Skocz do zawartości

Zdjęcie

Move Fitness I Inne Gry Fitness Na Ps3

move fitness

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
182 odpowiedzi na ten temat

#121 eMc0B Napisany 04 marca 2012 - 23:24

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:

No pewnie że się przydały i za to serdeczne dzięki. :-) . Ty uważaj bo się jeszcze chyba do Ciebie zgłoszę bo tam jest jeden trofik za workout multi, nie wiem jeszcze o co chodzi ale chyba trzeba z kimś po sieci coś machnąć.

To nie jest "machnięcie po sieci", nie ma czegoś takiego jak wspólne ćwiczenia w sieci. To ćwiczenia dwóch osób podczas jednej sesji, na żywo, w tym samym pomieszczeniu, a więc potrzebny jest drugi zestaw czujników i chętny pomagier :-) . Czyli w grę wchodzi przynajmniej jednorazowa pożyczka sprzętu.

A przy okazji: mój zestaw baterii jeszcze działa po zakończeniu Cardio Kick i kilku ćwiczeniach z generatora. Czyli przynajmniej miesiąc dają radę. I na razie nie mogę też potwierdzić z czystym sumieniem zdania Debeefa, że nagminnym problemem jest zły odczyt ruchów. Ostatnio sporadyczne problemy z odczytem HR, wydaje mi się, że jednak baterie - przynajmniej z czujnika na lewym ramieniu - powolutku oddają ducha. To też by się mniej więcej zgadzało z tym co wyczytałem na oficjalnym forum. Natomiast wierzę, że różdżki Move działają nieporównanie bardziej precyzyjnie.
  • 0

#122 Nexus Napisany 05 marca 2012 - 17:53

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Ech, ależ się wycwanili... :cooo:
  • 0

#123 eMc0B Napisany 05 marca 2012 - 20:12

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:
Nie tylko oni, nie są pionierami :-) . "Sports Champions" też wymaga dwóch kontrolerów, jeśli ktoś bardzo chciałby zaliczyć wszystkie osiągnięcia. I to też pewnie nie jest to ostatni tytuł, gdzie ma miejsce taki trik.

Tak jak wspominałem wczoraj nos mnie nie zmylił. W końcu dzisiaj padł pierwszy zestaw baterii, właśnie w czujniku lewej ręki. Wg. statystyk online mam ok. 7h ćwiczeń i na tyle też wystarczyły te baterie. Pozostałe czujniki na razie trzymają, ale widać, że w najgorszym przypadku należy liczyć na ok. miesiąc działania.

Przy okazji z ciekawości zerknąłem sobie tu i ówdzie na standardowe pojemności baterii LR03 i wyszło, że powinno to być ok. 1000mAh. Akurat czujnik lewej ręki ma podany nominalny poziom poboru prądu 55mA (nie wiem jak reszta, może tyle samo albo podobnie). Teoretycznie więc taki zestaw baterii powinien wystarczyć na ok. 18h ćwiczeń. I to by się nawet w praktyce sprawdzało, gdyby nie to, że czujniki wyłączają się same dopiero po 10 minutach nie używania, albo po wyłączeniu programu. A jak już sami wiecie z doświadczenia takie 10 minut to jest często nawet połowa, a przeważnie 1/3 treningu. Czyli dosyć spore marnotrastwo energii przekłada się na częstsze zakupy; a wystarczyłby patch od EA, który wyłączałby czujniki tuż po treningu, a nie po wyłączeniu programu. Połowa pary idzie niepotrzebnie w gwizdek. Moim zdaniem to jest spora wada, bo łatwo można było temu zaradzić.

Gdzie są "zieloni", kiedy naprawdę ich potrzeba? Greenpeace! :spoko:
  • 0

#124 Sotaku Napisany 09 marca 2012 - 20:14

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
dlaczego czujniki wyłącają Ci sie dopiero po 10 minutach? Ja wyłączam po skończonym ćwiczeniu pena i po jakiś 20 sek wyłączają się czujniki :hmmm:
Zauważyłem, że im ciemniej tym lepiej czujniki wychwytują ruch...dziwne ale prawdziwe, znaczy się nie ma być ciemno, ale nie trzeba doświetlac pomieszczenia...
  • 0

#125 Nexus Napisany 10 marca 2012 - 00:06

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Wyłączam program, czujniki chwilę migają i się wyłączają. Też nie rozumiem skąd te 10 minut.
  • 0

