpowiedzi na ten temat

#571 iluck85 Napisany 11 listopada 2012 - 23:29

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Nie ogralem wersji ang, ale imo brakuje czasem emocji w glosie ?! Ktos sie za malo wczuwal :D
  • 0

#572 AndrzejSon Napisany 12 listopada 2012 - 00:02

AndrzejSon

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 038 Postów:
Słabe, Cortana marna, MC jeszcze gorszy.

Ten post był edytowany przez AndrzejSon dnia: 12 listopada 2012 - 00:02

  • 0

#573 fingus Napisany 12 listopada 2012 - 00:14

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 916 Postów:
Militarne sci-fi? Czy ja wiem... Nawet definicja wikipedyczna jest dość rozmyta i autorzy sami to widzą, pisząc o nakładaniu się na space-operę. A, że Halo to strzelanka, można odnieść wrażenie, że musi być militarne, no bo wiadomo - biegamy i strzelamy. Ale Halo (oceniam gry, a nie książki) wcale nie zdaje się kłaść nacisku na kwestie militarne, rozwój rzemiosła wojennego, nowe bronie, nowe taktyki, nowe pola walki. Wojna nie rozwinęła się ponad to, co widać na starych filmach. Nawet walka kosmiczna: abordaż niczym w jakimś filmie o piratach. Tylko dekoracje inne. Mamy za to dużą uwagę poświęconą niby-obcej cywilizacji: w jedynce mniej, ale w dwójce jest całe przedstawienie Przymierza, jakieś gadki Cortany z Gravemindem. No i te wszystkie epickie konflikty, pierścienie zagrażające życiu w galaktyce, samotnego bohatera heroicznie ratującego świat. Pewnie nie jest niczym w 100%, ale ma trochę cech tego, trochę tamtego.
  • 0

#574 Schrodinger Napisany 12 listopada 2012 - 00:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 988 Postów:
zapraszam wszystkich fanobojow do tego watku http://nikogoforum.p.../page__st__2490 albowiem tu jest prawda na temat halo 4
  • 0

#575 xell Napisany 12 listopada 2012 - 00:36

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 384 Postów:

Militarne sci-fi? Czy ja wiem... Nawet definicja wikipedyczna jest dość rozmyta i autorzy sami to widzą, pisząc o nakładaniu się na space-operę. A, że Halo to strzelanka, można odnieść wrażenie, że musi być militarne, no bo wiadomo - biegamy i strzelamy. Ale Halo (oceniam gry, a nie książki) wcale nie zdaje się kłaść nacisku na kwestie militarne, rozwój rzemiosła wojennego, nowe bronie, nowe taktyki, nowe pola walki. Wojna nie rozwinęła się ponad to, co widać na starych filmach. Nawet walka kosmiczna: abordaż niczym w jakimś filmie o piratach. Tylko dekoracje inne. Mamy za to dużą uwagę poświęconą niby-obcej cywilizacji: w jedynce mniej, ale w dwójce jest całe przedstawienie Przymierza, jakieś gadki Cortany z Gravemindem. No i te wszystkie epickie konflikty, pierścienie zagrażające życiu w galaktyce, samotnego bohatera heroicznie ratującego świat. Pewnie nie jest niczym w 100%, ale ma trochę cech tego, trochę tamtego.

Z wikipedii:

Military science fiction is a subgenre of science fiction for which the principal characters are members of a military service and an armed conflict is occurring, often in space or on a planet other than Earth. A detailed description of the conflict, the tactics used for it, and the role of a military service and the individual members of that service forms the basis for a typical work of military science fiction. The stories often use features of actual past or current Earth conflicts, with countries being replaced by planets or galaxies of similar characteristics, battleships replaced by space battleships and certain events changed so that the author can extrapolate what might have occurred.
Characteristics

