Skocz do zawartości

Valkyrie Profile: Silmeria, Lenneth


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
190 odpowiedzi na ten temat

#61 ACZ Napisany 09 września 2006 - 11:35

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Już do nabycia na PSP:
http://www.allegro.p...xa_psp_yu_.html
  • 0

#62 Gość__* Napisany 09 września 2006 - 15:19

Gość__*
  • Goście
gralem dwie godzinki i jakos mi nie podpasowala, dziwny system walki, ogolnie ziewalem grajac wiec sobie daruje dalsze zapoznawanie sie z tym tytulem
  • 0

#63 Kyo Napisany 13 września 2006 - 19:34

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

gralem dwie godzinki i jakos mi nie podpasowala, dziwny system walki, ogolnie ziewalem grajac wiec sobie daruje dalsze zapoznawanie sie z tym tytulem


No cóż, nie potrafię sobie wyobrazić, jak komuś VP może się tak szybko znudzić, no ale to wszystko zależy od gustu. BTW mowa właściwie o VP:Lenneth(bo o tym mówię), czy Silmeria?

Miałem przed chwilą do czynienia z PSP'kową wersją jedynki i cóż... Chcę ukończyć tę grę ponownie. I nie tylko i wyłącznie dla nowych, nieobecnych w pierwowzorze (i do tego ślicznych!) wstawek FMV. Ta gra i bez nich byłaby rewelacyjna :ninja:.
  • 0

#64 Gość__* Napisany 14 września 2006 - 08:22

Gość__*
  • Goście
mowie o wersji psp, ale im dluzej o tym mysle tym jestem bardziej przekonany ze grze nalezy sie druga szansa
  • 0

#65 Władek Napisany 17 września 2006 - 15:46

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Oficjalna strona VP:Silmeria
http://na.square-eni...ite2/index.html

Proponuję obejrzeć trailer - muzyka jest wspaniała. :D

Okładka wersji USA
http://www.fotosik.p...98e58aad9a.html

Jestem zawiedziony, liczyłem że okładka wersji USA będzie taka sama jak w wydaniu japońskim, która mi się podoba.

Okładka wersji Jap.
http://img87.imagesh...alkyrie1vf9.png
  • 0

#66 Kyo Napisany 17 września 2006 - 21:15

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Ta amerykańska okładka jest niezła, choć lepsza jest japońska, jak sam napisałeś.

Najbardziej to by mnie ucieszyła autentyczna, europejska okładka. Ta, prędzej sobie poliżę czoło, nim się taka pojawi :/ ...
  • 0

#67 Władek Napisany 17 września 2006 - 15:46

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Oficjalna strona VP:Silmeria
http://na.square-eni...ite2/index.html

Proponuję obejrzeć trailer - muzyka jest wspaniała. :D

Okładka wersji USA
http://www.fotosik.p...98e58aad9a.html

Jestem zawiedziony, liczyłem że okładka wersji USA będzie taka sama jak w wydaniu japońskim, która mi się podoba.

Okładka wersji Jap.
http://img87.imagesh...alkyrie1vf9.png
  • 0

#68 Kyo Napisany 17 września 2006 - 21:15

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Ta amerykańska okładka jest niezła, choć lepsza jest japońska, jak sam napisałeś.

Najbardziej to by mnie ucieszyła autentyczna, europejska okładka. Ta, prędzej sobie poliżę czoło, nim się taka pojawi :/ ...
  • 0

#69 Scorpio Napisany 07 października 2006 - 13:03

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
http://speeddemosarc... ... 1159587752

Wiem, że może dla niektórych być to świętokradztwo, ale oto link do tematu dotyczącego speed runu owej pozycji. Jest nawet filmik przedstawiający pierwszy ukończony chapter i seria rad/pomysłów na ułatwienie sobie zadania. Choćby na to ostatnie warto przejżeć, a nuż coś się trafi pomocnego.
  • 0

#70 Gość__* Napisany 15 października 2006 - 11:40

Gość__*
  • Goście
Tutaj macie kilka ciekawych filmików o tej grze
  • 0

#71 Sylvan Wielki Napisany 27 marca 2007 - 18:47

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
VP 2: Silmeria to kolejna jakże piękna i znakomita pozycja z gatunku RPG na PS2 . Iście godny konkurent dla FF XII , choć osobiście grę Square cenię wyżej .
VP na PSPka to również wyśmienity stuff . Tutaj dodatkowo mamy oldschool'ową grafikę wręcz ubóstwianą przez wielu miłośników jRPG w tym prze ze mnie .

Obie gry polecam .
  • 0

#72 Kyo Napisany 28 marca 2007 - 22:35

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
:cooo: :cooo: :cooo:

http://www.eurogamer...rticle_id=74634

:cooo: Coś się wreszcie ruszyło, kurde. Będę miał okazję samemu osądzić "Silmerię".
  • 0

#73 Władek Napisany 29 marca 2007 - 14:16

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Świetna wiadomość. :klaszcze: VP 2: Silmeria zostanie wydana prawie rok po ukazaniu się wersji USA, związku z tym mogli by dożuć jakieś bonusy do „naszej” wersji.
  • 0

#74 Kyo Napisany 29 marca 2007 - 14:41

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Świetna wiadomość. VP 2: Silmeria zostanie wydana prawie rok po ukazaniu się wersji USA, związku z tym mogli by dożuć jakieś bonusy do „naszej” wersji.


