Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oryginały-Piraty


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1306 odpowiedzi na ten temat

#181 cwany-lis Napisany 05 lipca 2004 - 16:31

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:

snejk ..ale Kapowi chdziło o to czy obciachem jest grac na piratach a nie na oryginałach :P


no fakt, ale to co napisałem działa w obie strony ;) wszystko zależy w jakim towarzystwie sie obraczasz, myślę że w gronie Graczy konsolowych granie na piratach jest obciachem i to sporym
  • 0

#182 Gość__* Napisany 05 lipca 2004 - 16:48

Gość__*
  • Goście
jak juz kupujecie piraty to tylko na plytach dvd...te co sa na cd to sa dvdripy. czyli skrocone wersje oryginalnych gier a wtedy nie ma mocnych zeby chodzilo
  • 0

#183 Gość__* Napisany 05 lipca 2004 - 17:04

Gość__*
  • Goście
hehe .. ale trzeba przyznać, że opłaca się przerobić konsole nawet jeżeli nie gramy na piratach , ponioeważ z netu można scąignąć wiele użytecznych programów.
  • 0

#184 martines Napisany 05 lipca 2004 - 17:11

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:

A po co mam sie chwalic co? Chodzi mi o to ze potem moge malolatom sprzedawac takie piraty w cenie orginalow (platyny czyli cos ok. 90-110 zl) :D Zarobek oczywisty. Malolaty zadowolone i ja jestem zadowolony :D
Czysty kapitalizm, a ze troche nieuczciwy?Coz takie jest zycie :twisted:


Naprawde niezle! Moje gratulacje (mozesz byc z siebie dumny!)! Oszukujesz malolatow i masz oczywisty zarobek. Normalnie, zajebisty z ciebie kapitalista.
  • 0

#185 Blizzard Beast Napisany 06 lipca 2004 - 10:42

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Czy to obciach grac na piratach? Zalezy - na moj gust raczej nie. Jak massz 12 lat to za wiele nie mozesz zrobic, bez posilkowania sie piratami. Jak nie masz floty jak lodu, to nikt nie powiniwn miec pretensji o cos takiego. Po prostu chodzi o fakt, ze obciach to jest, jak wysiada z fury trzydziestolatek w garniaku i uderza do sasiadow zza wschodniej granicy. Bo dla mnie obciach jest generalnie wiekszy chyba kupowac, niz grac. Jak ktos ma net, konsolke po przerobce i nagrywarke, a kasy nie ma za wiele, to ja tu obciachu nie widze.
  • 0

#186 martines Napisany 06 lipca 2004 - 11:56

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
Sry, z moich obserwacji wynika, ze w naszym pieknym kraju, jezeli ktos ma net, kompa, nagrywarke i konsole, to raczej na szczegolny brak kasy nie narzeka ;o. Oczywiscie nie twierdze, ze musi spac na pieniadzach, ale...
  • 0

#187 Gość__* Napisany 06 lipca 2004 - 17:03

Gość__*
  • Goście
Umnie teraz to wygląda tak.
PS2-oryginały
Xbox-przerobiony (wiadomo;p)
GC-tutaj chyba też wiadomo :twisted:
  • 0

#188 Texz Napisany 06 lipca 2004 - 18:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
no no no.. na X'a mam tylko org: Halo DE, HALO ENG. MM3. PRG2. reszta 80 giga na dysku to nielegal soft. Przynajmniej dla Billa jestem szczery:)
  • 0

#189 Gość__* Napisany 06 lipca 2004 - 19:17

Gość__*
  • Goście
no wiesz myślee, że na oryginały na iXa może sobie pozwolić każdy - ostatnio widziałem HALO w sklepie za 30 zeta :P ale przeróbka daje duuuużo nowych możliwości :P
  • 0

#190 luck1985 Napisany 06 lipca 2004 - 22:04

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Nie oszukujmy sie , ale jezeli kogos bylo stac na konsole za te 1200 zl to na ta gre na rok tez mozna sobie pozwolic , ale lepiej miec jedna gre co miesiacz , niz jedna na 12 miechow :D
  • 0

#191 Texz Napisany 07 lipca 2004 - 13:59

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

...Nie oszukujmy sie , ale jezeli kogos bylo stac na konsole za te 1200 zl to na ta gre na rok tez mozna sobie pozwolic D...

czuje się oszukany.
  • 0

#192 Gość__* Napisany 07 lipca 2004 - 14:26

Gość__*
  • Goście
a ja nie bo jade na piratach ale kupiłem sobie dwa oryginały - GT3 bo jest tego warte i Eye Toy - bo nie miałem innego wyjsćia .. :P i na tym się skońćzyło :P
  • 0

