Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wii - Pogadanki


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
2051 odpowiedzi na ten temat

#2011 Texz Napisany 22 lipca 2010 - 13:24

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Przerobienie to gł zmiana firmware, żeby dało się odlalać niecertyfikowany kod. Nie tyle to skraca żywotność co wydłuża, bo można zrzucać gry na zewnętrzny dysk i z niego je odpalać. Dużo wagi proponuję zwrócić na rodzaj firmware, czy da się obsługiwać sklepik Nintendo etc. podszkol się, stron nt. temat jest mnóstwo. Czy warto? Kwestia tego czy chcesz się w to bawić, bo nie ukrywam że jest to bardzo skomplikowane. Chyba że ktoś ci to po prostu poustawia to da się to obsługiwać jako kompletny laik.
  • 0

#2012 GrzesiekMB Napisany 22 lipca 2010 - 13:44

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

Chcialbym ponownie pograc sobie w RE1 i RE0, wiec mam pytanie. Ktos ma wersje na Wii (Archives) ? Z tego co wyczytalem nadal nie ma 16:9, ale mozna uzywac Willota i gruchy do grania. Prawda to ?


RE1 jest w 4:3 i wyglada na lcd naprawde slabo, natomiast RE0 jest w 16:9 i wyglada slodko. Obie smigaja z wiilotem i nunchakiem


poszukując używanej Wii na allegro zauważyłem, że niektóre konsole są przerobione. na czym to polega? czy będę miał jakies ograniczenia przy podłączeniu jej do sieci i czy skraca to żywotność konsoli? piractwu mówię nie ale jesli będzie okazja to łyknę i przerobioną. wybaczcie lamerskie pytanie ale moje zainteresowanie Wii było zerowe do momentu ujrzenia SMG2.... powróciły wspomnienia z dzieciństwa. a propos jeszcze Galaxy, czy 4 letnie dziecko jest w stanie ogarnąć tą grę?


radze ostroznie z tymi przerobionymi Wii. sam o malo takiej nie nabylem, ale przeczytalem kilka stron w temacie i moim zdaniem nie warto sie rzucac na takie oferty (nieraz promocyjne). sa 2 rodzaje przerobek - chipowa i softowa. fundamentalny problem z nimi jest taki, ze niektore gry zadaja updejtu systemu konsoli, ktory niezbyt dobrze odbiera wykryte homebrew i moze zbrickowac sprzet. innymi slowy mowiac - wkladasz nowke smg2 do konsoli, na plycie jest updejt i bez zupdejtowania nie zagrasz, a updejtujac z plyty ryzykujesz uszkodzenie wii.
  • 0

#2013 kowal Napisany 22 lipca 2010 - 15:06

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
udało mi się wgrać custom firmware do psp nim jeszcze powstała pandora to może i z tym sobie poradzę. pogooglam sobie na ten temat ale jak możecie zarekomendować jakieś www to byłoby extra.
  • 0

#2014 GrzesiekMB Napisany 22 lipca 2010 - 15:25

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
nie wiem czy linki do stron, ktore wyjasniaja jak spiracic i obslugiwac spiracony sprzet sa tutaj tolerowane (nawet jesli chcesz wykorzystac to do zupelnie innych celow), wiec poki co sie wstrzymam z podawaniem.
natomiast w mojej ocenie kupowanie przerobionego wii do typowego homebrew jest bezcelowe ze wzgledu na opisany proces updejtowanie - jednoczesnie nie potrafie powiedziec czy jest mozliwosc odpalania homebrew channel bez przerobki.
  • 0

#2015 Texz Napisany 22 lipca 2010 - 15:29

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Trochę przesadzacie z tym brickowaniem i updateowaniem. Na przerobionym Wii i tak uruchamia się wszystko przez loadery jak Neogamma wiēc problem brickowania jest na prawdę wyolbrzymiany i poruszany nad wyrost.
  • 0

#2016 GrzesiekMB Napisany 22 lipca 2010 - 15:35

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
byc moze masz racje texz. z tego co wiem istnieje mozliwosc zbakapowania firmware na karte sd co pozwala przyworirc do zycia zbrickowana konsole. tak czy owak mozna przez przypadek cos sknocic.
poza tym dlatego wspomnialem o przerobce chipowej, bo wkladasz plyte do napedu.
  • 0

#2017 torq314 Napisany 22 lipca 2010 - 20:31

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 498 Postów:
czy ktoś wie jak włamać się do dużego fiata?
maluchy otwierałem śrubokrętem, czy z dużym fiatem też powinienem sobie poradzić?

w mojej ocenie powinien wystarczyć zwykły zestaw śrubokrętów uniwersalnych. z podawaniem linków na razie się wstrzymam.
  • 0

#2018 Texz Napisany 22 lipca 2010 - 20:36

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Owiń cegłę szmatą i jebudu. Zawsze działa.
  • 0

#2019 torq314 Napisany 22 lipca 2010 - 20:47

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 498 Postów:
sprawdzę. na Wii też powinno zadziałać.
  • 0

#2020 GrzesiekMB Napisany 22 lipca 2010 - 23:50

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

sprawdzę. na Wii też powinno zadziałać.


i na sobie tez sprawdz.
  • 0

#2021 Kradziej Napisany 23 lipca 2010 - 08:03

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

i na sobie tez sprawdz.