Traditional military values of bravery, sacrifice, sense of duty, and camaraderie are emphasized, and the action is usually described from the point of view of a soldier or officer.[1] Typically, the technology is more advanced than that of the present and described in detail. In some stories, however, technology is fairly static, and weapons that would be familiar to present-day soldiers are used, but other aspects of society have changed. For example, women may be accepted as equal partners for combat roles. In many military sci-fi stories, technological advances are basic to plot development, but battles are often won more by cleverness or bravery than by technology.
One subset of space opera overlaps with military science fiction, concentrating on large-scale space battles with futuristic weapons. At one extreme, the genre is used to speculate about future wars involving space travel, or the effects of such a war on humans; at the other, it consists of the use of military fiction plots with some superficial science fiction trappings. The term "military space opera" is occasionally used to denote this subgenre, as used for example by critic Sylvia Kelso when describing Lois McMaster Bujold's Vorkosigan Saga.[2] Another example of military space opera would be Elizabeth Moon's Vatta's War series.

Czyli Halo powinno dostać łatkę "military space opera" lol, ale w zasadzie po

Mass Effect 1 to taka historia bardziej galaktycznego śledztwa niż jakiś faktyczny konflikt, Mass Effect 2 w całości skupia się na drużynie Sheparda, historii poszczególnych jej członków. Zdaje się, że trójka ma już w pełni pojętą wojnę galaktyczną, ale nie wiem, bo nie grałem.

W Halo (z wyjątkiem ODST) cały czas uczestniczysz w najważniejszych wydarzeniach wojny, rozwój fabuły to przedstawienie kolejnych wydarzeń w tej wojnie. Jedynym aspektem 'mydlanooperowym' serii jest (raczej żenujące) ukazanie platonicznej miłości Czifa i Kortany, poza tym losy postaci mają trzeciorzędne znaczenie. Najbardziej klasyczną z klasycznych spejs oper pozostaje oryginalna trylogia Star Wars i tam oprócz galaktycznego konfliktu i mitycznej Mocy masz całą dramę rodziny Skywalkerów, romans Lei i Hana itp. W Halo tego nie ma.
  • 0

#576 117 Napisany 12 listopada 2012 - 03:49

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Po przejsciu solo na legendary w extended ending pokazana jest na sekunde twarz master chief'a... a raczej jej kawalek. Total playtime mam na 18:47, a jako ze heroic zaliczylem w 8:30 to na legendary zajelo mi przejscie lekko ponad 10h. Malutko... tak wiec jest to najlatwiejsze halo na legendary. Nie bylo nawet frustrujacych momentow... jedyny moment ktory uznalbym za lekko trudny to pierwsza walka z knight'em, potem szlo jak splatka. Powod jest dosyc prosty... otoz 343i zaspamowalo mapy stojakami z bronia i power weaponami. Nigdy nie brakowalo mi amunicji i nigdy kombinowac nie musialem, maja zawsze pelny magazynek po prostu nacieralem... ogolnie legendary tez przeszedlem na jednym tchu.
  • 0

#577 Jedah Napisany 12 listopada 2012 - 08:21

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:

Po przejsciu solo na legendary w extended ending pokazana jest na sekunde twarz master chief'a... a raczej jej kawalek.


pick or it didn't happen
  • 0

#578 Cudak Napisany 12 listopada 2012 - 08:23

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 987 Postów:

pick or it didn't happen


Spoiler


ya bish
  • 0

#579 wrog Napisany 12 listopada 2012 - 09:23

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:

Total playtime mam na 18:47, a jako ze heroic zaliczylem w 8:30 to na legendary zajelo mi przejscie lekko ponad 10h. Malutko...

10h na drugim przejściu, kiedy już wiedziałeś co i jak, do tego podobno na jednym tchu, to mało? Okeeeeej.
  • 0

#580 Ryan Napisany 12 listopada 2012 - 10:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie wspominając już o tym, że ma doświadczenie z poprzednimi Halo. :olo:

I faktycznie pokazują jego oczodoły. Nice!

