Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remember Me

Dontnod Entertainment Capcom PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
237 odpowiedzi na ten temat

#121 kowal Napisany 03 czerwca 2013 - 10:59

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

a tzn. że może się pojawić w plusie jeszcze przed końcem wakacji :cf:


  • 0

#122 Pawlik Napisany 03 czerwca 2013 - 14:33

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

ja mimo wszystko może się skuszę na kupno, jak jakiś sklep będzie miał w dobrej cenie. Enslaved też zbierał średnie noty, też gameplay był krytykowany, a mimo to bawiłem się świetnie. Polskie serwisy wystawiają bardzo wysokie oceny. 

 

Co dał gametrailers, bo nie chce oglądać by sobie nie spoilować?


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 03 czerwca 2013 - 14:35

  • 1

#123 vagrant3 Napisany 03 czerwca 2013 - 14:56

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:
6.8
  • 0

#124 Ney Napisany 03 czerwca 2013 - 15:01

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Liczyłem mocno na tą grę, ale oceny ostudziły mnie kompletnie :( Niedługo wychodzi Last of Us i jak go skończę to pewnie RM będzie już w przecenie to może się skusze. To zawsze coś świeżego i mi też takie Enslaved mimo słabych ocen bardzo się podobało - oby tu było to samo.
  • 0

#125 Ryan Napisany 03 czerwca 2013 - 16:39

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Żal tych wszystkich, co się na cycki napalili i wieszczyli mesjasza. ;)
  • 0

#126 BeSOS Napisany 03 czerwca 2013 - 17:48

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To tylko ty Ryan sie na cyce poligonowe napalasz, ja liczylem na dobra gre :)

Enslaved zbieralo lepsze oceny.

Pawlik, premiera dop za cztery dni wg Ultimy to jak chcesz jutro kupic?
  • 0

#127 Pawlik Napisany 03 czerwca 2013 - 18:04

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Nigdzie nie pisałem, że chce jutro :)
Sam nie wiem, korci mnie strasznie aby cos nowego se kupić, jednak dopiero co zacząłem tomb raidera i nie wiem czy jest sens. Za ponad 200zl nie kupię, jednak jak bym wyrwał za 170zl to bym pomyślał.
  • 0

#128 BeSOS Napisany 03 czerwca 2013 - 18:24

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Cos mi sie pojebalo :)
Graj w TR bo mega boner, najlepsza gierka ostatnich lat imo!
  • 1

#129 Nexus Napisany 03 czerwca 2013 - 18:49

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Cos mi sie pojebalo :)
Graj w TR bo mega boner, najlepsza gierka ostatnich lat imo!

+ 1.

 

No, szkoda ciut tego Remember ale co za problem sprawdzić za czas jakiś.


  • 0

#130 BeSOS Napisany 08 czerwca 2013 - 14:18

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Ja jednak kupiłem i jestem juz w połowie. Musiałem sprawdzić na własnej skórze czy mój instynkt mnie nie zawiódł :) Pewnie gierka poleci na allegro bo ostatnio gier nie trzymam więc przyjmuję oferty (OLO).

 

Ogólnie gra jest bardzo dobra - nie jest to Tomb ale od wprowadzenia aż do etapu na jakim jestem (a wskaźnik pokazuje 50%) nawet chwile sie nie nudzilem, gra jest po prostu bardzo dobra, żaden element nie słabuje ale tez nie wybija sie ponad inne. Walka jest bardzo efektowna i przyjemna, eksploracja prosta ala Enslaved, design jak to widac na screenach - pierwsza klasa. Widać że Dotmond włożył serce w jej produkcję bo wszystko od menusów po warstwę AV jest tutaj bardzo jakieś :) Najłatwiej bym okreslił RM jako mix Enslaved (gameplay) i Mirror (klimat). Jesli druga połowa nie zaliczy spadku formy to na teraz dałbym 8. Zastanawiam sie poważnie nad czytaniem recek po tym jaką krzywde wyrządziło IGN i spółka tej grze, zapewne nie pchną nawet kilkuset egzemplarzy.


  • 0

#131 Kaxi Napisany 08 czerwca 2013 - 14:35

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 164 Postów:

Rozumiem, że czytałeś te recki? I jak z arugmentacją? Recki kłamią, czy różnią się w odbiorze niektórych elementów?


  • 0

#132 BeSOS Napisany 08 czerwca 2013 - 14:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Czytalem recki jak żadnej innej gry. Może jak skończe to się wypowiem ostatecznie, po 50% oceny sa stanowczo niesprawiedliwe i niezrozumiałe, ale dla mnie Enslaved i Mirror to gry na 9 a wiadomo jakie oceny miały :) dla mnie 5.9 czy 6.5 to ocena sugerująca średniaka albo grę wręcz momentami nudną albo frustrująca ab RM jest od stóp do głów grą stworzoną z sercem, najbardziej takie gierki lubię :)


  • 0

#133 ACZ Napisany 08 czerwca 2013 - 20:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 210 Postów:

edge dalo 8. ;]


  • 0

#134 BeSOS Napisany 08 czerwca 2013 - 22:12

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

nie znam recek edge, zawsze sugeruje sie najbardziej eurogamerem i GT i w tym przypadku padło 7 i 6.8....

IGN od dawna ma oceny totalnie rozstrzelone i momentami absurdalne więc zacznę patzreć na ich oceny jako ciekawostkę chyba bo autentycznie chocby nie wiem co RM na 5.9 nie zasługuje.

 

Jeden level to taki mały love letter dla fanów BGE chyba nawet :) I co chwila jakies nawiazania stylistyczne do Mirrora cudnego :) 

 

Zawodzi natomiast fabuła, Nillin jest fajna postacią ale postacie wokół niej nie są szczególnie interesujące więc fabuła nie rusza tak jak pewnie twórcy chcieli, no i nie ma w niej nic nadzwyczajnego... Ale jest jak najbardziej ok pod tym względem.


  • 0

#135 MaxVarEmreis Napisany 09 czerwca 2013 - 11:26

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

A jak Jedyn Ci się podobają zmiany pamięci?? Fajna sprawa. Jestem po pierwszej. Może i mocno ograniczona (tylko jeden rezultat prawidłowy), ale fajny pomysł. 


  • 0

#136 BeSOS Napisany 09 czerwca 2013 - 11:40

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja wlasnie skonczylem, swietna gra, mocne 8 bym dal :) kapitalna oprawa audio wizualna, gameplay ciagle trzyma poziom pomimo ze nie jest jakos szczegolnie rozbudowany ale w zasadzie do samegonkonca czegos niwego sie uczymy, walka jest mega efektowna (niektore ataki secjalne sa mega widowiskowe) i prosta wiec potyczki sprawiaja przyjemnosc i ani razu nie krecilem nosem ze jest ich za duzo, eksploracja na poziomie Uncharted wiec tez nie ma co sie czepiac tyle ze odbywa sie w tak pieknych lokacjach ze glowa mala :) jak juz psialem wiele razy, to taki Enslaved tylko z bardziej rozbudowana walka i innym settingiem.
Remixowanie pamieci to fajny dodatek choc bardzo prosty ale jak najbardzirj na plus.

Ogolnie wielka szkoda ze sequela nie bedzie bo przy takich fundamentach sequel moglby byc mega killerem gdyby poszczegolne elementy bardziej rozbudowano a swiat stal sie bardziej otwart (chociaz mi to wcale nie przeszkadzalo).

Co do wad z recek - najglupsza wydaje mi sie smecenie ze swiat jest swietny a nie mozna go poznac bo w koncu nie jest to gra RPG gdzie nie obejdzie sie bez gadania z mieszkancami etc czy sklepow, ale w RM byloby to zbedne. Tak jak z Enslaved czy Mirrorem, mamy jakis swiat i w nim toczy sie akcja i imo to jest jak najbardziej ok.
Reszta wad (kombat polegajacy na klepaniu X czy liniowosc typu minuta grania filmik, minuta grania filmik) to jakies idiotyzmy bo w walce trzeba dobierac technike do przeciwnikow i niebraz zmienialem kombosy w trakcie bo mialem problemy....filmikow jest tyle co w kazdej innej grze i nie zasmiecaja gry...qte nie ma wcale w zasadzie, kilka razy przy finisherach bossow mi sie odpalily i sa wyjatkowo proste wiec restartow nie mialem.

Ogolnie, jak ktos jaral sie RM to niech kupuje bo sie nie zawiedzie.
  • 0

#137 Ney Napisany 13 października 2013 - 17:06

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Skończyłem i cholernie żałuje, że dopiero teraz. Trzeba było dać zarobić porządnemu developerowi wcześniej...
Po raz kolejny wychodzi jak zjebani są recenzenci - w przehypowanych gierkach rozdają na prawo i lewo "8"/"9", a przy takiej perełce przyczepi się taki na siłe do czego się tylko da...
A RM to zdecydowanie topowa gierka :tak: Grafika rewelacja, muzyka kapitalna, design mistrzostwo, fabuła też jak najbardziej na plus. System walki niby trochę ściągnięty z takiego choćby Batmana, ale ma swój fajny patent z przydzielaniem "funkcji" ciosom (np drugi cios w combo leczy, a trzeci skraca czas oczekiwania na moce - można kombinować!).
Na pewno zrobie podejście do new game plus żeby pozbierać znajdzki i ogólnie poszwędać się trochę w tym boskim świecie...Naprawde szkoda, że gierka jest mocno liniowa bo jakby była zrobiona w stylu ww Batmana (Metroidvania czy jak tam to zwał) to już w ogóle byłby boner. Zdobywa się tu nawet zdolności tak jak w tego typu grach...
Jak RM będzie w Plusie to ściągaćjak najszybciej!!!!!!!
  • 0