#126 eMc0B Napisany 13 marca 2012 - 07:35

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:
Tak właśnie napisałem: czujniki wyłączają prawie od razu - kilka sekund - po wyłączeniu programu/konsoli itd. (nie pomyślałem o wyjmowaniu pena z USB, też dobry sposób, ale akurat mam podpięty non stop). Ale mam też w zwyczaju wypełniać dziennik po zakończeniu ćwiczeń: co dodatkowego robiłem, ankieta nutritious, czasem przejrzeć historię i tak dalej. Akurat przy tych czynnościach czujniki wyłączą się dopiero po ok. 10 minutach bezczynności (czyli zdjęte, bo założone podejrzewam, że się nie wyłączą do momentu wyłączenia programu). Dlatego właśnie wspomniałem, że dobrym pomysłem programistów byłoby wymóg ich włączenia tylko na czas treningu i zaraz po nim wyłączanie ich. Taki mały bajerek a byłby przydatny.
  • 0

#127 Sotaku Napisany 17 marca 2012 - 18:41

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
dzienniki można wypełniać z wyłączonymi czujnikami...sam jestes winny szybkiemu zużyciu baterii...
Teraz ćwicze wieczorami (jesli mogę) i dużo lepsza "wykrywalność" czujników.
ominąłem jeden trening...chciałem przenieść go na inny dzień...i tym sposobem tamten nadal miałem nie zrobiony, a doszedł następny do zrobienia :fp:
  • 0

#128 eMc0B Napisany 18 marca 2012 - 11:40

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:

dzienniki można wypełniać z wyłączonymi czujnikami...sam jestes winny szybkiemu zużyciu baterii...


Przed ich włączeniem chyba, bo po ich włączeniu już się ich wyłączyć nie da (chyba, że wyjmę dongla z USB i stracą synchronizację). Nie czuję się winny braku sensownego zarządzania energią w tym programie :mrgreen:. Zwróciłem tylko uwagę, że można to było rozwiązać - w zasadzie wciąż można, gdyby ktoś z EA jeszcze wspierał ten program - prościej, programowo.
  • 0

#129 Sotaku Napisany 18 marca 2012 - 11:47

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:


Przed ich włączeniem chyba, bo po ich włączeniu już się ich wyłączyć nie da (chyba, że wyjmę dongla z USB i stracą synchronizację). Nie czuję się winny braku sensownego zarządzania energią w tym programie :mrgreen:. Zwróciłem tylko uwagę, że można to było rozwiązać - w zasadzie wciąż można, gdyby ktoś z EA jeszcze wspierał ten program - prościej, programowo.

o to chodzilo
  • 0

#130 Nexus Napisany 18 marca 2012 - 13:27

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Dziś skończyłem ten 9-tyg. programik. Trofeum za zaliczenie trzeciego etapu wpadł, powinien też wpaść ten za Perfect Attendance i nie wpadł. Pewnie trzeba było robić jeszcze wszystkie heart testy... ? Wezmę ten program Cardio, może teraz wpadnie.

Ogólnie programik jest bardzo OK. Za obecną cenę opłaca jak ktoś chce dać sobie w kość. Te wszystkie ćwiczenia które na początku nie byłem w stanie wykonać lub z trudem pod koniec były już bardzo łatwe. Także kondycję można sobie poprawić.
  • 0

#131 Sotaku Napisany 18 marca 2012 - 13:33

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
mam nadzieję, że zrobimy wspólnie przez net jakiś workout?
  • 0

#132 Nexus Napisany 18 marca 2012 - 13:54

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Nie da się. Spójrz na pierwszy post na tej stronie. :wink:
  • 0

#133 Sotaku Napisany 18 marca 2012 - 13:56

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
nie chodzi mi o ten pucharek tylko o workout group
  • 0

#134 Nexus Napisany 18 marca 2012 - 14:03

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Jasne. Daj znać kiedy itd.
  • 0

#135 eMc0B Napisany 23 marca 2012 - 19:37

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:
Śpieszcie się, panowie, albowiem z dniem 13 kwietnia tego roku EA postanowiło wyłączyć serwer obsługujący EASA 2.

http://www.ea.com/1/service-updates

Hmmm... :hmmm:
  • 0

#136 Sotaku Napisany 23 marca 2012 - 20:01

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
przecież to nie taka stara gra...nie wyrobie się z 9-tygodniówką do 13 kwietnia...mam nadzieje, że wyłączenie serwów nie zmieni mi nic w programie :hmmm:
  • 0

#137 eMc0B Napisany 25 marca 2012 - 14:58

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:
Nic nie zmieni. Statystyki, terminarz itd. zapamiętywane są przede wszystkim na konsoli, a dodatkowo idą na serwer. Ale szkoda, że wyłączają, bo w formie www wyniki wyglądały klarowniej i i były bardziej szczegółowe, chociaż strona cierpi na pewne błędy. Jednak zamiast poprawić nieliczne błędy postanowili wyłączyć stronę... :buuu: .
  • 0

#138 Nexus Napisany 25 marca 2012 - 15:53

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Mi po iluś tam sesjach nudziło się to wyczekiwanie na połączenie z serwerami zaraz przy włączaniu programu. Niby to kwestia kilkunastu sekund ale często nie łączyło, albo się rozłączało więc i tak rzadko korzystałem.