Spoiler

Ten post był edytowany przez Ryan dnia: 12 listopada 2012 - 10:30

  • 0

#581 burnstein Napisany 12 listopada 2012 - 10:39

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 151 Postów:
czemu rajanie, może dlatego?
Spoiler

  • 0

#582 iluck85 Napisany 12 listopada 2012 - 13:53

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
10h cala gra? :ok:
Ja wczoraj 2h 2 level :clown:
  • 0

#583 cwany-lis Napisany 12 listopada 2012 - 15:42

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 577 Postów:
HALO na moje to klasyczne SF - tylko tyle i aż tyle. Na pewno nie jest to space opera ani tym bardziej militarna fantastyka. Może pasuje do jakiegoś hybrydowego pod-gatunku ale to zadanie dla wariatów nie mających co robić z wolnym czasem - ostatnio czytałem opracowanie dotyczące Fantasy gdzie zaszufladkowano cały kanon w tego rodzaju quasi-baci-clacis-dark-noir etc. Głowa boli.
  • 0

#584 Ney Napisany 12 listopada 2012 - 15:50

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
W UK w pierwszym tygodniu H4 sprzedało się gorzej niż Halo 3 czy Reach (ale "18" wynik w historii otwarć jest)...O jakichkolwiek rekordach sprzedaży czy w USA czy gdzie indziej na świecie też nie słychać (przynajmniej ja na żaden news się nie natknąłem z tym związany). Taki Ubisoft odrazu się pochwalił 3,5mln sprzedanymi A3, a MS milczy.
Jestem ciekaw czy w USA też jest gorzej niż było i stąd ta cisza czy może wszyscy tam liczą pieniążki i nie ma czasu jeszcze na podsumowanie premiery ;) W każdym razie IMO niepkojące to trochę, że w momencie kiedy Xboxów jest sporo więcej niż w momencie premiery Halo3 to premiera Halo4 wypada gorzej :( Może po prostu jest przesyt serią, a może CoD ciągle podbiera klientów :)
  • 0

#585 Cr0ss2500 Napisany 12 listopada 2012 - 15:52

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
to drugie bardziej, sam nie kupiłem Halo 4 xP bo kupuje BO2 , a czwóreczkę zostawiam sobie na koniec roku (święta itd) :olo:
  • 0

#586 Pawlik Napisany 12 listopada 2012 - 17:57

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Może po prostu jest przesyt serią, a może CoD ciągle podbiera klientów :)


ja mam wrażenie, że po prostu machina reklamowa nie ruszyła z pełną parą, jak miało to miejsce w przypadku H3. Wszyscy pamiętamy pełne epickości trailery i reklamy, gdzie człowiek się nie ruszył h3 atakowało z tv, radia, bilbordów, nawet w Polsce. Przy H4 tego nie było. Wygląda jakby MS pogardził groszem na reklamę, stąd taki mały szum.
  • 0

#587 Ryan Napisany 12 listopada 2012 - 17:59

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ano. W Stanach to dosłownie z lodówki wyskakiwał MC (był na puszkach Mountain Dew).
  • 0

#588 Ney Napisany 12 listopada 2012 - 18:57

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Niby tak, ale Reach też niesamowitej kampanii na miarę tej H3 nie miało, a na dodatek to gra bez Master Chiefa, a sprzedało się na start lepiej... Może to kwestia tego że Halo3 i Reach wychodziły we wrześniu gdy niewiele dużych tytułów jest do ogrania, jest wśród graczy parcie na gry po okresie ogórkowym (wakacje), a tu Halo4 między Assassina3 a CoD'a się wbija, ludzie jeszcze mają do ogrywania inne hity jesieni które wyszły wcześniej i gra 343 po prostu czeka swoją kolej...
Na kampanie reklamową MS chyba nie szczędził grosza bo samo Forward Unto Dawn podobno 10 mln kosztowało, ale rzeczywiście mimo, że Halo4 to wielki powrót Master Chiefa, nowa trylogia, świetne oceny itp to jakoś hype był nieporównywalnie mniejszy niż przy Halo3...
Wiadomo ile MS sprzedał egzemplarzy Reach? Jeśli Halo 4 tego tytułu pod względem sprzedaży nie pobije to zaczne się bać o serie Halo :)
  • 0