Znając ich, to pewnie nic nie dorzucą :/ . Ale mogliby (hah! Powinni!) dać darmową wersję PAL pierwszego Valkyrie Profile. Oczywiście nie da rady, choćby ze względu na remake. Zresztą, i tak by nie dodali.... :skacze:
  • 0

#75 Władek Napisany 29 marca 2007 - 15:45

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:

Znając ich, to pewnie nic nie dorzucą :/


Prawdopodobnie tak właśnie będzie. Chciałbym tylko by okładka była taka sama jak w wydaniu JAP, oraz by była możliwość ustawienia opcji 60 Hz.

Ale mogliby (hah! Powinni!) dać darmową wersję PAL pierwszego Valkyrie Profile.

Byłby to po prostu ideał, od pewnego czasu próbuje zdobyć oryginalną wersje z PSX, więc taki gest ze strony SE by mnie ucieszył. :) Szkoda, że Enix nie wydał tej wspaniałej gry w Europie. :/
  • 0

#76 Kyo Napisany 29 marca 2007 - 16:21

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Prawdopodobnie tak właśnie będzie. Chciałbym tylko by okładka była taka sama jak w wydaniu JAP, oraz by była możliwość ustawienia opcji 60 Hz.


Heh, ostatnio Squeenix całkiem się stara z konwersjami z NTSC na PAL i tak DQ8 i FFXII są pod tym względem właściwie perfekcyjne. To znaczy, mam na myśli, że przy Valkyrie Profile:Silmeria raczej nie zawalą roboty ;) ...

Byłby to po prostu ideał, od pewnego czasu próbuje zdobyć oryginalną wersje z PSX, więc taki gest ze strony SE by mnie ucieszył.


Zawsze można kupić PSP z VP:Lenneth ;) :P . Wyjdzie właściwie taniej niż za oryginalnego Valkyrie Profile na PSX :cooo: ... (mnie na to i tak nie stać...)

Szkoda, że Enix nie wydał tej wspaniałej gry w Europie.


Heh, Enix sam w ogóle wydał kiedyś jakąś grę w Europie? O ile mnie pamięć nie myli... to nie :? . Z drugiej strony ciężko im się dziwić - i tak by się nie sprzedały. Swoją drogą, taka Silmeria zyskała miano "Najlepszej gry roku 2006, w którą nikt nie grał". Coś w tym jest. Ciekawe, czy Squeenix zainwestuje w jakieś porządne rozreklamowanie tej serii na starym kontynencie.....
  • 0

#77 walker Napisany 29 marca 2007 - 17:24

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
star oceana3 wydal enix chyba
  • 0

#78 Sylvan Wielki Napisany 29 marca 2007 - 18:17

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Mogli by nad S.Gate popracować, usprawnić "free soul" i wyeliminować bug "niezniszczalnego " - bez sens -_- Wypadało by również stonować z poziomem trudności , nie by gra była jakąś ciężką do przebrnięcia pozycją , ale eksplorujemy sobie spokojnie dungeon dany , by zaraz musieć zrobić konieczny lv up , albowiem w kolejnym już nawet nie tyle beztrosko co za ciężko jest .
  • 0

#79 Kyo Napisany 29 marca 2007 - 18:41

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

star oceana3 wydal enix chyba


Już jako Square-Enix. Przynajmniej w Europie :P .

i wyeliminować bug "niezniszczalnego "


Eee.... Jaki bug?
  • 0

#80 Władek Napisany 29 marca 2007 - 19:00

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:

Heh, ostatnio Squeenix całkiem się stara z konwersjami z NTSC na PAL i tak DQ8 i FFXII są pod tym względem właściwie perfekcyjne.



Perfekcyjne, a nawet lepsze np.: w Pal- owskiej wersji DQ8 dodali dubbing. :)

Zawsze można kupić PSP z VP:Lenneth ;) :P . Wyjdzie właściwie taniej niż za oryginalnego Valkyrie Profile na PSX


Owszem,tylko że:

Pierwsze primo – nie mam PSP, a koszt PSP + VP, będzie mnie kosztował drożej niż używana VP.
Drugie primo – obie wersji nieznacznie się różnią np.: VP:L ma dodatkowe filmiki, które łączą się fabularnie z Silmerią.
Ostatnie primo – wole grać na 29 calowym telewizorze. :P

Heh, Enix sam w ogóle wydał kiedyś jakąś grę w Europie?



Tak, ja przypomina sobie jedną - Star Ocean: The Second Story.

star oceana3 wydal enix chyba



Tak, tylko razem z Square. ;-)
  • 0

#81 baudolino Napisany 29 marca 2007 - 19:04

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Pierwsze primo – nie mam PSP, a koszt PSP + VP, będzie mnie kosztował drożej niż używana VP.