#193 luck1985 Napisany 07 lipca 2004 - 16:28

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Mi szkoda wydac 160 na Zelde na gacka , ale tlumacze sobie ze kupuje dwie gry jakby po 80 zl bo Wind Waker i Ocarina Of time czyli 2 w 1 czyli dwie gry po 80 zl razem 160 ;) A 200 zl nigdy bym nie dal na gre , moze nie jestem taki maniak jak inni tutaj zgromadzenia , nie podzielam tego sposobu zycia jak inni ale w zyciu nie dal bym 200 zl na gre bo jest to dla mnie debilizm , ( Pisze swoje zdanie i co mysle na ten temat) eh mi bylo szkoda kasy wydac 119 zl na gre w platynie , dzis kupie gre za 20 zl i wszytko pod konstrola :D
  • 0

#194 Gość__* Napisany 07 lipca 2004 - 17:45

Gość__*
  • Goście
mi szkoda kasy wogóle na gry wydawać więc ściągam je znetu .. no chyba, że mm czekaś dłużej niż tydzieńm to 'gnam' do sklepu ::P
  • 0

#195 Gość__* Napisany 07 lipca 2004 - 21:38

Gość__*
  • Goście

Nie oszukujmy sie , ale jezeli kogos bylo stac na konsole za te 1200 zl to na ta gre na rok tez mozna sobie pozwolic , ale lepiej miec jedna gre co miesiacz , niz jedna na 12 miechow :D


twoj przyklad jest mocno chybiony, bo chyba nikt nie kupuje konsoli dla jednej gry rocznie, nie? :)

xboxa mam od lutego, od tego czasu mam 3 pirackie gry, jak widac da rade nie kupowac full piratow naraz. Ponadto planuje kupowac gry oryginalne, te najwieksze hity (teraz na oku mam PGR2, siano juz odlozone :wink: )

ponadto mnie np. nie stac na 5 piratow miesiecznie, a raczej - zal mi kasy tyle tak czesto przeznaczac na gry, zwlaszcza ze mam tez inne wydatki niz gry...
  • 0

#196 luck1985 Napisany 07 lipca 2004 - 21:53

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Problem polegal na tym ze jezeli ktos kupil konsole to ma grac na orginalach , bo piraty sa be , i jezeli nie stac cie na gry to nie kupuj konsoli ;) Polecam wam chlopaki cofnac sie pare stron w tyl i poczytac sobie , i moja odp pada ze jezeli ktos ma 1200 zl na konsole to moz sobie pozwolic na gre orginalna raz na rok ;) oczywiscie nie kupilem konsoli zeby kupic gre za 200 zl czy wogole cos w tym stylu , na poczatku jak mialem ps2 kupilem kilka orginalow ale szkoda mi bylo kasy , wole kupic gre za 20 zl i jak przejde moge rzucic na polke , i 20 zl to nie wiele , a jak kupie gre za 200 , za pol roku platyna 119 zl i wtedy strace :/ Orginalne gry to studnia bez dna , zamiast grac w gry i je kupowac za 200 zl wolal bym te siano inwestowac w jakis motorek
  • 0

#197 Gość__* Napisany 08 lipca 2004 - 07:46

Gość__*
  • Goście

twoj przyklad jest mocno chybiony, bo chyba nikt nie kupuje konsoli dla jednej gry rocznie, nie? :)

xboxa mam od lutego, od tego czasu mam 3 pirackie gry, jak widac da rade nie kupowac full piratow naraz. Ponadto planuje kupowac gry oryginalne, te najwieksze hity (teraz na oku mam PGR2, siano juz odlozone :wink: )

ponadto mnie np. nie stac na 5 piratow miesiecznie, a raczej - zal mi kasy tyle tak czesto przeznaczac na gry, zwlaszcza ze mam tez inne wydatki niz gry...


huh .. ja wudje misięcznie 30 zeta na piraty co oznacza 3 gry i jeszcze czasami ściągam z NETu i co najsmieszniejsze to wszystkie kończe ... - nie kupuje crapów jeno same dobre gry i mam czas żeby je skończyć bo jak bym jeszcze jakieś crapy kupował to cienko by było .. a przy okazji to mam jeszcze ojca, który wybrane gry kończy za mnie- ja moge się popatrzyć i stwierdzić, e grę znam :P
  • 0

#198 martines Napisany 08 lipca 2004 - 11:54

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:

na poczatku jak mialem ps2 kupilem kilka orginalow ale szkoda mi bylo kasy , wole kupic gre za 20 zl i jak przejde moge rzucic na polke , i 20 zl to nie wiele , a jak kupie gre za 200 , za pol roku platyna 119 zl i wtedy strace :/ Orginalne gry to studnia bez dna , zamiast grac w gry i je kupowac za 200 zl wolal bym te siano inwestowac w jakis motorek