No panie, nieładnie :^^:
  • 0

#2022 kowal Napisany 23 lipca 2010 - 13:55

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
widzę, że dyskucja trochę zbacza z tematu więc zapytam trochę inaczej. czy jeśli będe grał tylko w oryginalne gry to kupno przerobionej konsoli ma jakiś sens? bo jeśli np. pozwalało by to wrzucić gry na dysk i nie musiałbym żonglować płytami to dla mnie jest to plus. tylko czy te ewentualne plusy są warte minusów (brak dostępu do sklepiku Nintendo czy coś tam).
  • 0

#2023 ACZ Napisany 23 lipca 2010 - 13:58

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

widzę, że dyskucja trochę zbacza z tematu więc zapytam trochę inaczej. czy jeśli będe grał tylko w oryginalne gry to kupno przerobionej konsoli ma jakiś sens?

Nie ma IMO sensu. Mało tego, za przerobioną używaną zapłacisz więcej niż za używkę nieprzerobioną.
  • 0

#2024 Texz Napisany 23 lipca 2010 - 14:09

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

widzę, że dyskucja trochę zbacza z tematu więc zapytam trochę inaczej. czy jeśli będe grał tylko w oryginalne gry to kupno przerobionej konsoli ma jakiś sens? bo jeśli np. pozwalało by to wrzucić gry na dysk i nie musiałbym żonglować płytami to dla mnie jest to plus. tylko czy te ewentualne plusy są warte minusów (brak dostępu do sklepiku Nintendo czy coś tam).


Raczej nie, oryginalne płytki w Wii nie robią żadnych problemów i zgrywania ich na HDD / uruchamiania rozbija się jedynie o większą ciszę przy graniu i szybsze loadingi. Ale jeżeli chcesz jeszcze korzystać ze sklepiku i innych bajerów od Nintendo to się po prostu nie opłaca. Chyba nie chcesz co kilka miesięcy przy nowym updacie żonglować IOSami, gryźć paznokcie z nerwów szukając po necie tutoriali jak zrobić, żeby to co jeszcze wczoraj działało nagle przestało walić errorami? Bierz nieprzerobioną i graj bez obaw.
  • 0

#2025 kowal Napisany 24 lipca 2010 - 18:06

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
dzięki, przekonaliście mnie.
  • 0

#2026 cybercotlet Napisany 24 lipca 2010 - 19:03

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:
Zna ktoś jakiś dobry tutorial jak wrzucić na Wii homebrew channel + Gecko OS? I pytanie czy jak podłącze Wii znów do neta i ściągnę jakiś update to czy przestanie to działać? Potrzebne mi to jedynie do odpalania No More Heroes :smile:
  • 0

#2027 Texz Napisany 24 lipca 2010 - 22:40

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Hasło na googlu: wii softmod twilight hack
Jak podłączysz do neta i ściągniesz update całkiem możliwe, że możesz już na Allegro rozglądać się za nową konsolą.
  • 0

#2028 cybercotlet Napisany 25 lipca 2010 - 00:32

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Jak podłączysz do neta i ściągniesz update całkiem możliwe, że możesz już na Allegro rozglądać się za nową konsolą.

Bullshit. Homebrew channel mam juz od daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawna i od tego czasu zrobiłem update które były w madworld i NSMB Wii i konsola nadal działa.
Tyle, że nie pamiętam jak się do niego wrzucało GECKO OS.
Acha i za Lost Winds też nie zapłaciłem i też działa ... wrzuciłem sobie z ciekawości(czy działa ;)) a nie dlatego, że jestem piratem :wink:
  • 0

#2029 Texz Napisany 25 lipca 2010 - 08:18

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Bullshit. Homebrew channel mam juz od daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawna i od tego czasu zrobiłem update które były w madworld i NSMB Wii i konsola nadal działa.
Tyle, że nie pamiętam jak się do niego wrzucało GECKO OS.
Acha i za Lost Winds też nie zapłaciłem i też działa ... wrzuciłem sobie z ciekawości(czy działa ;)) a nie dlatego, że jestem piratem :wink:

No to może masz hard moda.
  • 0

#2030 ramzes64 Napisany 25 lipca 2010 - 18:04

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
powie mi ktos, jak można włamać sie do Banku - żeby zgarnąć super kase i już nic nie musieć robić?

czy ktoś wyczaił sens tych pytań? torq - dobre pytanie z tym fiatem

jak widac, wszyscy są złodziejami ;)
  • 0

#2031 cybercotlet Napisany 25 lipca 2010 - 23:39

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:
Wypraszam sobie. Zapłaciłem za Kontent a ,że panowie z Big N nie potrafią zrobić konsoli Region FREE to nie moja wina. Konto na LIVE też wiele osób ma mimo iż to nielegalne.