VP na aukcjach internetowych kosztuje więcej niż PSP+VP: L.

Drugie primo – obie wersji nieznacznie się różnią np.: VP:L ma dodatkowe filmiki, które łączą się fabularnie z Silmerią.

niestety, Silmeria fabularnie jest na dnie (dwa ostatnie rozdziały to jakiś żart)... ;/
  • 0

#82 Kyo Napisany 29 marca 2007 - 19:09

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

niestety, Silmeria fabularnie jest na dnie (dwa ostatnie rozdziały to jakiś żart)... ;/


No właśnie tego się najbardziej obawiam :( . Ale cóż, muszę to sam sprawdzić. Za bardzo lubię część pierwszą.....

Tak, ja przypomina sobie jedną - Star Ocean: The Second Story.


No tak :cooo: .
  • 0

#83 walker Napisany 29 marca 2007 - 20:35

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
no fakt pomylilo mi sie z Star Ocean 2, kuna nie gram w ta serie od poczatku chodzilo mi o ta gre na PSXa :trup:
  • 0

#84 Władek Napisany 30 marca 2007 - 14:29

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:

VP na aukcjach internetowych kosztuje więcej niż PSP+VP: L.

Jeśli masz na myśli grę nową, to owszem ceny za taki egzemplarz są bardzo wygórowane. Używaną grę można kupić „trochę” taniej.

Tu masz przykład:
http://cgi.ebay.com/... ... dZViewItem

niestety, Silmeria fabularnie jest na dnie (dwa ostatnie rozdziały to jakiś żart)... ;/


Przesadzasz, Silmeria ma dobrą fabułę z kilkoma niedoróbkami. :/ Zresztą siłą VP: Silmeri jest: klimat nordyckich mitologii i kapitalny system walki. :ninjadance:
  • 0

#85 baudolino Napisany 30 marca 2007 - 16:10

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Jeśli masz na myśli grę nową, to owszem ceny za taki egzemplarz są bardzo wygórowane. Używaną grę można kupić „trochę” taniej.

125 dolców to i tak duża za dużo - lepiej dołożyć drugie tyle do PSP i VP: L.

Przesadzasz, Silmeria ma dobrą fabułę z kilkoma niedoróbkami. :/ Zresztą siłą VP: Silmeri jest: klimat nordyckich mitologii i kapitalny system walki.

nie, nie przesadzam - Silmeria ma scenariusz głupi do tego stopnia, że określenia go mianem dna jest nie przesadzą, a eufemizmem. nie wspomnę już o tym, że właśnie przez ten scenariusz 3/4 klimatu, o którym piszesz, wyparowało, a jeśli o system chodzi, to jest on po prostu fajny (przez pierwsze ~50 godzin, gdyż potem jest qoorewsko nudny, ale to i tak coś - w większości jRPG-ów walka robi się nudna znaczenie wcześniej).
  • 0

#86 Władek Napisany 31 marca 2007 - 13:53

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Jeśli faktycznie masz racie w kwestii scenariusza, to wypada tylko żałować, że Tri-Ace zawaliło ten element gry. Jak zagram, wyrobie sobie opinie, w tedy przyznam ci racie, lub nie i chętnie na ten temat porozmawiam. :)
  • 0

#87 baudolino Napisany 31 marca 2007 - 13:55

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Jak zagram, wyrobie sobie opinie, w tedy przyznam ci racie, lub nie i chętnie na ten temat porozmawiam.

otóż to. ;)

dodam tylko, że, co Kyo może potwierdzić, mniej więcej do 4 chapter'u byłem VP 2 zachwycony. niestety, później odchodzą takie cyrki, wypaczające w dodatku fabułę VP1, że aż się niedobrze robi. ;/
  • 0

#88 Balth Napisany 31 marca 2007 - 14:45

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
To się nazywa 'zły wpływ literki S w skrócie SE'. Niestety, ta firma wszystko niszczy.
  • 0

#89 Kyo Napisany 31 marca 2007 - 16:53

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

dodam tylko, że, co Kyo może potwierdzić, mniej więcej do 4 chapter'u byłem VP 2 zachwycony.


Dokładnie, pisałeś nawet coś w stylu "Tak się powinno robić gry!" .

To się nazywa 'zły wpływ literki S w skrócie SE'. Niestety, ta firma wszystko niszczy.


Niestety ;( . A ludzie i tak ten syf łykają.

Poczekam jednak aż Silmeria stanieje :hmmm: ...
  • 0

#90 Władek Napisany 02 kwietnia 2007 - 15:23

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:

To się nazywa 'zły wpływ literki S w skrócie SE'. Niestety, ta firma wszystko niszczy.

Ja bym upatrywał przyczyny gdzie indziej, mianowicie w tym, że obecne gry projektowane są dla „pokolenia MTV” i co się z tym wiąże gry są- spłaszczane fabularnie. Dobrym przykładem może być Xenosaga, która mimo ciekawej i ambitnej fabuły, niestety nie została doceniona prze graczy i sprzedał się słabo, a popierdółka typu Kingdom Hearts sprzedała się w ilości kilku milionów. :/
  • 0