Deb, wysłałem Ci invite'a do grupy jak jeszcze nie masz za to trofika.
  • 0

#139 Sotaku Napisany 25 marca 2012 - 16:52

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:

Mi po iluś tam sesjach nudziło się to wyczekiwanie na połączenie z serwerami zaraz przy włączaniu programu. Niby to kwestia kilkunastu sekund ale często nie łączyło, albo się rozłączało więc i tak rzadko korzystałem.

Deb, wysłałem Ci invite'a do grupy jak jeszcze nie masz za to trofika.

ok, jutro masz czas?
  • 0

#140 Nexus Napisany 25 marca 2012 - 19:06

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Mowa o trofiku za

Making Friends: Join or create a Workout Group

?

Po prostu przyjmujesz invite (w samej grze) i dołączasz do tej grupy.
  • 0

#141 Sotaku Napisany 25 marca 2012 - 22:04

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
acha, no to dzieki jutro przyjmę ;)
  • 0

#142 Daddy Napisany 11 czerwca 2012 - 11:45

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 951 Postów:
Moja żona właśnie ćwiczy z My Fitness Coach Club i jest bardzo zadowolona - to jest taki fitness, o jaki jej chodziło, jaki ćwiczyła na siłowni. Myślała, że Move Fitness taki będzie, ale jak zobaczyła to powiedziała, że to jakieś gry w machanie rękami a nie fitness. A tu naprawdę są ruchy z prawdziwego fitnessu. Dla niej bomba, ja pewnie nie będę tego robił, bo wolę się pomęczyć przy Move Fitness, które nie powinno tak naprawdę się tak nazywać.

My polecamy MFCC, nie wiem jak się to ma do EA Sports Active 2, ale z MF jako najlepsza gra "fitness" wygrywa bez problemu. No i w Ultimie aktualnie kosztuje 49zł :^^:
  • 0

#143 Sotaku Napisany 11 czerwca 2012 - 14:40

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
zainteresowałeś mnie :hmmm: jako instruktor sie potem wypowiem ;)
  • 0

#144 Pious Napisany 27 września 2012 - 13:43

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Pytanko do tych co grali w Your Shape: Fitness Evolved na Kinecta, czy ten EA Sports Active 2 dorównuje tej grze? Ostatnio znajomy przywiózł do mnie na weekend klocka i graliśmy kilka h w tą grę i muszę przyznać, że bawiłęm się świetnie, a i zakwasy nie dały mi żyć na 2 dni. Chciałbym coś równie męczącego, żeby zapełnić luki co 2 dni między basenem.
  • 0

#145 Sotaku Napisany 27 września 2012 - 16:30

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Wygląda podobnie
  • 0

#146 luizaa Napisany 07 listopada 2012 - 11:15

luizaa

    Chocobo

  • Narybek
  • 18 Postów:
Hej wszystkim :) ja jestem ogromną fanką gier ruchowych. Głównie wybierałam zawsze jakieś przygodówki i tańczenie, ale niedawno postanowiłam wypróbować bardziej ćwiczeniowe gry ;) Grałam w Move Fitness i My Body Coach, ale ta druga nie przypadła mi do gustu. Chcę jeszcze spróbować ZumbaFitness i właśnie My Fitness Coach Club :) Czy ktoś może się wypowiedzieć na ich temat, szczególnie o Zumbie? ;)
  • 0

#147 Schrodinger Napisany 07 listopada 2012 - 11:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 977 Postów:
Również jesteśmy fanami gier ruchowych polegających na ruszaniu gałkami sony
  • 0

#148 Sotaku Napisany 07 listopada 2012 - 11:20

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
W Zumbe nie grałem, choc polecała mi ją wykladowczyni z Fitness (ale ona ma z nim kontrakt, także nie brałem tego dokońca poważnie :P ) Moge polecić za to EA Sports Active 2. Bardzo dobre kontrolery w komplecie, 9 tygodniowy plan trenengowy, zróżnicowane ćwiczenia, jedynie z tego co wiem EA wyłączyło servery także online odpada
  • 0

#149 luizaa Napisany 07 listopada 2012 - 15:27

luizaa

    Chocobo

  • Narybek
  • 18 Postów:
Dzięki, na pewno wypróbuję EA Sports Active. Obejrzałam sobie trailer i wygląda ciekawie, poza tym bardzo spoko, że są sensory w pakiecie ;) Kurczę, ta zumba wygląda na trailerze całkiem ciekawie, tylko to w sumie więcej tańca niż ćwiczeń ;)
A graliście może w Sports Champions?
  • 0

#150 Sotaku Napisany 07 listopada 2012 - 16:26

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Oczywiscie, jak dla mnie w tym zestawie rzadzi tenis stolowy ale taka siatkowka dwoma move'ami tez daje rade. Walki sa troche zbyt chaotyczne. Luk o dziwo wygodniejszy na jednym move reszta to taki standard. Ogolnie zestaw na plus
  • 0