Nie bedzie to pierwszy i ostatni raz, kiedy przy temacie piractwa, odniose sie do samochodu. Jak kupujesz wyzej wymieniony przedmiot i wyjedziesz nim z salonu, to juz w tym momencie traci on na swojej wartosci (chyba 30%, ale moge sie myslic, bo w ogole sie na tym nie znam). Potem, w miare uplywu czasu jegowartosc rynkowa maleje...i maleja. I tak tez jest z grami. Kupujesz gre, placisz 200zl, potem chcesz ja sprzedac i juz dostaniesz za nia mniej. I jest to oczywiste, a Ty starasz sie to tak pokazac, jakby to byla wada oryginalow (lol). Ja, jezeli kupowalbym uzywana Zelde, to raczej nie zaplacilbym bym za nia tyle, co za nowa. A gdybym sprzedawal, to nie oczekiwalbym, ze ktos mi zaplaci tyle samo, ile jest warta w sklepie. Jezeli ktos mysli inaczej, to :roll: ...to powinien sie troche zastanowic.
  • 0

#199 luck1985 Napisany 08 lipca 2004 - 15:00

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No bo to jest wada orginalnych gier , ze traca na wartosci i wada nowych aut jest wlasnie min cena ktora spada , kupisz auta za pol miliarda i mozesz za tydzien je sprzedac za 40 tys ew 35 tys i ile kasy w tyl , i to sa wady nie sie ukryc , zeby nie bylo piractwa gry musialy by kosztowac 50 zl hity i platyna za 15 zl ;) wtedy duza szansa :D
  • 0

#200 Grz3chu Napisany 07 sierpnia 2004 - 18:05

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
ani przez chwile przez głowe mi nie przemknęła myś aby kupować piraty
- ściąganie gier z netu odpada (nikt nie ma nagrywarki DVD, a i plyty DVD sa drogie)
- a piraty odpadają dlatego bo można na allegro.pl lub swiat-gier.com kupić tanio używane tytuły i są to gry w pełni sprawne

a tak wogóle to ile kosztuje piracka gra na PS2 ?
  • 0

#201 Gość__* Napisany 07 sierpnia 2004 - 18:34

Gość__*
  • Goście
Dla mnie kosztuje on 2-5 zeta i troche czasu [koszt płytki dvd - mam nagrywarke ;) ] A jezeli chodzi o kupowanie na giełdzie to 10 zeta cd 20 zeta DVD 10 zeta wymiania DVD [ja kopiuje gre i ja wymieniam ;) ]
  • 0

#202 Gość__* Napisany 07 sierpnia 2004 - 18:58

Gość__*
  • Goście
Devil mam podobnie jak ty, gierek wogóle nie kupuje, tylko sama sobie je sciagam z neta. Tez mam nagrywarke DVD wiec kase zwiazana z grami wydaje tylko na czyste plytki dvd i cd :wink: Wydaje mi sie ze tak jest najwygodniej :D
  • 0

#203 Grz3chu Napisany 07 sierpnia 2004 - 20:10

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Devil nie dziwie się, że już po raz trzeci kupiłeś PS2 :P:P:P... tyle piratów :)
  • 0

#204 Gość__* Napisany 07 sierpnia 2004 - 23:13

Gość__*
  • Goście
a ja mam pare oryginałów i sobie co jakis czas za 30zl wymieniam na inne (nowsze gierki) :) A co piata wymiane mam gratis... a wiec taniej niz bawic sie w jakies piraty :)
  • 0

