Skocz do zawartości

Zdjęcie

Microsoft Surface


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
105 odpowiedzi na ten temat

#31 Ryan Napisany 19 czerwca 2012 - 17:26

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
No droga do RTMa Win8. Nowy Windows Server ma być pod koniec roku, więc kliencki pewnie też.
  • 0

#32 Otacon Napisany 19 czerwca 2012 - 18:36

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
mówili coś o portach usb i sd? :cf:
  • 0

#33 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 18:36

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Pewnie Surface z ARM będzie tańszy od podstawowej wersji srajpada, ten z i5 i pełnym Windowsem sporo droższy. Problemem tego Surface Pro jest też fakt, że ma mieć wentylatorki i otwory wentylacyjne, będzie trzeba się troszczyć, żeby tam nic nie nalatywało.
  • 0

#34 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 18:39

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

mówili coś o portach usb i sd? :cf:

No bo ciężko sprawdzić podane w tym temacie spedyfikacje.
  • 0

#35 iluck85 Napisany 19 czerwca 2012 - 18:41

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Tak, ma USB, sloty i w ogole pelen wypas, ale to nadal WINDOWS :D






:hejka:

Bez aplikacji nie pobije ipada, apple wygrywa ze wszystkim jednym- appstore. Nic wiecej. I noc nowego nie pokazali, Asus ma to samo.
  • 0

#36 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 18:46

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Tak, ma USB, sloty i w ogole pelen wypas, ale to nadal WINDOWS :D
:hejka:
Bez aplikacji nie pobije ipada, apple wygrywa ze wszystkim jednym- appstore. Nic wiecej. I noc nowego nie pokazali, Asus ma to samo.

OLO

Bo Windows to ma mało programów.
  • 0

#37 torq314 Napisany 19 czerwca 2012 - 18:51

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Bo Windows to ma mało programów.


winrt MA mało programów.
  • 0

#38 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 18:54

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

winrt MA mało programów.

Ale Win8 nie, a ta wersja wzbudza zainteresowanie z tego co widzę. :olo: No i RT jest w ogóle w jakiś komercyjnych urządzeniach już?

edit: nie, więc jeszcze może zgromadzić wystarczająco dużą bazę aplikacji.
  • 0

#39 iluck85 Napisany 19 czerwca 2012 - 18:58

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
OLO ? Chyba sobie spiewasz te olo.
Zune ? OLO
Tel z windowsem ? OLO x2

Do appstore'a im daleko :)
  • 0

#40 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 19:07

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Zune i WP7 od początku dawały wrażenie "za mało, za późno". Wczorajszy pokaz tabletów - nie.
  • 0

#41 torq314 Napisany 19 czerwca 2012 - 19:26

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
taki tablet, że ja mam dotykowy z winrt i tymi DWOMA aplikacjami na krzyż, ale mogę zamienić kliknięciem interfejs na Aero i mam zwykłego Windowsa, z klawiaturą w coverze i myszą na blutusie to ja biorę day one.
  • 0

#42 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 19:44

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Nie rozumiem, po co z takim sarkazmem z góry stwierdzasz, że wsparcie developerów będzie słabe. WP7 ma słabe wsparcie, bo WP7 się od początku słabo sprzedawał i developerzy nie wskoczyli na tę platformę, bo nie mieli komu sprzedawać programów. Android ma (relatywnie) słabe wsparcie, bo Google nie narzuca żadnych standardów i robienie/testowanie programów to ponoć koszmar. Microsoft nie powtórzy błędów Google (w końcu MSoferujenajlepsze narzędzia i wsparcie dla developerów + sztywniej określone standardy), natomiast początkowa sprzedaż będzie zależeć od kampani reklamowej, hajpu i odbioru urządzenia bardziej niż tryliona aplikacji w dniu premiery. Jeśli przez pierwsze kilka miesięcy będzie dobra sprzedaż, to wsparcie będzie też dobre.
  • 0

#43 Otacon Napisany 19 czerwca 2012 - 19:46

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
a jakieś ciekawe zastosowanie z x360 może być?
  • 0

#44 torq314 Napisany 19 czerwca 2012 - 19:49

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
To microsoft strzela sobie w stopę proponując DWA modele, z których jako klient wybiorę tylko jeden, ten z prockiem intela i normalną architekturą x86. Skasowaliby rynek czymś co wygląda jak tablet, jest dotykowe, ale może zamienić się w zwykłego laptopa. Serio się zapaliłem do takiej wersji.

Natomiast wersja arm, winrt only, niczym nie jest lepsza od ipada, więc zwyczajnie ciężko będzie jej się przebić. Nie ma w niej nic unikalnego, co zahaczyłoby ją w świadomości konsumenckiej.
  • 0

#45 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 20:00

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

a jakieś ciekawe zastosowanie z x360 może być?

Przypuszczam, że MS będzie zachęcał developerów do integracji Xbox Smart Glass niezależnie od urządzenia (iOS, Android lub Win). Pewnie teblety na Windowsie będą miały Xbox Live, tylko nie za bardzo wiem co to Polsce/Europie za atrakcja.

To microsoft strzela sobie w stopę proponując DWA modele, z których jako klient wybiorę tylko jeden, ten z prockiem intela i normalną architekturą x86. Skasowaliby rynek czymś co wygląda jak tablet, jest dotykowe, ale może zamienić się w zwykłego laptopa. Serio się zapaliłem do takiej wersji.

Natomiast wersja arm, winrt only, niczym nie jest lepsza od ipada, więc zwyczajnie ciężko będzie jej się przebić. Nie ma w niej nic unikalnego, co zahaczyłoby ją w świadomości konsumenckiej.

Ten tablet na Intel i5 też ma interfejs Metro i ma odpalać wszystkie aplikacje z Windows RT. Kupując ten model nic nie tracisz (poza tym, że ma być trochę droższy i grubszy).

Natomiast zgadzam się, że tablet oparty na ARM niczym się wybija. Może MS pójdzie na wojny cenowe, poniżej €400 i byłby na takie urządzenie rynek.
  • 0

#46 torq314 Napisany 19 czerwca 2012 - 20:25

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Ten tablet na Intel i5 też ma interfejs Metro i ma odpalać wszystkie aplikacje z Windows RT. Kupując ten model nic nie tracisz (poza tym, że ma być trochę droższy i grubszy).


Od samego początku o to właśnie mi chodzi, z resztą ze dwa posty temu to napisałem.
  • 0

#47 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 21:31

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Tak, ale nie wiem co kwestionujesz w sensie istnienia dwóch modeli. Model z ARM to standardowy tablet w cenie standardowego tabletu. Model Pro z i5 to hybryda tabletu i ultrabooka i będzie kosztował tyle co ultrabooki. Na chwilę obecną faktycznie nie widać, co Surface z ARM bedzie oferować, aby się wybić przy porównaniu z iPadem (poza lepszym interfejsem, ale w iPadzie jest wystarczająco dobry) aby w ogóle zaistnieć na rynku zdominowanym przez Apple. Ale Surface Pro to będzie inna półka cenowa (zapewne od €800), nie da się takim urządzeniem konkurować z iPadem nawet jeśli ficzerami zabija iPada.

Ja na chwilę obecną mam tylko laptopa, ale jako że laptop niezbyt sę nadaje ani do pracy przy biurku (niewygodny) ani jako urządzenie przenośne (za duże i za ciężkie do codziennego poruszania się) to planowałem się przesiąść za jakiś czas na kombinację desktop + tablet. Taka kombinacja tabletu i notebooka jak Surface Pro brzmi jak marzenie, tylko pytanie czy będzie warte swojej wysokiej ceny.

edit: no i jak z wszystkim od Microsoftu, najlepiej poczekać na drugą generację produktu
  • 0

#48 torq314 Napisany 19 czerwca 2012 - 21:41

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
Nie kwestionuję dla samego marudzenia, raczej trzymam kciuki. Sam nie wiem jak bym to rozwiązał ale intuicyjnie ten model arm skazuję na porażkę chyba że tak jak mówimy będzie zauważalnie tańszy od ipada. Połączenie obu, czyli architektura x86 z ceną na poziomie 500$ skasowałaby rynek.
  • 0

#49 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 21:50

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Pewnie za rok będzie model z Intel Atom, który będzie i x86 i tani (i ze słaba wydajnością w porównaniu do i5, ale to zawsze jest kompatybilność z x86).
  • 0

#50 Schrodinger Napisany 19 czerwca 2012 - 21:55

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Nie kwestionuję dla samego marudzenia, raczej trzymam kciuki. Sam nie wiem jak bym to rozwiązał ale intuicyjnie ten model arm skazuję na porażkę chyba że tak jak mówimy będzie zauważalnie tańszy od ipada. Połączenie obu, czyli architektura x86 z ceną na poziomie 500$ skasowałaby rynek.


Po pierwsze jak może być tańszy od iPada skoro tablety na Androidzie nie są tańsze / są w tej samej cenie mimo że licencja na Androida jest darmowa a z tego co pamiętam to Windows będzie płatny i ktoś to będzie musiał zapłacić. Wiec o zauważalnie tańszym nie ma mowy, wątpie nawet w podobną cenę. Nokia Lumia 900 kosztuje 2500 zł a oferuje to co Galaxy S II - roczny telefon, który jest do kupienia nowy za 1200 zł. Tak wiem to nie MS a Nokia ... chociaż ja sam nie wiem czy oni już nie działają jako jedna korporacja tyle że nigdzie tego nie zgałaszają bo by pewnie zgody na fuzje nie dostali :lol2:

Inna sprawa torq że tablet z x86 za 500 dolców jest potrzebny tylko tobie bo byś sobie odpalił Visual Studio czy SQL Dev? Serio taki TEXZ, lucek czy nawet ja gdybym kupował to mam to gdzieś. Tablet służy do sprawdzenia poczty, internetu, pykniecia gierki na kiblu czy zarzucenia jakiejś książki w ostatecznosci. Po co mi tu x86? Zresztą mimo zapewnień Intela i MS jestem sceptycznie nastawiony do oszczędności energii w takich rozwiązaniach.
  • 0

#51 Schrodinger Napisany 19 czerwca 2012 - 22:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
A tak w ogóle:
Dodany obrazek
  • 0

#52 ACZ Napisany 19 czerwca 2012 - 22:05

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
ten na intelu to bedzie porazka pod wzgledem żarcia prądu. 5h i koniec. i jeszcze obudowa otwarta, wentylatory cieplym powietrzem beda grzaly rece w zimie. ;]
  • 0

#53 fingus Napisany 19 czerwca 2012 - 22:15

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Wentylatory? Jeśli to prawda, to :fp: Największą zaletą iPada jest dla mnie całkowity brak ruchomych kawałków i błoga cisza w trakcie pracy (no, powiedzmy że pracy). Znoszę szum wiatraczka w lapku, ale i tak wolę ciszę. Netbook Asusa dużo nie hałasował (brak hdd to też duży atut), ale coś tam czasem mruczał i dmuchał. Dlatego zdecydowanie wolę iPada. Ładowanie tu jakichkolwiek hałaśliwych elementów uważam za gruby błąd.
  • 0

#54 Schrodinger Napisany 19 czerwca 2012 - 22:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Nie bedzie wiatraczkow raczej. i5 w procesie 22 nm (nie czytalem specyfikacji surface ale pamietam ze z rok/pol czytalem o tym) nieco zmodyfikowany z obnizonym taktowaniem i 4 watkami czyli ta slabsza wersja raczej nie bedzie potrzebowal wiatrakow ... chociaz kto to k***a wie z MS :D
  • 0

#55 iluck85 Napisany 19 czerwca 2012 - 22:18

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Tapczan, brakuje tam obrazka z lat 90 :D Widze, ze ksiazki o Bogu Jobsie nie ukonczyles. 1+
  • 0

#56 xell Napisany 19 czerwca 2012 - 22:19

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Wentylatory? Jeśli to prawda, to :fp: Największą zaletą iPada jest dla mnie całkowity brak ruchomych kawałków i błoga cisza w trakcie pracy (no, powiedzmy że pracy). Znoszę szum wiatraczka w lapku, ale i tak wolę ciszę. Netbook Asusa dużo nie hałasował (brak hdd to też duży atut), ale coś tam czasem mruczał i dmuchał. Dlatego zdecydowanie wolę iPada. Ładowanie tu jakichkolwiek hałaśliwych elementów uważam za gruby błąd.

Ta, wersja z Intelem ma mieć wentylator, wersja z ARM oczywiście całkowicie pasywne chłodzenie.
  • 0

#57 Schrodinger Napisany 19 czerwca 2012 - 22:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Tapczan, brakuje tam obrazka z lat 90 :D Widze, ze ksiazki o Bogu Jobsie nie ukonczyles. 1+


Do tego momentu doczytalem ;) ale nie chcialo mi sie obrazka edytowac
  • 0

#58 BeSOS Napisany 20 czerwca 2012 - 06:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
I tak nie maja szans z ipadem a znajac zycie za jakis czas apple zapowie nowy model.
  • 0

#59 Freeman Napisany 20 czerwca 2012 - 07:05

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Po pierwsze jak może być tańszy od iPada skoro tablety na Androidzie nie są tańsze / są w tej samej cenie mimo że licencja na Androida jest darmowa a z tego co pamiętam to Windows będzie płatny i ktoś to będzie musiał zapłacić. Wiec o zauważalnie tańszym nie ma mowy, wątpie nawet w podobną cenę.


Zauważ, że mowa tutaj o tablecie bezpośrednio od Microsoftu, a nie firm trzecich, także za samą licencje nikt płacił nie będzie.
Oczywiście w wersji Pro pewnie użytkownik w cenie będzie miał zawarty Win 8, bo on raczej tani nie będzie.
  • 0

#60 Schrodinger Napisany 20 czerwca 2012 - 07:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
To ze to produkt ms nie oznacza ze dadzą za darmo windowsa
  • 0