#589 ACZ Napisany 12 listopada 2012 - 20:11

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 210 Postów:
kazda kolejna częśc po Halo 3 sprzedaje sie coraz gorzej i dostaje coraz gorsze noty, a wiec tak, mozesz bac sie o przyszlosc serii. ;]
  • 0

#590 117 Napisany 12 listopada 2012 - 20:21

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Nie wspominając już o tym, że ma doświadczenie z poprzednimi Halo. :olo:

I faktycznie pokazują jego oczodoły. Nice!

Spoiler

Od dawna bylo wiadomo ze jest bialy
  • 0

#591 Ryan Napisany 12 listopada 2012 - 21:15

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie śledziłem tematu. :(
  • 0

#592 iluck85 Napisany 12 listopada 2012 - 21:17

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
U was tez mega lagi? Gralismy w Co opie,masakra.
  • 0

#593 michalmarek77 Napisany 12 listopada 2012 - 21:31

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

kazda kolejna częśc po Halo 3 sprzedaje sie coraz gorzej i dostaje coraz gorsze noty, a wiec tak, mozesz bac sie o przyszlosc serii. ;]

Cytuję wpis Majora

"In a year when Hollywood is rolling out its biggest blockbusters, one video game has eclipsed them all. “Halo 4” is on track to reach $300 million in global sales in the first week, making it the biggest “Halo” launch in history and the biggest entertainment launch of the year to date. In the first 24 hours of its release, “Halo 4” garnered more than $220 million worldwide, eclipsing the record for the biggest day-one opening in U.S. box office history, “Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2,” and the biggest movie of 2012, “The Avengers” – based on U.S. sales alone."
  • 0

#594 cwany-lis Napisany 12 listopada 2012 - 22:44

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 577 Postów:
czyli bank rozbity ! też sobie kupię w grudniu
  • 0

#595 xell Napisany 12 listopada 2012 - 22:48

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 384 Postów:
10% lepiej niż Reach w ciągu pierwszej doby. Hejterki w stylu czesława wypłaczą dzisiaj dużo gorzkich łez w poduszkę ;]
  • 0

#596 Jedah Napisany 13 listopada 2012 - 08:18

Jedah

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 564 Postów:
Biją mnie w multi :(
  • 0

#597 Ney Napisany 13 listopada 2012 - 08:53

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Czyli jednak Halo 4 zarządziło, bardzo dobrze :)

Wczoraj zacząłem drugi epizod Spartan Ops, gra się świetnie, ale szkoda że często recyclingują lokacje z kampanii. Chyba tylko dwa razy trafiłem na nową miejscówkę. Fabularnie za to jest interesująco i jestem ciekaw jak to się rozwinie.

Ja zagrałem jeden meczyk multi, zabiłem 22 "noobów", sam zginąłem 7 razy i muszę przyznać, że gra się świetnie i na jakąś bardzo fajną mapę trafiłem. Żałuje, że na multi nie mam czasu tak jak kiedyś :(

  • 0

#598 117 Napisany 13 listopada 2012 - 18:09

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Wymyslilem...
Spoiler


moje sny nie przestaja mnie zadziwiac... dzisiaj snilo mi sie ze bylem na sesji nagraniowej ost do halo 4 i nagrywany byl on przez jakas orkiestre zlozona z dzieciakow z liceum... :why: jakim cudem moglem miec taki sen... nie wiem

Ten post był edytowany przez Zeratul dnia: 13 listopada 2012 - 18:45

  • 0

#599 Ryan Napisany 13 listopada 2012 - 19:00

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie, bo
Spoiler

  • 0

#600 117 Napisany 13 listopada 2012 - 19:21

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Nie, bo

Spoiler

Wnuk macierewicza bedzie skarzyl
  • 0