#205 Gość__* Napisany 08 sierpnia 2004 - 00:15

Gość__*
  • Goście
Nie kupuję w ogóle piratów. Przynajmniej teraz, gdy jestem w posiadaniu PS2, bo gdy pykałem jeszcze na PSX, zdarzalo mi się od czasu do czasu sięgnąć po "mniej oryginalną" gierkę. Ale wiem jedno, że nawet wtedy każdy zakupiony przeze mnie Final Fantasy (VII i VIII) był oryginalny. Nawet nie wiecie, co czułem gdy otwierając bożonarodzeniową paczkę, ujrzałem piękne, błyszczące pudełko z logiem FFVIII.
Nie dostaję kieszonkowego, a jedyne pieniądze jakie mam pochodzą z kumulacji boże narodzenie - urodziny - imieniny - wielkanoc - dzień dziecka - ewentualne wizyty krewnych. To starcza na 3-4 gry w roku, co raczej nie powala. Gram tylko w te tytuły, które mnie interesują. Czasami zazdroszczę kolesiom którzy grali w dziesiątki tytułów, ale cóż. Wydaję mi się, że jeśli gry kręcą Cię naprawdę, to gotów jesteś odjąc sobie od ust, żeby ostatnie oszczędności wydać na oryginał.
A ściąganie gier z neta jest nieco bezduszne. Choć przyznam się - nie jestem bez winy, bawię się emulatorami, choć robie to tylko wtedy gdy dany tytuł jest już niedostępny na Polskim rynku (FFT i Vagrant Story).
Wiadomo, że liczy się głównie samo granie, ale dla mnie równie ważne są doznania estetyczne. Jest w tym trochę z kolekcjonerstwa, cieszysz się każdym spojrzeniem na opakowanie, każdą stroną instrukcji. Jak patrzę na jakąś shitowską płytkę z kiosku za 5 PLN, na której tytuł gry nagryzdany jest czarnym pisakiem, robi mi się niedobrze...
A poza tym kupując oryginały, nie musisz wcale wydawać góry pieniędzy. Wystarczy wejść na Allegro i złapać dobrą okazję za 50 PLN, czy też pokombinować nieco z wymianą, o której wspomniał TheZerter.
  • 0

#206 Gość__* Napisany 08 sierpnia 2004 - 08:22

Gość__*
  • Goście
No pewnie- najfajniejsze uczucie, to kupienie oryginalnej gry, jaranie sie instrukcja, pudelkiem...a pozniej szarpanie do upadłego. Jesli kogos stac na posiadanie duzej ilosci gier- niech sie nie ogranicza i kupuje. Jesli nie ma tyle kasy- niech kombinuje. Ale nie poprzez sciaganie gier z internetu czy giełdy, ale wymiane, badz, moim zdaniem najlepsza alternatywe dla piratów- Allegro. Oryginaly po 50-100-150 zł ?? Jasne ! I dodatkowo jest sie w porzadku z prawem oraz wlasnym sumieniem.
  • 0

#207 syon Napisany 08 sierpnia 2004 - 09:03

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Allegro jest spoko :) . Gry kupuję rzadziej niż kiedyś, więc nowe tytuły jakie wychodzą na rynku zazwyczaj kupuję tam po 2-3 miesiącach od premiery, kiedy ich cena spada o -50% (około). No, ale taki tytuł jak gta:sa to już kupię w dniu premiery choćby nie wiem ile kosztował. Jakoś nie widzę tego, że czekam 3 miesiące i dopiero kupuję 8) ,ale fakt pozostaje faktem, że wymiana gier czy kupowanie ich na aukcjach jest czymś pożytecznym i przydatnym.
  • 0

#208 Gość__* Napisany 08 sierpnia 2004 - 10:30

Gość__*
  • Goście
W zuepłności zgadzam się z moimi przedmówcami ,a szczególnie z Durandalem. Sam nie mam zamiaru bawić się w piraty ,bo nie dość ,że na PC tyle tego było to teraz na konsole. Modchip kosztuje 150 zł + instalka i transport konsoli... 200 zł. No i sama gra 20-30 zł .. za tą cene to ja mam 4 kultowe tytuły na czarniulke z Allegro ,używane oczywiście. No albo dwa nowsze tytuły typu SSX3 czy ZOE2. Sam kiedyś pamiętam jak kuzyn miał PSX i karton z piratami... miał ich ok.50 to był koszmar ,heh .. tak jak powiedzieli koledzy ,dla mnie podobnie liczy się estetyka (pudełko ,intrukcja) ,czyste sumienie ,czyli pełen legal i większa frajda z grania w oryginał. No niestety ,ale pojawia się problem jak mają wyjść nowe tytuły tj. np. GTA SA. Trzeba będzie poczekać parę miechów ,ale co tam :) lepiej późno niż wcale ;) (mam tu na myśli PC)
  • 0

#209 Gość__* Napisany 08 sierpnia 2004 - 11:46

Gość__*
  • Goście

No i sama gra 20-30 zł


Jakie 20-30zl :shock:, Jak ktos (a jest ich wielu) sam sobie "tworzy" gry, to gierka na dvd kosztuje 3zl a cd ok 1 zl :twisted: :twisted: :wink:
  • 0

#210 Gość__* Napisany 08 sierpnia 2004 - 12:06

Gość__*
  • Goście

No i sama gra 20-30 zł


Jakie 20-30zl :shock:, Jak ktos (a jest ich wielu) sam sobie "tworzy" gry, to gierka na dvd kosztuje 3zl a cd ok 1 zl :twisted: :twisted: :wink:


No dobra ,masz rację ale nie każdy ma nagrywarke DVD i dobre łącze ...
jedyne wyjście to kupić od PIRATA za podobne sumki. A zresztą w większości są to okrojone wersje gier bez filmików ,dodatków itd.
  • 0