Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remember Me

Dontnod Entertainment Capcom PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
237 odpowiedzi na ten temat

#91 Ryan Napisany 06 kwietnia 2013 - 11:59

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
To jest oczywista oczywistość. :^^: Nie bez powodu animacja chodzenia jest wyjęta z pokazu mody. ;)
  • 0

#92 MaxVarEmreis Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:02

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Czuję się zobowiązany wspomóc twórców. Jak przeczytałem jaką katorgę musieli przejść, bo ich główny bohater to kobieta, zrobiło mi się smutno :cry:


  • 0

#93 Shinigami Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:19

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:


Mam takie przeczucie w mosznie, że to będzie dobra giereczka, niczym Enslaved.


O ile cieszy mnie, ze wierzysz w RM, to porownanie do Enslaved, ktore bylo gameplajowo kupa, smuci.
  • 0

#94 MaxVarEmreis Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:25

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

O ile cieszy mnie, ze wierzysz w RM, to porownanie do Enslaved, ktore bylo gameplajowo kupa, smuci.

Enslaved nie "robił" gameplayem tylko światem i bohaterami. Czasami są takie gry, które się przeżywa, a nie "gra". Oczywiście nie każdy musi tego szukać w giereczkach, nie każdemu musi się to podobać, ale tym mnie właśnie urzekł Enslaved (patrząc na Twoje posty i gry jakie ogrywasz, stwierdzam, że dla Ciebie gameplay jest priorytetem). Być może porównanie będzie zupełnie nie trafione, ale przekonam się o tym czerwcu :)

 


 


  • 0

#95 Nexus Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:29

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Ja też kupuje tą gierkę. Szału nie ma, za bardzo przypomina Hydrophobie. Jest dupeczka, jest impreza. Xblades też mi się podobał. :-P
  • 0

#96 Shinigami Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:34

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:
Z reguły tak, ale Nier urwał mi 40 godzin życia, bo miał wciągającą otoczkę, gameplayem by się nie obronił. Co więcej, sprawdź temat o Enslaved, a zobaczysz, że przez długi czas sie ostro napalałem. Koniec końców, gra nie broni sie dla mnie niczym. Rozgrywka nastawiona jest na walkę, której jest pełno i składa sie z wciskania jednego przycisku aż się umrze z nudów i elementów platformowych, podczas których ani nie można skoczyć w lewo zamiast w prawo, ani nie można umrzeć.
Fabuła z romansem, który wyniknął z niczego (w jednej chwili Monkey chciał praktycznie zabić Trip, w następnej już ją kochał) i
Spoiler
też mi dobrze nie zrobiła.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 06 kwietnia 2013 - 12:35

  • 0

#97 Ryan Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:36

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
@Max: IMO świat nie wydaje się szczególnie natchniony. Nie dostrzegam to żadnego silnego kierunku artystycznego, całość zdaje się być projektowana przez komitet. Albo przez cynicznych patałachów, którzy biorą wszystko co fajne i bezmyślnie łączą, bo z pewnością będzie do siebie pasowało. :spoko: Dlatego nazwałem to heartbreakerem. ;)
  • 0

#98 xell Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:41

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 384 Postów:

Z reguły tak, ale Nier urwał mi 40 godzin życia, bo miał wciągającą otoczkę, gameplayem by się nie obronił. Co więcej, sprawdź temat o Enslaved, a zobaczysz, że przez długi czas sie ostro napalałem. Koniec końców, gra nie broni sie dla mnie niczym.

Czyli Enslaved to coś jak GTA lub Metal Gear, ani dobrego gejmpleju ani dobrej fabuły?

 

Mnie ciekawi, jaką motywację by mieli Paryżanie w przeciągu następnych 70 lat, żeby pokryć miasto paskudnymi blachami i zmienić jego nazwę na Neoparis? :potter:


  • 0

#99 MaxVarEmreis Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:42

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Ryan, ale ja nie twierdziłem, że ta gra będzie mega oryginalna czy mega natchniona. Wystarczy, że mamy klimat cyberpunka*, który aż tak często nie przewija się w grach i który bardzo lubię. Neo-Paryż wygląda fajnie, przeciwnicy stylizowani na anioły też. Czego mi potrzeba więcej, żeby dobrze bawić się prze te kilkanaście godzin??

 

 

*czy cokolwiek to jest :)


Ten post był edytowany przez MaxVarEmreis dnia: 06 kwietnia 2013 - 12:43

  • 0

#100 Ryan Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:46

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
To postcyber jest. ;)

@xell: Dlatego to jest heartbreaker właśnie. Tak jak wczoraj patrzyłem kampanię na KS: oryginalny świat fantasy do Pathfindera! Świat, jakby po wiekach średnich nauka i magia rozwijały się obok siebie (och, oryginalne!) i wszystko było cacy (och!), aż odkryto nowy metal (wow!) i rozpoczęły się tarcia (łooo!). Sztampa na sztampie. Tak samo jest w przypadku Remember Me. A to IMO nie wróży dobrze.
  • 0

#101 Shinigami Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:51

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:
E tam. Deu Sex zbyt oryginalny jak dla mnie nie byl, a gra przednia.
  • 0

#102 MaxVarEmreis Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:53

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Ty i ta Twoja sztampa Ryan :D

Nasłuchałem się tego przy Marigold na potęgę ;) Nie każdy obraz musi być Mona Lisą żeby się podobał, nie każdy obiad musi składać się z jaj przepiórczych i drogiego wina, żeby smakować. Czasami obrazy pod Bramą Floriańska też są kapitalne, a i schabowy też potrafi zachwycić ;)


Ten post był edytowany przez MaxVarEmreis dnia: 06 kwietnia 2013 - 12:56

  • 0

#103 Ryan Napisany 06 kwietnia 2013 - 12:55

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jasne. Taki Shovel Knight nie jest szczególnie oryginalny. Ale nadrabia stylem graficznym. A motyw aniołów jakoś szczególnie nie powala. Grałem w Diablo 2 na przykład. ;) I Divine Divinity. I w Darksidersach są anioły. Nie ma takiej podniety jak przy DXHR i cyberrenesansie i tyle. :P
  • 0

#104 xell Napisany 06 kwietnia 2013 - 13:10

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 384 Postów:

E tam. Deu Sex zbyt oryginalny jak dla mnie nie byl, a gra przednia.

Ale za Deus Exem (1) była bardzo konkretna wizja całości, która była przekonująca. W zasadzie świat w Deus Ex różni się od świata z roku 2000 (premiera gry), że ludzie mogą wszczepiać w siebie różne rozszerzenia, a korporacje mają większą jawną władzę od rządów narodowych. Architektura świata się nie zmienia, miasta i kompleksy przemysłowe wyglądają jak dzisiejsze.

 

Human Revolution wprowadził więcej różnic (megabudynki większe od największych dzisiejszych), wszędzie jakieś holoekrany, a łaszki są wyraźnie różne od dzisiejszych (i bardzo fajne wg mnie). Całość jest jednak dość spójna. Najbardziej co się rzuca w oczy, że Detroit miałoby zostać za 15 lat megametropolią, co raczej nie ma większego sensu.

 

Tutaj jest bardzo przedziwny miszmasz pomysłów, który do mnie nie przemawia. Bo dlaczego miasto miałoby zmienić nazwę? Wyobrażasz sobie, że za 15 lat będzie Neokraków, bo powstało 15 nowych budynków? Dlaczego Paryż jest oklejony paskudnymi blachami, jeśli turystyka jest dla miasta tak ważna? Argument, że nie ma kasy na renowację budynków nie ma sensu, gdy w tle widać olbrzymie wieżowce i kompleksy przemysłowe. Wreszcie dlaczego główna bohaterka jest tak bezsensownie pseudofuturystycznie ubrana?


  • 0

#105 BeSOS Napisany 06 kwietnia 2013 - 13:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Ja popieram Maxa, nie zawsze wizja swiata gry musi byc poparta mega gameplayem jesli ta wizja cię trzymna za jaja i nie puszcza do końca gry :) Ja tak miałem z Enslaved i Heavenly Sword, POPem z 2008 roku czy Mirror's Edge. I czasem mozna devom wlasnie podziekowac za takie podejscie poprostu kupujac ich gierke :) Inaczej czekaja nas same CODY, Crysisy, Halo i Battleszroty :x


  • 1

#106 MaxVarEmreis Napisany 06 kwietnia 2013 - 14:16

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Ach Jedyn :zakochany:


  • 0

#107 Ryan Napisany 06 kwietnia 2013 - 14:45

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ale POP08 miał śliczny, plastyczny, spójny świat. Tam ciężko się było nie wkręcić (szczególnie, że mechanika bazowała na kompulsywnym zbieractwie i trawersowaniu terenu). Remember Me tego, IMO, nie ma. Bo co tutaj takiego wyjątkowego, jak świat Enslaved czy POPa?
  • 0

#108 Shinigami Napisany 06 kwietnia 2013 - 15:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:

Może coś jest, a twórcy się po prostu na tym nie skupiają :hmmm: Jest szansa, że po wyjściu gry wszystko nabierze sęsu i każdy element świata okaże się być dokładnie na swoim miejscu.


  • 0

#109 Ryan Napisany 06 kwietnia 2013 - 15:03

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jasne, jest. :)
  • 0

#110 BeSOS Napisany 06 kwietnia 2013 - 15:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
IMO jest oryginalny pomysł, fajny setting i postać która ma potencjał, producenci za wzorce poddają fajne tytuły... CHyba trzeba się postarać żeby napisać ze nie ma tutaj nic intrygujacego... Do tego gra wygląda naprawdę ładnie, ja czymam kciuki ;-)
  • 0

#111 Shinigami Napisany 02 maja 2013 - 20:37

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:


  • 0

#112 MaxVarEmreis Napisany 07 maja 2013 - 09:47

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Ha, mówiłem, że szykuje się nam dobra gra :^^:
http://polygamia.pl/...tytul.html?bo=1


  • 0

#113 117 Napisany 08 maja 2013 - 14:23

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Obejrzalem preview na Gametrailers i zainteresowalem sie ta gra. Bardzo sie ciesze, ze przynajmniej Capcom stawia na nowe IP. Rok temu ukazala sie kapitalna Dragon's Dogma, a teraz zapowiada sie kolejny mocny tytul. Swietne patenty gameplay'owe maja szanse uczynic z tej gry cos kapitalnego. Najprawdopodobniej zakup Day 1.


  • 0

#114 Shinigami Napisany 13 maja 2013 - 16:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:

Raczej kultowy hit, a nie blockbuster? Mimo pewnych wad gra ponoć mocno wciąga.

http://uk.ign.com/ar...d-be-a-cult-hit


  • 0

#115 BeSOS Napisany 13 maja 2013 - 18:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Byle miala dusze poparta solidnym gameplayem i biore day 1, bez wzgledu na oceny :)


  • 0

#116 BeSOS Napisany 03 czerwca 2013 - 06:16

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
5.9 od ign :/

Interesujaca fabula, intrygujacy swiat nie poparty wystarczajaco dobrym gameplayem -walka jest powtarzalna i po czasie nudzi, elementy platformowe proste i przewidywalne a momentow gdzie manipulujemy wspomnieniami raptem cztery w calej grze.

Poczekam na recki innych stronek ale obawiam sie najgorszego :(
  • 0

#117 wrog Napisany 03 czerwca 2013 - 09:07

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:

Gamespot – 7/10
Destructoid – 6/10
Polygon – 8/10
Metro – 5/10
The Escapist – 3/5
CVG – 7/10
Gamesbeat – No Score
GodisaGeek – 9/10
Gaming Trend – 93/100
GamesRadar – 3.5/5
IGN – 5.9/10
Videogamer - 4/10
ShopTo – No Score


  • 0

#118 BeSOS Napisany 03 czerwca 2013 - 09:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

czyli sredniak ze wskazaniem na niewypal :(


  • 0

#119 iluck85 Napisany 03 czerwca 2013 - 10:09

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

A mialo byc day one ze zwisem na oceny :hihi:


  • 0

#120 BeSOS Napisany 03 czerwca 2013 - 10:13

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

zakladalem mieszanke 7-9 a nie 4-7, no i z recek wynika ze gameplay nie jest mocna strona gry.


  • 0



Inne z tagami: