Skocz do zawartości

Zdjęcie

Microsoft Surface


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
105 odpowiedzi na ten temat

#61 xell Napisany 20 czerwca 2012 - 08:31

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

To ze to produkt ms nie oznacza ze dadzą za darmo windowsa

Tak jak Apple nie daje iOS/OSX w swoich produktach za darmo.
  • 0

#62 117 Napisany 20 czerwca 2012 - 13:50

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
tak jak linux nie jest za darmo... oh wait.
  • 0

#63 Schrodinger Napisany 20 czerwca 2012 - 16:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Myślisz xell że MS / Apple dają Ci cokolwiek za darmo? :lol2:
  • 0

#64 Otacon Napisany 20 czerwca 2012 - 17:08

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

To ze to produkt ms nie oznacza ze dadzą za darmo windowsa

dla mnie to nie problem :ass:
  • 0

#65 Ryan Napisany 20 czerwca 2012 - 19:16

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Pewnie za rok będzie model z Intel Atom, który będzie i x86 i tani (i ze słaba wydajnością w porównaniu do i5, ale to zawsze jest kompatybilność z x86).

Możliwe, ale nie o to chodzi, żeby promować x86 SoC, tylko żeby zaatakować z WOA.

Nokia Lumia 900 kosztuje 2500 zł a oferuje to co Galaxy S II - roczny telefon, który jest do kupienia nowy za 1200 zł.

Pomijając to, że się nie tnie UI, nie ma malware (choć sklep też zaśmiecony) i generalnie działa OOTB.

tak jak linux nie jest za darmo... oh wait.

Four words for ya: total cost of ownership. Masa kasy idzie w dostosowanie Andka pod dany telefon - każdy chce się wyróżniać. Plus: wiele crapów z Androida trzeba wręcz przepisać.


  • 0

#66 117 Napisany 20 czerwca 2012 - 20:26

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Four words for ya: total cost of ownership. Masa kasy idzie w dostosowanie Andka pod dany telefon - każdy chce się wyróżniać. Plus: wiele crapów z Androida trzeba wręcz przepisać.

fajnie, ale nie tlumacz moich postow sobie tak zeby twoje teorie do nich pasowaly...
  • 0

#67 xell Napisany 20 czerwca 2012 - 20:29

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Myślisz xell że MS / Apple dają Ci cokolwiek za darmo? :lol2:

Początkowym argumentem było czy Surface może być tańszy od srajpada na co odpowiedziałeś, że licencja Windows OEM jest płatna, a więc nie może.
  • 0

#68 Ryan Napisany 20 czerwca 2012 - 20:30

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
A co miało znaczyć, że Linux jest darmowy? Z pewnością, nie że "snap!" już jest na urządzeniu, prawda?
  • 0

#69 117 Napisany 20 czerwca 2012 - 20:36

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
dokladnie to mialo oznaczac... celowo uzylem slowa Linux, a nie Ice Cream Sandwich...
  • 0

#70 Schrodinger Napisany 20 czerwca 2012 - 21:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Pomijając to, że się nie tnie UI, nie ma malware (choć sklep też zaśmiecony) i generalnie działa OOTB.


No tak, tylko ze to samo jest na Lumii 800 która jest do wyrwania za 1000 zł nówka :) Lumia 900 to imo fail, Nokia znowu drepcze w miejscu gdy reszta cisnie ostro do przodu
  • 0

#71 Ryan Napisany 20 czerwca 2012 - 21:11

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
@Zer: Zasada jednaka koszt softu to nie koniec kosztów. I ja wiem, że to wiesz (patrz: wdrożenie nowego systemu u Ciebie w firmie). Nie wiem natomiast wciąż jaki ma być Twój przekaz.

@Tai: Telefon ma super recki i dobrze się sprzedaje. Ma być lekko zmodyfikowany model na rynek chiński i będzie go pchał największy operator (który, przy okazji, nie ma iPhone'a). Nie widzę powodu do narzekania, jeśli dyskutujemy jak to wygląda z punktu widzenia firm produkujących smarty.
  • 0

#72 117 Napisany 20 czerwca 2012 - 21:22

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

@Zer: Zasada jednaka koszt softu to nie koniec kosztów. I ja wiem, że to wiesz (patrz: wdrożenie nowego systemu u Ciebie w firmie). Nie wiem natomiast wciąż jaki ma być Twój przekaz.


no na tej podstawie tez i takie porownania powstawaly... ktore btw. swego czasu wysmiewales...

Dodany obrazek
  • 0

#73 Ryan Napisany 20 czerwca 2012 - 22:51

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
No bo są śmieszne, i?
  • 0

#74 Ryan Napisany 20 czerwca 2012 - 22:51

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
//dublet, do wywalenia
  • 0

#75 117 Napisany 21 czerwca 2012 - 14:33

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
z TCO jest czesto tak samo... w szczegolnosci gdy Microsoft probuje udowodnic, ze Linux jest drozszy od Windowsa...

polecam ksiazke
http://www.barnesand...n=9780393310726
  • 0

#76 Ryan Napisany 21 czerwca 2012 - 15:50

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Licencja na system serwerowy to koszt jednorazowy. Wiodący koszt to utrzymanie, bo jeden admin na miesiąc zarabia tyle, co koszt jednej licencji. Jeśli musisz przynajmniej raz do roku zapłacić za miesiąc pracy kontraktora, to nagle TCO Linuksa przestaje być taki piękny. No ale whatever, ja się nie znam na serwerowych systemach.
  • 0

#77 117 Napisany 21 czerwca 2012 - 16:15

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Licencja na system serwerowy to koszt jednorazowy. Wiodący koszt to utrzymanie, bo jeden admin na miesiąc zarabia tyle, co koszt jednej licencji. Jeśli musisz przynajmniej raz do roku zapłacić za miesiąc pracy kontraktora, to nagle TCO Linuksa przestaje być taki piękny. No ale whatever, ja się nie znam na serwerowych systemach.

jestes zwyklym trolem, bo uzywasz TCO tam gdzie ci pasuje... analogicznie... ps3 i xbox tez maja jednorazowy koszt, to coroczna oplata za xbox live winduje pozniej cene konsoli do gory i koniec koncow sony ma racje, ze xbox kosztuje wiecej.

Microsoft server sam sie nie instaluje za pomoca next, next, next, finish, tylko tez potrzebuje pracy adminow do jego obslugi. Nawet jezeli koniec koncow wychodzi, ze admin windowsa jest tanszy niz admin linuksa, to i tak mamy do czynienia mniejszymi kosztami startowymi, bo za licencje nie musimy placic... koszta dopiero dochodza przy konfiguracji i utrzymaniu i caly proces implementacji software moze okazac sie sporo tanszy niz windowsa... i wtedy koszt wdrazania systemu linuksa bedzie wynosic mniej...

microsoft kiedys tam wypuscil raport, ze po pieciu latach TCO przemawia na korzysc windowsa zamiast linuksa, czyli teoretycznie trzeba by czekac 5 lat by zaczac oszczedzac, w miedzy czasie microsoft gotowy wprowadzic 2 nowe wersje serwera, zmusi firme do zakupienia nowej licencji co zas oznacza nici z oszczedzania... a linux dalej bedzie za darmo...

poza tym z tego co ja wiem to licencje sie placi raz na rok, a nie jednorazowo... i ta licencja zawiera wsparcie techniczne itd.
  • 0

#78 torq314 Napisany 21 czerwca 2012 - 17:03

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

w miedzy czasie microsoft gotowy wprowadzic 2 nowe wersje serwera, zmusi firme do zakupienia nowej licencji co zas oznacza nici z oszczedzania... a linux dalej bedzie za darmo...


w środek wtrącam, ale akurat Windowsami hostujemy klastry aplikacji od nie wiem ilu lat i na tyle się na tym znam, że to ja te aplikacje piszę.

no więc, akurat Windows ma przewagę tym że systemy serwerowe wypuszcza co mniej więcej 5 lat właśnie. tymczasem systemy Linuxowe mają major releases, takie które wymagają głębokiej rekonfiguracji systemu, co mniej więcej 2 lata. do tego dochodzi fakt, że wypusty serwerów aplikacji są kompletnie nieskorelowane z wypustami systemu operacyjnego, co u Microsoftu jest normą - od powiedzmy 10 lat nowy oes = nowy serwer aplikacji i nie ma wypustów nowych wersji serwera w miedzyczasie.

co do migracji samego serwera, to przecież nie kupujesz nowej licencji za każdym razem, tylko upgrade, co obniża i tak niski koszt - jeżeli mówimy o koszcie kilkuset dolarów za licencję na 5 lat, to z całym szacunkiem - jest to ułamek wszystkich pozostałych kosztów jakie niesie projekt.

dość powiedzieć, że koszty hostingu linux i windows są hostowaniu u zewnętrznego dostawcy - wręcz takie same (porównanie ofert u kogokolwiek).
  • 0

#79 Ryan Napisany 21 czerwca 2012 - 17:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

jestes zwyklym trolem, bo uzywasz TCO tam gdzie ci pasuje... analogicznie... ps3 i xbox tez maja jednorazowy koszt, to coroczna oplata za xbox live winduje pozniej cene konsoli do gory i koniec koncow sony ma racje, ze xbox kosztuje wiecej.

Oczywiście, że tak jest dla tych graczy, których online interesuje. Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej, więc atak z biodra.

Microsoft server sam sie nie instaluje za pomoca next, next, next, finish, tylko tez potrzebuje pracy adminow do jego obslugi. Nawet jezeli koniec koncow wychodzi, ze admin windowsa jest tanszy niz admin linuksa, to i tak mamy do czynienia mniejszymi kosztami startowymi, bo za licencje nie musimy placic... koszta dopiero dochodza przy konfiguracji i utrzymaniu i caly proces implementacji software moze okazac sie sporo tanszy niz windowsa... i wtedy koszt wdrazania systemu linuksa bedzie wynosic mniej...

Fajnie, tylko że koszt startowy != TCO.

poza tym z tego co ja wiem to licencje sie placi raz na rok, a nie jednorazowo... i ta licencja zawiera wsparcie techniczne itd.

Zależy czego potrzebujesz, za to płacisz. Tyle że pewne rzeczy są opcjonalne (np. aktualizacja z 2008 na 2008R2) a pewnie już mniej (comiesięczne poprawki, monitorowanie pracy, konfigurowanie usług). Jeśli te drugie wykonuje się łatwiej/ rzadziej/ w bardziej przewidywalny sposób, to jest to tańsze i koszt licencji przestaje być istotnym czynnikiem.
  • 0

#80 117 Napisany 21 czerwca 2012 - 19:11

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Oczywiście, że tak jest dla tych graczy, których online interesuje. Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej, więc atak z biodra.


czyli dla ciebie, mnie, maksa, blizza, wroga, dantego, czycha, + reszty ludzi na tym forum wychodzi, ze xbox jest gorszy od ps3.

Fajnie, tylko że koszt startowy != TCO.


Zależy czego potrzebujesz, za to płacisz. Tyle że pewne rzeczy są opcjonalne (np. aktualizacja z 2008 na 2008R2) a pewnie już mniej (comiesięczne poprawki, monitorowanie pracy, konfigurowanie usług). Jeśli te drugie wykonuje się łatwiej/ rzadziej/ w bardziej przewidywalny sposób, to jest to tańsze i koszt licencji przestaje być istotnym czynnikiem.


Trzeba pamietac o tym, ze w przypadku linuksa nie jestesmy narazeni na to, ze po 5 latach microsoft wycofa sie z wsparcia technicznego windowsa ktorego owczesnie zakupilismy zmuszajac firme, do zakupu nowszej wersji, a co za tym idzie, wymienieniu serwerow, placeniu za nowa implementacje, szkolenie, itd.

Poza tym w przypadku linuksa jest podobnie im wiecej customizacji, tym wiekszy koszt obslugi. Ciekawe czy administracja prostego serwera linuksowego jest bardziej kosztowna od rocznej licencji na windows serwer plus pensji dla admina windowsa... naprawde jestem ciekawy czy te koszta sa wyzsze.
  • 0

#81 Ryan Napisany 21 czerwca 2012 - 19:19

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

czyli dla ciebie, mnie, maksa, blizza, wroga, dantego, czycha, + reszty ludzi na tym forum wychodzi, ze xbox jest gorszy od ps3.

Rzecz w tym, że za żadne pieniądze nie podłączę do PS3 pada od 360 i za żadną kasę nie zagram na PS3 w Halo. Czyli jednak cena PS3 jest nieskończenie większa niż kloca. :(

Trzeba pamietac o tym, ze w przypadku linuksa nie jestesmy narazeni na to, ze po 5 latach microsoft wycofa sie z wsparcia technicznego windowsa ktorego owczesnie zakupilismy zmuszajac firme, do zakupu nowszej wersji, a co za tym idzie, wymienieniu serwerow, placeniu za nowa implementacje, szkolenie, itd.

Masz rację - wybierając Debiana wsparcie skończy się znacznie szybciej, więc przemawia to za Windowsem. Debian 5.0 (lenny) nie jest wspierany od 4 miesięcy, więc wsparcie skończyło się w 3 lata bez 8 dni od wydania tej dystrybucji.

Poza tym w przypadku linuksa jest podobnie im wiecej customizacji, tym wiekszy koszt obslugi. Ciekawe czy administracja prostego serwera linuksowego jest bardziej kosztowna od rocznej licencji na windows serwer plus pensji dla admina windowsa... naprawde jestem ciekawy czy te koszta sa wyzsze.

Zakładając, że robisz na tym serwerze cokolwiek - tak, przeważnie są. Maintenance backupu i archiwizacji jest np. kosztowniejszy.
  • 0

#82 117 Napisany 21 czerwca 2012 - 20:07

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Rzecz w tym, że za żadne pieniądze nie podłączę do PS3 pada od 360 i za żadną kasę nie zagram na PS3 w Halo. Czyli jednak cena PS3 jest nieskończenie większa niż kloca. :(


http://www.engadget....360-controller/

w Halo sam nagralem filmik w wersji na ps3... wiec nie klam.

Masz rację - wybierając Debiana wsparcie skończy się znacznie szybciej, więc przemawia to za Windowsem. Debian 5.0 (lenny) nie jest wspierany od 4 miesięcy, więc wsparcie skończyło się w 3 lata bez 8 dni od wydania tej dystrybucji.

zalezy czy to wsparcie naprawde jest potrzebne i czy nie wystarczy admin w przypadku linuksa. Windows z natury sie psuje... co nawet pokazano na konfie prezentujacej surface.

Zakładając, że robisz na tym serwerze cokolwiek - tak, przeważnie są. Maintenance backupu i archiwizacji jest np. kosztowniejszy.

skad takie dane?
  • 0

#83 Ryan Napisany 21 czerwca 2012 - 21:09

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

w Halo sam nagralem filmik w wersji na ps3... wiec nie klam.

Nie widziałem - link?

zalezy czy to wsparcie naprawde jest potrzebne i czy nie wystarczy admin w przypadku linuksa. Windows z natury sie psuje... co nawet pokazano na konfie prezentujacej surface.

O kufa, jaki super argument. :clown:

skad takie dane?

Z trzech lat doświadczenia.

Ja się poddaję, bo dyskusja ze ślepym o kolorach to nie jest mój fetysz. :* Linuks jest darmowy, najlepszy, wszystko bangla OOTB i działa samo. :)
  • 0

#84 117 Napisany 21 czerwca 2012 - 21:19

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Nie widziałem - link?


sucks for u... filmik juz nie jest dostepny.

O kufa, jaki super argument. :clown:

ucze sie od ciebie...

Z trzech lat doświadczenia.

a to sorry nie wiedzialem, ze przez 3 lat prowadziles analizy finansowe kosztow administracji serwerow windowsa i linuksa
  • 0

#85 Freeman Napisany 21 czerwca 2012 - 21:59

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:
To jest temat o Surface, a nie o serwerowych systemach.
Widocznie oba mają swoje wady i zalety, że ludzie je w różnych sytuacjach stosują i tyle.
Także koniec tej jałowej dyskusji.
  • 0

#86 fingus Napisany 21 czerwca 2012 - 22:58

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Proszę nie bawić się w moda. :cf:
  • 0

#87 Ryan Napisany 21 czerwca 2012 - 23:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
No właśnie, fingus. :cf:
  • 0

#88 torq314 Napisany 21 czerwca 2012 - 23:14

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
No właśnie Ryan i Torq
  • 0

#89 xell Napisany 03 września 2015 - 08:14

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Surface w końcu dorobił się konkurenta :cf:

http://www.techradar...-1303141/review

 

Ktoś sobie na forumingu sprawił przez te kilka latek Surface'a? Ja przymierzam się do zakupu w październiku-listopadzie, wyjdzie to Lenovo i SP4, jak któreś będzie sporo lepsze od SP3 to kupuję nowe urządzenie, jak nie to pewnie łatwo upoluję dobrego deala na SP3 - czyszczenie półek i te sprawy.


  • 0

#90 Freeman Napisany 03 września 2015 - 09:03

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Ja kupiłem przed wczoraj :D

Mam Surface Pro 2 używanego, za drogi sprzęt nowy na moją studencką kieszeń, a potrzebowałem czegoś mobilnego bo padł mój netbook 4 letni.

Myślałem nad nowym tabletem z Win do 1500zł, ale same atomy i 2gb ramu, więc wolałem zaryzykować z używką Surface.

Sprzęt lata pięknie z i5 i 4gb ramu, jedynie co to polecam co najmniej 128gb dysku, bo niestety mam wersję 64 i to jest trochę za mało jak dla mnie. Musiałem od razu dokupić 32gb karty micro SD.


  • 0