Ja osobiście używam Homebrew Channel do odpalania NMH które mam w wersji US NTSC i do niczego wiecej nie jest mi potrzebny. Żadnemu producentowi/developerowi krzywdy nie wyrządziłem (może po za tym, że kasa zamiast pójść do Rising Star Games poleciała do Ubisoftu :wink: ).

@TEXZ przecież wrzucenie homebrew channel nie jest chyba związane z żadnym modowaniem konsoli? Przecież normalnie się wrzuca Twillight hacka jako save i odpalało zelde i wrzucało się go jako normalny kanał z jakiegoś tam pliku :wink:
  • 0

#2032 drAKul Napisany 12 sierpnia 2010 - 11:50

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
A ja mam takie pytanie. Otóż granie z back-upów na Wii mnie nie interesuje, ale chciałbym sobie pograć w niektóre orginalne (na serio nie żaden wink wink) gry z Gamecube'a które wyszły tylko w USA (głównie chodzi mi o Cubivore). Czy można to jakoś zrobić software'owo nie martwiąc się o bricki itp? Chodzi mi tylko i wyłącznie o to by gry z GC chodziły region-free. A tak na marginesie to są jakieś fajne gry na Wii dostępne tylko w USA i Japonii?
  • 0

#2033 ACZ Napisany 12 sierpnia 2010 - 11:59

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Nie poczaić się na allegro i kupic gacka ntsc jak się pojawi? Pewnie więcej jak 150 zł nie będzie kosztował.
  • 0

#2034 cybercotlet Napisany 12 sierpnia 2010 - 12:45

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:
Poczytaj o homebrew channel. Nie wiem czy GECKO OS tego nie potrafi - ale możesz doczytać. A te martwienie się o bricki to na wyrost jest.

A temu wyżej wybacz ale chłopak jest upośledzony :lol:
  • 0

#2035 drAKul Napisany 12 sierpnia 2010 - 17:14

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Mógłbym się poczaić, ale ja zwyczajnie nie mam miejsca na jeszcze jedną konsolę (nie mówiąc o ciągłym przełączaniu konsol i niesamowitej plątaninie kabli itp). Już teraz mój HC room czyli główny pokój wygląda przekomicznie - pólka i Telewizor osaczony przez 3 konsole i pady (a pod telewizorem stos gier i kolejne konsole). Nie po prostu tak się czaję bo nie wiem co zrobić. wogóle warto zrobić system update Wii, jest coś fajnego (Mam System version 3.0e or something nie łączyłem się jeszcze z netem)? Myślalem nad update'm ale nie chcę spalić sobie możliwości odpalania gier w NTSC.
  • 0

#2036 P-chan Napisany 22 sierpnia 2010 - 21:01

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

Wypraszam sobie. Zapłaciłem za Kontent a ,że panowie z Big N nie potrafią zrobić konsoli Region FREE to nie moja wina. Konto na LIVE też wiele osób ma mimo iż to nielegalne.


NIe to, że nie potrafili, raczej obstaje za tym, że nie chcieli pójść graczom na ręke. Osobiście uwarzam te "przykre" rozwiązanie za największą wade Wii.
  • 0

#2037 Kaxi Napisany 15 września 2010 - 15:28

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Tak przy okazji premiery nowego Laytona, zastanawiam się, czemu N nie zabiega o spin-off na Wii. Gameplay wcale nie musiałby się zmienić, skoro póki co działa dobrze, wiilot świetnie by zastąpił stylusa, a na płytkę można by wrzucić jeszcze więcej superaśnych filmików i dobrego brytyjskiego dubbingu. Zrobili film kinowy, więc się da.
  • 0

#2038 Malutki Napisany 15 września 2010 - 22:12

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Suda would love to do No More Heroes 3 with EA's backing

"No More Heroes is a very important title, but right now I'm concentrating on Shadows of the Damned. After this title comes out and is a huge success, I would really love to do a sequel for No More Heroes and maybe collaborate with EA." - Suda51

http://www.gonintendo.com/viewstory.php?id=136291
Jeżeli tak by się stało , to na konsole N w życiu nie ujrzymy trzeciej odsłony przygód Travisa .
  • 0

#2039 cybercotlet Napisany 15 września 2010 - 22:22

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:
Myślę, że teraz prędko nie zobaczymy Travisa w akcji :)
Ale może się mylę, uważam że seria powinna zostać na konsoli nintendo :)
  • 0

#2040 Malutki Napisany 15 września 2010 - 22:34

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Dla mnie może być multiplatformą , ale o ile dany tytuł również pojawi się na macierzystej konsoli.Niestety polityka EA względem Nintendo jest po prostu fatalna .Na 3DSie oni nic nie zdziałają i założę się ,że na nextgenie od Big N również.
  • 0