#138 Sotaku Napisany 13 października 2013 - 17:26

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 704 Postów:

po takiej zachęcie to na pewno :tak:


  • 0

#139 Nexus Napisany 13 października 2013 - 17:47

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Byłem zainteresowany wcześniej, nawet się niedawno zastanawiałem czy nie kupić na PSN... Teraz to już na pewno ściągnę jak tylko się pojawi
  • 0

#140 BeSOS Napisany 13 października 2013 - 18:09

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Skoro macie za free to głupio byłoby nie sprawdzić.
  • 0

#141 Sotaku Napisany 13 października 2013 - 18:27

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 704 Postów:

Oto chodzi, że jestem tym tak zawalony, że muszę wybierć co ściągać


  • 0

#142 Pico Napisany 13 października 2013 - 20:27

Pico

  • Forumowicze
  • 10 690 Postów:

Oto chodzi, że jestem tym tak zawalony, że muszę wybierć co ściągać

Po pierwsze - "O to".

Po drugie - nie musisz od razu tego ściągać. Wystarczy że wrzucisz na listę pobieranych gier i będziesz mógł to ściągnąć za 2 czy 3 miechy, za free.


  • 0

#143 burnstein Napisany 13 października 2013 - 20:31

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 151 Postów:

On MUSI mieć na dysku, bo inaczej nie czuje, że ma.


  • 0

#144 Sotaku Napisany 13 października 2013 - 22:29

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 704 Postów:

Oto chodzi, że jestem tym tak zawalony, że muszę wybierć co ściągać

Po pierwsze - "O to".

Po drugie - nie musisz od razu tego ściągać. Wystarczy że wrzucisz na listę pobieranych gier i będziesz mógł to ściągnąć za 2 czy 3 miechy, za free.

wow już braki spacji wytykasz? 

muszę ściągnąć, bo gra mi się podoba, ale mam mało miejsca, więć najwyżej coś innego poleci


  • 0

#145 BeSOS Napisany 13 października 2013 - 23:05

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ludzie na tym forum cierpia na zbiorowa potrzebe dramy. Gdzie nie wejde przybiera jedynie nowe oblicze.
  • 0

#146 Sotaku Napisany 13 października 2013 - 23:26

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 704 Postów:

Co Ty, nie pamietam bym miał jakąs dramę z pico...już dawno jakiejkolwiek dramy na forum nie pamiętam :hmmm:


  • 0

#147 Pico Napisany 14 października 2013 - 04:16

Pico

  • Forumowicze
  • 10 690 Postów:

Przecież nie ma dramy. Odnośnie poprawienia Ciebie - nie byłem pewny czy nie chciałeś napisać słowa "oto" :u2:.

Odnośnie ściągania - no jak nie masz miejsca, to po co będziesz trzymał na dysku, JEŚLI nie odpalisz tego od razu? Sensu brak.


  • 0

#148 Sotaku Napisany 14 października 2013 - 07:24

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 704 Postów:

Jeśli mnie najdzie chęć zagrać i będę musiał ją najpierw ściągnąć to chęć minie, ale jak będę miał na dysku to zagram...widzę sens :)


  • 0

#149 kowal Napisany 14 października 2013 - 09:52

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

a tzn. że może się pojawić w plusie jeszcze przed końcem wakacji :cf:

muszę troszku skalibrować moją szklaną kulę.

 

Jeśli mnie najdzie chęć zagrać i będę musiał ją najpierw ściągnąć to chęć minie, ale jak będę miał na dysku to zagram...widzę sens :)

w pełni Cię rozumiem. też lubię mieć gry na dysku bo nigdy nie wiadomo, kiedy mnie najdzie ochota. niestety podobnie robię z gierkami, które już ukończyłem i łudze się, że do nich jeszcze wrócę.


  • 0

#150 Psycho-Mantis Napisany 14 października 2013 - 09:57

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

U mnie to samo, dziś nastąpią trudne decyzje co z dysku wywalić. Jest to o tyle trudne, że większość gier pudełkowych i tak jest wywalona.


Ten post był edytowany przez Psycho-Mantis dnia: 14 października 2013 - 09:57

  • 0



Inne z tagami: